Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
235.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: passero

Merhaba Serkan Bey,

Size 3 ürün daha sorayım.

1- Technisat Digit HD8-SX

2- Humax HDCI 5000

3- Humax HDCI 2000

Bu sıralamayı rastgele yaptım. Asıl sorum, bu uydu alıcılarındaki SD ve HD görüntü kalitesinin nasıl olduğu? Yine başka merak ettiğim bir konu da, hep değindiğiniz işlemci meselesi. Technisat uydu alıcılarındaki görüntünün mükemmel olduğunu yazmışsınız. Bu marka uydu alıcısında kullanılan işlemciyle bilginiz var mı? Ayrıca bu marka güncellemeyi Astra uydusundan yapıyor diye okumuştum. Sormak istediğim, bizim apartmanda kurulu uydu sistemi sadece Turksat ve Hotbird' e ayarlı. Astra uydusuna değil. Bu durum uydu alıcısının çalışmasına ve kendini güncellemesine engel midir?

Selamlar,

Alman Technisat firması, sektörde creator'dur. Kore'liler ise, alıp kullanır. (ticari anlamda)
    Yani yararlanır. Paraya tahvil etmenin yollarını iyi bilir.

Bu noktadan hareketle;

Technisat ürünlerinin tamamı için söyleyebileceğim şey, kaliteli ürünü kendi markaları ile
    piyasaya sunduklarıdır.

Dolayısı ile technisat ürünlerinin görüntü kalitesi her zaman A kalite olmuştur. Bahse konu
    cihazlardan, sadece Humax 2000 modelini test ettim. Görüntü kalitesi, size önerdiğim
    Dreambox'la aynı seviyededir. Özgün yazılımlı olduğu için belki biraz daha iyi diyebiliriz.
    Ancak bu fark hassas gözlerin algılayabileceği kadar bir farktır. Diğer taraftan humax 2000
    cihazın kanal geçiş hızı oldukça yavaştır. 3 - 4 saniye civarı. İşlemci STi 'dır. Model
    numarasını şimdi hatırlayamadım.

Diğer cihazların işlemci ve kapasite bilgileri ezberimde değil... Alman forumlardan
    hafızamda kalan, bahsettiğiniz üç cihazda da ilk nesil işlemciler bulunduğundan, kanal
    değişim hızının yavaş olduğudur.

Uydu güncellemesine takılmayınız ! Zira her uydu alıcısı için rahatlıkla söyleyebiliriz ki, uydu
    güncellemeleri sürelidir. Cihazın satışı bittiği anda destekte kesilir. Her üç cihazda da şifre ve benzeri destek olmaz. Gelecekte de yeni çıkan modellerinde de olmayacaktır.

Kolay gelsin.

• Arkadaşlar öncelikle herhalde buraya yazmak daha uygundur.Ben bu Teknosa'da satılan Next YE-20000HD hakkında bilgisi olan veyahut kullanan arkadaşlar varmı?
    Cihaz hakkında HD yayın için bilgi verirseniz sevinirim..Teşekkürler...
  • arkadaslar merhaba ;

Yardımlarınızı rıca edıyorum uygun fıyatlı bisli bir cihaz istiyorum arkadaslar lutfen yardımcı olun..ne onerırsınız marka model fıyat alma ımkanım varmıdır acaba... saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: nisay50

Arkadaşlar öncelikle herhalde buraya yazmak daha uygundur.Ben bu Teknosa'da satılan Next YE-20000HD hakkında bilgisi olan veyahut kullanan arkadaşlar varmı?

next 20000hd değil 2000 hd olacak herhalde aşağıda verdiğim linki incelemenizi öneririm

http://forum.donanimhaber.com/m_52572884/mpage_1/f_/key_Next%2CYE-20000HD//tm.htm#52572884

• Merhaba Arkadaşlar,
    Kasım ayı başında -umarım- Digitürk ile yollarımızı şiddetli geçimsizlik sebebiyle ayıracağız
    Bu durumda benim HD yayınları alabilen ve HDD'si olan UYGUN fiyatlı bir receivera ihtiyacım var. Tavsiyeleriniz nedir bu durum için?
    NOT: Receiver'ı Digitürk'ü -yada başka bir kanalı- illegal yollarla izlemek için istemiyorum. Normal kullanım bir uydu alıcısı istiyorum. Tavsiyelerinizi bu yönde verebilirseniz çok sevinirim.
  • Tekrar merhaba Serkan Bey,

Aşağıdaki sorularımı da yanıtlayacağınızı umuyorum.

