Şimdi Ara

UYDUNET SİNYAL DEĞERLERİ NE OLMALI ?, UYDUNET SİNYAL DEĞERLERİNİ NASIL ÖLÇERİZ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
6
Favori
45.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 dakika önce uydunetten geldiler, o siteyi kapattıklarını söylediler.
    Benim de moden arızalıymış, taahhütle yenisini alacağım gibi görünüyor. Taahhütle hız yükseltmek istiyordum ama kampanyaları birleştirip birşeyler yapmaya çalışacağım.
  • ---geç gelen cevaplar... konuyu takip eden kimsenin kalmadığını sanıyodum varmış---

quote:

Orijinalden alıntı: kaansoy

1mbit hız kullanıyorum. Benim değerlerim bunlar.Kablonete göndersem bir iyileştirme çalışması yaparlar mı acaba?Gerek var mı?

bişey yapman gerekeceğini sanmıyorum, zaten 1mbit kullanıyosun. Birkaç kere hız testi yap, düşük sonuçlar alıyorsan arıza kaydı bırak. SNR zaten senin yapabileceğin birşey değil :) sahadan çözümlenecek birşey.

quote:

Orijinalden alıntı: yandex79
    benim hız testim çok hızlı görünüyor ama sayfa açmada aynı oran yok hatta bazı sayfaları açamadan hata vermeye başlıyor müşteri hizmetleri dns numaralarını girmekten başka bir şey yapmıyor

Speedtest.net sitesinden farklı serverlara test atmayı dene istersen. turknet hız için sadece türk sunucularını kullanıyorsa, demekki yurtdışı çıkışlarında sorun olabilir. -ki yurtdışı çıkışları ttnet aracılığıyla sağlanıyor diye biliyorum. uydunetin pek birşey yapabileceğini sanmıyorum. genelde gelen arızacılar DNS olmadan kullanmanızı söyler ama bir dene istersen.

quote:

Orijinalden alıntı: memo277

http://62.248.80.10 bir aydan uzun bir sürdir bu site açılmıyor acaba adresi mi degiştirdiler bilgisi olan var mı ?

Bende 2 hafta falan önce farkına vardım. Bizzat gidip Türksat şantiye ofisine gidip sordum :P site kullanılmıyor ama onlarda nedenini bilmiyor. Yazık, hem türksat çalışanların hem abonelerin işine yarar bir siteydi.

quote:

Orijinalden alıntı: TürkDeveloper

Uydunet Nasıl acaba? AKK filan kullananlar ne derece memnun?

Adil kullanım kotası hakkında bir bilgim yok, ama kullanan arkadaş-akrabalarım AKK olmadığını söylüyorlar.

Eğer ttnet kullanıyorsanız sözleşmenize bakın. Eski aboneyseniz adil kullanım kotasına dair bir madde yoktur herhalde, ttnete bunu ibraz edin, birşey yapamazlarsa tüketici sorunları hakem heyetine başvurun. Birşeyler yapılabilir eminim. TTnet'i aşağılamak her türk gencinin kutsal ve asil görevidir bence :P

quote:

Orijinalden alıntı: MathMad

Herkese iyi akşamlar.
    http://62.248.80.10 dan başka SNR değerlerini kontrol edebileceğimiz başka bir site var mı?
    3-4 gündür uydunette anlık hız kaybı yaşıyorum. Oyunda yada skype'da çok sıkıntı çıkarıyor. Mail le ulaştığımda 62.248.80.10 dan kontrol yapmam söylendi hız testiyle beraber, hız testi normal ama diğeri açılmıyor. Bir de güvenli internete almışlar isteğim dışı, torrent siteleri bile açılmıyordu. Bunları söylediğimde "sorununuz yok, baktık, güvenli internetiniz de yok" diye cevap geldi. Daha sert bir dille sorunumun anlık hız kaybı olduğunu, genel olmadığını, taahhütümün bittiğini ve sıkıntı geçmezse kapattıracağımı, güvenli internetim yoksa neden böyle uyarı aldığımı (uyarı sitesinin resmi ile beraber) söyleyince kibar bir mail le sorunumun çözüldüğü bilgisi geldi. Güvenli internetten çıkarmışlar ama yine 5-10 dakikada bir hız düşmesi sorunu var.
    Sözün kısası, ne yapmam gerektiği konusunda bir fikri olan var mı?
    Eskiden çok memnundum ping değerlerimden, ttnet e geçmek istemiyorum, süperonline ın fiberi de burda yok

