Şimdi Ara

USA PLAYSTATION STORE dan ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.060
Cevap
160
Favori
148.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Farkettinizmi bilmiyorum tr psn bu haliyle aral ın sitesine benziyor. İkiside şark kurnazı. Oyunları genelde kutulu alırım. Eğer son çıkan oyunları dijital alan biri olsaydım us psn yi seçerdim bende.
  • İninal kartla satın alan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioner

Farkettinizmi bilmiyorum tr psn bu haliyle aral ın sitesine benziyor. İkiside şark kurnazı. Oyunları genelde kutulu alırım. Eğer son çıkan oyunları dijital alan biri olsaydım us psn yi seçerdim bende.

Size şöyle bir tavsiyem var. Oyunları kutulu almayı seviyorsanız, en azından Amazon.com, Mariio128.com yada USA Ebay den falan alın. Kargosuyla bile Türkiye de ki Spot Centerlar dan daha ucuza geliyor. Eğer, kutulu oyunları USA dan alırsanız 1. bölge olacak ve DLC lerini USA Playstation Store dan 3 te 1 fiyatına alma şansına sahip olacaksınız.

Yani, DLC ler de az uz para değil hocam. Şimdi bir BF4 Premium DLC si, BF4' ün kendisinden pahalı ama USA Playstaion Store dan alırsanız, çok ucuz alacaksınız.

Demek istediğim; Elinizde ki kutulu oyunun 1. bölge olmasına bakın. Çok işinize yarar çok

• Dediğin şekilde daha ucuza gelir haklısın ama yurt dışından pek oyun alan biri değilim. Yinede tavsiye için sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: sioner

Farkettinizmi bilmiyorum tr psn bu haliyle aral ın sitesine benziyor. İkiside şark kurnazı. Oyunları genelde kutulu alırım. Eğer son çıkan oyunları dijital alan biri olsaydım us psn yi seçerdim bende.

Size şöyle bir tavsiyem var. Oyunları kutulu almayı seviyorsanız, en azından Amazon.com, Mariio128.com yada USA Ebay den falan alın. Kargosuyla bile Türkiye de ki Spot Centerlar dan daha ucuza geliyor. Eğer, kutulu oyunları USA dan alırsanız 1. bölge olacak ve DLC lerini USA Playstation Store dan 3 te 1 fiyatına alma şansına sahip olacaksınız.

Yani, DLC ler de az uz para değil hocam. Şimdi bir BF4 Premium DLC si, BF4' ün kendisinden pahalı ama USA Playstaion Store dan alırsanız, çok ucuz alacaksınız.

Demek istediğim; Elinizde ki kutulu oyunun 1. bölge olmasına bakın. Çok işinize yarar çok

Bf4 premium 50dolardi, dogru degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet $50 dı

28 Ekime kadar da USA Playstation Store da kampanya var. $100 alışveriş' in $15 ını geri veriyor.
  • @ilker_xxx,amazon'da atm kartı geçiyor mu bilginiiz var mı ? Teb kartım var atm maestro .
  • 3 gün önce aldım ps4, direk us psn hesabı açtım. Amazondan 10+50 dolarlık kart aldım kredi kartıyla, hiç bekletmeden hemen redeem kodu ekrana verdi. Shadow of Mordor'u aldım şu an iniyor, oyun 28.9 gb gösteriyor, download dosyası 4 gb
  • Amazondan 60 $ lık psn code alırken en hızlı şekilde gelmesi için siz kaçlık alıyorsunuz arkadaşlar ?
    50$+10$ olarak mı yoksa 20$+20$+20$ olarak mı ?
  • Cümleten Kurban Bayramınız Mubarek olsun Arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: [-ShaD-]

Amazondan 60 $ lık psn code alırken en hızlı şekilde gelmesi için siz kaçlık alıyorsunuz arkadaşlar ?
    50$+10$ olarak mı yoksa 20$+20$+20$ olarak mı ?

50+10 iyi 3 tane işlem oldu mu sakat
  • Değerli arkadaşlar, bayramınız mübarek olsun. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.

PSN ortağım ve ben, USA PSN Store' un $100 alışverişe $15 iade kampanyasından yararlanmak için, daha önceden planladığımız, programımızda olan 3 oyun ve 1 yıllık Plus üyeliğini almaya karar verdik. Alacağımız ürünler toplamda $210 tutuyordu. Kampanyadan 7 Kasım tarihinde $15 iade yapılacağı için. $195 lık PSN Gift Card almaya karar verdik.

