Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.584
Cevap
44
Favori
263.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: moveveg

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Ben 51 biliyordum benim TV 48 inçmiş.

Demek TV'ler alıp yürüdü, bu boyutlar küçük kaldı. EBA ile çizgi film gösterse yeter bana.

Dediğin gibi Next 2023 aldım. Hızı çok iyi değil ama yeter. Görüntü kalitesi de iyi. Hareketli sahnelerde biraz tutukluk hissettiriyor.

Bu yazıyı yazarken "TKGS Kontrol ediliyor, lütfen bekleyi" yazdı kaldı.

Daha ne kadar beklesem ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/148202502

Giriş - orta cihaz segmentinde; kanal geçişi hızlı cihaz olarak, tek bir işlemci var. Huawei üretimi Hisilicon hi3716mv410

Hatırladığım kadarıyla bu işlemci, Türkiye'de satılan iki cihazda var. Dreamstar Master ve Wellbox Atom marka cihazlar... Bu cihazların görüntü kalitesi ise, işlemciden dolayı kalitelidir. Kanal değişim hızı ise, 1 saniye civarıdır.

Binanızda merkezi uydu anten sistemi varsa, bu iki markayı da önermem. Zira bu cihazların tuner katı biraz zayıftır. Merkezi sistemlerde bazı frekansların sinyalini yakalayamıyor, bu cihazlar...

Bireysel çanağa sahipseniz, sıkıntısız sinyal almaktadır, bu cihazlar.

@kaptan666

Alıntıları Göster

Mesajınızı sonradan gördüm. Tam o ara almaya gitmiştim.

Next 2023 aldım. Elimde kalırsa dediklerinizi deneyeceğim.

Teşekkürler.

• Arda1043 kullanıcısına yanıt

Sungate Titan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

Mesajınızı sonradan gördüm. Tam o ara almaya gitmiştim.

Next 2023 aldım. Elimde kalırsa dediklerinizi deneyeceğim.

Teşekkürler.

Alıntıları Göster

Next 2023 model cihaz, eski h264 çözen işlemcili cihazlardan biridir.

Oysa benim önerdiğim cihaz HEVC( h265 ) çözmektedir.

Bir de ülkemizde karasal sayısal yayın( dvb-t2 ) başlamak üzeredir. Yeniden cihaz satın alırken, dvb-t2 tuner'i de bulunan cihazlardan birini almak daha mantıklıdır. Çünkü yeni satın alınan cihaza para ödeniyor ve uzun süre istifade etmek açısından, diğer yenilikleri de desteklemesi önemlidir.

HD kategorisinde şu cihaz, hem uydu, hemde sayısal karasal yayınlar ve kablo tv yayınları için uzun süre istifade imkanı sunar ;

https://tr.aliexpress.com/item/1005001614810233.html?algo_expid=d63c9e20-c24b-4c2d-8688-ac52c7a31526-23

UHD kategorisinde aynı marka cihazın 4K modeli ;

https://tr.aliexpress.com/item/4001163107611.html?_imgsrc_=ae01.alicdn.com/kf/Ha79032a0ea81431e9b79f8ceaf2c97cd7.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

UHD kategorisinde, android yazılımla çalışan bir başka marka ;

https://tr.aliexpress.com/item/1005001587139925.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.20644750D9TriE&algo_pvid=639f8e28-7162-412d-a623-f04ad3ecf5d6&algo_expid=639f8e28-7162-412d-a623-f04ad3ecf5d6-0&btsid=0b0a555316151120045826185ece29&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Tabi bu cihazlar yalnızca yurtdışında satılmakta olup, yurtiçine girişte, %20 KDV + %20 ÖTV + Bandrol( 18 euro ) ödemesi yapılabileceği de unutulmamalıdır !

• moveveg M kullanıcısına yanıt

Aynen işimi gördü.

Teşekkürler.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt

Merhaba. Binadaki canakta bir kaç boş yer var. Kablo alıp sarkitacagim balkondan. 130-150 liralık next cihazlardan almayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: maligezgin

Merhaba. Binadaki canakta bir kaç boş yer var. Kablo alıp sarkitacagim balkondan. 130-150 liralık next cihazlardan almayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz?

