Şimdi Ara

( USB ÜZERİNDEN CEPTEN BEDAVA İNTERNET ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
60.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BAŞLAT=>DENETİM MASASI=>Ağ Bağlantıları=>yerel ağ bağlantısı=>(SAĞ tıklayın özellikleri seçin)=>ÜST TARAFTAN ''GELİŞMİŞ'' SEÇİN =>diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın
    Internet bağlantısı yoluyla bağlansın (işaretleyin, sonra TAMAM diyip pencereyi kapatın)

BU ANLATTIGINIZ YERİ VİSTADA YAPAMADIM O YÜZDEN GİRMİYO İNTERNETE TELEFON YARDIMCI OLABİLRMİSİNİZ
  • quote:

hellbutcher00096
    ; evde şuan kullandıgım xp ama windows 7 li bir pc de var onu kullanmıyorum mac de var onda yapamadım hiç ayar fln xp de halledersek iyi olacak tabi yardımlarınla ;)

xp olduğu iyi oldu çünkü win. 7 de bende yapamadım.bir türlü bağlantı vermiyor win7...
  • ya bendeki sorun yüksek ihtimal şu ben internet ağının oldugu ağa sağ tıklayıp özellikler de genel sekmesine gelince öle işaretleyeceğim paylaş seçeneği çıkmıyor ? bu aralarda msn e giremiyorm malum LYS var. :(:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensonic

BAŞLAT=>DENETİM MASASI=>Ağ Bağlantıları=>yerel ağ bağlantısı=>(SAĞ tıklayın özellikleri seçin)=>ÜST TARAFTAN ''GELİŞMİŞ'' SEÇİN =>diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın
    Internet bağlantısı yoluyla bağlansın (işaretleyin, sonra TAMAM diyip pencereyi kapatın)

BU ANLATTIGINIZ YERİ VİSTADA YAPAMADIM O YÜZDEN GİRMİYO İNTERNETE TELEFON YARDIMCI OLABİLRMİSİNİZ

vista işletim sistemim olmadığı için sana yardımcı olamıyacağım. Benim yazdığım bu forum konusu XP ile yapılmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the spooks -- 15 Haziran 2010; 4:55:39 >
  • arkadaşında dediği gibi xp de yapılmıştır.... vista yı bilemicem ama bilgisayarıma win.7 kurdum ama win7 de yapamadım xp de sorunsuz çalısıyor
  • anlatılan herseyi yaptım ag baglantılarında yerel ag 2 cıktı baglandı diyede gösteriyo fakat telden girince bi süre beklıyo sonra iletişim hatası diyo.sorun nedir? ag baglantısını paylasıma actım tel w910i pc suitte acık
  • teşekkürler :D
    w705 :D internet :D
  • Tamda aradığım şeydi bu.

Bizde Sony Ericsson C510 ve Sony Ericsson J105 Naite var. Daha yeni Sony Ericsson'un Türkiye'deki resmi sitesine bununla ilgili bir soru sordum ama telefonunuzu anca modem olarak kullanabilirsiniz bilgisayarınızdaki internet ağından faydalanamazsınız dediler (aşağıda e-postayı verdim). Umarım bu ücretsiz internet olayı bizdeki telefonlar içinde oluyordur. Ben sadece burda bu modellere sahip olupta ücretsiz internete giren var mı diye sorayım dedim. Hani belki yardımcı olur.

quote:

Sayın -Burayı sansürledim-,

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Sony Ericsson cihazlarımızda Garanti süresi fatura tarihinden itibaren 2 yıldır, bir sorun yaşadığınız zaman teknik servislerimiz Genpa veya Asya telekom ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Sony Ericsson modellerimizde cihazınızı modem olarak kullanma imkanına sahipsiniz, bilgisayarınızdaki internet ağından faydalanamazsınız.

Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaştığınız, ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Diğer sorularınız için, lütfen bize yeniden yazın.
    Sony Ericsson Çağrı Merkezi

Ben bana gönderilen bu cevaptan tatmin olmadım zira telefonu kurcalarken Menü/ayarlar/bağlantı/usb/gelişmiş/internet erişimi... şeklinde devam edince Bilgisayar Üzerinden diye bir seçenek karşıma çıkıyor. (Verdim yol birebir doğru olmayabilir bakarak yazmadım hatırladığım kadarını yazdım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekselka -- 3 Temmuz 2010; 14:21:26 >

• quote:

Tamda aradığım şeydi bu.

Bizde Sony Ericsson C510 ve Sony Ericsson J105 Naite var. Daha yeni Sony Ericsson'un Türkiye'deki resmi sitesine bununla ilgili bir soru sordum ama telefonunuzu anca modem olarak kullanabilirsiniz bilgisayarınızdaki internet ağından faydalanamazsınız dediler (aşağıda e-postayı verdim). Umarım bu ücretsiz internet olayı bizdeki telefonlar içinde oluyordur. Ben sadece burda bu modellere sahip olupta ücretsiz internete giren var mı diye sorayım dedim. Hani belki yardımcı olur.

quote:

Sayın -Burayı sansürledim-,

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Sony Ericsson cihazlarımızda Garanti süresi fatura tarihinden itibaren 2 yıldır, bir sorun yaşadığınız zaman teknik servislerimiz Genpa veya Asya telekom ile irtibata geçmenizi rica ederiz. Sony Ericsson modellerimizde cihazınızı modem olarak kullanma imkanına sahipsiniz, bilgisayarınızdaki internet ağından faydalanamazsınız.

Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaştığınız, ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Diğer sorularınız için, lütfen bize yeniden yazın.
    Sony Ericsson Çağrı Merkezi

Ben bana gönderilen bu cevaptan tatmin olmadım zira telefonu kurcalarken Menü/ayarlar/bağlantı/usb/gelişmiş/internet erişimi... şeklinde devam edince Bilgisayar Üzerinden diye bir seçenek karşıma çıkıyor. (Verdim yol birebir doğru olmayabilir bakarak yazmadım hatırladığım kadarını yazdım.)

yazıları biraz incelediysen anlamışssındır..bende dahil başka arkadaşlar artık bilgisayarın interneti aracılıgıyla c510 da internete girebiliyoruz

• quote:

teşekkürler :D
    w705 :D internet :D

mutlu son
  • quote:

Orijinalden alıntı: punıısher
    yazıları biraz incelediysen anlamışssındır..bende dahil başka arkadaşlar artık bilgisayarın interneti aracılıgıyla c510 da internete girebiliyoruz

Valla bende bi mutlu son haberi vermek isterdim ama ben yapamadım çünkü pek anlamıyorum bu işlerden. Ben en iyisi neler yaptığımı ve neler yapamadığımı söyleyeyim. Bu arada XP kullanıyorum, Sony Ericsson PC Suite programı yüklü, Kablosuz ağ var, telefon Sony Ericsson C510.

Telefonda şunları yaptım...

1. Menü / Ayarlar / Bağlantı / USB / Gelişmiş / İnternet Erişimi / Bilgisayar üzerinden
    2. Menü / Ayarlar / Bağlantı / USB / Gelişmiş / USB data hesapları / İnternet

- İnternet'i seçtim ama burdaki IP adresi ve DNS adresi ayarları boş bıraktım. Çünkü bu kısmı pek anlamadım. Başlat / Denetim Masası / Ağ Bağlantılarından IP adresi, DNS adresi, Alt Ağ Maskesi'ne falan bakın denmiş yukarda ama benimkilerin hepsi otomatik olarak ayarlı ve hiç rakam falan yok, bunları biz kendimiz mi vereceğiz? Kendimiz vermeyeceksek bu numaları ben tam olarak nerden bulacağım?

3. Menü / Ayarlar / Bağlantı / Akış Seçenekleri / Kullanılan Hesap kısmını USB ETHERNET olarak ayarladım ama yukardaki sebepler yüzünden bunun ayarlarını da yapamadım.

Bilgisayarda şunları yaptım...

1. Ağ Bağlantıları / Yerel Ağ Bağlantısı / Gelişmiş / Diğer ağ kullanıcıları... falan filan kısmını işaretledim.
    2. Ağ Bağlantıları / Kablosuz Ağ Bağlantısı / Gelişmiş / Diğer ağ kullanıcıları... yazan yeri işaretledim.

Eee, şimdi ne yapacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekselka -- 3 Temmuz 2010; 23:28:09 >

• ekselka;
    >oluşturduğun internet adlı hesaptaki ıp,dns ayarlarını boş bırakıyorsun o ayaları USB ETHERNET adlı hesapta yapacaksın...
    >usb ethernet adlı hesaba gir sonra dns adresi yazan yere 255.255.255.0 yaz
    >ıp adresi yazan yere de 192.168.x.x artık o sende neyse onu yaz mesela bilgisayarında ağ bağlantında =192.168.1.1 böyle ise bunu yaz...
    >tamam de çık akıl seçeneklerinde usb etherneti işaretle internet ayarlarındada oluşturdgun internet adlı hesabı seç ve teli pc modunda bağla...
    işlem tmmdır...takıldıgın yer olursa yıne sorabilirsin..
  • her telefon ıcın sanıp umutla gırmıstım konuya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacanoral

her telefon ıcın sanıp umutla gırmıstım konuya :)

telefon ne??
  • Dikkat! A2 cihazlar için geçerlidir. Ama tüm A2lerde çalışır mı bilemem.
  • beyler ben k790i kullanıyorum yapamadım bi el atsanız :S
  • slm ya beyler benim sonyercsson w995 var bunla bluetooth üzerinden pc deki internete baglanmak istiyorum dhaa önce forumda vardı böyle bir yazı ama 1 haftadır aramaktayım bulamadım yardımcı olurmusunuz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafadarr

slm ya beyler benim sonyercsson w995 var bunla bluetooth üzerinden pc deki internete baglanmak istiyorum dhaa önce forumda vardı böyle bir yazı ama 1 haftadır aramaktayım bulamadım yardımcı olurmusunuz....

http://forum.donanimhaber.com/m_18140203/tm.htm
  • kuzey cvp için saol ama ordakler olmuyor be ya denedim başka bir sayfa varmı acaba..
  • vay anasını diyorum sayın seyirciler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.