Şimdi Ara

UYDUNET Hakkında (ANKET)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar TTNET de sözleşmem bitiyor ocak ayı itibariye fiyat artacağı için değiştireceğim çok kısa bir anket.

Sizce UYDUNET mi ? TTNET mi ?

En kaliteli ve hızlık internet hizmetini veren hangi firma görüşlerinizi almak istiyorum.

1. SORUM Aranızda uydunet kullanan varsa nasıl ? daha önce kullanmadım apartmanda oturuyoruz fiber alırsak ve apartmanda birkaçkişi daha uydunet kullanır ise hızı fiber olarak alamıyormuşuz bunun için bir güçlendirici takılıyormuş o güçlendirici masrafı bizemi ait ait ise fiyatı nekadar ?

2. SORUM Uydunetin verdiği modemi kullanmak şartmı ben kendime özel modem takamazmıyım kendi verdikleri modem ile fiber internet sağlanıyormuş doğrumu Airties almıştım geçen yıl 350TL ye onu kullanmak istiyorum. bendeki modem ile fiber hız sağlayamazmıyım ?

3.SORUM Online oyunlarda performansı nasıl mesela ping sorunları gibi bir olay meydana geliyormu ?

SORULARA cevap alabilirsem kararsızlığım ortadan kalkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACET42 -- 10 Aralık 2013; 16:02:30 >

• Uydunet kullanıyorum bildiğim sorulara cevap vereyim.

1- Apartmanınızdaki kutuya yapılan müdahale, yükseltici parası uydunete aittir. Uydunet apartmandaki kutunuza yapılan müdahalenin parasını Sizden talep edemez. İlk defa fiber döşeniyorsa daire kapınıza kadar gelen için de para istemiyorlar. İç tesisatınız doğal olarak Size ait. İç tesisatınıza özen gösterin, daire içindeki kablolamanız uygun değilse verim alamazsınız.
    2- Uydunet in verdiği modemi kullanmanız zorunlu değil. Örneğin uyumlu Motorla modem hepsiburada gibi bir yeren temin edip kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Airties in uydunet uyumlu modemi yok, onu kullanamazsınız. Bildiği kadarıyla netmaster ve motorola modemler uyumlu ancak Ülkemizde satılan fazla bir seçenek yok.

3- Ping sorunu bulunduğunuz bölgeye göre olabilir. Öyle bir sorun olup olmadığını evinize yakın yerlerdeki kullanıcılardan öğrenebilirsiniz. Bende kıs bir süre oldu şu an için öyle bir sorunum yok, şu an speedtestte 10 ms nin üzerine çıkmıyor. Ancak yurtdışı her zaman sorun yaratabiliyor ki yurtdışı çıkışları tt de olduğu için o sorun tt den kaynaklanıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Uydunet
  • 24 aylık taahhütüm bitti, bir 24 ay daha taahhüte gözüm kapalı girdim.
    şirkette ttnet var ve çok sorunlu.
    kesinlikle uydunet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archaic

Uydunet kullanıyorum bildiğim sorulara cevap vereyim.

1- Apartmanınızdaki kutuya yapılan müdahale, yükseltici parası uydunete aittir. Uydunet apartmandaki kutunuza yapılan müdahalenin parasını Sizden talep edemez. İlk defa fiber döşeniyorsa daire kapınıza kadar gelen için de para istemiyorlar. İç tesisatınız doğal olarak Size ait. İç tesisatınıza özen gösterin, daire içindeki kablolamanız uygun değilse verim alamazsınız.
    2- Uydunet in verdiği modemi kullanmanız zorunlu değil. Örneğin uyumlu Motorla modem hepsiburada gibi bir yeren temin edip kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Airties in uydunet uyumlu modemi yok, onu kullanamazsınız. Bildiği kadarıyla netmaster ve motorola modemler uyumlu ancak Ülkemizde satılan fazla bir seçenek yok.

3- Ping sorunu bulunduğunuz bölgeye göre olabilir. Öyle bir sorun olup olmadığını evinize yakın yerlerdeki kullanıcılardan öğrenebilirsiniz. Bende kıs bir süre oldu şu an için öyle bir sorunum yok, şu an speedtestte 10 ms nin üzerine çıkmıyor. Ancak yurtdışı her zaman sorun yaratabiliyor ki yurtdışı çıkışları tt de olduğu için o sorun tt den kaynaklanıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Aynen katılıyorum, uydu net tavsiye ederim. Ben bir senedir kullanıyorum, hiç sıkıntı yaşamadım. Daha önce Mecidiyeköy'de oturuyordum, orada da sıkıntı yaşamadım. Sonuçta Mecidiyeköy ve Ortaköy Gayrettepe santralına bağlı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.