Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ADANA'DA bu CPAP-BPAP- AUTO CPAP- BPAP ST cihazların satışı ve teknik servis hizmeti ile ilgileniyoruz... Solunum ve Uyku Merkezimiz var..
    Sormak istediğiniz her türlü cihaz ve maske seçimi hakkında bilgi uzman arkadaşlarımdan bilgi alabilirsiniz...

SELİN ERDOGAN:05067334750

Hayırlı GÜNLER
  • SAKARYA DA Solunum ve Uyku apnesi cihazlarının satışını yapmaktayız ... Tüm teknik servis ve yedek parça hizmetleri tarafımızdan yapılmaktadır ... Sorularınız için bize ulasın ...

KENT MEDİKAL

WEİNMANN BÖLGE BAYİİ

İRTİBAT TEL : 0264 300 11 00
  • selamlar
    ben baş ağrıları nedeniyle gittiğim zaman yapılan tüm tetkikler sonucu iki kez uyku apsesi bölümünde 2 gece kaldım ve maskeye karar verildi.Devilbiss marka cihazı aldım.aynı firmanın full maskesini de alarak kullanmaya 10 gün önce başladım.ilk bir kaç gün sıkıntı çekmeme rağmen iki gündür daha rahat uyumaya başladım.en önemli ayrıntı ise erkenden kalkmaya başladım.ürün hakkında bilgim olmadığı için ne gibi güzel özellikleri var bilmiyorum.biraz anlatmak istiyorum.su haznesine suyu koyduktan sonra maskeyi takınca direk kendi çalışmaya başlıyor.ilk başlarda hızlı hava akımı oluyor ama sonra kendiliğinden yavaşlıyor.uykuya dalma esnasında bir sorun yaşamıyorum ama sağa sola çok döndüğüm için dönüşlerde sızıntı oluyor.silikonlu olduğu için elimle kapatıyorum ama bunu çok yaşıyorum.maskeyi çok sıkınca da alnımda ve kulak altlarında iz yapıyor ve kızarmalar oluyor.bu model cihazı kullanan arkadaşlardan bazı şeyler öğrenmek istiyorum.zira bir çok konuda bilgi sahibi değilim.cihazı getirten medikalcide fazla bilgi sahibi değil.kullanım kitapları yabancı dilde olduğu için bazı yardımlar istiyorum.
    1-SLP 9160 FULL FACE MASK temizliği hakkında bir bilgi bulamadım.maske temizliği nasıl yapılmaktadır?
    2-cihazın su haznesindeki su her gün değiştirilmeli midir.su her gün bitmemektedir?
    3-cihazın arka bölümünde küçük 2 tane hava filtresi var.siyah ve gri renkte.bunların temizliği ve değişimi ne zaman yapılmalıdır.bunların önemi nedir?
    4-maske kızarıklık ve iz yapmaktadır.bunun önlemini nasıl almalıyım?
    5-cihaza maske ve nemlendirici ile birlikte 2900 tl ödedim.bu fiyat normal midir.?
    6-günlük cihazla uyuma süresi var mıdır?varsa kaç saat maske ile uyumalıyım?
    BU MODEL CİHAZ KULLANAN ARKADAŞLAR LÜTFEN CİHAZ VE MASKE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİLER VERİRSE MEMNUN OLURUM.DİĞER ARKADAŞLARIN SORMASI GEREKENLER İDE BİLDİĞİM KADARI İLE CEVAPLANDIRIRIM.SELAMLAR

• quote:

