Şimdi Ara

Uydunet upload sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uydunette 50mbps download 4 mbps upload tarifesi kullanıyorum.
    Ancak son beş gündür upload hızım 0,5'lerde. Uyduneti aradım teknik servis geldi dün, sorunun bende olmadığı Uydunet'in portunda snr diye bir güvenlik önlemi olduğunu, bölgede kaçak kullanım olduğunu bu nedenle bu sorunu yaşadığımı söyledi. Ekiplerin kaçak kullanımı araştıracağını ama bir hafta sürebileceğini söyledi.
    Anlamadığım koca mahallede bir ben mi sorunu yaşıyorum. Bu nasıl güvenlik önlemidir, ben her ay 100 tl fatura ödüyorum, başkasının yaptığı suçun cezasını ben niye çekiyorum...
    Bu tarz bir sorun yaşayan oldu mu hiç aranız da?
    Sorunun modemden olduğunu bilsem gidecem yeni modem alacam... Ama kahretsin ülkde netmasterdan başka modem yok...
    işin içinden nasıl çıkacağımı çözemedim...

Uydunet upload sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niglib -- 5 Şubat 2016; 20:38:18 >

• Niglib N kullanıcısına yanıt
    Sorun sende değil baya bir kişinin up soruna var uydunette. Kaçak kullananlar için mi bilemiyorum yalan gibi geliyor ama türk insanı değişmez buda var. Akk kaldırılsın diyenler buyur burdan yakın.
  • kablo da kaçak nasıl oluyor kısaca bilgi verebilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ares

kablo da kaçak nasıl oluyor kısaca bilgi verebilir misiniz

Valla bilmiyorum.. bana denilen bazı insanların kaçak kablolar çekerek interenti kullandıkları, uydunetin portlarında snr diye bir sistem olduğu... bu sistem böyle bir durumda devreye giriyiormuş...
    bana cok saçma geldi...
    senin diyelim 10 abonen var. bu da 10 ip demek.
    biri kaçak bağlanır ip alır... olur 11 ip.
    zaten uydunette ipler sabit...
    ee ip'den bulabileceğin şey için nasıl bir saçma sistem anlamadım...
    Bende 50 Mbps tarifesini SIRF uploadı 4 Mbps olduğundan dolayı kullananlardanım.
    Bende böyle bir sorun olsa ve teknik ekip bana böyle bir cevap verse, önce elemanın Türksat'ın yetkilisi olup olmadığını soruştururdum ve eğer elemanıysa da Tüketici Hakem Heyetini GEÇ Tüketici Mahkemesine başvururdum.
    Nasıl bir izahtır bu ya..Başkaları kaçak Türksat Kablonet kullanıyormuş ve benim hızım bu yüzden düşmüşmüş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niglib

Mrb arkadaşlar;
    Ancak son beş gündür upload hızım 0,5'lerde. Uyduneti aradım teknik servis geldi dün, sorunun bende olmadığı Uydunet'in portunda snr diye bir güvenlik önlemi olduğunu, bölgede kaçak kullanım olduğunu bu nedenle bu sorunu yaşadığımı söyledi. Ekiplerin kaçak kullanımı araştıracağını ama bir hafta sürebileceğini söyledi.
    Anlamadığım koca mahallede bir ben mi sorunu yaşıyorum. Bu nasıl güvenlik önlemidir, ben her ay 100 tl fatura ödüyorum, başkasının yaptığı suçun cezasını ben niye çekiyorum...
    Sorunun modemden olduğunu bilsem gidecem yeni modem alacam... Ama kahretsin ülkde netmasterdan başka modem yok...

Uydunet upload sorunu

Merhaba kaçak dedikleri yanlış anlaşılma var sanırım bölgede abonelerden bir tanesi ve bir kaçından saha yı etki yapan gürültü snr dalgalanmasından oluşan telnik bir sorundur bu gürültü snr sizde yavaşlık sorunu olarak gözükmektedir.bu sorun ekipler tarafından bölgede gürültü arama bina bazında çalışma yapılarak snr gürültünün geldiği bina tespit edilir dairesine kadar ve filitre atılarak gürültü engellenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rehber_

quote:

Mrb arkadaşlar;

Uydunet upload sorunu

Merhaba kaçak dedikleri yanlış anlaşılma var sanırım bölgede abonelerden bir tanesi ve bir kaçından saha yı etki yapan gürültü snr dalgalanmasından oluşan telnik bir sorundur bu gürültü snr sizde yavaşlık sorunu olarak gözükmektedir.bu sorun ekipler tarafından bölgede gürültü arama bina bazında çalışma yapılarak snr gürültünün geldiği bina tespit edilir dairesine kadar ve filitre atılarak gürültü engellenir.

Mrb anladığım kadarıyla bu konularda teknik bilginiz var...
    Şimdi böyle bir sorun varsa neden bundan bir ben etkileniyorum...
    İkincisi bugün hafta sonu olduğu için fark ettim... Normalde gündüzleri çalıştığım için neti gündüz kullanmıyorum. Bugün gündüz kullandım upload'ımda bir sorun yoktu.. akşam olunca tekrar 0,5'lere düştü... Yani akşamları oluyor anladığım kadarıyla...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rehber_

quote:

Mrb arkadaşlar;

Uydunet upload sorunu

Mrb anladığım kadarıyla bu konularda teknik bilginiz var...
    Şimdi böyle bir sorun varsa neden bundan bir ben etkileniyorum...
    İkincisi bugün hafta sonu olduğu için fark ettim... Normalde gündüzleri çalıştığım için neti gündüz kullanmıyorum. Bugün gündüz kullandım upload'ımda bir sorun yoktu.. akşam olunca tekrar 0,5'lere düştü... Yani akşamları oluyor anladığım kadarıyla...

