Şimdi Ara

Usame bin Ladin Gerçekte kim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu adamın gerçekte kim olduğunu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütün gerçekleriyle kim olduğu zaten belli degil mi? Farkli düşünmene sebep olan nedir ?

• Amerika'nın İslam'ı kötülemek ve İslam'ı terör dini olarak göstermek için kurduğu bir örgütün lideriydi 11 Eylül ikiz kulelerine saldıranlar İsrail devleti olduğu halde Usame Bin Ladin'i lideri olduğu El-Kaide'yi hedef gösterdiler ve Usame Bin Ladin'i öldürdüler ve buna ne yazikki başta Amerikalılar olmak üzere dünyadaki bir çok insan hatta Müslümanlardan bile inanan oldu ama gerçekler asla böyle değildi yine sonunda ölen masumlar oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Amerika'nın İslam'ı kötülemek ve İslam'ı terör dini olarak göstermek için kurduğu bir örgütün lideriydi 11 Eylül ikiz kulelerine saldıranlar İsrail devleti olduğu halde Usame Bin Ladin'i lideri olduğu El-Kaide'yi hedef gösterdiler ve Usame Bin Ladin'i öldürdüler ve buna ne yazikki başta Amerikalılar olmak üzere dünyadaki bir çok insan hatta Müslümanlardan bile inanan oldu ama gerçekler asla böyle değildi yine sonunda ölen masumlar oldu

11 Eylül'ün arkasında İsrail'in olduğunu nereden öğrendin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelinWeisz24 -- 10 Mayıs 2021; 19:0:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SelinWeisz24

11 Eylül'ün arkasında İsrail'in olduğunu nereden öğrendin?

Alıntıları Göster

Kardeş bunu ben değil bir sürü insan kabul eder eğer İsrail tarihini araştırırsan bunu bulursun şu anda adamların yaptığını görüyorsun

• quote:

Kardeş bunu ben değil bir sürü insan kabul eder eğer İsrail tarihini araştırırsan bunu bulursun şu anda adamların yaptığını görüyorsun

Alıntıları Göster

Bir sürü insanın kabul etmesi doğru olduğunu göstermez. Kaldı ki bir sürü insan değil, komplo teorisyenleri inanıyor buna sadece.

İsrail tarihi diyerek geçiştiremezsin, kaynağını vermelisin. İsrail'in yaptığını hangi kaynaktan öğrendin?

Dediğin şey en başından mantıksız. İsrail'in İkiz Kuleleri vurmak için sebebi yok, vurmakla da bir şey elde etmez. ABD gibi süper bir güçle savaşmayı da göze alamaz.

El-Kaide'yi Amerika kurdu dedin. El-Kaide, Amerikan kuklası bir örgütse İsrail nasıl bu örgüte emir verebiliyor?

• quote:

Alıntıları Göster

Daha önce size söylemiştim sanırım yine de söyleyeyim argumentum ad populum mantık safsatasına (logical fallacy) düşüyorsunuz. Bir sürü insanın bir argümanı doğru kabul etmesi o argümanı doğru yapmıyor. İsrail ile ilgili iddianızla alakalı herhangi bir kanıt veya kaynak da sunmuyorsunuz. Üstüne üstlük 11 Eylül hadisesini Irak'ın ABD tarafından işgali izledi ve bu uzun vadede İsrail'in ezeli düşmanı İran İslam Cumhuriyeti devletine yaradı. Saddam Hüseyin gittikten sonra Mollaların İranı Irak'ta büyük bir etkinlik elde etti. İsrail neden en büyük müttefiki olan Amerika'yı neredeyse bir savaş ilanı sayılabilecek bir terör saldırısıyla karşısına alıp düşmanı İran'a da bölgede bir avantaj versin? Bu çerçevede esasında Irak devletini ekarte ederek İran'ı öne çıkarmasından ötürü tam tersi, yani 11 Eylül hadisesinin İsrail için olumsuz bir olay olduğu iddia edilebilir. Çok yanlış yorumluyorsunuz. Muhtemelen farkında olmadan antisemitik önyargılarla kör olmuş bilgisiz insanlar tarafından uydurulmuş bir komplo teorisini anlatıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Daha önce size söylemiştim sanırım yine de söyleyeyim argumentum ad populum mantık safsatasına (logical fallacy) düşüyorsunuz. Bir sürü insanın bir argümanı doğru kabul etmesi o argümanı doğru yapmıyor. İsrail ile ilgili iddianızla alakalı herhangi bir kanıt veya kaynak da sunmuyorsunuz. Üstüne üstlük 11 Eylül hadisesini Irak'ın ABD tarafından işgali izledi ve bu uzun vadede İsrail'in ezeli düşmanı İran İslam Cumhuriyeti devletine yaradı. Saddam Hüseyin gittikten sonra Mollaların İranı Irak'ta büyük bir etkinlik elde etti. İsrail neden en büyük müttefiki olan Amerika'yı neredeyse bir savaş ilanı sayılabilecek bir terör saldırısıyla karşısına alıp düşmanı İran'a da bölgede bir avantaj versin? Bu çerçevede esasında Irak devletini ekarte ederek İran'ı öne çıkarmasından ötürü tam tersi, yani 11 Eylül hadisesinin İsrail için olumsuz bir olay olduğu iddia edilebilir. Çok yanlış yorumluyorsunuz. Muhtemelen farkında olmadan antisemitik önyargılarla kör olmuş bilgisiz insanlar tarafından uydurulmuş bir komplo teorisini anlatıyorsunuz.

