Şimdi Ara

UyduNet yeni modemler ne oldu? (Netmaster CBW-383ZN) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Büyük ihtimalle ZN verirler. Abone olurken hatırlarsan yardımcı olurlar diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cherkez26 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumdayım.Mersin Bölgeyi aradım sordum,eldeki stoklar bitmeden yeni seriye başlamıyoruz dediler.Bayramdan sonra ara sıra arayıp kontrol edin dediler.Bölgede bitmişse eski modemler,gelir.Ama teyit ettirin bence.
  • Merhaba,

ZN serisi modemi kullanmış birisi olarak yorum yapıyorum :

"Z4 serisi modemin sadece kablosuz problemleri giderilmiş durumda."

Kablosuz olarak 1 hafta - 10 gün test ettim bir sorun yaşamadım.Ancak diğer router sorunları devam ediyor.
    En basit olarak modemin arayüz şifresini değiştiremiyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Merhaba,

ZN serisi modemi kullanmış birisi olarak yorum yapıyorum :

"Z4 serisi modemin sadece kablosuz problemleri giderilmiş durumda."

Kablosuz olarak 1 hafta - 10 gün test ettim bir sorun yaşamadım.Ancak diğer router sorunları devam ediyor.
    En basit olarak modemin arayüz şifresini değiştiremiyorsunuz..

Tahminimce arayüz şifre problemi donanımsal değil, yazılımsal.

• Tabiki yazılımsal...

Bunu tahmin etmeye bile gerek yok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

yeni modem hakkında ben biraz bilgi vereyim.
    bugün itibariyle 383ZN modem aldım.yaklaşık 8 saatir kullanıyorum.önceki modemim hitron docsis 2.0 ve üzerinde 8 dbi anten vardı.
    kablolu bağlantıda hiçbir sorun yok.kablosuz bağlantıdada hiçbir sorun yok.bağlantı kesilmesi,hız düşmesi vs vs hiçbir sorun yaşamadım.çekim gücü olarakta önceki modemimden biraz daha iyi.
    yani kısacası şimdilik hiçbir sorun yok,olması gerektiği gibi çalışıyor.modem sürekli açık olduğu için ve sürekli download yaptığım için,bir kaç gün sonrada performans düşmesi olmazsa eğer,modem tamamdır
    not:modemde hiçbir ayar yapmadım,takıldığı gibi kullanıyorum.

Peki sabit hiz aliyormusunuz yoksa dususler oluyormu

• msemirhan kullanıcısına yanıt
    benim net 10 mbps.eski modemde nasılsa hız,bunda birazdaha iyi.kablosuzdada aynı hızı alıyorum,bir fark yok.
    geçen gün nitro aldım,laptop hiç kapatmadan download yaptı.9.8 mbps civarında (laptop wi-fi bağlı) çoğu zaman indirdi.özellikle laptoptan yaptım çünkü wi-fi kopucakmı,yavaşlıycakmı vs vs vs
    diye baktım,hiç sıkıntısız indirdi.tabi diyiceksinki 24 saat laptop başındamı oturdun,tabiki hayır.ama eğer wi-fi kopup tekrar bağlanma gibi bir şey olsaydı,utorrent remote'den dışardayken bağlantı
    kuramaz,torrentleri takip edemezdim.
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt
    valla şeytan kulağına hiçbir sıkıntı yok.çatır çatır çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

benim net 10 mbps.eski modemde nasılsa hız,bunda birazdaha iyi.kablosuzdada aynı hızı alıyorum,bir fark yok.
    geçen gün nitro aldım,laptop hiç kapatmadan download yaptı.9.8 mbps civarında (laptop wi-fi bağlı) çoğu zaman indirdi.özellikle laptoptan yaptım çünkü wi-fi kopucakmı,yavaşlıycakmı vs vs vs
    diye baktım,hiç sıkıntısız indirdi.tabi diyiceksinki 24 saat laptop başındamı oturdun,tabiki hayır.ama eğer wi-fi kopup tekrar bağlanma gibi bir şey olsaydı,utorrent remote'den dışardayken bağlantı
    kuramaz,torrentleri takip edemezdim.

