Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.193
Cevap
129
Favori
438.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PHİLİPS RESPİRONİCS OUTO CİPAP + NEMLENDİRİCİ + MASKE ALDIM...
    3 Gün oluyor alalı...Kullanmaya başladım. Memnunum... Herkese tavsiye edermiyim bilemiyorum şimdilik, çünki daha çok yeni bir cihaz...Kullanıp denememem lazım, ona göre sonuçları size aktarmalıyım diye düşünüyorum. Şimdilik sorun yok. Rahat uyumaya başladım, ama saat 04,00 e kadar..O saatte uykuya doymuş olarak uyanıyorum. O saatten sonra uyu uyuyabilrsen. Nasıl bir şey bu çözemedim. Belkide cihazın yeni kullanılmasından kaynaklanan bir psikolojik bir etkilenme olabilir. İleride deneyimlerimi paylaşacağım. Ancak cihaz alacak arkadaşlara önerim piyasayı çok iyi analiz etsinler. Ben yaklaşık bir haftadır kapı kapı medikalci dolaştım. En az medikalcilerin bu cihazla ilgili bilgilerinin % 85 ini kaptım sayılır. Ayrıca boşta kaldığım gecelerde internetten sürekli incelemelerde bulundum..Bu cihazlarla ilgili araştırmanın çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim Her medikalci kendi sattığı ürünü över, çünki her satıştan ayrı bir yüzde alır.. Bir tanıdık vasıtasıyla gittiğim büyük bir medikalcide Bana Alman malı diye satılmak istenilen bir cihazın aslında Çin Malı olduğunu ben internet araştırmalarım sonucunda öğrendim. B.C Medikal Ltd. Şti. tarafından üretilen ayni kasa tipinde 6 farklı isimde piyasaya sürülen cipap var..Kutusunun üzerinde GERMANY DESİGN şeklinde yanıltıcı bir etiket var..Bu etiketlere itibar etmeyin. İnternet üzerinden üretici firmanın sitesini bulmaya çalışın bakın görün neler neler var Alman malı diye satılmaya çalışılan. Fark vermeden alabileceğiniz birçok CİPAP veya OUTO CİPAP var..Hepside Çin malı..Yerli malı diye satılan dış kabı yerli için ÇİN malı olan ürünler mevcut. Bunlarada dikkat edin. Bir medikalciden çıkın diğerine girin çekinmeden araştırmanızı yapın, ayrıca pazarlıkta yapmanızda fayda var. İnternet üzerinden kesinlikle alışveriş yapmayın. İnternette benim aldığım cihazı 3600 TL. ye pazarlayan uyanık firmalar var. Piyasada güvenebileceğiniz üç veya dört marka var. Ben şimdi onlardan söz etmek istemiyorum. Reklam olmasın..Yapacağınız piyasa araştırmasından sonra zaten kendiliğinden ortaya çıkacak bu markalar. Size yapabileceğim uyarılar şimdilik bu kadar. Herkese Allahtan acil şifalar diliyorum arkadaşlar...Cihazdan korkmayın, panik yapmayın, oldukça rahatlayacağınızı birkaç günden sonra sizde fark edeceksiniz....Hepinize hayırlı günler diliyorum.https://store.donanimhaber.com/ef/7a/19/ef7a194fdac41f6c526ce0d35f2057ae.jpghttps://store.donanimhaber.com/7b/cf/46/7bcf4622d16a32757eb58b157663de0e.jpg
     UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbes -- 21 Ağustos 2014; 13:10:57 >
  • beyler babamın maskesi bozuldu aynı sekil, istanbul için servis arıyoruz bir tane vardı ama kapanmış sanırım. varmı istanbul için servis numarasını bilen gören haberi olan?
  • Herkeze geçmiş olsun,
    Uzun zamandır gün içerisinde uyku hali olasmı ve yorgunlukla ilgili eşimini uykumda tıkanıyorsun ısrarı üzerine İstanbul'da özel bir hastahanenin göğüs hastalıkları bölümüne başvurdum yapılan ön testlerde uyku apne olabileceğim iletildii. Sigortadan onay alındı ilk gece gittiğimde cihazın ayarları bozuk olduğu için kayıt işleminin yapılamadığı iletildi, 2. ye davet edildim bu sefer sanırım psikolojik ne yaptıysam uyuyamadım, normalde yastığa kafayı koyduğumda uyuyan biriyim. Buun üzerine hastahane 3. kez yatmam gerektğini ama bunu sigortanın karşılamaycağını iletti, sigortaya yaptığım baskıyla tekrar onay aldırttım ancak 3. seferde de uyuma problemi yaşadım, bunun üzerinde sırf benim için özel gelen 2 teknisyen 2 doz sakinleştirici (reçetesiz, bebekler için kullanılan adını hatırlamıyorum) şurup verdiler, uyuşmama rağmen uyuyamadım, bunun üzerine uyuyamacağımı anladılar ve normalde sinir hastaları için kullanılan sakinleştirici haptan verdiler 15 dk içinde sızdım, normal süreçte testin tam alnlamıyla yapılabilmesi için en az 4 saatlik uyumak gerekiyormuş ben 1:30 uykuya daltım sabah 6:00 kalktım, 4.15 saat uyudum. Sonrasında doktor kontrolüne gittiğimde bnde apnenin olmadığını burundan 3 kez ameliyat olduğum için üst solunum ylumda tahrbat olduğu bu nedenle üst solunum yolu rezistansı olduğu iletildi. Ancak yaptığım araştırmalarda uyku polikliniğine yatmadan önce o gün kesinlikle sakinleştirici vs. ilaçlar alınmaması gerektiğinde bahsediliyor ancak teknisyenlerden beni uyutmak için 3 doz ksainleştirici verdiler, doktora sorduumda bir sıkıntı olamyacağını iletti fakat ne kadarda olsa özel hastahene üven duyumadım, yapılan testin sonucundan şüpheliyim, sizce farklı bir hastahanede tekrar kontrol ettirmem gerekir mi? Ayrıca doktorumun yönlendirmesiyle dün evime weınmann cap cihazı bırakıldı, dün deneme şansı buldum ancak gece 4e kadar uyuyamadım ortlama 2 saat deneme şansım oldu, şunları farkettim burun üst kısmında ciddi ağrı var, ağız ve burnumda kuruluk hissi var ve hiç bir farkını hissetmedim bu 2 saatlik süreçten dolayı olabilir. Deneyimli arkadaşların desteğini rica ederim.