Alıntıları Göster

Saddam'ın El-Kaide ile bağlantısı olduğuna yönelik bir kanıt yok diye biliyorum. Burada İsrail, ABD'nin Iraq'ı işgal edebileceğini öngöremedi denebilir.

• quote:

Bir sürü insanın kabul etmesi doğru olduğunu göstermez. Kaldı ki bir sürü insan değil, komplo teorisyenleri inanıyor buna sadece.

İsrail tarihi diyerek geçiştiremezsin, kaynağını vermelisin. İsrail'in yaptığını hangi kaynaktan öğrendin?

Dediğin şey en başından mantıksız. İsrail'in İkiz Kuleleri vurmak için sebebi yok, vurmakla da bir şey elde etmez. ABD gibi süper bir güçle savaşmayı da göze alamaz.

El-Kaide'yi Amerika kurdu dedin. El-Kaide, Amerikan kuklası bir örgütse İsrail nasıl bu örgüte emir verebiliyor?

Alıntıları Göster

Kardeş İsrailin ikiz kuleleri vumasında en büyük sebep islamı terör örgütü göstermekti aynı zamanda El-Kaide'nin bu olayla hiçbir bağlantısı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Alıntıları Göster

Irak'ın ve İran'ın bu olayla yakından ve uzaktan hiç bir alakası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kütahyalı 77 -- 11 Mayıs 2021; 9:6:31 >

• quote:

Kardeş İsrailin ikiz kuleleri vumasında en büyük sebep islamı terör örgütü göstermekti aynı zamanda El-Kaide'nin bu olayla hiçbir bağlantısı yok

Alıntıları Göster

İntihar saldırılarını yapan kişilerin İsrail'den ziyade El-Kaide'yle bağlantılı olması çok daha yüksek ve ayakları yere basan bir ihtimal.

• quote:

Saddam'ın El-Kaide ile bağlantısı olduğuna yönelik bir kanıt yok diye biliyorum. Burada İsrail, ABD'nin Iraq'ı işgal edebileceğini öngöremedi denebilir.

Alıntıları Göster

Olsun; yine de Irak'ın işgal edilmesinin temel bahane veya gerekçelerinden birisi oldu. Ne ABD ne de İsrail Irak'ın düşüşünden İran'ın faydalanacağını öngöremedi denilebilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:
    Amerika'nın İslam'ı kötülemek ve İslam'ı terör dini olarak göstermek için kurduğu bir örgütün lideriydi.

Bunu sen söyledin. El-Kaide ABD'nin kurduğu terör örgütüdür demişsin. Şimdi El-Kaide'nin olayla bağı yok diyorsun.

Herhangi bir dayanak olmadan her şey ortaya atılabilir. Belki de Kore yaptı. Kore'nin yaptığına dair bir kanıt var mı? Yok. İsrail'in yaptığına dair de herhangi bir gerekçe yok. El-Kaide'nin yaptığına dairse bir sürü kanıt var. Zaten saldırıyı El-Kaide lideri Usame bin Ladin üstlenmişti.

• quote:

Alıntı

metni:
    Amerika'nın İslam'ı kötülemek ve İslam'ı terör dini olarak göstermek için kurduğu bir örgütün lideriydi.

Bunu sen söyledin. El-Kaide ABD'nin kurduğu terör örgütüdür demişsin. Şimdi El-Kaide'nin olayla bağı yok diyorsun.

Herhangi bir dayanak olmadan her şey ortaya atılabilir. Belki de Kore yaptı. Kore'nin yaptığına dair bir kanıt var mı? Yok. İsrail'in yaptığına dair de herhangi bir gerekçe yok. El-Kaide'nin yaptığına dairse bir sürü kanıt var. Zaten saldırıyı El-Kaide lideri Usame bin Ladin üstlenmişti.

Alıntıları Göster

Kardeş Türkiye'de 15 Temmuz darbe kalkışması nasıl daha net olarak ispat edilmediği gibi bu olayda ispat edilmemiştir yani bir nevi faili meçhul

• quote:

Kardeş Türkiye'de 15 Temmuz darbe kalkışması nasıl daha net olarak ispat edilmediği gibi bu olayda ispat edilmemiştir yani bir nevi faili meçhul

Alıntıları Göster

Daha dün İsrail yaptı dedin, bugün faili meçhul diyorsun.

• quote:

Daha dün İsrail yaptı dedin, bugün faili meçhul diyorsun.

Alıntıları Göster

Kardeş beni niye köşeye sıkıştırıyorsun ?

• quote:

Kardeş beni niye köşeye sıkıştırıyorsun ?

Alıntıları Göster

Köşeye sıkıştırmıyorum, sadece çelişkili konuştuğunu söylüyorum. İsrail'i sevmeyebilirsin(ben de sevmem) ama her konuda İsrail'e çamur atmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SelinWeisz24 -- 12 Mayıs 2021; 21:50:22 >
  • Commander41© C kullanıcısına yanıt

Bütün gerçek dediğin ABD nin anlattıkları.

Dünyadaki en gizemli insan.

Bu 11 Eylül olaylarından önce acaba kimlerle masaya oturdu,ne anlaşmalar yaptı

• quote:

Köşeye sıkıştırmıyorum, sadece çelişkili konuştuğunu söylüyorum. İsrail'i sevmeyebilirsin(ben de sevmem) ama her konuda İsrail'e çamur atmayın.

Alıntıları Göster

Kardeş 11 Eylül ikiz kulelerine saldırısında bence İsrailin parmağı var çünkü o gün ikiz kulelerde çalışan Yahudi asıllı Amerikan vatandaşlarının hiç birisi işe gitmemiş ve izin almış

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.