Şimdi Ara

Uygun arabayı bulma serüveni

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herşey yılsonuna doğru birikimlerle araç alma hayaliyle başladı... Günlük olarak ikinci el ilan sitelerine girmeler, favori aramalar...

Aklıma ilk yatan araç Rover 75 idi. Sizce de güzel değil mi bu araç? 2004 model, 25 bin tl civarı. 1.8 litre benzinli motor, BMW teknolojisi...
    (Örnek resimler)

Sonra işin içine biraz da iş girdi.. Bagaj hacmi büyük olsun diye.. Ticari araçlara hiç sıcak bakmıyordum... Renault Kangoo, Fiat Doblo vs...

Uzun süren araştırmalardan sonra Honda Jazz'ın biçilmiş kaftan olduğunu anladım. Hem bagajı geniş, hem de arka koltuklar tam yatabiliyormuş... 2009 model, otomatik, 32 bin tl civarı...
    (Örnek resimler)

Sonra bu Honda'nın otomatik vites methiyesi çok güzel olunca (iShift değil tabii), bagaj alanı biraz daha geniş ne olur falan filan derken, aklıma HRV takıldı. Hem 4x4, hem 1.6 motor, hem koca bi' araç, hem SUV görünümlü MPV.
    2005 modeli, henüz 88 bin kilometrede, sadece 33 bin TL civarı... Akla yatmadı değil, uzun uzun bunun üzerinde düşündüm...
    (Örnek resimler)

Sonra, madem biraz daha geniş takılıyoruz derken, Mercedes A160'lara kaydı gözüm... Adı üstünde Mercedes... Onda da Long serisi güzel.. Onun da motoru düşek, prestiji yüksek...
    2004 model, 65 bin kilometrede, 29,500 tl civarı... Arka koltuklarda geniş diz mesafesi... "Süper değil mi?" diyen iç sesimi duydum :)...

Sonra, yaş daha yaşlı değil . İlk aracım Nissan Almera 1.5 Tekna Sedan idi, şimdi aile aracı olan Qashqai+2'yi ortaklaşa kullanıyoruz... Acaba biraz daha sportif birşeyler mi baksam diye düşünmeye başladım... Bagaj hala önemli benim için...
    Station wagonlara göz gezdirdim biraz ama vazgeçtim hemen... 307 sw ve benzerleri diyemeyeceğim, sadece 307 station wagon işimi görüyordu ama yine kaçtım oradan...

Sonra, forumda konularını açtığım Honda Civic Hatchback 2006-2009 model arasına göz gezdirmeye başladım... Tamam, benim aracım bu diyerekten... Baksanıza şu güzelliğe...
    2008 model 1.8 ivtec, 33 bin tl civarı... Arka koltuklar da tam yatabiliyormuş...

Tamam, bu Civic Hatchback benim tarz...

derken...

Audi A3 Hatchback 2006 'lara gözüm takılmaya başladı... 3 kapı olanlar, 5 kapı olanlar...

Daha uzayıp gider mi bu liste diye kendi kendime endişelenmeye başladım...

Audi A3 - Civic Hatchback... versusu yapıyorum kendi kendime... Civic'i ön plana çıkartan arka koltukların tam yatar pozisyona gelmesi... A3'te aradım ama başarılı olamadım, yatıyor mu A3'te de koltuklar tam olarak?

Ve sizce hangisi?

• sanırım ilk kez araba alıyorsun da bu gidişle onuda alamayacaksın valla bu araba işinde çok düşünürsen hiçbir şey alamazsın ben sana soylıyım
  • Amadeus_M kullanıcısına yanıt
    İlk aracım Nissan Almera idi. Aslında sadece kendime araba almıyorum; bir dost, arkadaş alıyorum. Çünkü aldığım araca gözüm gibi bakıyorum :) O yüzden de arkadaşımı iyi seçme arefesindeyim şu an...

Şu an yukarıdakileri tekrar gözden geçirince;

1/ Audi A3 Hatchback 3 veya 5 kapı farketmez
    2/ Honda Civic 1.8 Hatchback 5 kapı
    3/ Mercedes A serisi 160 Long (Arka diz mesafesi gerçekten çok iyi)

--> aklıma gelen ilk konu: bana ciddi masraf çıkartırlar mı?

Daha öncesinde sedan olarak Nissan Almera'ya binmiştim, bana tek masrafı debriyaj balata seti olmuştu, o da işçilik dahil 400 TL tutmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GNeRaL

İlk aracım Nissan Almera idi. Aslında sadece kendime araba almıyorum; bir dost, arkadaş alıyorum. Çünkü aldığım araca gözüm gibi bakıyorum :) O yüzden de arkadaşımı iyi seçme arefesindeyim şu an...

Şu an yukarıdakileri tekrar gözden geçirince;

1/ Audi A3 Hatchback 3 veya 5 kapı farketmez
    2/ Honda Civic 1.8 Hatchback 5 kapı
    3/ Mercedes A serisi 160 Long (Arka diz mesafesi gerçekten çok iyi)

--> aklıma gelen ilk konu: bana ciddi masraf çıkartırlar mı?

Daha öncesinde sedan olarak Nissan Almera'ya binmiştim, bana tek masrafı debriyaj balata seti olmuştu, o da işçilik dahil 400 TL tutmuştu.

bende ilk iki arac arasında kalmıstım en son gıttım 2008 model elegance sedan civic aldım gayet memnunum tavsiye ederim ancak fiyatları ucmus durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

Güldürdün beni mavipasa :)

Evet, eleye eleye son üçe geldik... Bakalım hangisi... İlk ikisi sınıf olarak aynı, diğeri ise iş amaçlı da olacağı için göz kırpıyor.

• Ben de sizin gibi uzuun süren araştırmalardan sonra 2008 Honda Civic sedan otomatik aldım.
    Ama aklım Hatchback Civic'te kalmadı değil.
  • hiçbiri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlangıç ve sonuç iyiydi, bunların arasından en optimal olanı jazz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.