Önerim; önceki iki mesajımın içeriğindeki gibidir.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:23:0 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:23:12 >
  • MarcosReborn hocam size özelden mesaj yazdım ama sanırım henüz görmediniz. DH' ye girdiğinizde mesajı okuyup cevaplarsanız sevinirim. Sizden haber bekliyorum, sağlıcakla kalın..

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:23:29 >
  • MarcosReborn öncelikle detaylı yanıt için teşekkürler hocam. Vod eklentisi bulup kurmak vs.. Ben maalesef pek hakim değilim. Sanırım bu konularda teknik bilgi için gereken asgari bir çıta var. Bu cihazlardan Türkiyede üretilenlerde veya yerli uydu sistemi bayilerinde bu tür eklentiler extradan düşünülüp yükleniyor anladığım kadarıyla. Gerçi 2 gün önce Hiremco İmpala 4K Hybrid Android Tv Box isimli cihaz çıkmış Mecool 5K'nın aynısı diyor youtube tanıtımda. Türkiye üretimi. Onu inceleme fırsatınız olursa, cihazı tavsiyeniz ne olur?

Film izleme sitelerinin sunucularına bağlanıp yerli veya yabancı sinema dizi izlendiğinde reklamlı mı veya bir süre sonra ücrete mi tabi? Cccam kart sunucu bilgisi girmek derken..!? Tivibu veya D-Smart gibi ücretli üyelik gerektiren kart gibi anladığım kadarıyla.. Softcam.key dosyası okutmak, biss anahtarı yazmak..!? Bunlara da yabancıyım :) Hocam bu uygulamalardan kurulum gerektirmeyip ücretsiz gelen hiç mi yok? Ya da "bu kadar da bilgin yoksa al bir androidsiz uydu cihazı otur yerine.." mi dersiniz MarcosReborn hocam? :)

Bu arada Ali Express kısa sunum videosunda belki dikkatinizden kaçmış olabilir ama sanki cihazın altını hızla çevirirken alt kısımda pek çok hava gözeneği konulmuş görünüyor Mecool K5'te.

Dediğiniz gibi satın al butonunu fiyat için denedim. Toplam ödeme tutarı birdenbire 1166 TL gibi bir meblağ gösterdi Mecool K5 için hocam 😳

Son olarak softcam.key okutmak, biss anahtarı yazmak, Oscam vs.. bunlar öğrenilebilecek şeyler, boşver Dreamstar Master IPTV vs.. al bir tane Hiremco İmpala, Novacom Spybox SX vb mi dersiniz yoksa cidden Dreamstar Master veya Botech Nero 2 gibi bir cihaz mi tercih edeyim? Yazdıklarımdan bu konuya Fransız kalma oranım hakkında fikir sahibi oldunuz sanırım hocam 😳 Tavsiyeniz ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Friendly__

MarcosReborn öncelikle detaylı yanıt için teşekkürler hocam. Vod eklentisi bulup kurmak vs.. Ben maalesef pek hakim değilim. Sanırım bu konularda teknik bilgi için gereken asgari bir çıta var. Bu cihazlardan Türkiyede üretilenlerde veya yerli uydu sistemi bayilerinde bu tür eklentiler extradan düşünülüp yükleniyor anladığım kadarıyla. Gerçi 2 gün önce Hiremco İmpala 4K Hybrid Android Tv Box isimli cihaz çıkmış Mecool 5K'nın aynısı diyor youtube tanıtımda. Türkiye üretimi. Onu inceleme fırsatınız olursa, cihazı tavsiyeniz ne olur?

Film izleme sitelerinin sunucularına bağlanıp yerli veya yabancı sinema dizi izlendiğinde reklamlı mı veya bir süre sonra ücrete mi tabi? Cccam kart sunucu bilgisi girmek derken..!? Tivibu veya D-Smart gibi ücretli üyelik gerektiren kart gibi anladığım kadarıyla.. Softcam.key dosyası okutmak, biss anahtarı yazmak..!? Bunlara da yabancıyım :) Hocam bu uygulamalardan kurulum gerektirmeyip ücretsiz gelen hiç mi yok? Ya da "bu kadar da bilgin yoksa al bir androidsiz uydu cihazı otur yerine.." mi dersiniz MarcosReborn hocam? :)

Bu arada Ali Express kısa sunum videosunda belki dikkatinizden kaçmış olabilir ama sanki cihazın altını hızla çevirirken alt kısımda pek çok hava gözeneği konulmuş görünüyor Mecool K5'te.

