Şimdi Ara

Uydu Alıcı Tavsiyesi [02.01.2018] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.584
Cevap
44
Favori
263.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: system electronıc

Sipariş verdim bende, umarım pişman etmez. Neta 6400 vardı, yaklaşık 9 senedir kullanıyordum, bozuldu artık.

Alıntıları Göster
    hangisini sipariş verdin komşuya almıştım 2 haftalık cihaz nobre bozuldu kanal 7 sinyal gelmez oldu tuneri zayıf royal x çok seri cihaz
  • arkadaşlar TVIP S-BOX V.605 IPTV/OTT 4K UHD MEDIA PLAYER INKL. WLAN bu cihazı önerir misiniz?
    vu+ zero (çünkü kullanan bir arkadaşım ip için pek kullanışlı olmadığını söyledi) almak yerine, bunu alıp ip için para koymak daha uygun olur bence... ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemilkantarci

arkadaşlar TVIP S-BOX V.605 IPTV/OTT 4K UHD MEDIA PLAYER INKL. WLAN bu cihazı önerir misiniz?
    vu+ zero (çünkü kullanan bir arkadaşım ip için pek kullanışlı olmadığını söyledi) almak yerine, bunu alıp ip için para koymak daha uygun olur bence... ne dersiniz?
    MAG 351/352 4K WLAN WIFI INTEGRIERT DUAL BAND STREAMER SET TOP BOX INTERNET IPTV de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginsen10

hangisini sipariş verdin komşuya almıştım 2 haftalık cihaz nobre bozuldu kanal 7 sinyal gelmez oldu tuneri zayıf royal x çok seri cihaz

Alıntıları Göster
    Royal x değil, diğerinden sipariş verdim. Bakalım kısmet artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,

Sony Bravia tv'a ve Formuler F3 uydu alıcısına sahibim. Televizyonda %90 iptv ve netflix kullanıyorum. Uydu yayınlarını neredeyse hiç izlemiyorum diyebilirim.

Uydu alıcı cihazım üzerinden ip tv bu güne kadar hiç izleyemedim diyebilirim çünkü yayın hep kastı. Ya cihazın yazılımında (open atv 6.0) bir sıkıntı var ya da cihazım kaldırmıyor. Tv'nin opera marketi üzerinden ott player ve ssiptv kullanıyorum. Yayınlar bazı günler çok akıcı bazı günler sorunlu oluyor. Bu durumu tv'a yoruyorum zira aynı anda telefonum üzerinden yayını açtığımda hiç takılmadan kesintisiz izliyorum. Ama kafama takılan bir başka soru neden bazı günlerde sorunsuz bir şekilde çalışıyor? Şimdi böyle bir problemle karşılaştığım için formuler f3 cihazımı satıp yerine android box veya önerilebilecek "X" bir ürün düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Düzeltme: 35 mbit tam hız alıyorum ve televizyon modeme ethernet kablosu ile bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgkn_ngn -- 2 Mayıs 2019; 13:43:25 >

• Dgkn_ngn kullanıcısına yanıt
    Bende de Sony xd8505 var, Playstore'dan indirdiğim IPTV extreme pro kullanıyorum, 4TL vererek satın aldım. Takılma, donma, yavaşlama vs hiç yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drowen

Bende de Sony xd8505 var, Playstore'dan indirdiğim IPTV extreme pro kullanıyorum, 4TL vererek satın aldım. Takılma, donma, yavaşlama vs hiç yok.
    Malesef benim tv android değil. Opera Vewd var onda da sadece ssiptv ve ottplayer var.
  • Arkadaşlar uydu ekipmanlarına çok yabancıyım..Ne yazık ki bulunduğum ilçede de güvenebileceğim bir televizyoncu henüz bulamadım..
    Yıllardır digitürk'e para vermekten sıkıldım..

Şunu al arkana bakmadan kullanırsın dediğiniz bir cihaz tavsiyesi olursa inanılmaz sevinirim..
  • Arkadaşlar merhaba, magbox royal x cihazım var. Cihazdan genel olarak memnunum fakat kanal listesini düzenliyorum tgks kapalı olduğu halde sürekli eski kendi listesine dönüyor. Fabrika ayarlarına da döndüm birşey değişmedi. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum
  • "Bizimkiler zaten uydudan anlamıyor, onlara göre SD ve HD yayını arasında pek fark yok"(gerçi samsung tv'nin de etkisi var ama ) diyerekten en ucuz neyse onu alayım dedim,
    Magbox Noble 79 Tl'ye aldım.

Valla ne yalan söyleyeyim şaşırdım, baya baya iyi görüntü veriyor sd ve hd'de, kanal geçişleri ise normal. Menüler çok güzel.

Giriş seviyesi uydularda kullanılan sunplus geçen zaman içinde kendisini geliştirmiş. İlk verisyonları soluk görüntü, sanki tv'nin üstünde ince bir siyah tül varmış gibi karanlık idi.