Not: Ankara-Dikmen'deyim

Bağlantın kablolu mu yoksa kablosuz mu? Eğer kablosuz ise şöyle bir çözüm önerebilirim:

bendede bir ara anlık donma/kesilme problemi vardı (ttnet ve kendim aldığım cisco WAG120N modem) şöyle birşey düşündüm: ya modem ya bilgisayar, birbirine wireless şifre doğrulaması için anlık paket veri gönderir. bu paket veriyi kaldırırsam yararı olabileceğini düşündüm. ama paket veriyi kaldırmak demek wireless şifresini kaldırmak anlamına geliyor. bende modem arayüzüne girip mac filtreleme yaptım. böylece modem veya bilgisayar diğerine şifre doğrulamak için veri gönderip anlıkta olsa ağ trafiği yaratmıyor ve filtreleme modemden sağlanmış oluyor. mac filtre olduğu için wireless şifresi olmasa bile sen bir cihazın mac filtresini yazmadıysan başkası kesinlikle bağlanamaz (ethernet kablolu bağlantı için geçerli değil bu yöntem.) bildiğim en güvenli wireless güvenlik yöntemi. 1 yılı aşkın bir süredir kullanıyorum ve mükemmel

ttnetteki gibi abone numaranız v.s. ile uydunet sitesine giriş yapıp, aboneliğinizde güvenli internet varmı öğrenebilirsiniz. eminim tüm servis sağlayıcılar bunu veriyordur. (yada umarım o kadar öküzü kalmamıştır.)

cormen'in dediği gibi, upstream snr dışında tüm değerleri modem arayüzünden öğrenebilirsiniz. upstream snr sadece kapatılmasaydı 62.248'de görülebilirdi. birde türksat'ın ana sisteminden.

--------- DOCSIS 3.0 MODEM ALAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!!!!!! ---------

eğer yüksek hız destekleyen DOCSIS 3.0 modem alırsanız arayüzünden birşey anlamayabilirsiniz. bende 4-5 defa görmüş olmama rağmen maalesef bilmiyorum.

-----

geç oldu ama öz oldu. yardımım olduysa ne mutlu :)

• Cevap için çok teşekkür ederim.
    Modemi kablolu kullanıyorum, kısacası dediğiniz çözüm benim için geçerli olamayacak.
    Uydunetten ekip geldi, SNR değerlerini kontrol edip bilgisayar başı test yaptılar (test dediğim yandex den ping değerlerine baktılar ). Modem arızalı dediler ancak bu sıralar geceleri bakım çalışması yaptıklarını da söylediler. Birkaç gün deneyip olmazsa taahhütle modem alacağım.
  • Geceleri bakım genelde istisnai olur :P kardeş şu an taahhütün yoksa boşver uyduneti derim. Gerçi eskişehirde oturuyosan oranın altyapısı oturmuş durumda, ama istanbulda kullanıyosan gerek yok bence. tamam çok kazık falan ama 2 kuruş fazlaya en iyi interneti ttnet veriyo yine. insanlar ttnetin telekomun falan gelişmediğini düşünürler ama aslında gelişir. ben istanbul-avcılar gümüşpala mah. oturuyorum mesela, aşağı yukarı her 7-8 sokak başında bi fiber optik saha dolabı var telekoma ait. son 2-3 yılda falan deli genişledi adamlar.
  • http://62.248.80.10/
    bu açılmıyor artık
    yeni bir adres var mı?
  • ineque İ kullanıcısına yanıt
    evet kapatılalı bayağı oluyor ve maalesef öğrenebileceğin başka bi site yok bildiğim kadarıyla.

ama modemin arayüzüne girip sinyal durumunu öğrenebilirsin. olması gereken sinyal aralıkları yukardaki bi mesajımda vardı. zaten arıza servisini ararsan sinyalde bi sıkıntı olup olmadığını söyleyebilirler önlerinde görüntüledikleri sistemden. sıkıntı varsa zaten arıza ekiplerini yönlendireceklerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

