Şimdi Ara

Üstadlardan full hd görüntü kalitesi yüksek uydu alıcısı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
27.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nerdeyse 1 haftadır araştırıyorum ama malesef bir karar veremedim.
    aradığım özellikler şunlar.
    1:Görüntü kalitesi (özellikle hd lerde)1080p olursa iyi olur.
    2:belki güleceksiniz ama stand-by de yani kumandadan kapatınca hiçbir ışığın yanmaması ve ısınmaması.
    3:optik ses çıkışı
    4:cccam özelliği (öyle fazla kurcalayan biri değilim normal server açsın yeter)
    5:hızlı olursa daha iyi olur.en fazla 500-600 tl ye kadar.(ama bunlara yakın 350 - 400 tlye olursa çok daha iyi olur)

İlk 3 seçenek ağırlıklı.. şimdiden çok çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ereli63

Selamlar
    2:belki güleceksiniz ama stand-by de yani kumandadan kapatınca hiçbir ışığın yanmaması ve ısınmaması.
    5:hızlı olursa daha iyi olur.en fazla 500-600 tl ye kadar.(ama bunlara yakın 350 - 400 tlye olursa çok daha iyi olur)

Selamlar,

2 nci maddedeki soruna takılmayınız. Gece gözü alması gibi bir durum sözkonusu sanırım.
    Bende DVD Player var. Displayindeki led, gereğinden fazla ışık yayıp rahatsız ediyordu.
    Beyaz plastik telli dosyanın, beyaz yüzünden bir parça kestim ve ışık yayan yüzeye şeffaf
    bant ile yapıştırdım. Işığı tamamile kesti. Ayrıca kumandanın işlemesini de etkilemiyor.

Dğer kriterleriniz ve fiyat limitinizi düşündüğümüzde, beklentilerinize tam uyacak cihaz,
    Dreambox 800HD "SE" modelidir.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Selamlar

Selamlar,

2 nci maddedeki soruna takılmayınız. Gece gözü alması gibi bir durum sözkonusu sanırım.
    Bende DVD Player var. Displayindeki led, gereğinden fazla ışık yayıp rahatsız ediyordu.
    Beyaz plastik telli dosyanın, beyaz yüzünden bir parça kestim ve ışık yayan yüzeye şeffaf
    bant ile yapıştırdım. Işığı tamamile kesti. Ayrıca kumandanın işlemesini de etkilemiyor.

Dğer kriterleriniz ve fiyat limitinizi düşündüğümüzde, beklentilerinize tam uyacak cihaz,
    Dreambox 800HD "SE" modelidir.

Kolay gelsin.

hocam dediğiniz ürün biraz pahalı bütçemi çok aşıyor

şöyle sorayım

klonmu alayım klonlar güvenilirmidir.(klonsa hangi ürünü nerden almalıyım)
    veya 800 se ye en yakın diyebileceğiniz uydu cihazı hangisidir.
    görüntü kalitesi iyi olsun hızlı olmasada olur.
    birde 1080p mi tercih edeyim yoksa 1080i ile arasında fark yokmudur görüntü açısından
    Atlanta nın çok şişirildiğini biliyorum.(malesef)
    ama yinede siz ne derseniz onu alacam güveneceğim 2 kişiden birisiniz.

• quote:

hocam dediğiniz ürün biraz pahalı bütçemi çok aşıyor

şöyle sorayım

klonmu alayım klonlar güvenilirmidir.(klonsa hangi ürünü nerden almalıyım)
    veya 800 se ye en yakın diyebileceğiniz uydu cihazı hangisidir.
    görüntü kalitesi iyi olsun hızlı olmasada olur.
    birde 1080p mi tercih edeyim yoksa 1080i ile arasında fark yokmudur görüntü açısından
    Atlanta nın çok şişirildiğini biliyorum.(malesef)
    ama yinede siz ne derseniz onu alacam güveneceğim 2 kişiden birisiniz.

Klonlar güvenilirdir. yani klno konusunu cep telefonları gibi düşünmeyiniz. Donanımsal bir
    küçük ayrıntı var. Oda çok önemsiz...

800HD'ye yakın olan 800HD "se"dir.

800HD ve 800HD "se"ler 1080p işlemciye sahiptir.

@dreamboxuydu arkadaşım,

Isınma sıfır gibi yetersiz bir bilgi verip, PM'den haberleşmek istiyorsunuz !?

Bakınız böyle olunca, üyeler güvendikeri kişiler ile yazışmak istiyorlar...

Bu nedenle;

Hangi ürünü satıyorsanız, ürününüzün özelliklerini burada açıkça yazınız !

Sim tipi, tuner ayrıntıları, soğutma durumu, garanti konusu? v.s. v.s.

