Şimdi Ara

USB bellekte çalışan virus scanner

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

işyerinde, kafede, evde PC'den PCye laptoptan laptop'a gezen (ortamalı olan) USB'me her iki günde bir format atmaktan helak oldum. USB'ye kurulacak USB'yi , port'a taktığım anda çalışıp giren çıkan bütün verileri kontrol edip virus varsa bloklayacak bir yazılım biliyor musunuz ?

diğer konularca cevap alabileceğim kadar kullanıcı olmadığı için buraya da yazdım. Umarım yöneticiler farkedene kadar adam gibi bir cevap alırım.

• sanırım fikri olan yok..neyse teşekkür ederim
  • UP!!
  • Bu işinizi görürmü.

http://www.tam-indir.com/program/18487/USB_Disk_Security.htm

aradaki - işaretini kaldırın.

Not :Demo versiyondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koktay -- 24 Ekim 2008; 16:26:42 >
  • USB Disk Security adlı programı kullanabilirsin.
  •  USB bellekte çalışan virus scanner

USB bellekte çalışan virus scanner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 24 Ekim 2008; 16:33:10 >
  • aradığım bunun tam tersi ben PC'mi USB'den gelen viruslerden korumak değil USB'mi PC'lerden gelen viruslere karşı korumak istiyorum.
    alakasız bir PC'ye taktığımda USB'yi içindeki program çalışacak ve giren çıkan bütün verileri scan edecek şüpheli dosyaları hiç almayacak.
  • Bende izninle konuna bir soru ile daha ekleme yapmak istiyorum.

Eski 3.25" lik disketlerdeki kilit mekanizması gibi usb belleğe veri yazılmasını engelleyecek bir mekanizması olan bellek varmıdır acaba ?

Normal CD lerdeki gibi usb belleğimizi istediğimiz yerde kullansak bile bir veri yazılamayacağı için virüs de bulaşamaz gibi geliyor bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: El_Emin

Bende izninle konuna bir soru ile daha ekleme yapmak istiyorum.

Eski 3.25" lik disketlerdeki kilit mekanizması gibi usb belleğe veri yazılmasını engelleyecek bir mekanizması olan bellek varmıdır acaba ?

Normal CD lerdeki gibi usb belleğimizi istediğimiz yerde kullansak bile bir veri yazılamayacağı için virüs de bulaşamaz gibi geliyor bana.

Hemen hemen bütün usb belleklerde istediğin özellik mevcut. Usb bellek üzerindeki çentik yazmaya karşı koruma özelliğini aktif/pasif ediyor.

Konuyu açan arkadaş; biraz araştıma yaptım portable antivirüsler mevcut. Tıkla çalıştır mantığında ama otomatik değil mannuel olarak senin çalıltırman gerekiyor.
  • Valla bende Kingston var onda öyle bir çentik yok. Direkt olan bir model biliyormusun acaba ?
  • Öyle bir şey olması için öncelikle flash belleğinin U3 desteklemesi lazım eğer destekliyor ise;

http://www.u3.com/

Bu sitedeki yazılımları inceleyerek %90 bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.