Şimdi Ara

Üstün Alman teknolojisi golfun ses yalıtımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
2
Favori
9.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 ay
  • Cevaplayan Üyeler 87
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 46
  • Ortalama Mesaj Aralığı 27 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 23
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Jocker35 (46 mesaj) The Division Bell (11 mesaj) beyinsis (11 mesaj) TheCaliph_ (9 mesaj) lojistisyen (8 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60 mesaj) Mobil (116 mesaj) Mini (20 mesaj) Uygulama (20 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Üstün Alman teknolojisi golfun ses yalıtımı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1378 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

burda konu civicin yalitimi degil !!!!
    Övülen golfun yalitilimin abartı olması
    501.kez yazıyorum hala anlayamiyorsun. Öfff be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    huso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5221 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

burda konu civicin yalitimi degil !!!!
    Övülen golfun yalitilimin abartı olması
    501.kez yazıyorum hala anlayamiyorsun. Öfff be
    Neye gore kotu?neye gore abartı?Var mı testi?Atıyorum tum yol sartlarında yapılmıs bir 10.000 Km ya da 100.000KM testi falan var mı?
    Var mı ortada objektif bir kriter?

Ayrıca Ovulen Golf de aynı para ovulse de ovulmese de Civic de aynı para?Aynı Segment rakip araclar... Golf un ne kadar iyi ya da kotu ise yalıtımı Civic de aynı olmalı zaten...
  • Binbaşı
    1378 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ayni degil iste .Paraları da ayni degil .
    Golf her zaman daha pahaliydi. Su an makas çok daha yüksek. Benim dikkat çekmek istediğim husus golf sessizlik konusunda çok övünüyordu. Mercedes seviyesinde diyenler var .Ben kullandığımda ciddi bir fark hissetmedim. Bunu belirttim .Bazıları kasıtlı olarak civic golf karsilastirmasina getirdi meseleyi .Golf kaliteli araba civicten daha kaliteli ben bunu kabul ediyorum zaten aksi yönde bir iddiam da yok

|
    |
    huso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2686 Mesaj
    Almanların sessizliğinin en büyük nedeni süspansüyon sistemi

Basit, yumuşak kullanıyorlar çok dayanıklı değil ama konforlu tip ve bağlantı noktaları araları lastik tamponlarla darbeleri diğerlerinden sessiz sönümlüyor

Geyik testinde bmw si dahil vw si kötü ama kim hergün slalom yapıyor ama herkes günlük çizgi geçişleri bozuk zemin deneyimi yaşıyor

Sert araba yapıp bir kaç otomobil gazetecesinden övgü alacağına günlük kullanıma uygun yapıyor almanlar

Ayrıca golf de bile gördüğünüz sac üzerindeki yapışkanlı macunlar onların titreşimini engelliyor ,yumuşak süspansüyonla birleştimi ,biraz daha sessiz ,trim sesi olmayan araç

Egea da bu konuda çok başarılı iki parça daha izolasyon koysalar golfden sessiz olur

Civiclerin hatası izolasyon var ama geziyor sanki emaneten konmuş, bagaj sacı kocaman onun iki yanına bitüself tarzı ses emici koysa kapı içleri çamurluk üzerine golften sessiz olur.Bitüself bulaşık makinesini sessizleştirmek için bile kullanılıyor basit ama etkili ince sac titreşimini uğultuyu keser

Bakın golfün arka çamurluğundaki siyah parça arka koltuk altındaki 3 parça şerit sac titreşimini ve uğultuyu kesmek için

• Çavuş
    97 Mesaj
    Bu da benim yalıtım ile ilgili çalışmam
    https://www.youtube.com/watch?v=frwMKx0qq2I&t=188s
    |
    |
  • Yüzbaşı
    898 Mesaj
    golf çöptür
    |
    |
  • Yarbay
    8108 Mesaj
    civic fd6 ile Girdiğim çukurda alt takımı bırakacak sandığım noktada golf 7 ile tıs tıs geçmem benim için en büyük fark olmuştu.

Golfün yalıtımı sınıfının en iyilerinden.
  • Binbaşı
    1598 Mesaj
    yol sesini en çok hissettiren araç olan civic'i aldığı için; C segmentinin kralı olan Golf'e çamur atıp kendisini tatmin etmek olan birinin açtığı boş bir konu. yav he he deyip geçin. altın çamura düşmeyinen değer kaybeder mi heç?
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Almanların sessizliğinin en büyük nedeni süspansüyon sistemi

Basit, yumuşak kullanıyorlar çok dayanıklı değil ama konforlu tip ve bağlantı noktaları araları lastik tamponlarla darbeleri diğerlerinden sessiz sönümlüyor

Geyik testinde bmw si dahil vw si kötü ama kim hergün slalom yapıyor ama herkes günlük çizgi geçişleri bozuk zemin deneyimi yaşıyor

Sert araba yapıp bir kaç otomobil gazetecesinden övgü alacağına günlük kullanıma uygun yapıyor almanlar

