Şimdi Ara

Usb belleğe yüklediğim tv kanallarını açamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, uydu cihazım bozuldu, yenisini alana kadar LG 32LF630V televizyonumu dahili alıcıdan çalıştırmak istedim fakat kanal sıralaması yapabilmek için televizyondaki kanalları usb belleğe yükledim, bilgisayarda TLL uzantılı bu dosyayı açamadım, son olarak not defteri ile açmak istedim oda olmadı, işin kötüsü, usb belleğe yeniden kanalları yüklesem de hep not defteri çıkıyor, beni bu not defterinden kurtarabilir misiniz?

• Not defteri varsayılan yapılmış olabilir. Bir de notepad++ ile açmayı deneyin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denile

Not defteri varsayılan yapılmış olabilir. Bir de notepad++ ile açmayı deneyin
    Teşekkürler, oldu ama yapamadım ve vazgeçtim, ama ip tv olmayan iyi bir mini uydu cihazı almaya karar verdim, bunun için yeni konu açacağım, inşallah olumlu tavsiyeler alırım.
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    İnşallah gönlünüzce bir uydu alıcısı alabilirsiniz, fakat bence onun yerine kanalları tek tek girmek bile daha mantıklı bence. Uydu alıcıların arayüzü vs. dahili olan gibi olamıyor, ayrıca olan şeye ek para vermiş oluyorsunuz.
    Yine de siz bilirsiniz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denile

İnşallah gönlünüzce bir uydu alıcısı alabilirsiniz, fakat bence onun yerine kanalları tek tek girmek bile daha mantıklı bence. Uydu alıcıların arayüzü vs. dahili olan gibi olamıyor, ayrıca olan şeye ek para vermiş oluyorsunuz.
    Yine de siz bilirsiniz...
    Favori kanal yapmak istedim oda olmadı dostum, tüm frekansları silip, kanalları tek tek yüklemek, bu nasıl olacak, LG32LF630V de bunu hiç denemedim, yapabilirmiyim onuda bilmiyorum, ama aslında sen haklısın denemekte fayda var, yanlış bir şey yaparım diye korkuyorum ama dur onu bir deneyeyim dostum.
    Teşekkürler.

Olmadı dostum örneğin TRT 1 HD için 11054 V 30000 frekansı yazıyorum TRT HD-TRT Haber HD ve TRT Spor HD alt alta sıralanıyor, oysa ben 3.cü sırada hep taber Türk kanalını kullanıyorum,sıralama listesi yapamadığımdan liste istediğim gibi olmuyor, diğerleri de ayni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 21 Nisan 2020; 15:42:39 >

• Burada TLL dosyalarını da açan tv kanal listesi için bir editör programı var bilgisayarınıza bu programı kurarak kanal listenizi oluşturabilirsiniz buyurun link burada -https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases program sanırım biraz geç açılıyor ya da bende geç açıldı bilginiz olsun ayrıca bu makale de size yardımcı olabilir https://www.akifturan.com/lg-smart-tvler-icin-hazirlanmis-kanal-listesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardıç Tunç -- 26 Haziran 2020; 8:45:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardıç Tunç

Burada TLL dosyalarını da açan tv kanal listesi için bir editör programı var bilgisayarınıza bu programı kurarak kanal listenizi oluşturabilirsiniz buyurun link burada -https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases program sanırım biraz geç açılıyor ya da bende geç açıldı bilginiz olsun ayrıca bu makale de size yardımcı olabilir https://www.akifturan.com/lg-smart-tvler-icin-hazirlanmis-kanal-listesi/
    Teşekkürler dostum, o günler sorunu çözemeyince Next Minix 2000 HD FTA Dijital Uydu alıcısı satın aldım. oda arada bir donma yapıyor keşke başka marka alsaydım.