Orijinalden alıntı: veysel okşar

selamlar
    ben baş ağrıları nedeniyle gittiğim zaman yapılan tüm tetkikler sonucu iki kez uyku apsesi bölümünde 2 gece kaldım ve maskeye karar verildi.Devilbiss marka cihazı aldım.aynı firmanın full maskesini de alarak kullanmaya 10 gün önce başladım.ilk bir kaç gün sıkıntı çekmeme rağmen iki gündür daha rahat uyumaya başladım.en önemli ayrıntı ise erkenden kalkmaya başladım.ürün hakkında bilgim olmadığı için ne gibi güzel özellikleri var bilmiyorum.biraz anlatmak istiyorum.su haznesine suyu koyduktan sonra maskeyi takınca direk kendi çalışmaya başlıyor.ilk başlarda hızlı hava akımı oluyor ama sonra kendiliğinden yavaşlıyor.uykuya dalma esnasında bir sorun yaşamıyorum ama sağa sola çok döndüğüm için dönüşlerde sızıntı oluyor.silikonlu olduğu için elimle kapatıyorum ama bunu çok yaşıyorum.maskeyi çok sıkınca da alnımda ve kulak altlarında iz yapıyor ve kızarmalar oluyor.bu model cihazı kullanan arkadaşlardan bazı şeyler öğrenmek istiyorum.zira bir çok konuda bilgi sahibi değilim.cihazı getirten medikalcide fazla bilgi sahibi değil.kullanım kitapları yabancı dilde olduğu için bazı yardımlar istiyorum.
    1-SLP 9160 FULL FACE MASK temizliği hakkında bir bilgi bulamadım.maske temizliği nasıl yapılmaktadır?
    2-cihazın su haznesindeki su her gün değiştirilmeli midir.su her gün bitmemektedir?
    3-cihazın arka bölümünde küçük 2 tane hava filtresi var.siyah ve gri renkte.bunların temizliği ve değişimi ne zaman yapılmalıdır.bunların önemi nedir?
    5-cihaza maske ve nemlendirici ile birlikte 2900 tl ödedim.bu fiyat normal midir.?
    BU MODEL CİHAZ KULLANAN ARKADAŞLAR LÜTFEN CİHAZ VE MASKE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİLER VERİRSE MEMNUN OLURUM.DİĞER ARKADAŞLARIN SORMASI GEREKENLER İDE BİLDİĞİM KADARI İLE CEVAPLANDIRIRIM.SELAMLAR

Merhaba,

Ben resmed cihazını test ediyorum. Maske temizliği konusunda maskeyi bebek şampuanı ile yıkayın ve iyi bir suyla durulayın şeklinde bilgi aldım.
    Benim tam 1 hafta oldu çok rahat uyuyorum. Benim maskem full face değil. Burun maskesi rahatım. Bazen burun kenarında kızarıklık oluyor ama olsun cnm
    Nefesim, uykum süper.

• ozkayatr O kullanıcısına yanıt
    TEŞEKKÜR EDERİM.RESMED DE İYİ BİR CİHAZ
  • Bana da bugün itibariyle otomatik cpap recetesi yazıldı. Bende Ankarada ki bir medikale gittim. 1400 tl sini devletin karşıladığını ve ellerindeki en iyi cihazın devilbiss nemlendiricili maskeli herseyi dahil bu cihazın en iyisi oldugunu ancak 900 tl fark ödeyeceğimi söylediler. biraz pazarlıkla 700 tl fark ile bu cihazı alabiliyorum. Sizce fiyat uygun mu ve cihaz olarak en iyisi bu cihaz mı acaba arkadaşlar yarına kadar zamanım var değerli yorumlarınıza acil ihtiyacım var teşekkürler. (AHİ=50.6 ve tirasyonda basınc tolerem minımum 5 maksimum 15 cıktı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillaoguz

Bana da bugün itibariyle otomatik cpap recetesi yazıldı. Bende Ankarada ki bir medikale gittim. 1400 tl sini devletin karşıladığını ve ellerindeki en iyi cihazın devilbiss nemlendiricili maskeli herseyi dahil bu cihazın en iyisi oldugunu ancak 900 tl fark ödeyeceğimi söylediler. biraz pazarlıkla 700 tl fark ile bu cihazı alabiliyorum. Sizce fiyat uygun mu ve cihaz olarak en iyisi bu cihaz mı acaba arkadaşlar yarına kadar zamanım var değerli yorumlarınıza acil ihtiyacım var teşekkürler. (AHİ=50.6 ve tirasyonda basınc tolerem minımum 5 maksimum 15 cıktı)

