S

Yüzbaşı
05 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaslar bilgisayarimda totalde 3 tane HDD var bunlar 1 adet SSD 1 WD Caviar Black 1 Samsung. Simdi sorunum su, SSD'me format attim Win 7-64bit ile. İlk yuklemeyi yaptiktan sonra ikinci restarti atarken kendi kendine kitlendi islemin ortasinda bende bekleyip reset attim. Butun dosyalarimin icinde oldugu WD Caviar Black'in 341gb'lik kismini Computer'a sag tiklayip manage deyince storage devices da goruyorum fakat sistemde gozukmuyor dolayisi ile belgelerime erisemiyorum. Format attigim SSD'de crush, dump site gozukuyor format atmadigim WD'de System gozukuyor. Biraz karisik oldu ama umarim alatabilmisimdir. Simdi ben bu belgelerimi nasil kurtaricam?
Arkadaşlar selamlar. Şu anda HAF 932 kasa kullanmaktayım. HAF 942 alacaktım fakat kararsız kaldım. Şu anki sistemim intel core i7-2600k Xfire MSI R6950 Zotac GTX275 (Physx) çeşitli SSD'ler HDD'ler ve Asus Evo anakart. Çıktıktan sonra Big Bang Marshall almayı planlıyorum anakart olarak. Sorunum su ki HAF 932 kasa bile 3. ekran kartımı takmama izin vermiyor ekran kartının soğutucu çıkışı kasanın metal kısmına geliyor, birde Big Bang Marshall ile bu sıkıntı iyice artacak. Bu sistemi içine sokabileceğim bir kasa var mı bildiğiniz? (Big Bang'de 8 tane PCI X16 slotu var hepsini kullanmayacak olsamda sığması gerek). HAF 932 ile HAF-X 942 arasında 4 santim fark var. Hem bunları sığdrp hemde soğutma işlemini eksiksiz yapabilecek bir kasa var mı bildiğiniz?

Saygılarımla
Arkadaşlar aynı mesajı anakart bölümüne de açtım amacım Spam değil sadece çok acil yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar Selamlar,

Çok acil bir yardıma ihtiyacım var.

Bütün parçalarımı aldım

Intel i7 2600k işlemci MSI 6950 @ 6970 ekran kartı falan filan

Şöyle bir sorunum var. Teknobiyotik'den Asus Delux anakart siparişi vermiştim bugün çok decikti diye gittim Eksen'den Asus Evo anakartı satın aldım. Şu anda Evo benimle Delux'u yaklaşık 1 hafta bekleyeceğim. aralarında şu farklar mevcuttur ben totalde 3 ekran kartı bağlayacağım 2 tane 6950 (Xfire) bir adet GTX 275 Physx için. Lütfen aşağıdaki yazılara bakarak benim işime yarayıp yaramayacağını Evo'nun söyler misiniz? (Lütfen sistem ile ilgili ekran kartını şöyle yap tarzında tavsiye vermeyiniz keza herşeyim alındı şu anda kutularında)

Saygılarımla

Farklar:

Bugün gittim Eksen'denhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=erWGi4vbeZa8oxg8 aldım. Delux siparişim vardı onu iptal ettimhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=FpufhQASBFHNvccl.

Fakat bakınca Evo'da delux'de olmayan şu ibareyi fark ettim "*The PCIe x16_3 slot shares bandwith with the PCIe x1_1 slot, PCIe x1_2 slot, ESATA3G & PESATA3G and USB3_34. The PCIe x16_3 runs at x1 mode by default for system resource optimization. (PCIe x1_2 will be disabled.)"

Tam olarak ne olduğu hakkında bir bilgim olmadığı için aceba kartı versem de Delux'e u beklesem mi yoksa Evo ile devam etsem mi dedim (2 tane Crossfire için Slot gerekiyor bir tane de Physx kartı için)

Başka bir farkları: Evo'da VIA® 6308P controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)
Delux'de VIA® 6315N controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)

Power'da : Evo'da - Industry leading Digital 12+2 Phase Power Design
Delux'de - Industry leading Digital 16+2 Phase Power Design

Evo'da 1 x Power Fan connector(s) (1 x 3-pin)
Delux'de 2 x Power Fan connector(s) (2 x 3-pin)

Bana Evo uygundur diye dönüş yaptığınız taktirde Delux'u iptal edeceğim. Deluex uygundur dediğiniz taktirde Evo'yu geri vereceğim. Sizden cevap bekliyorum.

Saygılarımla
Arkadaşlar Selamlar,

Çok acil bir yardıma ihtiyacım var.

