Şimdi Ara

USB Hakkında Herşey (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.513
Cevap
25
Favori
577.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÇÖZÜLDÜ . Bilgisayar ile uğraşırken çocuğunuzu yaklaştırmayın ki olmadık yerlere vida sokup bilgisayarı sapıttırmasın

Bir sorunda benden. Anakartımda takılı olan 4adet usb cihaz vardı , dün akşam ikisini söküp tekrar taktım işte ondan sonra olan oldu resmini eklediğim birçok kişinin başına gelen sorun doğdu : "usb aygıt tanınmadı". Bende herşeyi baştan yükledim format attım , bu okuduğumuz yazı boyunca tavsiye edilen herşeyi yaptım ama sorun devam . Bu yazı devamlı olarak yazmıyor bir gidip bir geliyor bazen buluyor(ama ne bulduğu belli değil çünkü usb namına herşeyi söktüm) bir bulamıyor bazen sinyal verir gibi yanıp sönüyor. Benim tahminimce usbleri söküp takarken bir sorun oluştu ve bana masraf çıkartacak ama bir bilene sormak lazım dedim.
    anakartım : msi k9agm2

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolti -- 16 Aralık 2007; 14:30:58 >

• quote:

Orjinalden alıntı: coolti

ÇÖZÜLDÜ . Bilgisayar ile uğraşırken çocuğunuzu yaklaştırmayın ki olmadık yerlere vida sokup bilgisayarı sapıttırmasın

Bir sorunda benden. Anakartımda takılı olan 4adet usb cihaz vardı , dün akşam ikisini söküp tekrar taktım işte ondan sonra olan oldu resmini eklediğim birçok kişinin başına gelen sorun doğdu : "usb aygıt tanınmadı". Bende herşeyi baştan yükledim format attım , bu okuduğumuz yazı boyunca tavsiye edilen herşeyi yaptım ama sorun devam . Bu yazı devamlı olarak yazmıyor bir gidip bir geliyor bazen buluyor(ama ne bulduğu belli değil çünkü usb namına herşeyi söktüm) bir bulamıyor bazen sinyal verir gibi yanıp sönüyor. Benim tahminimce usbleri söküp takarken bir sorun oluştu ve bana masraf çıkartacak ama bir bilene sormak lazım dedim.
    anakartım : msi k9agm2

USB Hakkında Herşey

USB Hakkında Herşey

üstte seninkine çok yakın bi soru da ben sormuştum okuduysan ben yazıcıya bi ara kablosu eklemiştim ondan olmuş eğer sökünce kabloları fln değiştirdiysen ek yaptıysan fln dikkat alakasız ama ondan olabiliyo

• Şayet USB portlarınızda bir problem yoksa ki bunu başka cihazlarla deneyebilirsiniz.O zaman genelde bu tip sorunlar kullandığınız kablodan olur.Diyelim ki harici bir disk çalıştıramıyorsunuz.Bunun nedeni büyük ihtimalle ya kablonuz ya da kutunuzdur.Yazıcı olayında da başka kablolar ile denemenizi tavsiye derim.

Aslında olay şu USB portlar anakart üzerinden aldıkları enerji ile çalışırlar.Bu yüzden kablo uzunluğu ve takılan portun USB 1.1 veya 2.0 olması çok önemlidir.USB cihazları genelde anakartın arkasındaki portlardan çalıştırmanızı tavsiye ederim.Çünkü öndeki usb portlar çoğu zaman USB 1.1 oluyor veya çok sağlıklı çalışmıyor...

USB Hakkında Herşey

• saolasın yaw çok işime yaradı
    quote:

• yav benim resimler garip dosyalar haline dönüşmüş ve silinemiyorlar :S

diskten okuyamıor diyor ne yapmalıyım acaba ?
  • şimdi herşeyi rastgele sildi ama usb bellegin hafızasının yarısı dolu olarak gösteriliyor :( bu nedir acaba ?
  • ellerine sağlık çok makbule geçti
  • Dejaay kardeşim sana çok teşekkur ederim.Bana verdigin bilgiler dogrultusunda Western Digital 160gb passport aldim format atmam ve bu urunle ilgili açıklamaların için sagol çok iyi şekilde çalışıyor su an.
  • mrb benim bir sorunum var ama usb sorunumu yoksa yazıcı mı anlayamadım.herhangi bir sayfayı yazdırırken masaüstünün sol alt kısmında bulunan yazıcı ikonu üzerinde bu belge yazdırılamadı diye uyarı geliyor yazıcıyı kapatıp açtıktan sonra düzeliyor.yazıcının bağlantısı usb.bu sorunu bilgisayar sürekli olarak veriyor çözümü sizce nedir?Lütfen yardım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: nino_wali

mrb benim bir sorunum var ama usb sorunumu yoksa yazıcı mı anlayamadım.herhangi bir sayfayı yazdırırken masaüstünün sol alt kısmında bulunan yazıcı ikonu üzerinde bu belge yazdırılamadı diye uyarı geliyor yazıcıyı kapatıp açtıktan sonra düzeliyor.yazıcının bağlantısı usb.bu sorunu bilgisayar sürekli olarak veriyor çözümü sizce nedir?Lütfen yardım....

Sağ alt köşeden çıkan "bu belge yazdırılamadı " uyarısına çift tıklayın ve yazdırılamayanlar sayfaları iptal ya da sil diyerek uyarının çıkmasını engelleyebilirsiniz..

Bu arada yazıcınız çalışıyor mu yani sayfaları yazdırıyor mu? Yazıcnız çalışıyorsa USB bağlantınızda sorun yok demektir. Bu durum yazıcı ayarlarınızla ilgili olabilir.

• tüm yardımların için teşekkürler.

yalnız şu 15 sayfayı taradım ancak benim derdime derman bulamadım. kingston 1gb parmak bellek kullanıyorum ve "recycler" adlı bir kalsördeki virüsten kurtulamıyorum. formatlıyorum defraglıyorum herşeyi denedim ancak her yeni takışımda belleği virüs programım uyarı veriyor. siliyor virüsü. ancak her defasında yeniden geliyor. tanıdıklarıma bulaştırmak istemiyorum. yok mu çözümü??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzyxs -- 24 Aralık 2007; 8:25:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzyxs

tüm yardımların için teşekkürler.

yalnız şu 15 sayfayı taradım ancak benim derdime derman bulamadım. kingston 1gb parmak bellek kullanıyorum ve "recycler" adlı bir kalsördeki virüsten kurtulamıyorum. formatlıyorum defraglıyorum herşeyi denedim ancak her yeni takışımda belleği virüs programım uyarı veriyor. siliyor virüsü. ancak her defasında yeniden geliyor. tanıdıklarıma bulaştırmak istemiyorum. yok mu çözümü??

Öncelikle virüs programınızı değiştirin ve başka bir virüs programı kurunuz. Virüs taraması yapmadan önce bütün sürücülerinizdeki sistem geri yükleme noktalarını kapatınız.

Yine virüsten kurtulamadı iseniz şu işlemi deneyin:

WIN + R tuş kombinasyonunu kullanarak komut çalıştırma penceresini görüntüleyin, CMD yazıp ENTER tuşuna basın. Virüsü silmek için şu komutu kullanmalısınız:

rd \\?\c:\recycler\x\
    x olan yere silemediğiniz klasörün ismini yazıyorsunuz. !!!

Alternatif virüs programı önerimde:
    NOD32TR
    http://www.nod32.com.tr/download/bireysel.asp

sistem geri yükleme noktalarını kapatmak için: Bilgisayarım kısayolu sağ tık/özellikler/sistem geri yükleme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 24 Aralık 2007; 11:00:39 >

• Arkadaslar bende hemen hemen aynidertten muzdaribim,,,
    ASUS P5K-E 6 tane arkada 2 tane on panalde 1 tanede cardreaderda olam uzere 9 tane Usb girisli anakartim war kasamda AOPEN H600-B
    kingston 4GB lik flash bellegim war,kasanin arka daki 6 USB portundada sorunsuz calişio ama on paneldeki 2 USB portta ve internal cardreader daki USB portta hata veriyor,,,
    fakat on panele baska USB cihaz taktigimda sorunsuz calişiyor,,,