Dediğiniz gibi satın al butonunu fiyat için denedim. Toplam ödeme tutarı birdenbire 1166 TL gibi bir meblağ gösterdi Mecool K5 için hocam 😳

Son olarak softcam.key okutmak, biss anahtarı yazmak, Oscam vs.. bunlar öğrenilebilecek şeyler, boşver Dreamstar Master IPTV vs.. al bir tane Hiremco İmpala, Novacom Spybox SX vb mi dersiniz yoksa cidden Dreamstar Master veya Botech Nero 2 gibi bir cihaz mi tercih edeyim? Yazdıklarımdan bu konuya Fransız kalma oranım hakkında fikir sahibi oldunuz sanırım hocam 😳 Tavsiyeniz ne olur?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:23:45 >

• Benim ihtiyacım aslında çok net ;

• Netflix youtube vs hiç biri önemli değil
    • Tabi aile kullanacak enigma vs uğraşmak mümkün değil
    • Görüntü kalitesi çok önemli (oldukça büyük bir tvde kullanacağız)
    • Kanal geçiş hızı önemli şuan kullandığım beni sinir ediyor.
    • Büyük bir site yani merkezi sistem
    • Haftada 3 4 kez de IPTV özelliğini kullanacağız
    • Modül olursa çok iyi olur çünkü DSMART Mödül kullanıcısıyım. Modülü güncellediler S11 de çalışmaz oldu. Tv te takacağım tutmak için 3 kişi lazım duvara çok yakın.

Her özelliğin içinde olduğu ideal bir cihaz olmadığını biliyorum. Benim ihtiyaçlarım özellikle bunlar.

Spybox s11 kullanıyorum , kanal geçiş hızı tatmin etmiyor kumandaya basarken parmağımız ağrıyor , her elleyen pili mi azalmış neden kanal değiştirmiyor falan diyor :)

Tavsiyeleriniz ne olurdu ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-com-man -- 23 Mart 2021; 20:44:38 >

• Friendly__ F kullanıcısına yanıt

Merhaba, ben 3 ay kadar önce aliexpress'den mecool k5 satın almıştım. Cihaz 60 dolar civarıydı..çek satış bölümünden 20 dolar yüklü hesap satın alıp mağaza indirimiyle de birleştirince 40 dolara düşmüştü. 20 küsür lira da gümrük ücreti ödedim. Toplamda 370 tl civarı tutmuştu. O zaman epey araştırmıştım. Bandrol vergisi vs olunca gümrük ücretini çok bekliyordum ama satıcı açıklamaya converter yazıp tutarı 5 usd olarak gösterdiği için çok az bir ödemesi çıktı. Tabi her zaman böyle olmayabilir belki kontrol edilse daha fazla vergi çıkardı ama yine de 1000 tl gibi bir rakama ulaşmaz. Mesajınızı görünce yazmak istedim:)

Cihazın benim gördüğüm tek sıkıntısı uydu uygulaması dtv'de bazı durumlarsa ses kısıp açmayı algılamıyor. Başka uygulamaya girip sesi ayarlayıp geri dönünce düzeliyor ama bilmeyen biri için yalnızken bu hata olursa sıkıntılı oluyor. Şimdilik önce cihazı sonra tv'yi kapatınca herhangi bir sorun çıkmadığını farkettim. Güncelleme gelse de sorun düzelse diye bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NellieLovett -- 25 Mart 2021; 19:7:6 >

• e-com-man kullanıcısına yanıt
    Dreamstar master ve NeXT 2053 site Merkezi sistem antenlerinde (bu tip sitelerde genelde kablolar eski) kullanıyorum sorunsuz.Fakat bu cihazlarda d-smart kullanmadım sanırım kullanılmıyor.Fakat spybox s10 plus tecrübem oldu, o parayı asla hak etmeyen bir cihaz.spybox s10 plus I hiç sevmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: NellieLovett

