Şimdi Ara

USB üzerinden çalışacak hangi Linux Sürümünü önerirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıktada yazdığım gibi, live cd tarzı usb üzerinden iyi performans alabileceğim linux sürümü hangisidir, ne önerirsiniz? Mint düşünüyorum ama ubuntu mu daha iyi olur bilemedim? (Linux konusunda tecrübem yok ara sıra USB üzerinden kullanmak istiyorum)

• Zorin OS'u kullanabilirsin. Ben Netbook'ta öyle yapıyorum. Firefox yetiyor her şey için.

• Mint yükledim ilk kullanım çok iyiydi beğendim, Türkçe dik desteğini yükledim etkinleşmesi için yeniden başlattım ama bu sefer açılmadı. Anlayamadım neden açılmadığını..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lubuntu hızlı ve güzel açılır. Tavsiye ederim.

Linux Mint Cinnamon
    LinuxLite
    Tails

Bunlar tavsiye edebileceklerim arasındadır.
  • Ubuntu Mate'yi dene pişman olmazsın
    Ubuntu ve linux mintin son sürümlaeri iyi çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puppy, oldukça küçük.

• ubuntu.
  • tüm arkadaşlara teşekkürler, linux mint bana oldukça kullanışlı geldi, ubuntunun masaüstü ekranı biraz garibime gitti kullanışsız geldi, linux bilgimde fazla olmadığı için masaüstünü eski bildiğimiz masaüstüne nasıl çeviririrz bilemedim. mint pratik geldi..
  • https://www.slax.org/tr/
    Tartışmasız usb için en iyisi

• USB'den çalışan Linux'ların atası, adeta babası Knoppix'dir.
    http://knopper.net/knoppix/index-en.html
  • Linux tecrüben çok yok sanırım.
    Onun için kullanımı kolay, bir çok programı içeren Linux Mint'i kullanabilirsin.
    Kendini geliştirmek istiyorsan distrowatch.com'a diğer dağıtımlar için bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolf_263 -- 4 Ağustos 2016; 11:03:05 >
  • Slax
    Mİnt
    Manjaro
  • banada usb den çalışacak (kurmaksızın) bi linüx lazım kahrolası windows 10 gece oyun inerken makineyi açık bırakıp yatmıştım kendilinden güncelleme yapmış windows old. dosyası bırakmış geride 14gb hemde 128gb ssd zaten 2 oyun kuruyosun şişiyor hafıza bide windows old a mı yer ayıracam

hangi linüx indirsemde hafıza kartına yazıp kurmadan girip o kahrolası windows old u silsem ?

Ubuntu Mate dene pişman olmazsın demiş bi arkadaş bunu denicem şimdik konudan anlayan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.