Ayrıca golf de bile gördüğünüz sac üzerindeki yapışkanlı macunlar onların titreşimini engelliyor ,yumuşak süspansüyonla birleştimi ,biraz daha sessiz ,trim sesi olmayan araç

Egea da bu konuda çok başarılı iki parça daha izolasyon koysalar golfden sessiz olur

Civiclerin hatası izolasyon var ama geziyor sanki emaneten konmuş, bagaj sacı kocaman onun iki yanına bitüself tarzı ses emici koysa kapı içleri çamurluk üzerine golften sessiz olur.Bitüself bulaşık makinesini sessizleştirmek için bile kullanılıyor basit ama etkili ince sac titreşimini uğultuyu keser

Bakın golfün arka çamurluğundaki siyah parça arka koltuk altındaki 3 parça şerit sac titreşimini ve uğultuyu kesmek için
    Bituself cok ise yarayan bi malzeme degil, tum aracimi (tavan, taban dahil) kapladim biliyorum

Aracta suspansiyon, alt takim geometrisi, motor sessizligi, sasi saglamligi(stiffnessi), ses yalitim materyalleri olacak. Belki bituselfi hic kullanmasaniz bile olur. Kutlesi ile tabi ki ses yalitimina yardimci oluyor, her kutle ses gecisini azaltir. "Arac saclarinin rezonansindan kaynakli ses" gunumuz efsaneleri arasinda yerini aldi. Cok onemli bi olay degil

|
    |

• Yarbay
    5584 Mesaj
    2018 Highline Passat da bile 120 den camlarda rüzgar sesi var.
  • Yarbay
    12744 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: parker48

2018 Highline Passat da bile 120 den camlarda rüzgar sesi var.
    bizzat duydun mu, forumlarda okuduğunu mu satıyorsun? ben comfort passat'ta 2 sene duymadım o sesi. o sesi alanların eski araçları s serisi falan heralde.

golf de passat'da premiumlardan sonra gelir. diğerleri ve premiumlar arasında ayrı bir sınıftadırlar. o kalite için ucuz bir fiyata satıldıkları için satış rekoru kırarlar her sene.
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj

2018 comfortline passat sahibiyim, hangi rüzgardan bahsediliyor? hasret rüzgarları sanırım.

|
    |
    parker48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7916 Mesaj

Passat'ta övüldüğü kadar bir kalite göremedim ben açıkçası, hatta beklentimin (nette gördüklerimiz vs.) bayağı altındaydı. Donanımlar arasında malzeme kalitesi değişmiyordur diye umuyorum tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 15 Eylül 2020; 15:55:21 >
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5584 Mesaj

Bende var kardeşim millete yalan borcumuz yok. Neden yalan söyliyim.
    |
    |
    kamyonlarkavuntaşır kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12191 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kamyonlarkavuntaşır

2018 comfortline passat sahibiyim, hangi rüzgardan bahsediliyor? hasret rüzgarları sanırım.
    Hahhaahah hasret ruzgarlari cok iyiydi üstad

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    5584 Mesaj

Bir gün yolun Bodruma düşerse gel dinleteyim arkadaşım, Passat dediğin araba atla deve değil sanki uzay mekiğiymiş konuşuyorsunuz. Yollarda olmayan milletin binmediği arabaymış muamelesi yapmanız da çok enteresan. İnanmayan inanmasın. Bizdeki Passat 120-130 km de ön kapı camlarında rüzgar sesi geliyor. İnanmayan inanmasın ne diyim şimdi size.
    |
    |
    beyinsis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1378 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Golf mu altin ?
    Sizin nasil bi hayal dunyaniz var ?Ne zannediyorsun golfu premium felan mi
    Bugün aracimi satar yarin gider golf alirim .Bi tarafin yiyorsa iddiasına girelim yaparsam bir golfte bana sen alacaksın. Var mi cesaretin?Yer mi ?

|
    |
    mahmut_emmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1618 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

civic fd6 ile Girdiğim çukurda alt takımı bırakacak sandığım noktada golf 7 ile tıs tıs geçmem benim için en büyük fark olmuştu.

Golfün yalıtımı sınıfının en iyilerinden.
    Astra K kullanıyorum şuan. Golf'ü de biliyorum. Bu sınıfta bu gibi şeyler ve ufak detaylar bence tartışmaya kapalı. Golf hepsinden önde. Ha fiyat olarak da öyle. Ama parayı neye verdiğinizi de hep hissettiyor. Gerçek bu.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj

|
    |
    The Division Bell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    12191 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Passat'ta övüldüğü kadar bir kalite göremedim ben açıkçası, hatta beklentimin (nette gördüklerimiz vs.) bayağı altındaydı. Donanımlar arasında malzeme kalitesi değişmiyordur diye umuyorum tabii.
    Mudur hangi donanim passatta bulundun bilmiyorum ama passatı passat yapan elegance yani eski highline donanimdir. Daglar kadar fark var ic mekanda. Ozellikle koltuklar ve trimler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.