Şimdi Ara

USB Dönüştürücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pcye USB Dönüştürücü Aldım Fan Çalışıyor Ama Ne Kablolu Kulaklık tan Ses Ne de Mause ne Klavye calisiyor yardimci olur musunuz

• Hocam sorununuzu biraz daha açabilir misiniz?

• fettah7ve7 kullanıcısına yanıt
    3 lü Coğaltıcı Aldım Bugün Kablolu Kulak lık Bağlıyorum Isıklar Yanıyor ama ses hoparlör den cıkıyor Klavyeyi Takıyorum Calışmıyor Mauseyi Takıyorum Calişmıyor Ama PC fanı çalışıyor
  • Emir/ E kullanıcısına yanıt

Güç sorunundan kaynaklıdır yüksek ihtimalle hocam. Usb çoğaltıcıyı taktığınız port, usb çoğaltıcıya yeteri kadar enerji veremiyordur.

Misal sizinle paylaştığım bu görselde bir hdd to usb adaptörü var. Bu adaptör, hdd yi pc nin usb a portlarına takarak okuyabiliyoruz pc ye.

USB Dönüştürücü

Gördüğünüz üzere 2 tane usb a girişi var. Bunlardan 1 numaralı olanı, hdd ye güç sağlamak için var. 2. Si ise hdd yi okumak için sağlanan kısmı.

Eğer 2 numaralı okuyucu kısmı tek olsaydı, hdd ye yeteri kadar güç aktarılamayacak ve çalışmayacaktı.

Kısacası, çoğaltıcınıza yeteri kadar güç iletilmiyor

Usb portundan bağımsız güç alan usb çopaltıcılara bakın.

• Doğru Yere mi takmalıyım onu nasil Anliyacam
    Pcye Aldığım Ekstra Fan Calisiyor
    Şunu Eklemeyi Unutmuşum Kablolu Kulaklığı USB Dönüştürücü ye Bagladığım da Işıklar Yanıyor Kulaklık Ve Mause nin ışıkları yanıyor ama Kulaklıktan ses gelmiyor Mause de çalışmıyor ekrana işlemiyor yani
  • Mesela sadece mouse takıp deneyiniz, çalışacak mı? 3 cihaza güç yetmeyebilir.

Eğer çalışmazsa ya aldığınız dönüştürücü sıkıntılı ya da o dönüştürücünün sadece güç aktarma özelliği olabilir. Kablosu normal usb kablolara göre inceyse içinde cihazın windowsla bağlantısını sağlayan 2 kablo eksik demektir.

Ugreen'in kaliteli usb hub'larından alınız.

Ucuz usb vantilatörleri de kasanıza takmayın. Bir kısa devre ile olan tek usb portu da giderse kalırsınız. Evinizde gırla şarj adaptörü vardır Allah bilir, onlara takınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 2 Ağustos 2023; 13:54:25 >
  • Emir/ E kullanıcısına yanıt

Fanlar en küçük elektrik akımı ile de çalışır. Aynı şekilde ışıklar da. Elektrik akımının fazla veya az olmasına göre, fan hızlı dönüp yavaş da dönebilir, ışıklar da az yanıp tam da dönebilir.

Ama mouse, klavye vb aletler, belirli elektrik akımının altında çalışamazlar.

Bilmiyorum, belki sorun az elektrik oluşundan değil de, aldığınız usb çoğaltıcıyı veri aktarım özelliğinin olmayışı da olabilir. Bir Üstteki arkadaş bahsetmiş bu sorundan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.