Merhaba, ben 3 ay kadar önce aliexpress'den mecool k5 satın almıştım. Cihaz 60 dolar civarıydı..çek satış bölümünden 20 dolar yüklü hesap satın alıp mağaza indirimiyle de birleştirince 40 dolara düşmüştü. 20 küsür lira da gümrük ücreti ödedim. Toplamda 370 tl civarı tutmuştu. O zaman epey araştırmıştım. Bandrol vergisi vs olunca gümrük ücretini çok bekliyordum ama satıcı açıklamaya converter yazıp tutarı 5 usd olarak gösterdiği için çok az bir ödemesi çıktı. Tabi her zaman böyle olmayabilir belki kontrol edilse daha fazla vergi çıkardı ama yine de 1000 tl gibi bir rakama ulaşmaz. Mesajınızı görünce yazmak istedim:)

Cihazın benim gördüğüm tek sıkıntısı uydu uygulaması dtv'de bazı durumlarsa ses kısıp açmayı algılamıyor. Başka uygulamaya girip sesi ayarlayıp geri dönünce düzeliyor ama bilmeyen biri için yalnızken bu hata olursa sıkıntılı oluyor. Şimdilik önce cihazı sonra tv'yi kapatınca herhangi bir sorun çıkmadığını farkettim. Güncelleme gelse de sorun düzelse diye bekliyorum.

Yanlış kişiyi alıntılamışsınız.

Yurtdışından cihaz getirtecek olanları uyarma gereği hissettim sadece. Gümrükte keyfi hesaplamalar yapıldığını, en kötü senaryoya hazırlıklı olmak gerektiğini yazdım sadece.

Benim aldığım cihazda satıcı fiyatını 20 dolar yazmıştı, gümrüktekiler paketi açıp bakmış ve 30 dolardan vergilendirmişti. 12 dolar vergi ve 7 Euro TRT bandrolü ödemiştim. Bu problem değil, yasa böyleyse bir şey diyemeyiz.

Mesele 150 lira gümrük ödemek değil. Yasanın uygulanmayışı rahatsız edici. Bu tür cihazları TRT bandrolünden muaf tutabilmeleri, bandrol ücreti kesmemeleri inanılmaz.

370 liraya alınmış bir Mecool K5'in fiyat/performans puanı, 100 üstünden 300 olur artık.

• Ben size katılıyorum. Sizden mecool k5 hakkında bilgi almak istene üyeye, kendi deneyimimden yola çıkarak fiyatın daha uygun seviyeye çekilebildiğini anlatmak istemiştim.

Cihaz satın alma aşamasında sizin konunuzu okumuştum ve eklediğiniz gümrük vergi görsellerini de hesaba katarak sipariş vermiştim. 150 tl vergi ödemeye hazırdım. Ama sanırım sizin paketin açıklamasına media player yazıldığı için otomatik olarak bu vergilendirmeye takıldı. Bandrol gerekmeyen bir ürün yazsa paketi açma gereği duymayabilirlerdi diye tahmin ediyorum.

Başkaları aynı tutarı ödemeyince yaşadığınız gerçekten can sıkıcı bir durum. Sürekli önümüze yeni bir vergi çıkarıyor olmaları daha can sıkıcı. Normal bir şekilde sipariş verip beklemek varken; satıcı pakete ne yazar, gümrüğe takılır mı, vergi ne çıkar? diye tedirgin oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarcosDH

.

Alıntıları Göster

Yüksek görüntü kalitesi isteyen birisi, böyle Amlogic çipli herhangi bir cihaz almaz, Broadcom veya Realtek çiplilere bakar. Amlogic'te vasatlığa mahkum olacağını bilir demişsiniz, peki yüksek görüntü kalitesi için hangi uydu alıcsını önerirsiniz? Merkezi sistem uydu alıcısı var ve genelde uydudan yayınlar izlenecek. 1080p çözünürlükte bir tv'ye sahibim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr5454 -- 12 Nisan 2021; 11:36:41 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcosDH -- 20 Haziran 2021; 17:24:23 >
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.