Bizde 25 mbit almayi dusunuyoruz insallah sikinti cekmeyiz

• yeni modem Konya 'da verilmeye başlanmış. hatta bağlatan arkadaş var forumdan. Ben de il müdürlüğünü aradım yeni modem veriliyor dediler. ben de abonelik için başvurdum.
  • Henüz bugün mevcut olan Kablo-UyduNet aboneliğimi 2 yıl dolduğu için maximum keyif kampanyasından faydalanmak istediğimden tekrar sözleşme yeniledim. Kablo Modem olarak 2 yıldır CBW-383Z4 modem kullanmak zorunda kaldım. Donanımhaber dahil diğer bütün forumlarda CBW-383Z4 modemin problemleri aynıları CBW-383ZN model modem içinde geçerli olduğunu burada 5 saatlik denemeyle fark etmiş oldum. Buradaki amacın belli bir firmayı veya ürünü karalamak değildir. Mevcut olan CBW-383Z4 modem i değiştirmek zorunda değildim. Ama ekstra TP-link WR841ND router kullandığım için ektradan bu router satece tek başına 2 yıl için 144 tl lik elektrik harcadığını düşünürsek 144 tl verip problemleri olmayan CBW 383ZN modemi alır routere da iptal ederiz düşüncesiyle kabul ettim. Fakat 5 saatlik kullanımda eski ile yeni modem arasında bir farkın olmadığını gördüm. İncelememde eski WCB-383Z4 modem arayüzü ile yeni modem CBW-383ZN arayüzü arasında fark yok . Bütün ayarlar bire bir aynı. En belirgin farklılık eskisinde 2 adet anten mevcut idi. Yenisinde harici anten yok dahili anten mevcut. Herkeze bu konuda kendi görüşlerimi aktarmak istedim. Selamlar

• epicrouter1 E kullanıcısına yanıt
    Eski modemi kullanmadım. Fakat ZN'de herhangi Bi sorun yaşamıyorum. Çekim gücü az daha iyi olsaymış daha iyi olurmuş ama yapacak bir şey yok.

• Uydunet ten mükemmel hizmet almak için 2 altın kural var

1. Asla Paranla rezil olma, ne demek açayım, Zaten parasını uydunete ödüyorsun , tutupda Uydunet in sana dayattığı modem ile uğraşma, belki üzerine 50TL verirsin fakat iyi bir modem alırsın ve keydine bakarsın. (Uydunetnet kampanya dahilinde dediği modemlere bile ayda 3 tl ve ya 6 TL alıyordu ( hatırlamıyorum ) 3 TL alsa 24 ayda 72TL yapar )
    2. altın kural , Özellikle kablo intenette asla Modemi router ile beraber alma, yani modem + router al , router ların özellikleri çok önemli, yeri gelir port açman gerekir, yeri gelir bir ip ye DMZ yetkisi verirsin, vs vs bu sefer modem-router aletin özelliklerini bağımlı kalırsın, güncellemeler nasıl oluyor bilmiyorum ama muhtemelen sadece uydunet üzerinden senin insiyatifin dışında sadece onların yetkisinde yazılım üncellemesi mümkün olsa gerek ( bu konuda yanılıyor olabilirim, hiç böyle alet kullanmadım)

Ben ne mi kullanıyorum

Motorola SB6141 ( download 8 kanal da kilitli , ıpload da 2 kanal kilitli) + Fritzbox 7390 modem,

bahsedilen hiçbir problemi hiç yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Uydunet ten mükemmel hizmet almak için 2 altın kural var