bende aynı markayı kullanıyorum.sanırım nemlendirici yok.çünkü fiat ful maske dahil 2900 tl ve devlet 2200 tlsini ödüyor.evet dedikleri doğru en iyi cihaz bu veya resmed de olabilir.ama sakın çin malı veya başka marka almayınız.marka olarak doğru karar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkayatr

quote:

selamlar

Merhaba,

Ben resmed cihazını test ediyorum. Maske temizliği konusunda maskeyi bebek şampuanı ile yıkayın ve iyi bir suyla durulayın şeklinde bilgi aldım.
    Benim tam 1 hafta oldu çok rahat uyuyorum. Benim maskem full face değil. Burun maskesi rahatım. Bazen burun kenarında kızarıklık oluyor ama olsun cnm
    Nefesim, uykum süper.

resmed de kaliteli bir marka.ben ağzı açık uyuduğum için full face verdiler.bende rahatım.zaten ilk başlarda hızlıda olsa otomatik olarak yavaşlıyor ve uykuya dalıyorsunuz.bilgi için saolun

• quote:

quote:

Bana da bugün itibariyle otomatik cpap recetesi yazıldı. Bende Ankarada ki bir medikale gittim. 1400 tl sini devletin karşıladığını ve ellerindeki en iyi cihazın devilbiss nemlendiricili maskeli herseyi dahil bu cihazın en iyisi oldugunu ancak 900 tl fark ödeyeceğimi söylediler. biraz pazarlıkla 700 tl fark ile bu cihazı alabiliyorum. Sizce fiyat uygun mu ve cihaz olarak en iyisi bu cihaz mı acaba arkadaşlar yarına kadar zamanım var değerli yorumlarınıza acil ihtiyacım var teşekkürler. (AHİ=50.6 ve tirasyonda basınc tolerem minımum 5 maksimum 15 cıktı)

bende aynı markayı kullanıyorum.sanırım nemlendirici yok.çünkü fiat ful maske dahil 2900 tl ve devlet 2200 tlsini ödüyor.evet dedikleri doğru en iyi cihaz bu veya resmed de olabilir.ama sakın çin malı veya başka marka almayınız.marka olarak doğru karar.

Devletin 1400 tl sini odedigini cihazin 2300 tl oldugunu pazarlikla 2100 e nemlendirici maske full hersey dahil oldugunu soyledirler. Sanirim siz yanlis yazdiniz. Cihaz en iyisimi peki birde nemlendirici dediginiz cihazin altinda mavi bir hazne var onumu diyorsunuz yoksa ayri bir ilac veya cihaz mi bana gosterilende altinda mavi haznesinin nemlendirici oldugunu su konuldugunu soylediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• atillaoguz kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

SGK 1,404 TL Reçete geri ödemesi yapar. (Auto CPAP - Otomatik CPAP) cihazı için...
    Eğer kurum stoklarında yoksa reçeteniz ve evraklarınıza "Kurum stoklarında yoktur" kaşesi vurur, siz istediğiniz firmadan istediğiniz markayı tercih edebilirsiniz. Ödediği rakam yukarıda belirttiğim gibidir.

Nemlendirici denilen şey ilaç değildir. Nemlendirici Ünitesi CPAP Cihazının uyguladığı basıncı önce "Nemlendirici Haznesine" iletir, orada nemlenen hava aynı zamanda ısınır ve kişinin akciğerlerini üşütmesine, yanı sıra uzun vade kullanımlarda kılcal damarların zarar görmesini engeller. Nemlendirici haznesine sadece "SU" konur.

AHİ İndeksiniz yüksek, 10'un altına düşmesi gerekiyor. Cihaz kullanmaya başladığınız zaman bu oran düşmeye başlayacaktır.

Marka tercihine gelince:

Dünya da size reçete edilen cihazı (Otomatik CPAP) cihazını üreten pek çok firma var. Cihazların boyutları, kullandıkları teknoloji, ek aksesuarları (Batarya vs.) gibi pek çok dikkat edilmesi gereken unsur var.

