Şimdi Ara

UyduNet yeni modemler ne oldu? (Netmaster CBW-383ZN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
2.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni abone olanlar var mı? Veya haberi olan?

Dağıtıma başlanılmış mı yeni modemler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çırak Web Master Ç kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş ana konuda yazmıştı.Wi-fi sorunun hala devam ettiğini söylüyordu.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    Şimdi okudum bende o mesajı.

Biri detaylı inceleme filan yapsa da ortaya çıksa.

Elimizde olsa zaten bayağı bir detaylı incelemesini yapacğım ben onun ;)
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Dağıtılmaya başlansa abone olup bende test edecem. İnceleme paylaşırım burada.

• Ben bi kaç gün önce başvurdum ve üstüne basa basa sordum yeni 383zn modem mi olacak diye ve ısrarla evet cevabını aldım. Fakat bugün geldiklerinde eski Z4 ile biten modemi getirdiler. Bende kızdım bağlatmadım. Hani bağlatırken yine dikkat edin böyle bi saçmalığa kalkışıyorlar. Tamam dediler diye iş işten geçmesin
    Bu eski modeme router bağlayınca tüm sıkıntıları bitiyor mu bilen var mı?

• Bu haftaiçi uzun uğraşlar sonucu bir tane aldım fakat tam anlamıyla test etme olanağı bulamadım.
    Ancak ilk izlenimlerim kablosuz performansı hariç CBW383Z-4 ile aralarında çokta fark olmadığı yönünde
    Kablosuzu pek kullanmıyorum normalde ancak ZN serisinde çekim alanı olarak 9-10 metrelerde -70-75 dBm sinyal alabildiğimi belirtmek isterim.Tabi bu sinyalde veri aktarımının stabilitesinide test etmek gerektiğinide unutmamak lazım..(Gerçi bana geçici süre verdikleri Z4 test modemindede bu değerleri görmüştüm ancak kendi Z4 modemim duvarın arkasından çekmiyordu)
    Z4 ile kronik olarak yaşamış olduğum arayüz şifresi değiştireme ve upstream ve downstream aynı anda yüklendiğimde takılma sorunlarını bu cihazdada yaşadım.Ping artması sorunu modemden mi hattan mı kaynaklanıyor tam emin değilim ancak full upload yüklendiğimde normalde 75ms olan pingler 175-250 ms'lere kadar çıktı.Z4'te dahada yükselebiliyordu.

Cihaz genel anlamda Z4'den daha hızlı ancak dediğim gibi tam anlamıyla bir testten geçirmek lazım.Aslında bu haftasonu vaktimi buna ayıracaktım ancak kendimi pek iyi hissetmediğimden ötürü pekte canım istemedi.En kısa zamanda değerlendirip paylaşmayı düşünüyorum.

Şimdilik bu kadar, daha detaylı bir test yaptıktan sonra izlenimlerimi burada paylaşırım.

Detaylı testi merakla bekliyoruz.

Hatta Z4 ile bir karşılaştırma olursa oda güzel olur.

[simage][/simage]Nerden aldınız hocam yeni modemi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senmahmut -- 28 Haziran 2015; 9:56:23 >
  • Bugün ben bağlattım ve 383ZN modem kurdular.Daha önce superonline kulanıyordum. Çekiş gücü ona göre iyi. Ancak cep telefonuyla tam verim alamıyorum. 25mbps'lik tarife olmasına rağmen Telefondan hız testi yaptığımda 4 mbps çıkıyor(bilgisayar 24). Sizce bu sorun router ile çözülebilir mi?
  • Telefonla yakın mesafeden hız testin yapın. Uzaktan yapın birde.

• Bende uydunet kullanıyorum. Yeni modemleri şuanda çok süper. Çekim gücü ile ilgili durumlarda Kontrol kanal ayarını kontrol etmen durumunda sorunun ortadan kalkar.
  • anahtar222 kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapılıyor o kontrol?

Hacı modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Kablosuz - Kontrol Kanalı üzerinden işlem yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anahtar222

Hacı modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Kablosuz - Kontrol Kanalı üzerinden işlem yapabilirsin.

hocam telefonlardaki whatsapp vb uygulamalardaki anlık bildirim sorunu giderilmiş mi acaba?
  • Hallolmuş ama ne kadar sorunlu olmaya başladı bu uydunet. Gelecek ay taahhüt bitiyor ve artık değiştirmeyi düşünüyorum. Bıktım bu berbat hizmetten
  • yeni modem hakkında ben biraz bilgi vereyim.
    bugün itibariyle 383ZN modem aldım.yaklaşık 8 saatir kullanıyorum.önceki modemim hitron docsis 2.0 ve üzerinde 8 dbi anten vardı.
    kablolu bağlantıda hiçbir sorun yok.kablosuz bağlantıdada hiçbir sorun yok.bağlantı kesilmesi,hız düşmesi vs vs hiçbir sorun yaşamadım.çekim gücü olarakta önceki modemimden biraz daha iyi.
    yani kısacası şimdilik hiçbir sorun yok,olması gerektiği gibi çalışıyor.modem sürekli açık olduğu için ve sürekli download yaptığım için,bir kaç gün sonrada performans düşmesi olmazsa eğer,modem tamamdır
    not:modemde hiçbir ayar yapmadım,takıldığı gibi kullanıyorum.
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğin için. İlerki zamanda tekrar görüşlerini paylaşırsan sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Hocam hala stabil mi çalışıyor modem?
  • cwb 700 var aboneliği yeniletcem hangi modem gelmesi gerek?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.