Şimdi Ara

(Uydunet) Netmaster Infinity 401 için Router Önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
8.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hem hız düşük hem de nat problemi sebebiyle oyun ve sohbetlerde sürekli kesintiler yaşıyorum.
  • yuemef kullanıcısına yanıt
    wireless danmi bağlaniyorsun bu nat olayı nedeir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuemef

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

quote:

Orijinalden alıntı: bymuto

çekim gücü nasil dostum

Asus u boşver, daha ucuz daha yüksek hızlı
    http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-c50-ac1200-kablosuz-dual-band-router-p-BD805549

Ben 168 e aldım kampanyadan, dün kurdum...Kablonet wifi derdim bitti. Evde heryer uçuyor artık
    PS4 ve Xbox ıda 5Ghz den bağladım

Hocam selamlar.

Yıllardır konsollarda (xbox 360 ve one) NAT problemi yaşıyorum hem ttnet hem de uydunet'de.
    Şu anda da ps4 aldım tüm port vs ayarları yapıldı hatta "DMZ" bile yaptım NAT 2'den öteye geçemedim. Ayrıca 50 MBPS hızı max 30, 4 MBPS upload'ı max 1.9 görüyor.

Sorum şu, router kullandıktan sonra bu sorunları aşabildiniz mi? bıktım netmaster CBW-383ZN modem'in wifi hız ve nat problemlerinden. Tüm özelliklerini kapatıp Bridge modu ile dağıtım işini başak bir cihaza yaptırmayı ciddi ciddi düşünüyorum artık.

telefonumda vs 40-45 MBPS'leri görüyorum sonra hız 25'lere düşüyor. Eleman geliyor bir tane HTC telefon ile 47'yi görüyor gidiyor nasıl iş anlamadım. Modeme göre telefon mu alacağız N modunda bağlanıyoruz işte.

Edit: Yazıyı yazdıktan sonra elime TP-Link N600 Gigabit router geçti. Şimdi konfigürasyonunu yaptım 2.4 ve 5GHz ile. Akşam eve gidip kuracağım. İnşallah bridge modu sorun çıkartmaz en kötü DMZ ile çözmeye çalışacağım. Ama Router canavar =)

Xbox da Open görünüyor, PS4 de Nat 2 görünüyor ama port vs uğraşmadım. Taktım , bağladım denedim. DMZ vs yapsam belki open olur PS4 de..
    Bir ara deneyeyim. Sende yazarsan sonucu faydalı olur

• Shadow Fox kullanıcısına yanıt
    Router'ı kısa bir süre deneme şansım oldu. Hafta sonu tüm ayarları yapıp kullanım testi yapacağım.

Önce router'ı kurmadan önce modemimi son bir teste tabi tuttum.
    Modem arayüzünden bağlı tüm cihazları ve bağlantı türlerini "n" ve "g" olarak gördüm.

*Nedenini bilmememe rağmen telefonum (iPhone 6) modeme "n" ile değil "g" moduyla bağlandığı için hızım ortalama 25'lerde. Hat çok temiz kimse yokken 40'lara ulaşıyor max 54 zaten "g" modunun.
    *Diğer telefonum ile (note 4) "n" modundan bağlandığını görerek 47-48'lere ulaştım.
    *PS4 (pro) da modeme "g" moduyla bağlanıyor. Pro modeller "ac" modunu da desteklemesine rağmen "n" modunu desteklememesi garip geldi ya da benim modemi çözemiyor telefonum gibi. 30'ları gördü akşam. Port ayarlaması olmadan NAT 3 gösteriyor normalde. Tüm port ayarlamaları NETMASTER üzerinden yapılı olduğunda, NAT 2 olarak çalışıyor. DMZ hiç bir işime yaramıyor NAT3'e düşüyor anında.
    *Pc wifi kartında da "n" desteği yokmuş. "g" modu ile 25-30 arası gezdi. Kablo ile de 45'leri gördüm.

Router'i taktım, modemi bridge moda alıp tüm işi router'a verdim. 2.4 ve 5 GHz modlarını ayarladım.
    *PS4 hariç tüm cihazlarda durum aynı. Ps4 kablo ile görmediği 45 hızları gördü. Yani router takviyesi bana "ac" modun avantıjını kullanma şansı veriyor. Hiçbir port ayarlaması yapmadan NAT 2 oldu. UPNP monitöründen PS4'ün istediği portları router'ın açtığını gördüm. Router'dan yaptığım DMZ NAT'ı değiştirmedi. Port yönlendirme ile uğraşamadım vaktim olmadı.

Sanırım PS4'ün kullandığı portlar ISS tarafından engelli. Bunları Uydunet'e bildirsem bana bir çözüm sunarlar mı?

