Şimdi Ara

USA PLAYSTATION STORE dan ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.061
Cevap
160
Favori
148.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende kutulu fifa 15 var tr psn hesabından oynurum bu fifa pointsleri nasul ucuza getiririm yada daha uygun fiyata nasıl alırım bu us psn hesabından almaya çalıştım ama fifa points ekranı çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcinar59

Arkadaşlar lütfen cevap verin bu amazomdan aldığımız codları tr psn de nasıl kullanacağım

Amazondan aldığın PSN Gift Card' ı yani para tanımlı dijital kodu, kullanabilmen için, USA PSN hesabına sahip olman gerekiyor. USA PSN hesabı açmak ücretsiz.

1-) USA PSN hesabını, ister, Playstation üzerinden yeni kullanıcı yaratarak aç, ister, aşağıda ki linke girip aç

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/home/games

2-) USA PSN hesabını açarken, doldurulması zorunlu olan adres satırına, amazon hesabına girdiğin yada girmeyi düşündüğün, ABD de bir adresin aynısını yaz.

3-) USA PSN hesabını açınca, bu hesabı PS4 de Ana Hesap olarak tanımla, PS3 de böyle bir zorunluluk yok.

4-) USA PSN hesabından Playstation Store' a gir ve Redeem Code bölümünü aç, 12 haneli kod gireceğin ekran gelecek, Amazondan veya başka bir siteden aldığın PSN Gift Card'ın dijital kodunu, bu Redeem kod bölümüne gir ve onayla, paran artık USA Playstation Store cüzdanında, istediğin gibi harca

5-) Aldığın oyunu, USA Playstation Store dan indirmeyi başlat, sonra TR PSN hesabına dön, indirmeyi arada takip et, indirme bitince ekrana mesaj gelir, artık TR PSN hesabından oynamaya başlayabilirsin. Hatta, bu USA PSN hesabı, PS4 ün de ana hesap olarak tanımlı olduğu için, diğer bütün secondary hesaplarından oynayabilirsin.

Sana tavsiyem, USA PSN hesabımdan alıp TR PSN hesabımdan oynayacağım diyorsan, bu yeni açacağın USA PSN hesabını, kendini tanımlayacak, bireysel, özel bir PSN ID ile açmak yerine, herkese hitap edecek bir PSN ID ile aç, böylece, ileride biriyle PSN kardeşlik (ortaklık) yapmak istersen, al bu PSN hesabı kullan dersin. Oyunları ortak almaya başlarsınız. Sen kendi TR PSN hesabından oynamaya devam edersin, USA PSN hesabında da ortaklık yapacağın arkadaşın oynamaya devam eder. Zaten, PS4 de ortaklık için bu şekilde olmak zorunda, ortaklardan biri mutlaka, oyunun alındığı hesaptan oynamak zorunda, diğeri istediği hesaptan oynayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 3 Ekim 2014; 16:40:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

quote:

Orijinalden alıntı: hcinar59

Arkadaşlar lütfen cevap verin bu amazomdan aldığımız codları tr psn de nasıl kullanacağım

Amazondan aldığın PSN Gift Card' ı yani para tanımlı dijital kodu, kullanabilmen için, USA PSN hesabına sahip olman gerekiyor. USA PSN hesabı açmak ücretsiz.

1-) USA PSN hesabını, ister, Playstation üzerinden yeni kullanıcı yaratarak aç, ister, aşağıda ki linke girip aç

2-) USA PSN hesabını açarken, doldurulması zorunlu olan adres satırına, amazon hesabına girdiğin yada girmeyi düşündüğün, ABD de bir adresin aynısını yaz.

3-) USA PSN hesabını açınca, bu hesabı PS4 de Ana Hesap olarak tanımla, PS3 de böyle bir zorunluluk yok.

4-) USA PSN hesabından Playstation Store' a gir ve Redeem Code bölümünü aç, 12 haneli kod gireceğin ekran gelecek, Amazondan veya başka bir siteden aldığın PSN Gift Card'ın dijital kodunu, bu Redeem kod bölümüne gir ve onayla, paran artık USA Playstation Store cüzdanında, istediğin gibi harca

5-) Aldığın oyunu, USA Playstation Store dan indirmeyi başlat, sonra TR PSN hesabına dön, indirmeyi arada takip et, indirme bitince ekrana mesaj gelir, artık TR PSN hesabından oynamaya başlayabilirsin. Hatta, bu USA PSN hesabı, PS4 ün de ana hesap olarak tanımlı olduğu için, diğer bütün secondary hesaplarından oynayabilirsin.