• refikilhan kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun ustam donma sorunu tv ile uydu alıcısının herz ayarı tutmuyor veya çakışıyor görüntü modu ile ilgili olabilir örneğin kullandığınız uydu cihazının yani "Next Minix 2000 HD FTA Dijital" Uydu alıcısının refresh rate'i yani yayını resimleme hızı 60Hz gibi elle ayarlanmış ise onu multi ya da otomatik yapın birde framerate diye bir bölüm varsa onu da otomatik yapın ayrıca birde sizin uydu alıcınızda görüntü çıkışı yani uydu alıcısından tv'ye bağladığınız kablo türüne bağlı olarak hdmi ya da scart çıkışı için ypbpr cvbs rgb gibi ayarlar özelliği varsa ve o ayar seçeneklerinde otomatik seçeneği varsa onu da otomatik olarak ayarlayın eğer otomatik seçeneği yoksa en stabil görüntü akışı sunan rgb ayarını seçin ve son olarak pal ntsc seçenekli bir bölüm varsa onuda pal olarak ayarlayın ya da otomatik seçeneği varsa o seçeneği seçin ama avrupa kanalları pal formatlı olduğu için pal'ı seçmeniz daha uygun olacaktır diye düşünüyorum tabii ki son seçim ve tercihler size kalmış :) ben kendi uydu alıcımda bu ayarları bu şekilde ayarladıktan sonra donma sorunu gitmişti bu arada benim kullandığım uydu cihazı vu+ duo hd ve scart çıkışından tv'ye bağlı kullandığım tv 70 ekran tüplü tv yani eski televizyon bu televizyon babamlar kendilerine yeni dahili uydulu tv aldıkları için boşa çıktı bende kendi odama aldım fakat hotbird uydusunda bulunan Nasa tv'yi açınca yayın donuyordu sebebi ise ayarların hepsi manuel olarak ayarlanmış olmasıydı özellikle 60hz yazan yeri multi olarak değiştirdikten sonra donma sorunu ortadan kalkmıştı ama ben garanti olsun diye bütün ayarları otomatik olarak ayarladım. Umarım bu bilgiler sizin de işinize yarar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardıç Tunç -- 26 Haziran 2020; 18:9:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ardıç Tunç

Hayırlısı olsun ustam donma sorunu tv ile uydu alıcısının herz ayarı tutmuyor veya çakışıyor görüntü modu ile ilgili olabilir örneğin kullandığınız uydu cihazının yani "Next Minix 2000 HD FTA Dijital" Uydu alıcısının refresh rate'i yani yayını resimleme hızı 60Hz gibi elle ayarlanmış ise onu multi ya da otomatik yapın birde framerate diye bir bölüm varsa onu da otomatik yapın ayrıca birde sizin uydu alıcınızda görüntü çıkışı yani uydu alıcısından tv'ye bağladığınız kablo türüne bağlı olarak hdmi ya da scart çıkışı için ypbpr cvbs rgb gibi ayarlar özelliği varsa ve o ayar seçeneklerinde otomatik seçeneği varsa onu da otomatik olarak ayarlayın eğer otomatik seçeneği yoksa en stabil görüntü akışı sunan rgb ayarını seçin ve son olarak pal ntsc seçenekli bir bölüm varsa onuda pal olarak ayarlayın ya da otomatik seçeneği varsa o seçeneği seçin ama avrupa kanalları pal formatlı olduğu için pal'ı seçmeniz daha uygun olacaktır diye düşünüyorum tabii ki son seçim ve tercihler size kalmış :) ben kendi uydu alıcımda bu ayarları bu şekilde ayarladıktan sonra donma sorunu gitmişti bu arada benim kullandığım uydu cihazı vu+ duo hd ve scart çıkışından tv'ye bağlı kullandığım tv 70 ekran tüplü tv yani eski televizyon bu televizyon babamlar kendilerine yeni dahili uydulu tv aldıkları için boşa çıktı bende kendi odama aldım fakat hotbird uydusunda bulunan Nasa tv'yi açınca yayın donuyordu sebebi ise ayarların hepsi manuel olarak ayarlanmış olmasıydı özellikle 60hz yazan yeri multi olarak değiştirdikten sonra donma sorunu ortadan kalkmıştı ama ben garanti olsun diye bütün ayarları otomatik olarak ayarladım. Umarım bu bilgiler sizin de işinize yarar :)
    O, kadar güzel anlatmışsınız ki çok teşekkürler ama menü listesinde bunların hiç biri yok, yada farklı bir yerde olabilir onuda ben bulamıyorum, keşke bu donma sorununu çözebilsem. Bu gün o donma daha sık oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.