Velhasıl , ortalama kullanıcı iseniz, Türksat uydusu yeter diyenlerdenseniz öyle uçuk kaçık birşeye gerek yok, piyasadaki giriş seviyeleri uydu alıcıları bile hem yazılım hemde donanım olarak kendisini yenilemiş.

Misal evde 2017'den alınma Yumatu Wifi var, bu baya kötü görüntüye sahipti, tunelide kırılmıştı. Müzmün ısınma sorunu vardı.
    Menüleri ve yazılımı ise dandik Scart uydu alıcılarının yazılımıydı.

Tunerini lehim ve slikon yardımıyla tamir ettim, yazılımını "Next Wawe" dönüşüm yazılımı ile değiştirdim 10 tl Next kumandası aldım mis gibi oldu
    Monitöre bağlıyorum onuda.

Bir diğer odada Supermax dragon uydu alıcı var, ondada aynı şeyleri söyleyebilirim.

Zamanında STI bağlamış, broadcom çipsetleri kullanmış birisi olarak 40 inch ve full hd nispeten eski TV'niz varsa bunlar iş görüyor.

Zamanının ALI'leri gibi kanserde etmiyor

Sadece mini almayın , çok ısınıyor meret ve lehimleri dandik.
    İçini açtım , bilgisayarlardaki anakartın pasif blok soğutucusunu takacam, yada ufak ekran kartları fanını ısınmasını önlemek için

• Next 18500 cıs plus nasıl sizce D-Smart modül takip kullanacağım yada başka öneriniz var mı?

• 65’’ 4k tvye sadece hd özellikli bir uydu alıcısı alıcam. Usbli veya kayıt etme özelliklerine gerek yok. Wifiye de gerek yok modem tv yanında ethernet ile bağlayabilirim. Daha önce ip tv hiç kullanmadım ancak maçları sağlıklı izletebilecekse o özelliği de olabilir. Tavsiye edeceğiniz modelleri öğrenmek isterim.

• Merhaba hocam burada güzel modeller mevcut çeşit de çok.
    https://www.merterelektronik.com/kategori/uydu-alicilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertcankck -- 30 Mayıs 2019; 11:20:49 >
  • selamlar. uzun araştırmalarım sonucu octagon sx88+ modelini ikinci el uygun şekilde aldım. özellikle uydu yayın performansı ve youtube görüntü kalitesi çok iyi. uygun fiyata bulursanız tavsiye ederim.
  • enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende royal x aldım genel olarak memnunum ama bazı kanallarda mozaiklenme oluyor sizde yada bu cihazı kullanan diğer arkadaşlarda böyle bir sorun var mı?Mozaiklenme kanald cnnturk tv24 gibi belki 10 15 kanalda var sinyal ve kalite oranı %93-91 civarında neden yapar acaba
    Birde kumandası 3 m uzaklıktan fazla olursa etki etmiyor

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    mozaiklenme olmuyor bende yada farketmedim trt 1 HD de diriliş ertuğrul izlerken çok sık takılma oluyor cihazın işlemcisi gx6605s takılma vs mozaiklenme sorunu işlemci mi yetersiz veya yazılımdan mı kaynaklı çözemedim parasına göre illa sorun çıkacaktır diye düşünüyorum botech bs-6000 model de var bende onda da öyle sorun var aynı kasaya sahip botech in 2.81 yazılımı royal x yükledim aynı sorun devam ediyor
  • serrikoc S kullanıcısına yanıt
    enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Cihazı yeni aldım inceledim tavsiye ederim.https://forum.donanimhaber.com/tavsiye-next-ye-2000-usb-hd-kasali--138438787

• Burada konusu açılmış, uygun fiyata bir cihaz var.Tabiiki zevk, ihtiyaç ve bütçe meselesi de önemli.
    https://forum.donanimhaber.com/109-tl-redline-m440-uydu-alicisi-wifi-iptv-f-hd--138489750
  • Herkese merhaba. Mini uydu alıcı alacağım. Belirlediğim modeller şunlar, amacım sadece tv izlemek ip tv, youtube vs kullanmayacağım. Bunlardan hangisini önerirsiniz?

Hiremco Combo King
    Next 2000 HD FTA
    Next Kanky HD
    Starbox Onyx HD
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Herkese merhaba. Mini uydu alıcı alacağım. Belirlediğim modeller şunlar, amacım sadece tv izlemek ip tv, youtube vs kullanmayacağım. Bunlardan hangisini önerirsiniz?

Hiremco Combo King
    Next 2000 HD FTA
    Next Kanky HD
    Starbox Onyx HD
    Next 2000 hd ftanın 8mb flash 128mb ramı var eğer alacaksan onu al diğerlerinin flashı 4 mb.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.