Sana tavsiyem, USA PSN hesabımdan alıp TR PSN hesabımdan oynayacağım diyorsan, bu yeni açacağın USA PSN hesabını, kendini tanımlayacak, bireysel, özel bir PSN ID ile açmak yerine, herkese hitap edecek bir PSN ID ile aç, böylece, ileride biriyle PSN kardeşlik (ortaklık) yapmak istersen, al bu PSN hesabı kullan dersin. Oyunları ortak almaya başlarsınız. Sen kendi TR PSN hesabından oynamaya devam edersin, USA PSN hesabında da ortaklık yapacağın arkadaşın oynamaya devam eder. Zaten, PS4 de ortaklık için bu şekilde olmak zorunda, ortaklardan biri mutlaka, oyunun alındığı hesaptan oynamak zorunda, diğeri istediği hesaptan oynayabilir.

arkadaşım çok sağol bilgilendirdiğin için ben us psn açtım ancak benim makinede tr psn ana hesap yaptım ve bu hesapta plus üyeliğim var benim asıl amacım kutulu olarak aldığım fifa 15 e fifa poinsts almak istiyorum bu us psn yükleyeceğim paraları kullanmak istedim ama olmayacağını anladım başka bi çözüm var mı onuda hiç bilmiyorum

• Beyler biraz önce amazon dan Shadow of Mordor digital code olarak aldım ve redeem ettim sıkıntısız olarak oyunu indirmeye başladım. Gift olarak 50 ve 25 olarak almaktansa bu şekilde daha iyi oldu almak isteyenlere fikir olabilir.
  • Elinde ki Kutulu FIFA 15 2. bölge olduğu için, ona pointsleri, DLC leri vs. TR Playstation Store dan yada Avrupa da her hangi bir ülkenin Playstation Store' un dan alman gerekiyor.

Bunun çözümü çok basit, hatta cebine para kalacak, daha 3-5 gün önce bizzat yaşadım.

2. bölge Kutulu PS4 BF4 üm vardı. Benim PSN kardeş de USA PSN' e geçtiği için, oradan da PS4 BF4 alacaktık. Benim kutulu BF4 de hiç bir işime yaramayacaktı. Çünkü, $25 a dijitalini ortak alıyorum. Üstelik gece geç saatte kafamı şişiren disk sesinden de kurtulmuş oluyorum. Bir daha kutulu BF4 ün yüzüne bakar mıyım.

Bende ne yaptım, donanım haber ikinci el bölümünde 90TL ye sattım. USA Playstation Store dan da $25 = 57TL ye aldığım için 33TL cebimde kaldı. Durup duruken 33TL para kazandım.

Türkiye o kadar pahalı bir ülke ki, bir oyunun ikinci elini satıp, ABD den sıfırını alınca, para kazanıyorum, cebimde para kalıyor. Şaka gibi bir şey

Herkese bu yöntemi tavsiye ederim. Elinizde ki kutulu oyunlar 2.bölgeyse ve bu yüzden USA Playstation Store dan DLC alamıyorsanız, oyunu satın gitsin. Satıştan kazandığınız parayla USA Playstation Store dan oyunun kendisini alın, elinizde de para kalıyor. Hatta, alacağınız DLC ler pointsler bedavaya geliyor. Üstüne birde, disk dönme sesinden ve bluray okuyucunun eskiyip bozulma durumundan kurtuluyorsunuz.

Bakın beyler, bunlar altın tavsiyeler ha, kimse vermez bu tavsiyeleri size, 80 lerden bu yana Xbox hariç her türlü platform da oyun oynayarak kazandım bu tecrübeleri, dar gelirli bir ailenin ferdi olduğum içinde, sadece oyun oynama değil, oyunları en ekonomik duruma getirme yöntemlerinde ve oyunlarla ilgili daha bir çok farklı şeyde de tecrübe kazandım.

