Şimdi Ara

Uygun Olmayan Başlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aynı mesajı anakart bölümüne de açtım amacım Spam değil sadece çok acil yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar Selamlar,

Çok acil bir yardıma ihtiyacım var.

Bütün parçalarımı aldım

Intel i7 2600k işlemci MSI 6950 @ 6970 ekran kartı falan filan

Şöyle bir sorunum var. Teknobiyotik'den Asus Delux anakart siparişi vermiştim bugün çok decikti diye gittim Eksen'den Asus Evo anakartı satın aldım. Şu anda Evo benimle Delux'u yaklaşık 1 hafta bekleyeceğim. aralarında şu farklar mevcuttur ben totalde 3 ekran kartı bağlayacağım 2 tane 6950 (Xfire) bir adet GTX 275 Physx için. Lütfen aşağıdaki yazılara bakarak benim işime yarayıp yaramayacağını Evo'nun söyler misiniz? (Lütfen sistem ile ilgili ekran kartını şöyle yap tarzında tavsiye vermeyiniz keza herşeyim alındı şu anda kutularında)

Saygılarımla

Farklar:

Bugün gittim Eksen'denhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=erWGi4vbeZa8oxg8 aldım. Delux siparişim vardı onu iptal ettimhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=FpufhQASBFHNvccl.

Fakat bakınca Evo'da delux'de olmayan şu ibareyi fark ettim "*The PCIe x16_3 slot shares bandwith with the PCIe x1_1 slot, PCIe x1_2 slot, ESATA3G & PESATA3G and USB3_34. The PCIe x16_3 runs at x1 mode by default for system resource optimization. (PCIe x1_2 will be disabled.)"

Tam olarak ne olduğu hakkında bir bilgim olmadığı için aceba kartı versem de Delux'e u beklesem mi yoksa Evo ile devam etsem mi dedim (2 tane Crossfire için Slot gerekiyor bir tane de Physx kartı için)

Başka bir farkları: Evo'da VIA® 6308P controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)
    Delux'de VIA® 6315N controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)

Power'da : Evo'da - Industry leading Digital 12+2 Phase Power Design
    Delux'de - Industry leading Digital 16+2 Phase Power Design

Evo'da 1 x Power Fan connector(s) (1 x 3-pin)
    Delux'de 2 x Power Fan connector(s) (2 x 3-pin)

Bana Evo uygundur diye dönüş yaptığınız taktirde Delux'u iptal edeceğim. Deluex uygundur dediğiniz taktirde Evo'yu geri vereceğim. Sizden cevap bekliyorum.

Saygılarımla
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hepsini incelemedim ama P8P67 EVO senin amacın için uygun değil, birincisi 2 kartı crossfire bağlarsan 8x-8x çalışacaklar, 3. kartı bağlarsan pcie-3 hızını x1 e düşürüp pcie 2'yi iptal ediyor, bunun amacı esata ve usb3 le aynı bant genişliğini paylaştığı için olabilir, tam anlamadım amacını ama sonuç evo senin amacın için uygun değil, yerinde olsam evo'yu iade edip deluxe bakardım, ben deluxe'ü incelemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK SITH

Hepsini incelemedim ama P8P67 EVO senin amacın için uygun değil, birincisi 2 kartı crossfire bağlarsan 8x-8x çalışacaklar, 3. kartı bağlarsan pcie-3 hızını x1 e düşürüp pcie 2'yi iptal ediyor, bunun amacı esata ve usb3 le aynı bant genişliğini paylaştığı için olabilir, tam anlamadım amacını ama sonuç evo senin amacın için uygun değil, yerinde olsam evo'yu iade edip deluxe bakardım, ben deluxe'ü incelemedim...

PCIe x16_3 kullanilinca PCIe x1_2 iptal oluyor, PCIe x16_2 degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fract4l

quote:

Orijinalden alıntı: TURK SITH

Hepsini incelemedim ama P8P67 EVO senin amacın için uygun değil, birincisi 2 kartı crossfire bağlarsan 8x-8x çalışacaklar, 3. kartı bağlarsan pcie-3 hızını x1 e düşürüp pcie 2'yi iptal ediyor, bunun amacı esata ve usb3 le aynı bant genişliğini paylaştığı için olabilir, tam anlamadım amacını ama sonuç evo senin amacın için uygun değil, yerinde olsam evo'yu iade edip deluxe bakardım, ben deluxe'ü incelemedim...

PCIe x16_3 kullanilinca PCIe x1_2 iptal oluyor, PCIe x16_2 degil.

Düzelttiğin için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.