Şimdi Ara

uydu kurulum sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yanlış yere açmış olabilirim konuyu yanlışsa uyarın taşıyim

elimde çanak vardı fazladan bir tanede receiver aldık kurduk çalışmadı cihaz sağlam başka yerde çalışıyor kurduk olmadı sinyal yok diyor cihaz lnb bozukdur dedim bi tane lnb aldım aynı sorun deam ediyor sorun nedir anlamadım tecrübeliler yardım edebilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaca -- 12 Eylül 2012; 22:22:13 >

• Çanak eski çanak mı yani konumu izlemek istediğiniz uyduya doğrumu , kabloda sıkıntı varmı kontrol ettiniz mi , kablo kırık ya da uydunun yönü değimiş olabilir, kolaylıklar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkuterhk

Çanak eski çanak mı yani konumu izlemek istediğiniz uyduya doğrumu , kabloda sıkıntı varmı kontrol ettiniz mi , kablo kırık ya da uydunun yönü değimiş olabilir, kolaylıklar..

kablo sağlam o kesin denedim oldu. yönü de doğru olmalı çanagin çünkü hemen yanında bitane daha çanak var ona bakarak belirledim yönünü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yandaki çanağa bakarak uydu yönü belirlenmez :) . Neyse , elinizde ufak bir televizyon ve uydu alıcı olduktan sonra sorun kalmaz , şöyle ki , bu aparatlara çanağın bulunduğu yere gidilir , ya da başka yerde olan biri yardımcı olur, çanağa uydu alıcı bağlanır , çanak serbestçe hareket edecek şekilde somunlarından gevşetilir , daha sonra hangi uydu izlenecekse o uyduya ayarlanır, mesela turksat izlenecekse uydu alıcınızın elle arama kısmına Kanal Adı TÜRKSAT TANITIM
    Frekans 11844 V (Dikey)
    SR 2222
    FEC 3/4
    yazılır bulunduğunda sinyal seviyesini en hassas olacak şekilde ayarladıktan sonra somunlar sıkılır , bu şekilde yapamam diyorsanız ya uydu bulma cihazı edinin ya da bir uydu anten kurulumcusu ile bu işi halledebilirsiniz , kolaylıklar..

• quote:

Yandaki çanağa bakarak uydu yönü belirlenmez :) . Neyse , elinizde ufak bir televizyon ve uydu alıcı olduktan sonra sorun kalmaz , şöyle ki , bu aparatlara çanağın bulunduğu yere gidilir , ya da başka yerde olan biri yardımcı olur, çanağa uydu alıcı bağlanır , çanak serbestçe hareket edecek şekilde somunlarından gevşetilir , daha sonra hangi uydu izlenecekse o uyduya ayarlanır, mesela turksat izlenecekse uydu alıcınızın elle arama kısmına Kanal Adı TÜRKSAT TANITIM
    Frekans 11844 V (Dikey)
    SR 2222
    FEC 3/4
    yazılır bulunduğunda sinyal seviyesini en hassas olacak şekilde ayarladıktan sonra somunlar sıkılır , bu şekilde yapamam diyorsanız ya uydu bulma cihazı edinin ya da bir uydu anten kurulumcusu ile bu işi halledebilirsiniz , kolaylıklar..

eyvallah dostum yaptık dediğin gibi birşey daha öğreniş olduk sağolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: acaca

quote:

Yandaki çanağa bakarak uydu yönü belirlenmez :) . Neyse , elinizde ufak bir televizyon ve uydu alıcı olduktan sonra sorun kalmaz , şöyle ki , bu aparatlara çanağın bulunduğu yere gidilir , ya da başka yerde olan biri yardımcı olur, çanağa uydu alıcı bağlanır , çanak serbestçe hareket edecek şekilde somunlarından gevşetilir , daha sonra hangi uydu izlenecekse o uyduya ayarlanır, mesela turksat izlenecekse uydu alıcınızın elle arama kısmına Kanal Adı TÜRKSAT TANITIM
    Frekans 11844 V (Dikey)
    SR 2222
    FEC 3/4

eyvallah dostum yaptık dediğin gibi birşey daha öğreniş olduk sağolasın

yardımcı olabildiysem ne mutlu.. kolaylıklar..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.