Şimdi Ara

userbenchmark aforoz edilmeye başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar bölümümüzde de birçok arkadaşı yanıltan ve intel taraflı bir site oldugnu ayan beyan belli eden userbenchmark sitesine yönelik dışlamalar yavaş yavaş başladı

reddit forumu üzerindeki r/intel yöneticilerinin aldıgı karar ile r/intel subunda bile banlatılacak kadar kepazelik yapan bu siteye Donanımhaber forumu üzerinde de artık bir itimat gösterilmemesi gerekir

https://www.reddit.com/r/intel/comments/g36a2a/userbenchmark_has_been_banned_from_rintel/

https://www.reddit.com/r/hardware/comments/g2uf7a/userbenchmark_has_been_banned_from_rhardware/

https://www.notebookcheck.net/UserBenchmark-gets-banned-from-major-subreddit-due-to-drama-generation.461875.0.html

--

yakın zamanda bu rezil siteye yönelik büyük teknoloji kanallarından da gerekli tepkiler gelecektir. i3 9100f'ü ryzen 1600'a denk gösteren bir site için bu yapılanlar az bile kalacaktır

bu konu aynı zamanda da buna yönelik bir konudur:

ARKADAŞLAR USERBENCHMARK SITESINE ITIMAT ETMEYIN. BİLHASSA İŞLEMCİ TERCİHİ YAPACAĞINIZ ZAMAN ARTIK BU SİTE REFERANS ALINAMAYACAK HALDE OLAN VE KENDİ KISTASLARINI GERÇEK KABUL EDEN HAYAL DÜNYASINDA YAŞAYAN KİŞİLERCE YÖNETİLEN BİR SİTEDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 18 Nisan 2020; 3:13:53 >

• Peki DH yi ne zaman afaroz ediyorsunuz? userbenchmark tan daha beter burasi corsair A500 ü, yahut asus gtx 16** sinek siklet süper tek fanli sogutucunun basarilarini dinlemissinizdir ve daha niceleri icin DH yi takip edin. gtx 1050ti iniz varsa yeni nesil gtx 16** e gecmemize gerek yok ama gtx 970 veya gtx 980 kullaniyorsaniz gecin... sonra fake admin accountlarinin cirit attigi su meydana ne demeli? bu kadar gerceklerden bahsettitimiz yeter, passmark tan sonra userbenchmark in bu yola basvurmasi sasirtmadi, adi uzerinde sentetik bench diyoruz zaten biz onlara... skorlarina sadece göz ucuyla bakilir.

extras: mesela burda bir Münebbih var donanim gurusu, gecende 9100F in 1600 den tek cekirdek olarak %40 daha iyi oldugunu iddia etti.. 1600 de 9100 den multide %25 daha iyiymis. kaynagini sordum, cevap gelmedi! bir zamanlarin mystiki, atik abisi, günümüzün Münebbihi... konularini takip etmeyin ben bir yerde denk geldim, kimbilir daha neler neler yaziyor.
    Zafer Korkmaz vardi ayni sekilde onu gormedim epeydir.. banlanmis olabilir, fistikkayt suan bel altina oynuyor, onada bir ban yakindir. Birini unutmusum ayni sekilde bu ekiple beraber calisan biri daha var badmobil :) o da isini elinden geldigince yapmaya calisiyor.
    DH gibi bir köprü altinda bile takip edilecek insan sayisi bir elin parmaklari kadar kalmis suan.
  • Technopat forumunda da yasaklanmıştı. En kısa zamanda bu forumda da yasaklanmasını umuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki DH yi ne zaman afaroz ediyorsunuz? userbenchmark tan daha beter burasi corsair A500 ü, yahut asus gtx 16** sinek siklet süper tek fanli sogutucunun basarilarini dinlemissinizdir ve daha niceleri icin DH yi takip edin. gtx 1050ti iniz varsa yeni nesil gtx 16** e gecmemize gerek yok ama gtx 970 veya gtx 980 kullaniyorsaniz gecin... sonra fake admin accountlarinin cirit attigi su meydana ne demeli? bu kadar gerceklerden bahsettitimiz yeter, passmark tan sonra userbenchmark in bu yola basvurmasi sasirtmadi, adi uzerinde sentetik bench diyoruz zaten biz onlara... skorlarina sadece göz ucuyla bakilir.

extras: mesela burda bir Münebbih var donanim gurusu, gecende 9100F in 1600 den tek cekirdek olarak %40 daha iyi oldugunu iddia etti.. 1600 de 9100 den multide %25 daha iyiymis. kaynagini sordum, cevap gelmedi! bir zamanlarin mystiki, atik abisi, günümüzün Münebbihi... konularini takip etmeyin ben bir yerde denk geldim, kimbilir daha neler neler yaziyor.
    Zafer Korkmaz vardi ayni sekilde onu gormedim epeydir.. banlanmis olabilir, fistikkayt suan bel altina oynuyor, onada bir ban yakindir. Birini unutmusum ayni sekilde bu ekiple beraber calisan biri daha var badmobil :) o da isini elinden geldigince yapmaya calisiyor.
    DH gibi bir köprü altinda bile takip edilecek insan sayisi bir elin parmaklari kadar kalmis suan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 18 Nisan 2020; 12:33:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt
    Bu üye post da kasıyor. 15 bin TL sistemde önerdiği anakarta bakın. https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142954402

Mesaj sayısı yükselsin diye her şeyi deniyor.
  • Benim de ara sıra kullandığım bi siteydi, çoğu sitede intel hep ön planda gerçi. İyi oldu öğrendiğim.
    oo beyfendi nabıyon sen bakıyım :D

bunları yazda görsün millet :D
  • fake erbakan
  • Hocam peki hangi siteyi kullanmamız önerirsiniz?