• anasını satııım yaa olmuyo amazon çekemıyo karttan
  • Bunu merak ediyordum bende,üstteki mesajımda da yazmıştım hatta.İyi olmuş denediğiniz
  • Hocam son bir sorum olacak, primary olayını çözdüm, ayarlardan komut ediliyor lakin secondary olayı nedir? Primary olmayan hesap mı anlamına geliyor? Ayarlardan seçilmiyor yani? Bir yerde PS4'de sınırsız primary hesap açabileceğimizi okumuştum, bu secondary'i manasız mı kılıyor? Nedir bu secondray?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamsın ya!!! US açıyorum aga ben.

bu arada; amazon.com'da enpara kartı geçiyor bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neuchatel

Hocam son bir sorum olacak, primary olayını çözdüm, ayarlardan komut ediliyor lakin secondary olayı nedir? Primary olmayan hesap mı anlamına geliyor? Ayarlardan seçilmiyor yani? Bir yerde PS4'de sınırsız primary hesap açabileceğimizi okumuştum, bu secondary'i manasız mı kılıyor? Nedir bu secondray?

Primary hesap = Ana Hesap oluyor ve bir PS4' e sadece bir tane ana hesap tanımlanabilir. Bir hesabı ana hesap tanımladığın zaman, diğer hesaplar otomatik olarak secondary oluyor. Ana hesaptan alınmış bütün oyunları ve plus üyeliğini, diğer tüm hesaplar yani tüm secondary hesaplar kullanabiliyor.
  • Merhaba;

Benim bir sorum olacaktı, PS Plus üyeliğini TR hesabımla aldım, Fifa 2015 i US hesabımdan alırsam ve US hesabımı primary yaparsam, TR hesabımdan online olarak FIFA 15 i oynayabilir miyim ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Yeri değil de yine de yazayım. Arkadaş fifa 15 almıştı us psnden, ben kendi ps4 makinemden arkadaşın us psn hesabından login yaparak indirmeye çalışıyorum. Ancak indirme başlamıyor waiting diyor. Waiting uyarısının üzerine gelince bu içerik önce indirmelerin bittiğinde ps4üne indirilecek yazıyor. Nerede yanlış yapıyorum anladım, kaç saat uğraştım.

O kadar cevap gelmiş bir Allahın kulu yardım etmemiş.
  • quote:

quote:

Yeri değil de yine de yazayım. Arkadaş fifa 15 almıştı us psnden, ben kendi ps4 makinemden arkadaşın us psn hesabından login yaparak indirmeye çalışıyorum. Ancak indirme başlamıyor waiting diyor. Waiting uyarısının üzerine gelince bu içerik önce indirmelerin bittiğinde ps4üne indirilecek yazıyor. Nerede yanlış yapıyorum anladım, kaç saat uğraştım.

Hocam makinende başka bişi iniyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

quote:

quote:

Yok ya.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ya.

Reset attınmı ?Hocam birde dns 8.8.8.8 8.8.4.4 yap öyle dene

• 2 sorum olacak beyler
    1-konuda bf4 indiriminden bahsemiştim, geçen olmuş.
    o indirimleri nereden görüntüleyebilirim?
    2-psn plus ve bf4 premium yüklü tr hesabı var elimde.
    bunu ana hesap yapıp, bunun psn plus ve bf4 premiumdan faydalanarak (hesap tr)
    us hesaptan oynayabilir miyim oyunu?
    quote:

Konu, üst konulara sabitlenmedikten sonra emeğimin hiç bir anlamı yok, günler içinde kaybolup gidecek ve gamer arkadaşlar yine yanlış yola sapacak.

konuyu rapor edip, sabitlemelerini rica ettim, herkes yapsın aynısını beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KinGPiN20

Merhaba;

Benim bir sorum olacaktı, PS Plus üyeliğini TR hesabımla aldım, Fifa 2015 i US hesabımdan alırsam ve US hesabımı primary yaparsam, TR hesabımdan online olarak FIFA 15 i oynayabilir miyim ?

Teşekkürler.

Evet, oynarsın. En ufak bir sıkıntı olmaz.

