Şimdi Ara

Uydu sinyali sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar akşam işten geldim televizyonu açtım. Biraz izledim kapattım. Birkaç saat sonra tekrar açtım 4 kanal hariç hiçbir kanal çekmiyordu.
    Evde farklı odalarda 2 televizyon daha var onlarda sıkıntısız bütün kanallar var.
    Uydu alıcıyı diğer tv lere taktım bütün kanallar var.
    Sıkıntı nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardım edecek kimse yok mu arkadaşlar?

Bugün öğlen gibi bütün kanallar gelmiş. Az önce ise aynı şekilde birkaç kanal harici hepsi gitti.

Uydu antenini sadece ben 3 tv de kullanıyorum. 2 si sağlıklı 1 i sorunlu iki gündür.

• Arkadaşlar 4 gün sorunsuz izledim ama dün gece yine gitti ama bu sefer gelmedi.

Çanak anteni sadece ben kullanıyorum. 2 odada sorunsuz izliyorum 1 odada sorun yaşıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Öncelikle merkezi uydu sistemi mi var yoksa kendinize ait çanak anten mi var ? bireysel kendinize ait çanak anten varsa ilk yapman gereken çanak antenin ucundaki kabloya bak çıkmış mı tam temas etmiyor olabilir,ikinci ihtimal çanak anten rüzgardan yön ayarını kaybetmiş olabilir,3.ihtimalde uydu cihazının arızalanmasında yapar.detaylı bilgi için şu sitedekiwww.arcelikbekoservisiankara.com/dikmen-uydu-servisi makalelere bi göz detaylı bilgiler var.
  • göktürkelektronik G kullanıcısına yanıt
    Anten bana ait. Sadece ben kullanıyorum. Uydu alıcıda sıkıntı yok başka oda da sorunsuz çalışıyor. Rüzgardan antenin yönü değişse diğer odalarda da aynı sorunu yaşamaz mıyım?

Galiba en olası olan çanak antendeki kablo. Zaman bulduğumda bakayım. Cevap için teşekkürler.

• hocam o zaman kablonun ucundaki ef konnektör de oksitlenme var ikinci ihtimal de kabloda kopukluk var üçüncü ihtima ise çanak antene baglanan kabloların olduğu yer elenbidir elenbinin o cıkış ucu bozulmuşdur,tecrübeme bakıp sence nedir sıkıntı dersen anlatıklarına göre kardeşim çanak antene baglanan kablonun ucundaki ef konnektörde sıkıntı var o odana gelen kabloyada bi bak yırtılma falan varmı kabloda varsa hiç terettüt etme değiştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.