Amazon' a girdim ve aşağıda ki linkten önce $100 lık, sonra $75 lık, sonra $20 şeklinde 3 adet PSN Gift Card aldım. Ziraat Bankası Maximum kredi kartıma bağlı sanal kartım ile bu alışverişi gerçekleştirdim. Sanal kartıma $200 tanımladım ve alışveriş sonucunda kartımdan, $99.99 - $74.99 - $19.99 çekildi. Yani toplamda $194.97 çekildi.

İnanır mısınız, bu 3 Gift Card' ı almam, sadece 5 dakika sürdü. Her biri için ödemeye bastığım an, saniyesinde kartımdan çekildi ve kod gönderildi. Kodları hemen USA PSN hesabımda ilgili yere girdim. $195 anında hesabımda

Sonra, $150 lık alışveriş yaptım ve kalan $45 a dokunmadım. 7 Kasımda kampanyadan $15 gelince, toplam $60 olacak ve dördüncü oyunumuzu da bu şekilde alacağız.

Ekonomininde ekonomisi oldu bu yahu Lan gittikçe ucuzluyor bu USA Playstation Store, sanki bütün oyun dünyası ayaklarımın altında beni bekliyor. Ben ve PSN ortağım, istediğimiz an istediğimiz oyunu, gezegende alınabilecek en ucuz fiyata alacağımızı biliyoruz. Kafamız çok rahat çoook

İnşallah hepiniz bir an önce USA PSN' e geçersiniz ve USA Playstation Store' un keyfini çıkarırsınız. Ben ve PSN ortağım için artık, programımızda ki oyunlara para biriktirme, kıyıya köşeye para ayırma devri kapandı. Çünkü oyunlar artık kesemizi zorlamıyor. İstediğimiz an alabiliyoruz. Zaten, çok oyun alan insanlarda değiliz. Eskiden 4 ayda 1 oyun alıyorsak, şimdi aynı paraya her ay alabileceğiz ama her ay almayız. Çünkü hepsinin tadına bakacak vakit olmuyor. İnce eleyip sık dokuyarak, bize keyif verecek oyunları alıyoruz. Buda senede en fazla 5-6 oyun yapıyor. Ha şimdi belki senelik 8-9 oyuna çıkarız. Mübarek, USA Playstation Store bedava dağıtıyor sanki, TR Playstation Store dan geçince, bedava gibi geliyor valla

USA PSN de tek başınıza takılırsanız, tamam ucuza oyun alıyorsunuz ama bir de bir arkadaşınızla ortaklık (PSN kardeşlik) yaparsanız. Tam HEADSHOT oluyor.

Bugün ki amazon alışverişimin ekran alıntısı aşağıda, en hızlı amazon alışverişim oldu. Saniyesinde ödemeyi aldı ve kodları gönderdi. Bazen 2 saat içinde onaylayıp göndereceğiz diye mesaj çıkardı. Bu sefer oda çıkmadı. Demek ki, kredi kartınızı bir kaç kez kullanınca, amazon efendinin güvenilir kartlar listesine alınıyor ve artık bekletmiyor. Alışveriş memnuniyetimi, hem İngilizce hem Türkçe olarak, alışveriş yaptığım linke yazdım. Yorumlarda görebilirsiniz.

Bu alışveriş yaptığım link (Her miktarda PSN Gift Card satılıyor. Her biri için ayrı ayrı ödeme yapacaksınız. Sepet at toplu öde yok)
    http://www.amazon.com/100-PlayStation-Store-Gift-Card/dp/B00K59HKIQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412437514&sr=8-1&keywords=psn+gift+card+100

Buda alışveriş sonrası, "Your Games & Software Library" ime ait ekran alıntısı

USA PLAYSTATION STORE dan ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR [ANA KONU]

• Hocam boyle ballandira ballandira anlatiyorsun ama kalici kardeslik pahali olmuyor mu? Oyunlari ucuza alip satamayacak olduktan sonra kutulu oyun alip 10-15 lirazararla satmak daha daha uygun değil mi cebimiz icin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajdarvevo

İninal kartla satın alan var mı

Ben kullanıyorum sorun yok.