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA
  • polyo kullanıcısına yanıt
    Merhabalar cihazınızdan memnunmusunuz? Benim anneme seç denilen 3 markadan biride bu cihaz, tecrübe ve önerilerinizi önemli, acil dönerseniz çok mutlu olurum, selamlar, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • capo di capi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ihmal etmeyin, daha fazla kiloyu tetikler ve her geçen gün hayatınızı zorlaştırır. İnanın sandığınız kadar zor değil... Uyumanın keyfine varabilirseniz eğer, sağlıklı uyanır ve güne zinde başlarsanız, pek çok rahatsızlığın yok olduğunu göreceksiniz. Uyku apnesi kiloyu tetikler, kilo pek çok rahatsızlığı, panik atak vs. Kesinlikle PSG testi yaptırın, eğer varsa direkt tedavi olmaya başlayın. Çok faydasını göreceksiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzy.

beyler babamın maskesi bozuldu aynı sekil, istanbul için servis arıyoruz bir tane vardı ama kapanmış sanırım. varmı istanbul için servis numarasını bilen gören haberi olan?

0212 483 33 96 bir görüşün yardımcı olabilirler belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayerik

Herkeze geçmiş olsun,
    Uzun zamandır gün içerisinde uyku hali olasmı ve yorgunlukla ilgili eşimini uykumda tıkanıyorsun ısrarı üzerine İstanbul'da özel bir hastahanenin göğüs hastalıkları bölümüne başvurdum yapılan ön testlerde uyku apne olabileceğim iletildii. Sigortadan onay alındı ilk gece gittiğimde cihazın ayarları bozuk olduğu için kayıt işleminin yapılamadığı iletildi, 2. ye davet edildim bu sefer sanırım psikolojik ne yaptıysam uyuyamadım, normalde yastığa kafayı koyduğumda uyuyan biriyim. Buun üzerine hastahane 3. kez yatmam gerektğini ama bunu sigortanın karşılamaycağını iletti, sigortaya yaptığım baskıyla tekrar onay aldırttım ancak 3. seferde de uyuma problemi yaşadım, bunun üzerinde sırf benim için özel gelen 2 teknisyen 2 doz sakinleştirici (reçetesiz, bebekler için kullanılan adını hatırlamıyorum) şurup verdiler, uyuşmama rağmen uyuyamadım, bunun üzerine uyuyamacağımı anladılar ve normalde sinir hastaları için kullanılan sakinleştirici haptan verdiler 15 dk içinde sızdım, normal süreçte testin tam alnlamıyla yapılabilmesi için en az 4 saatlik uyumak gerekiyormuş ben 1:30 uykuya daltım sabah 6:00 kalktım, 4.15 saat uyudum. Sonrasında doktor kontrolüne gittiğimde bnde apnenin olmadığını burundan 3 kez ameliyat olduğum için üst solunum ylumda tahrbat olduğu bu nedenle üst solunum yolu rezistansı olduğu iletildi. Ancak yaptığım araştırmalarda uyku polikliniğine yatmadan önce o gün kesinlikle sakinleştirici vs. ilaçlar alınmaması gerektiğinde bahsediliyor ancak teknisyenlerden beni uyutmak için 3 doz ksainleştirici verdiler, doktora sorduumda bir sıkıntı olamyacağını iletti fakat ne kadarda olsa özel hastahene üven