1. Asla Paranla rezil olma, ne demek açayım, Zaten parasını uydunete ödüyorsun , tutupda Uydunet in sana dayattığı modem ile uğraşma, belki üzerine 50TL verirsin fakat iyi bir modem alırsın ve keydine bakarsın. (Uydunetnet kampanya dahilinde dediği modemlere bile ayda 3 tl ve ya 6 TL alıyordu ( hatırlamıyorum ) 3 TL alsa 24 ayda 72TL yapar )
    2. altın kural , Özellikle kablo intenette asla Modemi router ile beraber alma, yani modem + router al , router ların özellikleri çok önemli, yeri gelir port açman gerekir, yeri gelir bir ip ye DMZ yetkisi verirsin, vs vs bu sefer modem-router aletin özelliklerini bağımlı kalırsın, güncellemeler nasıl oluyor bilmiyorum ama muhtemelen sadece uydunet üzerinden senin insiyatifin dışında sadece onların yetkisinde yazılım üncellemesi mümkün olsa gerek ( bu konuda yanılıyor olabilirim, hiç böyle alet kullanmadım)

Ben ne mi kullanıyorum

Motorola SB6141 ( download 8 kanal da kilitli , ıpload da 2 kanal kilitli) + Fritzbox 7390 modem,

bahsedilen hiçbir problemi hiç yaşamadım.

Ay sonunda maksimum keyifi alırken docsis 3.0 modemi de alayım diyorum malum 2.0 lar desteklemiyor. 144 tl fiyat veriyorlar acaba bunun yerine o fiyata TP-link in falan modemini alsam kullanabilir miyim ? Bir sorun yaşatır mı yani kendi modemimiz hariç hizmet vermiyoruz deme hakları var mıdır?

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Onların verdiği modemler ile alakalı sorunları bu başlıkta dahi bulabilirsin, yani adamların sorunsuz aleti yok gibi birşey,

Maalesef Doğru düzgün ( Mesela Motorola, Netgear, Zyxel ) Türkiyede Docsis 3.0 modemleri ticari olarak getirip satan firma yok, 2 yol var, ya kullanılmış olarak bulursan Türkiyede birisinden alacaksın veya ebay.com gibi sitelerden bir tane Motorola SB6141 alacaksın, aslında çok ucuza SB6182 de var fakat Türkiye de kullanıp çalıştığını teyid eden bir arkadaş olsa , ona göre alınsa daha iyi olur ( bana kalırsa %95 çalışır).
    Öyle bir hakları tabiki yok. TP-Link'in Kablo Modemleri var ama ülkemizde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 13 Ağustos 2015; 7:42:22 >
  • quote:

Onların verdiği modemler ile alakalı sorunları bu başlıkta dahi bulabilirsin, yani adamların sorunsuz aleti yok gibi birşey,

Maalesef Doğru düzgün ( Mesela Motorola, Netgear, Zyxel ) Türkiyede Docsis 3.0 modemleri ticari olarak getirip satan firma yok, 2 yol var, ya kullanılmış olarak bulursan Türkiyede birisinden alacaksın veya ebay.com gibi sitelerden bir tane Motorola SB6141 alacaksın, aslında çok ucuza SB6182 de var fakat Türkiye de kullanıp çalıştığını teyid eden bir arkadaş olsa , ona göre alınsa daha iyi olur ( bana kalırsa %95 çalışır).

Kablosuz bir sürü modem var satılan bunlar olmaz mı acaba?
    http://www.vatanbilgisayar.com/airties-air-5453-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-p-660hnu-f1-300mbps-kablosuz-n-4-port-adsl2-modem.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-n12e-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem.html#genel-bakis

• Dün docsis 3.0 modem istedim Ankara Çankaya bölgesinde servis kurulumunu yaptı.ZN yeni modelini getirdiler çok memnunum Wifi sorununu çözmüşler.Hd kutu da aldım neta hd8800

Hocam onlar ADSL modem , Uydunet için değil
  • quote:

Hocam onlar ADSL modem , Uydunet için değil

Pardon ben farklı olduklarını bilmiyordum o zaman bende şu yeni zn den isteyeyim en azından ay sonunda.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.