Çünkü bu konu ile ilgili uydunet araştırma ekipleri ile de mailleştim. Konuyu çözemeyince önce modeme çamur attılar, NETMASTER'ın konuyu incelediğini söyledim. Sonra üstün zeka (!) bir kişi NAT2'nin problem olmadığını bana anlattı. Sanırım benim gönderdiğim mail'e değil google amcaya bakmış birazcık. Oysa ben ona PS4 üzerinden "NAT tipi nedeniyle sohbet edemezsiniz" şeklindeki mesajları da ek olarak göndermiştim. Nasıl sorun olmadığı kanısına vardı gerçekten hayret.
    *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuemef -- 31 Mayıs 2017; 10:6:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yuemef

Router'ı kısa bir süre deneme şansım oldu. Hafta sonu tüm ayarları yapıp kullanım testi yapacağım.

Önce router'ı kurmadan önce modemimi son bir teste tabi tuttum.
    Modem arayüzünden bağlı tüm cihazları ve bağlantı türlerini "n" ve "g" olarak gördüm.

*Nedenini bilmememe rağmen telefonum (iPhone 6) modeme "n" ile değil "g" moduyla bağlandığı için hızım ortalama 25'lerde. Hat çok temiz kimse yokken 40'lara ulaşıyor max 54 zaten "g" modunun.
    *Diğer telefonum ile (note 4) "n" modundan bağlandığını görerek 47-48'lere ulaştım.
    *PS4 (pro) da modeme "g" moduyla bağlanıyor. Pro modeller "ac" modunu da desteklemesine rağmen "n" modunu desteklememesi garip geldi ya da benim modemi çözemiyor telefonum gibi. 30'ları gördü akşam. Port ayarlaması olmadan NAT 3 gösteriyor normalde. Tüm port ayarlamaları NETMASTER üzerinden yapılı olduğunda, NAT 2 olarak çalışıyor. DMZ hiç bir işime yaramıyor NAT3'e düşüyor anında.
    *Pc wifi kartında da "n" desteği yokmuş. "g" modu ile 25-30 arası gezdi. Kablo ile de 45'leri gördüm.

Router'i taktım, modemi bridge moda alıp tüm işi router'a verdim. 2.4 ve 5 GHz modlarını ayarladım.
    *PS4 hariç tüm cihazlarda durum aynı. Ps4 kablo ile görmediği 45 hızları gördü. Yani router takviyesi bana "ac" modun avantıjını kullanma şansı veriyor. Hiçbir port ayarlaması yapmadan NAT 2 oldu. UPNP monitöründen PS4'ün istediği portları router'ın açtığını gördüm. Router'dan yaptığım DMZ NAT'ı değiştirmedi. Port yönlendirme ile uğraşamadım vaktim olmadı.

Sanırım PS4'ün kullandığı portlar ISS tarafından engelli. Bunları Uydunet'e bildirsem bana bir çözüm sunarlar mı?

Çünkü bu konu ile ilgili uydunet araştırma ekipleri ile de mailleştim. Konuyu çözemeyince önce modeme çamur attılar, NETMASTER'ın konuyu incelediğini söyledim. Sonra üstün zeka (!) bir kişi NAT2'nin problem olmadığını bana anlattı. Sanırım benim gönderdiğim mail'e değil google amcaya bakmış birazcık. Oysa ben ona PS4 üzerinden "NAT tipi nedeniyle sohbet edemezsiniz" şeklindeki mesajları da ek olarak göndermiştim. Nasıl sorun olmadığı kanısına vardı gerçekten hayret.
    *

Evet. Xiaomi Mi Mini Wifi aldım ve tüm sorunlarımı çözdüm. Şu an çekim gücü biraz düşük kaldığı için Mi Wifi 3 siparişi verdim.

Öncelikle hem telefondan yönetilebilmesi hem de yüksek hızlı Wifi beni gayet memnun etti. AC modu 667 MBPS hızı destekliyor ki zaten 50 MBPS olan internetim için hayli hayli yeterli.

Wifi'den MAX indirme hızı 25 olan PS4'üm şu an 45'leri aşıyor. NAT yine 2 ancak NAT sebebiyle kopma yaşadığım tüm sohbetler düzgün çalışıyor. NETMASTER üzerinde çalışmayan UPNP gayet güzel çalışıyor. NETMASTER'da port yapılandırmasına rağmen NAT 2 iken daha hiç yönlendirmesiz daha stabil bağlantı kurdum. Portları açınca otobana döner artık =)

Bu gün doğum günüm ve Kablonet 100 MBPS sınırsız internet hediye etti, uzaktan oyun indirme başlattım. Wifi kullanırken İndirme arkadayken hız testi yaptım sonuç aşağıda (Ben şu an Bursa'dayım cihaz evimde İstanbul'da, PS4 Remote Play ile bağlıyım).