UYDUNETTE MALESEF ÇOK FAZLA SİNYAL SORUNU YAŞANIYOR

EK NOT: adres iptal edildiği için malesef aşağıdaki çözümde işe yaramamaktadır

SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR UYDUNETİ ARAMADAN ÖNCE AŞAĞIDAKİLERİ DENEYİNİZ
    ÖNCE İNTERNET EXPLORER PROGRAMINI AÇIYORUZ
    ADRES KISMINAhttp://62.248.80.10/ YAZIN.
     UYDUNET SİNYAL DEĞERLERİ NE OLMALI ?, UYDUNET SİNYAL DEĞERLERİNİ NASIL ÖLÇERİZ?

Modem MAC/IP Addresi Giriniz: KISMINA MODEMİNİZİN ARKASINDAKİ MAC ADRES İ 11:11:11:11 FORMATINDA YAZIN
    MODEM ARA TUŞUNA BASIN

HATTINIZLA İLGİLİ PROBLEM VARSA ŞEKİLDEKİ GİBİ KIRMIZI YAZI ÇIKACAKTIR. VE SERVİS ÇAĞIRMANIZI SÖYLEYECEKTİR.

AYRICA 192.168.0.1 adresinden modeminize girip

Kullanıcı adı:admin Parola:password deyin
    Yukarıda menülerden Durum kısmında, Soldaki menülerde Bağlantı kısmında olduğunuza emin olun:

Değerler aşağıdaki gibi olmalıdır:
    Downstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık: 30 dB ~ 40 dB
    Upstream Signal/Noise Ratio Olması Gereken Aralık : 20 dB ~ 40 dB
    Downstream Power Olması Gereken Aralık: -15 dBmV ile 15 dBmV -8 ila +8 arasında ise iyi demektir.
    Upstream Power Olması Gereken Aralık: 30 dBmV ile 55 dBmV

HIZ TESTİ İÇİN:
    http://speedtest.turk.net/ ADRESİNE GİRİN
    aşağıda verilen yönergelere uyduğunuzdan emin olun:

TESTİ BAŞLAT TUŞUNA BASIN

HAT DEĞERLERİNİZİN YAPILAN TESTLE UYUMUNU KONTROL EDİN. PING DEĞERLERİ 15-25 CİVARI NORMAL KABUL EDİLİR. 100 LÜ DEĞERLERE VE ÜSTÜNE ÇIKIYORSA ANORMALLİK VARDIR. AYRICA DOWNLOAD HIZINIZA YAKIN HIZ ALDIYSANIZ HATTINIZIN HIZ DEĞERİ NORMALDİR.

DİKKAT: Eğer bu yaptığınız işlemlerden en az birisinde bile sorun varsa destek@uydunet.net adresine aşağıdaki gibi mail gönderiniz.
    Sorununuz kısa süre içerisinde çözülecektir.

Yaşamakta olduğunuz hız problemi ile ilgili detaylı inceleme yapılabilmesi için;

http://www.turksatkablo.com.tr/hiz-testi.aspx ya dahttp://speedtest.turk.net adresinden yaptığınız hız testi sonucunu
    http://62.248.80.10 adresinden modeminizin SİNYAL SEVİYE SONUÇLARInın resmi ( Modeminizin arka yüzündeki 00 ile başlayan mac numaranız ile modeminizi aratabilirsiniz.)
    yaşadığınız problemin belli bir saat diliminde mi ya da sürekli mi yaşandığını belirtmeniz.

Testleriniz sırasında aşağıdaki durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

+ Testleriniz sırasında virüs programı dahil tüm programları kapatmanız ayrıca internet kullanımınız olmadan

+ Kablosuz bağlantı sağlıyor iseniz kablolu bağlanarak testlerinizi gerçekleştirmenizi rica ederiz.