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben degil mod'lardan SHADOW kendi agziyla söyledi; "Orasi Nisantasi, Burasi Tarlabasi" diye... konu da "bir kavga olsa Technopat mi alir DH mi alir?" .. tüm diyeceklerim bu kadar. Yani bu insanlarin size bakis acisi bu. Sizin onlardan farkiniz yok diyorlar, isterseniz hemen girip son yazdigi konulardan bulabilirsiniz. Bende zamaninda burda insanlara yardim ederdim, fakat buna degecek bir yer degilmis burasi, fake admini baska bir fake admine sikayet ediyorsun :) böyle bir döngü var, kimse elini tasin altina koymuyor. O zaman kapatalim burayi... Yeniden baslayalim.

extras:https://forum.donanimhaber.com/donanimhaberle-technopat-kavga-etse-kim-yener--142897531-2#142901336

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 19 Nisan 2020; 13:15:15 >
    ama senin tavsiyelerini forum ve bizler özledik yanlız :D keske geri gelsen biz kendi kabugumuzda takılırız her admin öyle degilki :D özelden sohbet ederiz :D
    Hocam biz neyse de, bunları bilmeyip buraya akın eden birsürü adam var, onların da aklını bulandırıyor bu arkadaş, sıkıntı orada. 2600 alacak adama 3500X aldırıyor falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 19 Nisan 2020; 12:56:12 >
    Hocam, zamanında velet forumu diye burada dalga geçilen yere karşı ne hallere düştüğümüze bakın.

• gıbıç kullanıcısına yanıt
    cpu için cinebench ve cpuz

gpu için 3D Mark FireStrike (steamde ücretsiz)

ram için sisoft sandra
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

cpu için cinebench ve cpuz

gpu için 3D Mark FireStrike (steamde ücretsiz)

ram için sisoft sandra
    Teşekkürler :)

• İntel böyle ali cengiz oyunlarına paralar saçmayı sever. Zamanında yaptıkları yapacaklarının teminatıdır şaşırmadık kim bilir kaç para verdi siteye.

Mesut Çevik'in 7 düvel birleşti batıramadı! Adlı vidyosunu youtube dan izleyebilirsiniz.

• Forumdaki xenon 1366 işlemcileri ryzen killer olarak tanıtan kullanıcılarda afaroz edilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

Peki DH yi ne zaman afaroz ediyorsunuz? userbenchmark tan daha beter burasi corsair A500 ü, yahut asus gtx 16** sinek siklet süper tek fanli sogutucunun basarilarini dinlemissinizdir ve daha niceleri icin DH yi takip edin. gtx 1050ti iniz varsa yeni nesil gtx 16** e gecmemize gerek yok ama gtx 970 veya gtx 980 kullaniyorsaniz gecin... sonra fake admin accountlarinin cirit attigi su meydana ne demeli? bu kadar gerceklerden bahsettitimiz yeter, passmark tan sonra userbenchmark in bu yola basvurmasi sasirtmadi, adi uzerinde sentetik bench diyoruz zaten biz onlara... skorlarina sadece göz ucuyla bakilir.

İşim gücüm var ne banlanıcam

AMD'den para alsaydım sabah akşam buraya yorum atıyım ama bazılarının aksine almıyoruz
  • Bu site bir şüphe uyandırıyor insanda fakat yinede kullanıcıların sistemleri üzerinden yola cıkıyor(burası sıkıntılı)

Örneğin şu an en iyi f/p cpu 9600K olarak gösteriyor, neweggte amazonda 200 dolar civarı. Ortalama 1300 tl civarı desek , tr de şu anda 3600 aynı fiyatlara denk geliyor.

intelde TR pazarına AMD kadar asılsa bu fiyatlardan 9600K satsa belki çoğu kişi 3600 yerine bu işlemciyi tercih edecekti.Oyun anlamında ve intelin overclock tepkisini göz önüne alırsak 9600k'yi seçmeleri makul, aşağıdaki yorumda diğer benchmarkları teyit eder nitelikte. çokta haksız sayılmazlar.

Aşağıdaki site yorumunu okuyunca da öyle aforoz edilecek bir durum yok gibi?

quote:

The hex-core i5-9600K is third in Intel’s line-up of 9th generation Coffee Lake CPUs. It has a TDP of 95W and requires an aftermarket cooler (such as the $20 GAMMAXX 400). The 9600K was designed to be overclocked. Once this is enabled in the BIOS (requires a Z-series motherbaord), the 9600K runs 10% faster. In terms of performance, the i5-9600K is almost unbeatable for desktop users and it has sufficient multi-core performance to handle all but the most demanding workstation tasks. For CPU encoding the Ryzen 3000 series offers great 64-core performance at a very competitive price. For example the overclocked Ryzen 3600 is approximately 13% worse for gaming, desktop and normal consumer workloads but it is 27% faster for 64-core processing. At stock clocks the i5-9600K is around 8% slower than Intel’s flagship i9-9900K but when both are overclocked, the 9600K closes the gaming gap to within two or three percent. Considering that the 9900K is the fastest gaming processor available, and almost twice the price of the 9600K, this is no small feat. The i5-9600K is aimed squarely at gamers who are not willing to compromise on performance but don't want to pay more than they need to.
    https://cpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fcpu.userbenchmark.com%2FIntel-Core-i5-9600K%2FRating%2F4031

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmazadam -- 21 Mayıs 2020; 23:46:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.