(Uydunet) Netmaster Infinity 401 için Router Önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuemef -- 9 Haziran 2017; 15:24:44 >

• Merhaba,

https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/nbg-418n-v2/

bu ürünü uydunet modemleri ile kullanabilir miyim?
  • badbora kullanıcısına yanıt
    Evet
    yuemef kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de yeni uydunet bağlatcam hangi modemini seçmeliyim acaba birde ucuz bir router arıyorum dublex evin her tarafından çeksin ve oyun oynarken pingi arttırmasın yeter bu ürünler uygun mudur sizce değilse uygun fiyatla ne tavsiye edersiniz
    http://www.akakce.com/range-extender/en-ucuz-tenda-a300-fiyati,4648512.html
    https://www.incehesap.com/inca-iap-323rp-300-mbps-menzil-genisletici-fiyati-25642/
    https://www.incehesap.com/inca-iap-700nr-300-mbps-fiyati-25641/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 27 Haziran 2017; 13:35:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uchiha_İtachi

Hocam ben de yeni uydunet bağlatcam hangi modemini seçmeliyim acaba birde ucuz bir router arıyorum dublex evin her tarafından çeksin ve oyun oynarken pingi arttırmasın yeter bu ürünler uygun mudur sizce değilse uygun fiyatla ne tavsiye edersiniz
    http://www.akakce.com/range-extender/en-ucuz-tenda-a300-fiyati,4648512.html
    https://www.incehesap.com/inca-iap-323rp-300-mbps-menzil-genisletici-fiyati-25642/
    https://www.incehesap.com/inca-iap-700nr-300-mbps-fiyati-25641/

Baya dandik markalar bunlar. 300mbps alma bence, almisken ac olsun
    Tplink lere bir bak

mecbur biraz paraya kıycam o zaman teşekkürler
  • nat 2 normaldir. etmenize gerek yok. nat 1 olabilmesi için direkt sisteme bağlı olması gerek. yani fiber, yada adsl altyapı ile değil sanki ofis ortamındaki gibi direkt cat5 kablo ile servera bağlanmanız gerek. bu sistemde her ülkede yok.
  • husmenus H kullanıcısına yanıt
    CGN yoksa ve portlar forwardlıysa açık nat olursunuz. Router ile açık nat kullanmanın yolu bridge mode ile modemi routera bağlayın, aynı zamanda ya statik ip ya da cgn'siz ip olacak. Portlar da kapalı değilse açık nat olur.
  • Merhaba,

Konuyu hortlatmış olacağım ancak Netmaster Infinity 401 modem ile TP-Link WA850RE v2.0 range extender kullanımında sorun yaşıyorum. Extender bu hafta garantiden değişti ancak evde kurulum yapınca aynı sıkıntının devam ettiğini gördüm. Modemimde mi bir sıkıntı var yoksa bu ikisi uyumsuz veya ince bir ayar mı gerekiyor. Bu iki ürünü düzgün şekilde çalıştırabilen var mı? Benim sıkıntım şu şekilde, RE'ni ağı bir an çalışıp bir an çalışmıyor. Örneğin bir video açınca ilk 5-10 saniye çok iyi, sonra donuyor, ilerlemiyor. Speedtest yapınca download çok iyi, upload hiç yok ya da tam tersi. Bazen 15-16 Mbps ile başlayan hız testinde downloadı tamamlayamıyor bile v.s. İlk aldığımda eski kablo modemim (o da docsis 3.0 modemdi) ile düzgün çalışıyordu son 1 senedir sorun yaşıyorum, ama sıkıntı modem değiştikten sonra mı başladı o kısmını hatırlamıyorum.

İki cihazın da firmwareleri güncel bu arada. Bu iki cihazı beraber kullanan var mı?

• Bugün TP-Link'ten aradılar ve model numarasında anlaşamasak da, uygunet'in dikey modemi ile uyumsuz olduğunu söylediler. RE200 modelini tavsiye ettiler Netmaster için. Ancak ben zaten gün içinde neredeyse aynı fiyata TP-Link Archer C50 modelinden sipariş vermiştim. Güle güle netmaster wifi :)
  • merhabalar, konu 2017'de açılmış ama wi-fi menzil genişletebilmek için bu modeme uygun bir güncel rooter-access point tavsiyesi alabilir miyim? tp-link c86 aldım uyumlu değilmiş sanırım, iade edeceğim.

• xgitarx kullanıcısına yanıt
    Yeni modem talep edin turksattan yeni modem fena değil
  • berkay956 B kullanıcısına yanıt

Merhabalar, 10-12 yıllık eski modem kullanıyordum, modem değişikliği talep etmiştim, 1-2 ay önce yeni modem olarak Netmaster Infinity 401 bağladılar.

• xgitarx kullanıcısına yanıt
    Özellikle bu modemi talep edin. Netmaster 401 çöp modem

(Uydunet) Netmaster Infinity 401 için Router Önerisi
  • berkay956 B kullanıcısına yanıt

Evet eski bir modem olduğunu gördüm fakat seçenek şansı sunmadılar, forumda konu açmıştım modem değişikliği talep edince. C86 yı rooter olarak kurdum sorun gözükmüyor şu anda, bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.