Anahtar Kelimeler: Uydunet sinyal değerleri, uydunet sinyal seviyesi, uydunet izmir,uydunet hız testi.

dostum 20 mbps hızda internet kullanıyorum. öyle zaman oluyor ki internet kablosuz ile ölçtüğümde 2-3 mbps hıza kadar düşüyor, kablo ile ölçtüğümde 4-5 mbps oluyor ve daha sonra bağlantım kopuyor modemin arayüzüne bile bağlanmıyor. modemin elektrik fişini çekip tekrar enerjilendiriyorum ve problem ortadan kalkıyor. teknik servisi çağırıyorum onlar geldiğinde her hangibir problem yaşanmıyor. onlar kablosuz ile test ettiklerinde ise 19-20 mbps hıza ulaşıyorlar.
    ben problemin modemden kaynaklandığını düşünüyorum.
    sizin yazdığınız bu 62.248.80.10 adres kapanmış sanırım. başka mac adresini test edeceğim bir adres var mı acaba?

değerli yardımlarınızı bekliyorum
    saygılarım ile.

• tekhim T kullanıcısına yanıt
    maalesef yukardada yazdığım gibi. ya arıza servisinden sinyal değerini sorgulatacaksınız, yada modem arayüzünden sinyal değerlerini yukardaki değerler aralığı ile karşılaştıracaksınız.

modemin docsis 3 dimi? eğer docsis 2 ise bu modemler 10 mbit üstü desteklemiyor/verimli olmuyor diye biliyorum. yine yanlış hatırlamıyosam docsis 3 modemlerin arayüzü biraz karışık sinyal değerini görmek için, en garanti yöntem arıza servisini arayacaksın sinyal durumunu öğreneceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xloader

maalesef yukardada yazdığım gibi. ya arıza servisinden sinyal değerini sorgulatacaksınız, yada modem arayüzünden sinyal değerlerini yukardaki değerler aralığı ile karşılaştıracaksınız.

modemin docsis 3 dimi? eğer docsis 2 ise bu modemler 10 mbit üstü desteklemiyor/verimli olmuyor diye biliyorum. yine yanlış hatırlamıyosam docsis 3 modemlerin arayüzü biraz karışık sinyal değerini görmek için, en garanti yöntem arıza servisini arayacaksın sinyal durumunu öğreneceksin.

cevabın için teşekkür ederim.
    daha önce 1 mbps kullanıyorudm ve modem docsis 2 idi. 20 mbps yükselttiğimde docsis 3 modem gelene kadar ölçüm yaptığımda 18-19 mbps hızlara ulaşabiliyordum. siteler anında açılıyordu. ama docsis 3 yeni bir modem bağladılar, ortalık karıştı. hız yavaşlıyor yavaşlıyor ve kopuyor. modemin enerjisini kesip vermeden düzelmiyor. ben sinyallerden değilde modemden olduğunu düşünüyorum...

haklısın öyle düşündürüyor. arıza kaydı bırak yeniden, derdini anlat, test modemle gelip test ettikleri zaman fark çıkıyosa modemi değiştirmeye zorlayabilirsin arızacıları. zannedersem docsis 3 modemi bi ara kampanya vardı ordan aldın dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xloader

haklısın öyle düşündürüyor. arıza kaydı bırak yeniden, derdini anlat, test modemle gelip test ettikleri zaman fark çıkıyosa modemi değiştirmeye zorlayabilirsin arızacıları. zannedersem docsis 3 modemi bi ara kampanya vardı ordan aldın dimi?

evet yeni kampanyadan aldım. eski modemde 3 yılda hiç bir problem yaşamadım. 1 haftada bu modem bıktırdı beni :(
    arıza kaydı bırakırken arıza ekiplerinin test docsis 3 modemle gelmelerini söyle, modem değişikliğinde ısrar et hatta :)
  • xloader kullanıcısına yanıt
    değerli yardımın için teşekkür ederim :)
  • Arkadaslar merhaba,
    Biraz once ariza ile ilgili gelen kisiler kablo hasarli asagidan 80 basiyoruz burada 40 aliyoruz diyerek kabloyu degistirmemi istediler. Kablo eskiyormus zamanla. Bendeki degerler asagidaki gibi. Burada verilen aralikta gozukuyor. Sizce kabloyu degistirmem gerekiyor mu? Benim aklima pek yatmadi bu is.
    http://imgur.com/4BHm4Gq

Bu arada modem offline oldugu icin telefondaki kisi degerlerime bakamiyor. Ayrica upload gucu arada sirada 10 un altina dusuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarecep -- 15 Ocak 2014; 20:11:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarecep

Arkadaslar merhaba,
    Biraz once ariza ile ilgili gelen kisiler kablo hasarli asagidan 80 basiyoruz burada 40 aliyoruz diyerek kabloyu degistirmemi istediler. Kablo eskiyormus zamanla. Bendeki degerler asagidaki gibi. Burada verilen aralikta gozukuyor. Sizce kabloyu degistirmem gerekiyor mu? Benim aklima pek yatmadi bu is.
    http://imgur.com/4BHm4Gq

Bu arada modem offline oldugu icin telefondaki kisi degerlerime bakamiyor. Ayrica upload gucu arada sirada 10 un altina dusuyor.

Biraz önce ekipler tekrar geldi. Şu anda internete giriyorum. 2 gün önce gelene güvenip kabloyu değiştirsem bi 100 lira kaçacaktı sanırım. 192.168.0.1'den ilgili değerlere bakmadan aman herhangi bir harcama yapmayın.

• Uydunet kullanıcısıyım. 10 megabit internet kullanıyorum ve modemim kablolu. İnternet hızımda bir sıkıntı olmamasına rağmen 10 dakika içerisinde 7-8 kez lag giriyor. Access Point vardı arada, onu söktüm durum değişmedi, başka pc'ye bağladım değişmedi. Aradım 444 0 126'yı fakat sinyal değerleriniz normal dediler. Eve gelmeri için tekrar aradım. Eve geldiler fakat bir sorun bulamadılar. Modemi kontrol ettirdi birini arayıp, bir de kabloyu söküp elindeki cihazla bir kontrol yaptı. Normal dedi. Sorunun kaynağı ne olabilir ve bu lag olayını saptayabilceğim bir program var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahaeddin91 -- 6 Şubat 2014; 2:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahaeddin91

Uydunet kullanıcısıyım. 10 megabit internet kullanıyorum ve modemim kablolu. İnternet hızımda bir sıkıntı olmamasına rağmen 10 dakika içerisinde 7-8 kez lag giriyor. Access Point vardı arada, onu söktüm durum değişmedi, başka pc'ye bağladım değişmedi. Aradım 444 0 126'yı fakat sinyal değerleriniz normal dediler. Eve gelmeri için tekrar aradım. Eve geldiler fakat bir sorun bulamadılar. Modemi kontrol ettirdi birini arayıp, bir de kabloyu söküp elindeki cihazla bir kontrol yaptı. Normal dedi. Sorunun kaynağı ne olabilir ve bu lag olayını saptayabilceğim bir program var mı?

lagdan kastınız nedir? ben de uydunet kullanıyorum her gece bağlantımda sorun yaşıyorum. bağlanamıyor. bi geliyor bi gidiyor.
  • Arkadaşlar 4 gündür saat 14.00 ile akşam 17.00 arası bağlantı çok fazla kopuyor.Bir gidiyor yarım saat yok sonra geliyor 15 dakika sonra yine gidiyor.

2 kere geldi türksat çalışanları ilkinde sinyal yükselttik dediler.Diğer günde aynısı oldu yine aradım geldiler baktılar bulamadılar birşey.Ne yapmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

Arkadaşlar 4 gündür saat 14.00 ile akşam 17.00 arası bağlantı çok fazla kopuyor.Bir gidiyor yarım saat yok sonra geliyor 15 dakika sonra yine gidiyor.

2 kere geldi türksat çalışanları ilkinde sinyal yükselttik dediler.Diğer günde aynısı oldu yine aradım geldiler baktılar bulamadılar birşey.Ne yapmam gerek?

aynı sorun bende de yaşanmaya başladı. izmir/karşıyaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: crash_bandicoot

quote:

Orijinalden alıntı: Unshaken Darkness

Arkadaşlar 4 gündür saat 14.00 ile akşam 17.00 arası bağlantı çok fazla kopuyor.Bir gidiyor yarım saat yok sonra geliyor 15 dakika sonra yine gidiyor.

aynı sorun bende de yaşanmaya başladı. izmir/karşıyaka

Müşteri hizmetleri ile görüştünüz mü?Görüştü iseniz ne dediler size hocam?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.