Şimdi Ara

UV LED

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmirdeyim UV led nereden bulurum acaba bilen varmı? hatfon hariç.
    http://www.tuninginformatique.com/Boutique/catalog/images/led3mmUV.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upgrade -- 7 Mart 2007; 21:39:18 >

• www.ledmar.com
    5mm UV ledler var ellerinde.
  • Çankaya'da onur çarşılarına baktınızmı
  • beyler daha önce ınfraredled normal led kullandım ama uv led hiç kullanmadım merak ettim özelliğine ne amaçla kullanılıyorlar mor ışık yayıyolar yanılmıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxxveyselxxxx -- 10 Mart 2007; 17:35:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xxxxveyselxxxx

beyler daha önce ınfraredled normal led kullandım ama uv led hiç kullanmadım merak ettim özelliğine ne amaçla kullanılıyorlar mor ışık yayıyolar yanılmıyorsam.

Mor renk,bulanık olduğundan hoş gözüküyor.Ayrıca paraların sahte olup olmadığını mobil olarak ölçebilecek bir cihaz...
  • mor ışık yayıyor ama değişik bir mor. 2.onur çarşısında ledçi açılmış orada buldum.

quote:

Orjinalden alıntı: xxxxveyselxxxx

beyler daha önce ınfraredled normal led kullandım ama uv led hiç kullanmadım merak ettim özelliğine ne amaçla kullanılıyorlar mor ışık yayıyolar yanılmıyorsam.
  • değişik bir mor yayıyorda ne işe yarıyor bu mor ışık paranın sahte olup olmadığına yada kanıt aramada aydınlatmadamı kullanılıyor yoksa kendine özgü bir amacımı var yani infrared led kumandalarda kullanılıyor onun gibi özelliği varmı sade mor ışıktan ibaretmi lazer gibi tek bir noktada ilerliye biliyormu uv led diye grafikte tarattım baya uzağa mor bir ışık yaymış resmi var.
  • sağlığa zararlı değilmi bunların ışıkları? Ayrıca bu ledlerle eprom silebilir miyiz?
  • Sağlığa zararlı ama güç çok düşük olduğundan pek sallamaz.Epromları silebilir belki ama tam olarak yetmeyebilir benim bildiğim epromlar iyi güçlü UV ister...

Özel bi kullanılış amacı yok bunların IR gibi değil yani elektronik piyasasında pek rastlanmaz...
    Dezenfekten bi ışındır UV,en çok o amaçla kullanılır yani...
  • cevaplar için sağolun beyler anlaşılan bu uv ışık pek işime yaramaz.
  • bide silinmiş kan izlerini gösteriyo galiba
    filmlerde görmüştüm
  • evet ben kanıt peşimde dizisinde görmüştüm lacivert bir camın altında mor ışık yanıyordu camdan bakınca kanı beyaz olarak görüyordu.Kırozetin üstüne yayılmış.
    quote:

Orjinalden alıntı: teknoboy

bide silinmiş kan izlerini gösteriyo galiba
    filmlerde görmüştüm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.