Pozitif Hava Yolu Basıncı Uygulayan Cihaz + Hortum + Maske bir set olarak satılır. Bazı firmalar bunun içine nemlendirici ünitesini ilave ederler. Bunların dışında kalanlar ek aksesuarlardır.

CPAP Bataryası
    Susuz Nemlendirici (HME)
    Araç Çakmak Şarjı vs...
    Güneş Enerji Perdesi dahi var. (Aksesuar olarak - Bataryayı şarj ederbiliyorsunuz.)

Cihaz sabit kalır + hortum 'a birşey olmadığı sürece kullanmaya devam edersiniz. Her sene maskenizi değiştirmeniz gerekir. Bazen 1 'seneden bile az zamanda değiştirmeniz gerekebiliyor. (Kullanım ve bakımına bağlı.)

• quote:

quote:

quote:

Devletin 1400 tl sini odedigini cihazin 2300 tl oldugunu pazarlikla 2100 e nemlendirici maske full hersey dahil oldugunu soyledirler. Sanirim siz yanlis yazdiniz. Cihaz en iyisimi peki birde nemlendirici dediginiz cihazin altinda mavi bir hazne var onumu diyorsunuz yoksa ayri bir ilac veya cihaz mi bana gosterilende altinda mavi haznesinin nemlendirici oldugunu su konuldugunu soylediler.

YANLIŞ YAZMADIM AMA GARİP FİYATLAR TUTMUYOR.EVET DEDİĞİNİZ GİBİ ALTTA SU KONULACAK MAZİ HAZNE VAR.NEMLENDİRİCİ.AYRI BİR İLAÇ YOK.MASKE FİATIDA İÇİNDE BU FİYATIN.MASKE AĞZI VE BURNU KAPLAYAN FULL MASKEDİR

• quote:

Orijinalden alıntı: ApneliUyku

Geçmiş olsun.

SGK 1,404 TL Reçete geri ödemesi yapar. (Auto CPAP - Otomatik CPAP) cihazı için...
    Eğer kurum stoklarında yoksa reçeteniz ve evraklarınıza "Kurum stoklarında yoktur" kaşesi vurur, siz istediğiniz firmadan istediğiniz markayı tercih edebilirsiniz. Ödediği rakam yukarıda belirttiğim gibidir.

Nemlendirici denilen şey ilaç değildir. Nemlendirici Ünitesi CPAP Cihazının uyguladığı basıncı önce "Nemlendirici Haznesine" iletir, orada nemlenen hava aynı zamanda ısınır ve kişinin akciğerlerini üşütmesine, yanı sıra uzun vade kullanımlarda kılcal damarların zarar görmesini engeller. Nemlendirici haznesine sadece "SU" konur.

AHİ İndeksiniz yüksek, 10'un altına düşmesi gerekiyor. Cihaz kullanmaya başladığınız zaman bu oran düşmeye başlayacaktır.

Marka tercihine gelince:

Dünya da size reçete edilen cihazı (Otomatik CPAP) cihazını üreten pek çok firma var. Cihazların boyutları, kullandıkları teknoloji, ek aksesuarları (Batarya vs.) gibi pek çok dikkat edilmesi gereken unsur var.

Pozitif Hava Yolu Basıncı Uygulayan Cihaz + Hortum + Maske bir set olarak satılır. Bazı firmalar bunun içine nemlendirici ünitesini ilave ederler. Bunların dışında kalanlar ek aksesuarlardır.

CPAP Bataryası
    Susuz Nemlendirici (HME)
    Araç Çakmak Şarjı vs...
    Güneş Enerji Perdesi dahi var. (Aksesuar olarak - Bataryayı şarj ederbiliyorsunuz.)

Cihaz sabit kalır + hortum 'a birşey olmadığı sürece kullanmaya devam edersiniz. Her sene maskenizi değiştirmeniz gerekir. Bazen 1 'seneden bile az zamanda değiştirmeniz gerekebiliyor. (Kullanım ve bakımına bağlı.)