[img=http://img150.imagevenue.com/loc618/th_08364_usb_sorun1_123_618lo.jpg][img=http://img187.imagevenue.com/loc214/th_08369_usb_sorun2_123_214lo.jpg][img=http://img213.imagevenue.com/loc219/th_08373_usb_sorun3_123_219lo.jpg]

biranonce yardimci olursaniz cok sevinirim
    saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue051 -- 24 Aralık 2007; 17:01:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: virtue051

Arkadaslar bende hemen hemen aynidertten muzdaribim,,,
    ASUS P5K-E 6 tane arkada 2 tane on panalde 1 tanede cardreaderda olam uzere 9 tane Usb girisli anakartim war kasamda AOPEN H600-B
    kingston 4GB lik flash bellegim war,kasanin arka daki 6 USB portundada sorunsuz calişio ama on paneldeki 2 USB portta ve internal cardreader daki USB portta hata veriyor,,,
    fakat on panele baska USB cihaz taktigimda sorunsuz calişiyor,,,

biranonce yardimci olursaniz cok sevinirim
    saygilar

Ön taraftaki USB ler direk anakarta bağlı olmadıkları için bu tip sorunlar vermeleri normal. Büyük ihtimal USB belleğiniz için gerekli güç ön taraftaki girişler tarafından sağlanamıyor.

Genelde ön taraftaki USB girişleri 1.1 olarak çalışırlar. (yazıcı, kalvye vs. çalıştırmak maksadıyla) 1.1 e ihtiyaç duyan USB ler için bu bir sorun teşkil etmez ancak 2.0 a ihtiyaç duyan aygıtlarda zaman zaman hata verebilir.

Olmazsa aygıt yöneticisi altındaki evrensel seri yol denetleyicilerne sağ tıklarak güncelleştirmeyi deneyiniz. Bu işlemi bütün ana denetleyiciler üzerinde sağ tıklayarak yapın..

• yok be hocam gene duzelmedi,,,sorunda yazmistim zaten baska depolama araclari calisio on panelde sadece kibgston bellek calişmio,,,
    1-2 kere tanidi calişti biraz once simdi gene calismio,,,arka panelde ise kingston bellek sorunsuz calişio,,,,????
  • quote:

Orjinalden alıntı: virtue051

yok be hocam gene duzelmedi,,,sorunda yazmistim zaten baska depolama araclari calisio on panelde sadece kibgston bellek calişmio,,,
    1-2 kere tanidi calişti biraz once simdi gene calismio,,,arka panelde ise kingston bellek sorunsuz calişio,,,,????

Yukarda yazdığım gibi ön girişlerde bu tip sorunlar çıkabiliyor. Neden bunu yapıyor, hata veriyor, arada bi çalışıyor çalışmıyor bilemiyeceğim. USB bağlantısının açıklanamayan sorunlarından biri daha. Şimdilik arka tarafları kullanmaya devam edin..
  • Arkadaşlar bundan 1 hafta önce freecom un 160 gb lık harici harddiskinden aldım. disk çalışıyordu ne olduysa ertesi gün disk çalışmadı bilinmeyen aygıt tanınamadı diyor bilgisayar ve bi türlü bu sorunu çözemedim bilgisayarıma format dahi bile attım ama ne yazikki görmüyor. ama başka bilgisayarda görüyor sadece benim bilgisayarımda görmüyor format atmama rağmen diğer bilgisayarlara taktığım gibi görüyor benim bilgisayarımda ne yazikki görmüyor arkadaşlar lütfen yardım edin içinde çok önemli bilgilerim var :(
  • MP3 player ım bozuldu format problemi yaşıyorum fat32 olması gerekirken RAW görünüyor çözüm
  • Yazılanların tamamına bakamadım ama kısaca sorayım.
    Harici HD.leri direkt ADSL modeme bağlayıp ev veya işyeri ağına eklemek mümkün mü?
    Bunun için hangi özelliği aramamız lazım?

Cevaplar için teşekkürler.
  • Bunun için yapılmış özel modemler veya harici disk kutuları var kardeşim.Normal modemlerle yada harici kutularla olmaz.Yani asıl olya şu.Bağladığın cihazın ağda ulaşılabilmesi için ip alma özelliği olması gerekli.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.