duyumadım, yapılan testin sonucundan şüpheliyim, sizce farklı bir hastahanede tekrar kontrol ettirmem gerekir mi? Ayrıca doktorumun yönlendirmesiyle dün evime weınmann cap cihazı bırakıldı, dün deneme şansı buldum ancak gece 4e kadar uyuyamadım ortlama 2 saat deneme şansım oldu, şunları farkettim burun üst kısmında ciddi ağrı var, ağız ve burnumda kuruluk hissi var ve hiç bir farkını hissetmedim bu 2 saatlik süreçten dolayı olabilir. Deneyimli arkadaşların desteğini rica ederim.

Eşinizin yaptığı tespit yüksek ihtimalle doğru olabilir, nefes kesilmesi gözlemlenebilir bir durum İzleyin Lütfen

Eğer PSG Testi sonucu 'Uyku Apnesi yok sizde' denildiyse neden cihaz kullanıyorsunuz? Uyku apnesi olmamasına rağmen neden doktor cihaz kullanmanızı istedi?

Cihazın bahsettiğiniz etkilerine gelince:

Cihazın ısıtıcılı Nemlendirici üntitesi olmadığı için kuruma olmuş. Burun içi ve ağız kuruluna sebep olan yüksek ihtimal nemlendiricisiz kullanmanız. Burun maskesinin bantlarını çok sıktıysanız eğer, baskıdan dolayı biraz acı hissediyor olabilirsiniz, nemlendirici krem sürün (arko, nivea vs.) İz yapmasını ve yara olmasını engeller. Gün içinde az su içiyorsanız eğer cihaz kullanmakla beraber (nemlendiricisi olmadığından dolayı) vücuttan daha fazla nem kaybı yaşanmıştır, bu durum uyum sürecini zorlaştırmış olabilir. Cihazların teknoloji ve çalışma prensipleri farklıdır. O yüzden muhakkak alternatiflerina bakın, denemek isteyin, test edin, araştırın. Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApneliUyku

quote:

Orijinalden alıntı: ayerik

Herkeze geçmiş olsun,

Eşinizin yaptığı tespit yüksek ihtimalle doğru olabilir, nefes kesilmesi gözlemlenebilir bir durum İzleyin Lütfen

Eğer PSG Testi sonucu 'Uyku Apnesi yok sizde' denildiyse neden cihaz kullanıyorsunuz? Uyku apnesi olmamasına rağmen neden doktor cihaz kullanmanızı istedi?

Cihazın bahsettiğiniz etkilerine gelince:

Cihazın ısıtıcılı Nemlendirici üntitesi olmadığı için kuruma olmuş. Burun içi ve ağız kuruluna sebep olan yüksek ihtimal nemlendiricisiz kullanmanız. Burun maskesinin bantlarını çok sıktıysanız eğer, baskıdan dolayı biraz acı hissediyor olabilirsiniz, nemlendirici krem sürün (arko, nivea vs.) İz yapmasını ve yara olmasını engeller. Gün içinde az su içiyorsanız eğer cihaz kullanmakla beraber (nemlendiricisi olmadığından dolayı) vücuttan daha fazla nem kaybı yaşanmıştır, bu durum uyum sürecini zorlaştırmış olabilir. Cihazların teknoloji ve çalışma prensipleri farklıdır. O yüzden muhakkak alternatiflerina bakın, denemek isteyin, test edin, araştırın. Geçmiş olsun...

bilgi için tşk. uyuak için sakinleştirici kullanılamsı normalmi, ölçümü etkilemezmi?
  • ApneliUyku A kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim.
  • CİHAZLAR VE UYKU APNESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ.