SELAM BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM.BEN KOMPLE MAKİNE,HORTUMU,MASKESİNİ AYNI FİRMADAN ALDIM.DEVİLBİS VE 2900 TL.FİYAT YÜKSEKMİ?

• 2100 tl ye komple nemlendirici ile aldigim devilbiss cihazi bu gece ilk defa kullandim. Nette atrastirmadigim yer kalmadi. Cihazin arkasinda yukari bakan hava hortum girisi var birde yanda tipali bir delik daha var. Ben nemlendiricili kullanmak icin bu hortumu hangi delige takmam gerekiyor arkadaslar. Birde raporumda alt basinc 4 ust basinc 15 yaziyor ama cihazi alt 6 ust 15 diye ayarlamislar ve menude gezerken ahi 2.5 gordum bu ne demek oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepimize geçmiş olsun. Elbette ki maske ile uyumak zor bir durum. Ancak ileriye yönelik daha büyük sorunları önlediği içinde şükretmemiz lazım. Uyku apnesi, uykuda ölüm başta olmak üzere hipertansiyon ve kalp rahatsızlıklarına da yol açabiliyor. Yaşam kalitesinin düşmesi de cabası. İlk defa dün gece evimde cpap cihazı ile uyudum. Genel olarak rahattım. Gündüz de gayet iyiydim. Sadece burnumun üzerinde ki iz kaybolmadı. Yapacak bir şey yok. Alışacağız.
  • Yüzünde burnunda iz olan arkadaşlar; maskeyi çok sıkmayın.

Maske yüzünüze otursun ama baskılamasın. Makineler ufak sızıntıları absorbe edecek şekilde tasarlanmıştır. Maske yüzünüzde iken sızıntı olan tarafı azar azar sıkıştırırsanız iz bırakmayacak ayarı tutturursunuz. İlk bir haftalık kullanımdan sonra maske iz bırakmayacak şekilde deforme olur.
  • Hepinize geçmiş olsun bende bir OUTO CPAP kullanıcısı olarak BREAS'ı tercih ettim. 3yıl önce SGK 1.404 lira ödüyordu maske+çanta+hortum+nemlendirici+cihaz dahil olmak üzere toplam 1.800 liraya aldım. 3 yıldır düzenli kullanıyorum. Neticesinde daha önceki şikayetlerimin hiçbirinin tekerrür etmediğini Breas sayesinde anladım. Ayrıca gündüz normal uykularımda bile ağzı kapalı uyumayı burundan nefes almayı Breas sayesinde öğrendim. 3 yıllık kullanıcı olarak cihazdan memnunum en ufak bi şikayetim yok. şikayetim olsa bile distribütör firma sayesinde şikayetim gideriliyor. Cihazdan ve firmadan oldukça memnunum. Sizin için cihazın fotosunuda ekledim.

• Belash B kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.Anlattığınız olay doğru.Hava kaçağı olmasın diye maskeyi fazla sıktım galiba.Kızarıklık ve acı hissi buğün daha fazla.Önerilerinizi uygulayacağım.
  • Halilyılmazer H kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Breas'ın Bipap cihazını kullanıyorum. 4 ay önce aldım şuan cihaz sessiz oldukça memnunum. Aklımdaki tek soru ilerleyen zamanlarda cihazın sesinde bi değişiklik olur mu ses düzeyinde artma olur mu ?
  • Arkadaşlar,

Benimde annem kullanıyor.
    Yaklaşık olarak 3 gün oldu henüz alışamadı.
    Phililips Respironic Pro IN661HS aldık.

bu cihazlar tam sessiz çalışmıyor sanırım az da olsa bir en azından hava sesi veriyor. (bu konuda tecrübesi olan varsa bilgilendirirse sevinirim .)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HAZGUR06 -- 11 Haziran 2014; 14:35:49 >
  • yasatalay kullanıcısına yanıt
    Ben 3 yıldır kullanıyorum bahsettiğiniz olay benim cihazımda meydana gelmedi. Ben almadan önce çok araştırmıştım çok kararsız kalmıştım ama 3. yılıma giriyorum hala sorunsuz sessiz çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.