Saygılar, sevgiler.

• Diğer cihazlar için klon, yetki verilen üretim noktasının lisansını almadan ve kalite
    kontrolundan geçirilmeden yapılan üretim demektir.

Dreambox uydu cihazları için ise;

Orijinal yada klon hepsi bire bir aynı donanımdır. Fark; cihazdaki sim kart'ın Alman Dream
    Multi Media tarafından ruhsatlandırılmasıdır. Bu ruhsat ile cihaza yazılımlar direkt
    yüklenebilmektedir. Klonlara ise, sim kart durumuna göre, küçük bir ayrıntıya dikkat
    edilerek yine yüklenebilmektedir. Sim 2.01'li olanlara, orijinal imaj, küçük bir ayrıntıya
    dikkat edilerek yüklenebilir. Diğer sim'lilere ise, modifiye edilmiş image'lar yükelnebilir.

KONU DIŞI :

Sayın dtlevent,

Aynı mesajdan birden çok mesaj hücresi kullanarak mesaj yazmanız, ısrar anlamına
    gelmektedir. Lütfen mesajlarını düzenleyiniz. Yoksa rapor etmek zorunda kalacağım !

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtlevent

Klon ne demek?

http://tdkterim.gov.tr/bts/
  • Farkında olmadan tekrarlamışım bilinçli olarak değil
  • Klon dreamboxlar yasal ithal edilmiş mi cihazlardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtlevent

Klon dreamboxlar yasal ithal edilmiş mi cihazlardır?

Fatura veriliyorsa, yasal demektir.

Bu arada mükerrer yazdığınız mesajlarınızı hala düzenlememişsiniz?
  • son olarak klonda hangi versiyonu tavsiye edersiniz? ve İzmirdeyim önerebileceğiniz bir yer varmı stın alacağım?

Bu arada cevaplar için çok teşekkürler serkan hocam
    ayrıca diğer arkadaşlarada teşekkürler
  • quote:

son olarak klonda hangi versiyonu tavsiye edersiniz?

Bu arada cevaplar için çok teşekkürler serkan hocam ayrıca diğer arkadaşlarada
    teşekkürler

14:18:10 saatinde yazdığım mesajda değinmiştim.
  • quote:

quote:

teşekkürler

Anlıyorum sizi tabiki bukadar insanla uğraşmak kolay değil.Ama şu ana kadar yazdıklarınız benim için çok önemliydi.enazından seçenekler arasında baya bi yol katettim.orjinal imaj ve modifiye imajın ne olduğunu artık başka biyerlerden bulabilirim..çok çok teşekkürler
  • Klon cihaz demek orjinal marka sahibinden izin almadan aynı marka ile cihazın kopyasını üreterek piyasaya sürmektir. klon cihazlar genellikle garantisiz ve faturasızdır çünkü asıl marka sahipleri clon cihazlar için gümrük kapılarında önlem almışlardır. bilindiği gibi almanya ya dreambox adında dream multimedia firmasından izinsiz cihaz ithalatı yasaktır. Türkiye yi bilemiyorum ama distribütörü önlem almışsa klon cihazlarda ne garanti olur ne resmiyet.
  • quote:

quote:

teşekkürler

Hocam bişe daha soracam

ufs 912 kathrein uydu alıcısının görüntü kalitesi iyiymiş.cccam da orjinal yazılımıyla ilgili sorunlar var diyorlar.
    Bu sorunlar birkaç kanalın çıkmamasıysa benim için hiç önemli değil.
    Aslında benim istediğim, 50pk550 plazma tvde full hd veya hd kanalları maximum kalitede seyretmek.bunun yanında cccam özelliğide olsun belki serverede bağlanabilirim.
    Bir öneriide bulunursanız sevinirim..teşekkürler.

• quote:

Hocam bişe daha soracam

ufs 912 kathrein uydu alıcısının görüntü kalitesi iyiymiş.cccam da orjinal yazılımıyla ilgili sorunlar var diyorlar.
    Aslında benim istediğim, 50pk550 plazma tvde full hd veya hd kanalları maximum kalitede seyretmek.bunun yanında cccam özelliğide olsun belki serverede bağlanabilirim.

Evet, görüntü kalitesi orijinal image'da daha iyidir. Kathi 912'de STi 7105 seri nolu işlemci
    bulunmaktadır.

İlk başta optimizasyonu biraz uğraştırabilir. PC kullanımında iyi iseniz, sorun olmaz.

Ancak yinede Dreambox 800HD "SE" cihazı tavsiye ederim. Yazılım desteği, HD yayın
    teknolojisi boyunca devam edeceği için...

• quote:

quote:

Hocam bişe daha soracam

Evet, görüntü kalitesi orijinal image'da daha iyidir. Kathi 912'de STi 7105 seri nolu işlemci
    bulunmaktadır.