• Kardeşim senin asıl kardeşlik konumuza gelmen gerek bize şuan seninki bile pahalı geliyor

Biliyorum güven sorun edip uğraşmak istemiyorsun bu yüzden kalıcı kardeşlikten yanasın ama forumda gözüm kapalı güveneceğim 4-5 kişi var sende sadece çok sağlam üyelerle işlem yaparsın daha ucuza oynarsın.mesela ben 12-13 ps4 oyunu oynadım cebimden çıkan para 60-70 lira.bazı kişiler tamamen bedavaya oynuyor bazı densizler oynayıp kar koyup bile satıyor aramızda fişliyoruz bizde bunları yakalarsak
    Arşiv olarak saklamak bana pek mantıklı gelmiyor ilerde gecici kardeşliğe geçersen şimdi verdiğin paraya bile pişman olursun.

İddaa ediyorum dünyanın en ucuz oyunlarını bu forumdaki kişiler oynuyor

• Merhaba bir şey sormak istiyorum daha öncesinde TRPSN adresim vardı ondan giriş yapıyordum çıkış yaptım yeni hesap açtım USPSN 'de ama giriş yapamıyorum lütfen bekleyiniz diyor ve öyle kalıyor TRpsn de sorun yok yardımcı olurmusunuz?
  • Sormadan edemiyeceğim şimdi ps4 kalıcı kardeşliği şuan hangi ülke bazında yapmak mantıklı.

Hong Kong psn ile kalıcı kardeşlik yapmak; daha ucuz oyun almamızı sağlar mı. İleride kredi kartı ekleme sorunu yaşanırsa bu psn üstünde mal gibi kalmak biraz sıkıntı verir.

Ayrıca us psn üstünden alınan oyunlarda fr dil seçeneği kesin oluyor mu.? Nedeni şuan kalıcı kardeşlik amaçladığım kişi bir fr dostum, ben kesin olduğunu bildiğim halde bir teyit almakta yarar var.

Şu ana kadar kalıcı kardeşlik planım yoktu, ama hem doların firlaması hemde ''tr psn'' küçük miktarda zam üstüne zam yapması beni sinir etti. Tr psn kullanmasam bile artık kutuluda olsa tr çıkacak ex oyunları us psn veya hong kong psn'den alacağım.

Kendi dilimde oynamam olur biter. Dil sıkıntım zaten yok sadece en azından bu güzel ex oyunları ileride türkçe denemek isterdim. Ama sadece türkçe diye kazıklanmak; yok o kalsın işte.

• fr derken Fransızca mı demek istiyorsunuz?

Eğer, Fransızca ise, USA PS Store dan alınan oyunlar da, Fransızca dil desteği oluyor mu olmuyor mu? En ufak bir bilgim yok.

Hong Kog PSN' i boş verin.

En mantıklı PSN kardeşlik: TR PSN x USA PSN şeklinde olanı, her iki hesabın da PS Store' un dan ortak oyun alınabiliyor.
    Fransızca biliyorsanız: FR PSN x USA PSN şeklinde kardeşlik yapabilirsiniz. Bu durumda hem FR PS Store, hem USA PS Store dan ortak oyun alabilirsiniz.
  • Evet fr derken fransızca demek istedim. Dostum fr olduğu için bana dil olayında oyunlarda fr alt yazı eklimi diye sıkıştırdı. O bakımdan bir sorayım dedim ama genelde us olsun veya başka bölge fr, almanca ve ing kesin oyun içinde oluyor.

Birtek tr gibi ülkelerin dilleri kendi psn'i içinde geçerli. Global ortamın güç dengesi ile alakalı sanırım. Artık bu dil olayını kesin öğrenip ona göre plan yapmam lazım. Tr + us psn olayına bulaşsak, ben tr olurum buda beni pek sarmaz. Ayrıca oyunları tek hesaptan değil ortaklaşa dağıtarak alacağız. Bunun nedeni ileride internet sorunu olursa birimiz net gelene kadar oyunsuz kalmasın, tabi ben kalıcı kardeşlikte uzman değilim ama böyle bir sorun olur demişlerdi. Bende fr değil ama ing var o yüzden us + us alıp fr alt yazıda varsa artık oyunlar yarı fiyatından alınacak.

Hong Kong olayını birkaç yabancı forum ve buradan gördüm. Şimdilik kredi kartı, adres eşleşme ile uğraşmıyorlar ama bir engel gelirse o işte yaş; bu yüzden onuda eliyorum seçeneklerden.

Konu güzel hergün uplamak lazım.

• Merhaba bir şey sormak istiyorum daha öncesinde TRPSN adresim vardı ondan giriş yapıyordum çıkış yaptım yeni hesap açtım USPSN 'de ama giriş yapamıyorum lütfen bekleyiniz diyor ve öyle kalıyor TRpsn de sorun yok yardımcı olurmusunuz?
    Yokmu yardımcı olacak...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.