Sizin de yön göstermeniz sayesinde Technisat Digit uydu alıcısı ile Goldmaster'ın bir uydu alıcısı arasında kaldım. Bu ikisinden birini alacağım. Sorularım ise şöyle:

1- Yuv çıkışı, ethernet portu ve pstn modem diye bazı özellikler var. Uydu alıcısındaki bu özellikler kısaca ne işe yarar? Örneğin, uydu alıcısında yuv çıkışının bulunmamasının LCD TV'deki görüntü kalitesine olumlu ya da olumsuz bir etkisi var mıdır?
    2- Goldmaster'da 55000 kodlu uydu alıcısının halen üretimi var mı? 55000 kodlu uydu alıcısı ile 9400 ve 9450 kodlu uydu alıcıları arasında fark var mı?
    3- Siz forumda sürekli olarak Goldmaster uydu alıcılarında IBM çipli olanları tavsiye etmişsiniz. IBM çipli olanlardan 57000, 9400,9450,10700,10900 arasında ne gibi farklar var? Görüntü kalitesi bakımından en iyiyi hangisi vermektedir?
    4- Technisat ile Goldmaster'ın IBM çipli bir uydu alıcısını karşılaştıracak olursak, size görüntü kalitesinde hangisi birinci gelir? Yine genel anlamda, Technisat uydu alıcılarında arıza çıkarma konusunda herhangi bir bilginiz var mı?
    5- Uydu alıcısında güncelleme denilen durumu uydu alıcı kendisi mi otomatik olarak yapar, yoksa bilgisayarın virüs programının güncellenmesi gibi kullanıcının mı bu işlemi yapması- başlatması gerekir? (Bu soruyu konu hakkında bilgi sahibi olmadığım için sordum.)

Cevaplar için teşekkürler.

• Defalarca yanıt verdim.

Geçmiş mesajlarına göz atabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Next Ye20000HD cihazını yeni aldım, şimdilik memnunum ama NTVSPOR La Liga maçlarında kanal şifreye giriyor, bu maçları izlemek için ne yapmak gerekir, bilgisi olan var mı?
  • Serkan Bey,

Technisat Digit MF4-S'nin İngilizce kullanim kılavuzunu bulup okudum. Bununla ilgili birşey sormak durumundayım. Kılavuzdan gördüğüm kadarıyla, uydu alıcısını TV'ye scarttan bağlamak gerekliymiş. Bunun TV ekranındaki görüntüye olumsuz yönde bir etkisi olur mu? Bir de daha önce scarttan TV'ye bağlanan uydu alıcılarında ısınma sorunu olabileceğini okumuştum. Gerçekten böyle bir sorun olur mu?

Bu markayı özellikle soruyorum çünkü bu ürünün şu anda TR'de piyasada satılan pek çok uydu alıcısına göre pekçok bakımdan kaliteli olabileceğini fark ettim.

Cevabınızı bekliyorum.
  • Mesaj düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi passero -- 4 Ekim 2011; 16:19:03 >
  • Mesaj düzeltilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi passero -- 4 Ekim 2011; 16:17:58 >
  • Scart bağlantı ile ısınma yapmaz. Hiç bir cihazda ısınma yapmaz.

Arka arkaya aynı mesajdan üç defa yazmışsınız.