RESMED,PHİLİPS RESPİRONİCS,FİSHER&PAYKEL,DEVİLBİSS,MEDİCRAFT,ELMASLAR MARKALAR İLE MUĞLA VE AYDINDA AKTİF OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM.

NOT:FİYAT BİLGİSİ VERİLMEMEKTEDİR.
  • Öncelikle herkese geçmiş olsun

3 yıl önce bir klinikte test yaptırdım ve iyi bir doktora gittim doktor hafif uyku apnem olduğunu söyleyerek kilo versem geçeceğini söyledi,geçen zaman içerisinde kilo veremediğim gibi apne problemim arttı gün içerisinde uykulamardan ve gece uykuma şahit olanların söylemlerinden bunu anlayabiliyorum.
    Sormak istediğim husus şu herhangi bir doktor gözetimi ya da test olmadan kendi imkanlarımla iyi bir cihaz alıp kullanma şansım olabilir mi?
  • ayerik A kullanıcısına yanıt
    Gerekli durumlar için kullanılabiliyor. Ancak dozu önemli tabi.. Eğer testin sağlıksız olduğunu düşünüyorsanız, tekrar PSG testi yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trou6le

Öncelikle herkese geçmiş olsun

3 yıl önce bir klinikte test yaptırdım ve iyi bir doktora gittim doktor hafif uyku apnem olduğunu söyleyerek kilo versem geçeceğini söyledi,geçen zaman içerisinde kilo veremediğim gibi apne problemim arttı gün içerisinde uykulamardan ve gece uykuma şahit olanların söylemlerinden bunu anlayabiliyorum.
    Sormak istediğim husus şu herhangi bir doktor gözetimi ya da test olmadan kendi imkanlarımla iyi bir cihaz alıp kullanma şansım olabilir mi?

Sizede geçmiş olsun.

Klinikte 1 gece mi yattınız yoksa 2.gece cihazla beraber uyudunuz mu? (Titrasyon testi yapıldı mı?) AHİ İndeksiniz kaç çıkmıştı?
  • ApneliUyku A kullanıcısına yanıt
    yalnız bir gece yattım ve çok az uyuyabildim ama yeterli dediler
  • PSG Testi yaptırdıysanız ve uyku apnesi olduğu söylendiyse doğrudur. Cihaz kullanabilirsiniz, kullandığınız cihazdan rapor alıp durumunuzu görmek gerekir. 0212 483 33 96 numaralı telefonu arayıp, ücretsiz cihaz denemesi isteyebilirsiniz. Kullandıracakları cihazdan rapor alınıp durumunuz net şekilde görülebilir. Geçmiş olsun...
  • Bügün annemi özel hastanede göğüs hastalıklarına götürdük ve uyku testi istedi

750 tl para istediler

bunu devlette nerde yaptırabiliriz anadolu yakasında

yada başka özel hastanede fiyatlar nasıldır acaba
  • JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun hastanenizin SGK ile anlaşması varmı size bir rapor verilecek ve bu raporla aldığınız medical cihazlar için devletten bir kısmı karşılanacak eğer hastane rapu geçmez ise paranızı alamassınız ki ortala en ucza mal etseniz 1000--1250 tl anlaşmaları yok ise devlet hastanelerine baş vurun
  • quote:

Orijinalden alıntı: santorgs

Öncelikle geçmiş olsun hastanenizin SGK ile anlaşması varmı size bir rapor verilecek ve bu raporla aldığınız medical cihazlar için devletten bir kısmı karşılanacak eğer hastane rapu geçmez ise paranızı alamassınız ki ortala en ucza mal etseniz 1000--1250 tl anlaşmaları yok ise devlet hastanelerine baş vurun

Eyw sgk ant var

Bu aksam 2. Yi istediler cihazli bu sefer bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Horlama ve uyku apnesi için, ağız protezinden bahsediliyor. Acaba bu protezler işe yarar mı? Ben de apap kullanıcısı olarak soruyorum. İşe yararsa bu cihazlardan kurtuluruz.
  • ağız protezi apap cihaz kullanılcak seviyeye gelmişseniz çözüm olmuyor maalesef. erken safhalar için kullanılıyor.
    konu dışı olacak belki ama elimde kullanım fazlası Resmed S9 Cpap cihazı var. ihtiyacı olan veya satın almayı düşünen varsa bana özelden ulaşabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.