İlk başta optimizasyonu biraz uğraştırabilir. PC kullanımında iyi iseniz, sorun olmaz.

Ancak yinede Dreambox 800HD "SE" cihazı tavsiye ederim. Yazılım desteği, HD yayın

hocam bağışlayın biraz bu konulara uzağım
    yazılım desteği derken yani ilerde bir hd kanal çıkarsa bizim Kathi 912'de çıkmazmı bu kanal yani avantaj veya dezavantaj olarak nasıl yansır bana?
    not: pc kullanımında iyiyim

• quote:

quote:

quote:

Hocam bişe daha soracam

bulunmaktadır.

hocam bağışlayın biraz bu konulara uzağım
    yazılım desteği derken yani ilerde bir hd kanal çıkarsa bizim Kathi 912'de çıkmazmı bu kanal yani avantaj veya dezavantaj olarak nasıl yansır bana?
    not: pc kullanımında iyiyim

HD yayın teknolojisi yaşam eğrisi devam ederken bir çok değişiklikler olabiliyor.
    Örneğin; D-smart modüller bazı cihazlarda çalışmamakta yada sağlıklı çalışmamaktadır.
    Yada Hd yayın teknolojisi içerisnde bir başka yenilik çıkabilir. İşte cihazın satışı varsa,
    yazılım desteği sağlanabilir. Satışı yoksa, cihaz kullanıcıları için sıkıntı yaratacak demektir.
    Enigma serisi yazılım çalışan cihazlar açık kaynak kodlu olduğu için destek sonsuzdur. SD
    özellikli Dreambox 500s cihaza destek halen devam etmektedir.

Saygılar, sevgiler.

• sayın @serkanguzel_

farklı bir konu açmak istemediğim için burdan sormayı uygun gördüm. uygun fiyatlı ve kaliteli bir HD cihaza ihtiyacım var, cccam, server, paylaşım işleriyle işim olmaz, usb kaydı ve media oynatma özelliği istemem sadece uydudan aldığı sinyalı Tv.ye aktaracak SD ve HD yayınları güzel gösterecek sorunsuz bir cihaz tavsiyesi rıca edecem. Bu konu içinde Jameson JS-3003 HD-PVR'i önermişsiniz, bana uygunmudur yada daha bilindik markalardan (next, atalanta) tavsiye edebileceğiniz başka bir cihaz varmıdır. Bütçe olarak 300 TL civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

sayın @serkanguzel_

farklı bir konu açmak istemediğim için burdan sormayı uygun gördüm. uygun fiyatlı ve
    kaliteli bir HD cihaza ihtiyacım var, cccam, server, paylaşım işleriyle işim olmaz, usb kaydı ve
    media oynatma özelliği istemem sadece uydudan aldığı sinyalı Tv.ye aktaracak SD ve HD
    yayınları güzel gösterecek sorunsuz bir cihaz tavsiyesi rıca edecem. Bu konu içinde
    Jameson JS-3003 HD-PVR'i önermişsiniz, bana uygunmudur yada daha bilindik
    markalardan (next, atalanta) tavsiye edebileceğiniz başka bir cihaz varmıdır. Bütçe olarak
    300 TL civarı.

Selamlar,

Bence Jameseon'u alınız. Zira işlemci marka ve tipi yeni... Bıktık ALI, NEC, NXP, CSM gibi
    çöplüğe yakışacak işlemcilerden...

Başka forumdan bir arkadaş, SD görüntü performansını, eski Next 2000 plus serisi ile aynı
    kalitede olduğunu belirtti. (Next 2000plus SD cihazlarda STi 5518 çipset bulunmaktadır.)

İlgili üyenin tespitlerine güvenirim. Zaten bu mesajıda okursa, teyidini yapar.

Bir diğer avantaj ise cihazda bulunan e-sata portudur.

Cihazı net üzerinden Bimeks'ten alırsanız, iade hakkınızda bulunmaktadır.

Cihazı alırsanız, objektif kanaatinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Saygılar, sevgiler.

• hizli cevap için teşekkürler;
    Jameson JS-3003 HD-PVR ile tek sıkıntım yeni bir marka olması ve servis hizmeti ne durumda bunlardan şüpheleniyorum, belki next ve atlanta'dan çok daha iyi ve kaliteli olabilir ama alacağım kişi bu ne hiç duymadığım bir marka diyip ön yargıyla yaklaşırsa ürüne, ne kadar iyi bir görüntüde verse mutlaka bir kulp takar cihaza diye şüphem var.

Fakat tavsiyeniz üzerine bu ürünüde alternatiflar arasına dahil edecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangeraus -- 9 Ekim 2011; 17:09:44 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.