Arka arkaya aynı mesajı birden çok yazmak, ısrar anlamına gelmektedir. Bu nedenle lütfen
    mesajlarınızı düzenleyiniz. Yoksa rapor etmek zorunda kalacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin967

quote:

Orijinalden alıntı: nisay50

Arkadaşlar öncelikle herhalde buraya yazmak daha uygundur.Ben bu Teknosa'da satılan Next YE-20000HD hakkında bilgisi olan veyahut kullanan arkadaşlar varmı?

next 20000hd değil 2000 hd olacak herhalde aşağıda verdiğim linki incelemenizi öneririm

http://forum.donanimhaber.com/m_52572884/mpage_1/f_/key_Next%2CYE-20000HD//tm.htm#52572884

bahsedilen model aslında next 18500 plus. teknosa sadece kendi mağazalarında satmak üzere farklı kasa ve model ismi ile piyasaya sürmüş.

• Kanal geçişleri hızlı olan hd olmayan, görüntü kalitesi iyi, scart veya hdmi bağlantılı olabilir, turksat ve hotbird izlemek için uydu alıcısı tavsiyesine ihtiyacım var. Şifreli kanal kırma, tv'den kayıt yapma vs. özelliklere ihtiyacım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer1

Kanal geçişleri hızlı olan hd olmayan, görüntü kalitesi iyi, scart veya hdmi bağlantılı olabilir, turksat ve hotbird izlemek için uydu alıcısı tavsiyesine ihtiyacım var. Şifreli kanal kırma, tv'den kayıt yapma vs. özelliklere ihtiyacım yok.

Selamlar,

Technisat digit 4 MF tam size göre...www.arelka.com.tr 'ye bir göz atınız.

Bu cihazın görüntü kalitesi oldukça iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Kanal geçişleri hızlı olan hd olmayan, görüntü kalitesi iyi, scart veya hdmi bağlantılı olabilir, turksat ve hotbird izlemek için uydu alıcısı tavsiyesine ihtiyacım var. Şifreli kanal kırma, tv'den kayıt yapma vs. özelliklere ihtiyacım yok.

Selamlar,

Merhaba

Forumdan okuduğum kadarıyla hiremco zapper ve 2F modeleri öneriliyor.
    Kart girişi gerekmiyor, bu cihazların kanal geçişi ve görüntü kalitesi iyi midir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Selamlar,

Merhaba

Forumdan okuduğum kadarıyla hiremco zapper ve 2F modeleri öneriliyor.
    Kart girişi gerekmiyor, bu cihazların kanal geçişi ve görüntü kalitesi iyi midir?

Sayın @slicer1,

Bir önceki mesajınıdaki sorunuzu iyi anladım ve size göre ürün tavsiyesinde bulundum.

Saygılar, sevgiler.

• Bunda component çıkış var galiba görüntü kalitesi yüksek olur, uydudan güncelleme var mı?
    Verdiğiniz site dışında nereden temin edebilirim? internet veya ankara.
    Fiyatı 170tl civarı component kablo çıkıyor mu?
    100tl altına öneride bulunsanız ne önerirdiniz?
  • quote:

Bunda component çıkış var galiba görüntü kalitesi yüksek olur, uydudan güncelleme var mı?
    Verdiğiniz site dışında nereden temin edebilirim? internet veya ankara.
    Fiyatı 170tl civarı component kablo çıkıyor mu?
    100tl altına öneride bulunsanız ne önerirdiniz?

Uydudan güncelleme yoktur. Türkiye'de bir zamanlar arelka getiriyordu. Şimdi kim getiriyor
    bilmiyorum. Arelka'dan zamanında uydu tv kartı almıştım ve technisat ürünü o nedenle
    biliyorum.

Komponent kabloyu elektronik marketlerden temin edebilirsiniz.

Görüntü kalitesini ilk sıra kriterine alarak, 100 TL'nin altında ikinci el goldmaster 9400
    modelleri yada sunny-kaon STi 5518 çipsetli modelleri araştırabilirsiniz. 50 TL gibi net'ten
    bulmanız mümkün.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.