Bütün parçalarımı aldım

Intel i7 2600k işlemci MSI 6950 @ 6970 ekran kartı falan filan

Şöyle bir sorunum var. Teknobiyotik'den Asus Delux anakart siparişi vermiştim bugün çok decikti diye gittim Eksen'den Asus Evo anakartı satın aldım. Şu anda Evo benimle Delux'u yaklaşık 1 hafta bekleyeceğim. Aralarında şu farklar mevcuttur ben totalde 3 ekran kartı bağlayacağım 2 tane 6950 (Xfire) bir adet GTX 275 Physx için. Lütfen aşağıdaki yazılara bakarak benim işime yarayıp yaramayacağını Evo'nun söyler misiniz? (Lütfen sistem ile ilgili ekran kartını şöyle yap tarzında tavsiye vermeyiniz keza herşeyim alındı şu anda kutularında)

Saygılarımla

Farklar:

Bugün gittim Eksen'denhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=erWGi4vbeZa8oxg8 aldım. Delux siparişim vardı onu iptal ettimhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=FpufhQASBFHNvccl.

Fakat bakınca Evo'da delux'de olmayan şu ibareyi fark ettim "*The PCIe x16_3 slot shares bandwith with the PCIe x1_1 slot, PCIe x1_2 slot, ESATA3G & PESATA3G and USB3_34. The PCIe x16_3 runs at x1 mode by default for system resource optimization. (PCIe x1_2 will be disabled.)"

Tam olarak ne olduğu hakkında bir bilgim olmadığı için aceba kartı versem de Delux'e u beklesem mi yoksa Evo ile devam etsem mi dedim (2 tane Crossfire için Slot gerekiyor bir tane de Physx kartı için)

Başka bir farkları: Evo'da VIA® 6308P controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)
Delux'de VIA® 6315N controller supports 2 x 1394a port(s) (one at mid-board; one at back panel)

Power'da : Evo'da - Industry leading Digital 12+2 Phase Power Design
Delux'de - Industry leading Digital 16+2 Phase Power Design

Evo'da 1 x Power Fan connector(s) (1 x 3-pin)
Delux'de 2 x Power Fan connector(s) (2 x 3-pin)

Bana Evo uygundur diye dönüş yaptığınız taktirde Delux'u iptal edeceğim. Deluex uygundur dediğiniz taktirde Evo'yu geri vereceğim. Sizden cevap bekliyorum.

Saygılarımla
Arkadaşlar iyi günler, yeni bilgisayarım gelene kadar şu anki ürünümü O.C. lemeyi düşünüyorum. Fakat nasıl yapıldığını tam olarak bilmiyorum. Aceba ben sistemmi yazsam ve bana adım adım O.C. nasıl yapılır anlatsanız olur mu?

Saygılarımla

İşlemci Core 2 Quad Q6600 @ 2,40 Ghz
Anakart MSI P43-C51
Ramler Kingston HyperX DDR 3 1333Mhz 4GB total Dual Kit CL 7 (KHX1333C7D3K2/4GX)
CPU Cooler Cooler Master V10 Hybrit TEC
OS Windows 7 64 Bit Ultimate

Adım adım nasıl olacağını benim anakartım için anlatabileniniz olursa teşekkür ederim. (Başka bilgi gerekli ise belirtiniz)
Arkadaşlar Thermaltake 1500whttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2365 power supply alacaktım fakat neredeyse yarı fiyatına başka markalar da var (Xigmatek gibihttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2990) Topladığım sistem Asus anakart i7 950 işlemci 580AMP ve 275 GPU (275 Physx için fakat 460'da alabilirim) Cooler Master V10 CPU&Ram cooler Corsair 120GB SSD şeklinde olacak. Kasa 932 4 tane de fan çalıştırması lazım şu anki minimum power requirement 1000Watt. Sizce Thermaltake mi alsam yoksa yarı fiyatına olan ürünlere de bir göz atsam mı? Yada başka bir marka öneriniz var mı? 1200W düşünmüyorum ki ilerde daha geliştirmem gerektiğinde sıkıntı yaşamayayım

Saygılarımla
Arkadaşlar merak ettiğim şey şu,

Mesela B ve Sol ve yukarı tuşuna veya Yukarı Sol ve Space tuşuna aynı anda bastığınızda (özellikle oyunlarda mesela NFS yada TDU2) bilgisayar buna tam cevap vermez. Mesela B Yukarı Sol tuşlarında sola dönmez aynı şekilde space yukarı solda gene sola dönmez. Bu neden kaynaklanır? Anakart dedi bir arkadaşım anakartımı değiştirdim ama bir işe yaramadı klavyelere bakarken 25 tuşa kadar aynı anda basılırsa kitlenmeme gibi bir ibare okudum. Aceba neden olur bu? Yoksa çok farklı bir bileşenden midir?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Saygılarımla
Arkadaşlar

merak ediyorum da Triple ankarta dual kit Ram taksak ne olur? Yani 3'lü kit kullanan anakarta 1 tane dual kit ram koysam? Yani atıyorum 3*2gb yerine 2*2gb koymak gibi.

