Şimdi Ara

usb wireless kablolu ethernet olarak nasıl dağıtılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • usb wireless aleti ile alınan internet laptop ethernet girişinden çıkış alınarak kablolu hale dönüştürülüp başka bilgisayarda internete girilebilir mi bilgisi olan var mı arkadaşlar

• ben denedim ama başarılı olmadı. laptopla wirelless bağlantısı kurdum eternete kabloyu taktım, kablonun diğer ucunu masa üstü pc taktım sistem çalışmadı. belki oluyordur ama ben beceremedim.

deneyen varsa püftisini acil yazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

ben denedim ama başarılı olmadı. laptopla wirelless bağlantısı kurdum eternete kabloyu taktım, kablonun diğer ucunu masa üstü pc taktım sistem çalışmadı. belki oluyordur ama ben beceremedim.

bu konuda bilgisi olan yok mu ya da wpa şifre desteği olan tplink 5210 gibi çok güçlü alış ve veriş gücü olan kablosuz interneti kabloluya çeviren cihaz bilen tavsiye eden yok mu
  • dediğinizi tam olarak anlamadım hocam. Ama tp link 5210g ile alakalı bir sorunuz varsa sorabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diğer bilgisayarlarla kurulacak yerel ağda "diğer bilgisayarlar internete bu bilgisayar üzerinden girsin" seçilirse ve aynı ağa diğer bilgisayarlar dahil edilirse (ev ağı) mümkün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

ben denedim ama başarılı olmadı. laptopla wirelless bağlantısı kurdum eternete kabloyu taktım, kablonun diğer ucunu masa üstü pc taktım sistem çalışmadı. belki oluyordur ama ben beceremedim.

kablonun diğer ucu direk pc ye değil hub switch vasıtası ile bağlanmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minolta35

kablonun diğer ucu direk pc ye değil hub switch vasıtası ile bağlanmalıdır.

zixel modem var 4 port swiç yerine bunu kullansak aynı işi görmez mi..
  • modemin görevi telefon hattından gelen internet bağlantısını dağıtmaktır.bir ağda 1 tane modem olur.port yetersiz ise hub switch ile çoğaltılır.eğer internet bağlantısını sağlayan modem o ise tabii ki olur.sadece masaüstünün bağlantısnı yapmanız yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minolta35 -- 30 Eylül 2013; 0:21:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.