Şimdi Ara

Usb uzatma kablosu hızlı sarj sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Ozel bir projede kullanmak uzere usb uzatmaya ihtiyacim oldu. Amac telefonları hızlı sarj cihazı ile sarj etmek. Fakat adaptör ile tel. arası uzak oldugu için uzatma kullanmak zorundayım. Adaptör olarak Baseus markasını tercih ettim. Arastirmalarim sonucu hem android cihazlarda hem iphone da kullanabilecegim en güvenilir markalardan biri oldugunu ogrendim. Uzatma kablosu uzerine yaptigim arastirmalarda ise usb 2.0 ile usb 3.0 arasinda kaldim. Fakat daha sonra 2.0 ile 3.0 arasindaki farkin veri iletimi uzerine oldugunu, enerji aktariminda bir fark olmadığını ogrendim.(tabi bu bilgiyi butdan da teyit etmek isterim) gelelim soruna. Ilk gun sorunsuz calisan sistem 2.gün hizli sarj ozelligini yitirdi. Adaptörün bozuldugunu düşünsemde, uzatma kablosunu cikartio direkt şarj etmeyi denediğimde hızlı şarjın calistigini gördüm. Kisacası sorun uzatma kablosunda görünüyor. Simdi sizlere sormak istediğim, neden hızlı şarj 1 gun boyunca çalıştı ve ertesi gün bozuldu? Sistemin en baştan bu arizayi vermesi gerekmezmiydi? Sizce sorun baska birseyden kaynaklaniyor olabilirmi? Usb uzatma kablolarının(dişi-erkek) marka,model,ozellik ve uzunlukları bu konuda belirleyicimidir? Oyle ise olmasi gereken ozellikler nelerdir? Test edip basarisiz oldugum kablolar 30cm s-link marka ve 150cm hadron marka usb uzatmalardır. Simdiden yardımcı olan herkese tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzatmayı kaliteli al yada kendin yap .yapması zor bir iş değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingsizesunnia

Uzatmayı kaliteli al yada kendin yap .yapması zor bir iş değil
    Kendim yapamam malesef. Çünkü bu onaylanırsa sürekli olacak birşey. Her defasında kablo üretmek mantıklı olmaz. Sizden ricam kablo markası önermeniz.
  • İyi bir ücret alıcaksan hama marka alabilirsin kaç adet gerekmekte

• quote:

Orijinalden alıntı: kingsizesunnia

İyi bir ücret alıcaksan hama marka alabilirsin kaç adet gerekmekte
    Aylık en az 50 adet. uzunluk olarak 30cm yeterli. Çünkü kablo uzadıkça amper düşüyor.
  • Ben baseusa baktım bundan çok daha iyileri var 100 tl civarı na ben o ürünü almazdım.100 tl ye 3 adet orjinal şarj cihazı alırdım .Ama bana bir kere alim hayat boyu kullanım iyisi olsun 4 5 ay sonra perfonmansı düşmesin diyorsanhttps://www.pirlcharger.com bu linke bak derim kablo ise kablo ise prjinalden şaşma ben 3 sene mikro usb orjinal kablo kullandım zamanla bozuldu ubc ve ucunu dikkatlice ayırdım yeni kablo ile 3 sene daha götürür .not. Yeni taktığım eskisinin 2 katı kalınlığındaydı

• Ben şu marka al bu marka al diyemem çünkü kendi işlerimi kendim yapıyorum alocaksamda orjinal alıyorum sorun yaşamıyorum.tez vakitte bozulmaz orjinal kaliteli kablo ne zamana bozuşur bilinmez

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.