Bir sorun yaratır mı bu bana? Yoksa illa 3ünü aynı anda koyacaksın mantığı var mı?
Arkadarşlar kusura bakmayın son 3 gündür sistemde sistem diye baya bir ağlattım forumu fakat son sistemime bugün karar verdim bir aksilik olmaz ise yarına alacağım. Fiyatsal önerilerinizi bekliyorum.

Anakart: Asus Rampage III FORMULA/DDR3 2200 S+GL+2*16X 1366 ---> 359,00USD
CPU: Intel Core i7 950 3.06GHz 8MB TURBO ---> 333,00USD
Ram: 3x4 Corsair Vengeance 1600Mhz CL9 ---> 243,00USD
Kasa: HAF X - 942 Black Edition ---> 210,00USD
PSU: Thermaltake 1200W 80+ ---> 379,00USD
GPU: Nvidia GTX 580 AMP ---> 689USD
Primary HDD: WD Cavier Black 1TB Sata III 64MB (Fiyatını hatırlamıyorum ortalama 160TL)

Totalde 4.500TL

Bu sisteme ek olarak eğer gerekirse Corsair 120GB SSD ve Noctua DH14 işlemci fanını alacağım. Fiyatlar ne durumda dersiniz?

Saygılarımla
Arkadaşlar size iki adet sorum olacak.

Öncelikle şu anki sistemimi hala para ediyorken satmaya karar verdim.

Sistemim:

Kasa: HAF 932 (alalı 1 ay olmadı)
PSU: GP-AL 550A Glacial Power +80% (550W)
GPU: GTX 275
CPU: Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz
Ram: 2*2GB Kingston DDR3 1333Mhz Hyper-X Dual Kit CL7
Anakart: P43-C51
HDD: Samsung HD502IJ 500GB 32 MB Cache Sata-II

Öncelikle bu sistemi sizce kaça satmalıyım?

İkinci sorum olarak AMD Bulldozer serisini beklemeye karar verdim fakat diğer bileşenleri alayım diyorum. Ortalama olarak 3.500-4.000 TL harcayacağım sisteme total olarak. Düşündüğüm şu:

Kasa: HAF X 942 Black Edition 426TL
PSU: Thermaltake Tought Power 850W Nvidia SLI Ready 355TL
Optik Sürücü: Samsung Blueray/DvD combo SH-B083L 177TL
Elimde Samsung HD103SJ 1000GB 32MB Cache HDD mevcut HDD almayı düşünmüyorum.

GPU olarak ya GTX 580AMP yada o sırada yeni çıkmış olanını düşünüyorum ve ortalama 1.300TL ayırıyorum
Anakart ve işlemci için de şu anki X6 fiyatlarında olur diyolar o yüzden 1.100TL kadar ayırıyorum

Sizce Ram olarak Bulldozer anakartlar kaç Mhz destekler? (Ramleri de en kötü ihtimal tekrar Kingston 2*2GB DDR3 1333Mhz Hyper-X Dual Kit X2 olarak düşünüyorum onlarda ortalama 350TL yada 1600Mhz CL8 aynı fiyat)

Sizce bu tahmini fiyatlar doğru mudur (Anakart, İşlemci ve GPU için), parçalar uyumlu olacak mıdır?

Birde kasa, PSU, Optik sürücü ve Ram leri şimdi mi alayım yoksa bekleyeyim mi Bulldozer çıkana kadar?

Saygılarımla
Hakkında
Forum İmzası:

CPU:i7-2600k | Ram:G-Skill 2x4GB 1600Mhz | Ekran Kartı: 2X MSI 6950@6970 | Anakart: Asus P8P67 B3 Revize Evo | HDD: OCZ Vertex 2 60GB SSD | HDD: WD Caviar Black 1TB 64MB Sata III 7200Rpm | HDD: Samsung 1TB 32MB 7200Rpm | PSU: Silverstone 1000w | Kasa: Cooler Master Haf 942
Hakkımda:

CPU:i7-2600k Ram:G-Skill 2x4GB 1600Mhz Ekran Kartı: 2X MSI 6950@6970 Anakart: Asus P8P67 B3 Revize Evo HDD: OCZ Vertex 2 60GB SSD HDD: WD Caviar Black 1TB 64MB Sata III 7200Rpm HDD: Samsung 1TB 32MB 7200Rpm PSU: Silverstone 1000w Kasa: Cooler Master Haf 942
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 284
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 3.320 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.