Merhaba;
    şöyle diyelim bölgedeki abonenin tv sin vs dairesinden gürültü geliyor o abone akşam vs gece saatlerinde geldiğinde cihazlarını açtığında saha ya gürültü snr olarak yansıtığından bölgede aboneler sizde dahil olmak üzere etkileniyorsunuz ve gürültü snr gelen yerde sabah cihazlarını kapattığından otomatik olarak sahadaki gürültüde sonlanıyor dur ve gündüz de saha gürültü snr normal gözüktüğünden sahada çalışan ekiplerin yapacağı bir şey yok tespit edilemez ancak akşam saatlerinde gürültü varken çalışma yapılırsa bulunur.birde bölgeniz neresi

• Kaçak kullanım mümkün mi ki. Modem üzerindeki Mac adresten sisteme tanımlama yapılıyor diye biliyorum. Önüne gelen gidip sisteme modem takıp internet kullanamazki. Kaçak dedikleri belkide kullanıcı abone bile farkında olmadan kullandığı cihazdan sisteme gürültü gidiyordur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedycruiser

Kaçak kullanım mümkün mi ki. Modem üzerindeki Mac adresten sisteme tanımlama yapılıyor diye biliyorum. Önüne gelen gidip sisteme modem takıp internet kullanamazki. Kaçak dedikleri belkide kullanıcı abone bile farkında olmadan kullandığı cihazdan sisteme gürültü gidiyordur.

evet kesinlikle sisteme mac id adres tanımlaması yapılarak internete giriş sağlanıyor eskiden mac klonlama yapılıyordu ama şimdilerde bu imkansız dediğiniz gibi abone bile farkında olmadan kullandığı cihazdan sahaya,bölgeye gürültü gidiyordur.
  • Demek ki bu uydunetin anten kablosuna radyo sinyali yollasan bütün mahallenin internetini göçertebiliyorsun. Fazlasıyla çağ dışı bir sistem olarak kaldı şu kablo tv/kablo net.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @rehber_ Bölge mecidiyeköy... şimdi yine upload gayet normal... bir de ne hikmetse sadece uploadım etkileniyor... Benden mi kaynaklanıyor dicem ama benden olsaydı sürekli ben yaşardım bu sorunu... ayrıca teknik servis baktığında bende de sinyal seviyesi yüksekti indirdiler... sanki ben kuruyorum sistemi arkadaş... bu sistemi kuran insanlar buna dikkat etmiyor mu...

@hotel california sonuna kadar katılıyorum... böyle saçma bir güvenlik önlemi olabilir mi ya... koyarsın bir güvenlik önlemei en fazla apartmanı etkiler... gelir ekiplerin çözer.... ya da sistemin sana sinyali bozan kullanımın nereden geldiğini gösterir... sen şimdi koca bölgeyi adam internetini kullandığı an nasıl bulacan...

Ben abi pazartesi olunca teknik servisi aramıcam... önce uydunete bir şikayette bulunca... ardından bir şikayetvar da bir konu açacam... bir hafta daha beklerim tüketici mahkemesine gideceğim...
    Sözleşmem olduğu için çıkamıyorum... hem sözleşmemin iptalini isticem hem ödediğim paraların geri ödenmesini hem modem paralarını geri ödemelerini hem de kurulum parasını geri ödemelerini isticem.. biz sözleşemeye bağlı kalmasak donumuza kadar alıyorlar...
    Onlarda sözleşmelerine uymuyorlarsa benim bütün zararlarımı tazmin edecek...
    yıl olmuş 2016 bilimkurgu devri adamın biri gitsin kendi başına mı artık uydunet mi kim yapıyors saçma bir şekilde bağlantı yapsın... ben burda ceremesini çekeyim.. parasını ödeyim...

merhaba;

Upload hız test sonuçlarınıda şikayetin hakkında detyalı bir açıklama ile destek@uydunet.net e-mail atarsan yardımcı olunacaktir
    saygılarımla
  • bende nitro satın aldım ama hızımyine aynı ve ustelik kotamdan yiyor cagrı merkezini 3defa aradım degişen hiçbirsey olmadı daha once de aldım hiç sorunsuz kullandım bu sefer sanki hiç satın alamamısım gibi hakeden sasırdım yani bu aralar uydunet bir kısıtlama var galiba ben bunu anlıyorum
    Demek ki gürültü sadece upload frekanslarında oluyor.
  • Aynı sorunu yaşıyorum. Çözüldü mü sizin?

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Aynı sorunu yaşıyorum. Çözüldü mü sizin?

Çözüldü kardeş. Birkaç gün ekipler sahada sorun yaratan yeri bulmaya çalıştı. Ardından çözüldü.
    Yani bölge kaynaklı bir sorundu.
    Hocam yazdıktan 1 hafta sonra benim de aynı şekilde çözüldü. Arkadaşı gece bıraktıklar, dalgalanma yapan yeri buldular ve sorunu çözdüler.

Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 16 Ağustos 2016; 17:34:48 >
  • suan en iyi altyapi superonline fiber ne diyolarsa direk veriyolar kopma yok o yok bu yok ama upload kotasi var boyle bi sistem yok cidden yok sacmalik

• aynı sorun bende de var snr olayını burdan okuyunca destek hattındaki kadın döküldü, bir de destek ekibi gelip bağlantılarınızda sıkıntı var kablocuya bağlatın yenisini diyip sinyallerini dalgalanıyor biz bir şey yapamayız diyip gittiler şaka gibi yani yayın açıcaz ama olaylara bak 1 hafta önce hiç bir şey yokken şimdi başladı böyle bir sorun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.