Zaten PSN kardeşlikte de olan, bir kişinin Plus hesabı alması yeterli mantığıyla, aynı mantık

-Plus hesabını secondary hesap kullanan kişi, bu hesabın plus özelliğinden faydalanır ve sadece bu hesabından bütün oyunlara online girer. Tabi Plus olan bir ana hesabı yoksa, plus olan ana hesabı varsa, bütün hesaplardan online oyunlara girer.

-Plus hesabını ana hesap kullanan kişi, bütün hesaplardan online oyunlara girer.

Sen oyunun alındığı USA PSN hesabını ana hesap yapıyorsun (bu hesap plus olsun, olmasın önemli değil), TR hesabın da yani secondary hesabında, zaten plus üyeliği var, hem plus' ın özelliklerinden faydalanır online oynarsın, hemde USA PSN hesabına ait oyunları oynarsın.

İşi özü şu

Ana Hesap Plus olursa, bütün hesaplarından online oynarsın.
    Secondary hesap Plus olursa, sadece bu hesaptan online oynarsın ama yine ana hesaptan alınan oyunları oynarsın. Oynamama gibi bir durum söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 3 Ekim 2014; 20:01:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: N20

2 sorum olacak beyler
    1-konuda bf4 indiriminden bahsemiştim, geçen olmuş.
    o indirimleri nereden görüntüleyebilirim?
    2-psn plus ve bf4 premium yüklü tr hesabı var elimde.
    bunu ana hesap yapıp, bunun psn plus ve bf4 premiumdan faydalanarak (hesap tr)
    us hesaptan oynayabilir miyim oyunu?
    quote:

Konu, üst konulara sabitlenmedikten sonra emeğimin hiç bir anlamı yok, günler içinde kaybolup gidecek ve gamer arkadaşlar yine yanlış yola sapacak.

konuyu rapor edip, sabitlemelerini rica ettim, herkes yapsın aynısını beyler.

USA Playstation Store indirimleri ve fırsatları en kolay nasıl takip edilir.

1-) PSN Plus üyelerine özel indirimleri, aşağıdaki linkten anı anına takip edebilirsiniz.

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/new-arrivals/cid=STORE-MSF77008-PSPLUSNEW

2-) Herkes için geçerli olan, haftalık indirimleri, aşağıdaki iki linkten anı anına takip edebilirsiniz. (Ben bunu kullanıyorum)

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/weekly-deals/cid=STORE-MSF77008-WEEKLYDEALS

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-us/all-deals/cid=STORE-MSF77008-ALLDEALS

3-) Herkes için geçerli olan indirimleri birde aşağıdaki ana sayfa linkinde, sağ üste ki "Save"sekmesinin altından takip edebilirsiniz. Yine bu ana sayfa linkinde, kapak resmini sağ sol yaparak, görebilirsiniz. Day 1 Digital den görebilirsiniz.

Not: Yukarıda ki linkleri açarken, internet tarayıcınızda TR Playstation Store açık olmasın. Aksi taktirde, USA Playstation Store linklerine girmek istediğinizde, sizi otomatik olarak TR Playstation Store' a yönlendirir. Yukarıda ki linkleri açtığınızda, her şey İngilizce yazacak. Türkçe yazıyorsa, ters giden bir şey var demektir. Bunun içinde, temiz bir internet tarayıcısından, yani arka plan da TR Playstation Store' un çalışmadığı bir tarayıcıdan açmanız gerekiyor.

Not: TR PSN de Plus üyeliğiniz bitince, bir daha uzatmayınız yani bir daha TR Playstation Store dan Plus üyeliği almayınız. Çünkü saçmalık, USA PSN Plus üyelerine baba indirimler oluyor. Hemde PSN kardeşlikte işe yarıyor. Bir daha Plus üyeliği alırsanız, USA Playstation Store dan alın geçin. TR Playstation Store ile bir bilinmezliğe yol almayın. Strese girmeyin.

2-) Evet oynarsın. Kesinlikle en ufak bir sıkıntı olmaz.

Bende rapor edeceğim, bu konu sabitlenmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 3 Ekim 2014; 21:36:26 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok ya.

Reset attınmı ?Hocam birde dns 8.8.8.8 8.8.4.4 yap öyle dene

Download queue'de Content in your Download Queue will download to the playstation platforms you select. Add content to your Download Queue from the download list yazıyor. Waiting uyarısının üzerine gelince de This content will download to your ps4 when previous downloads have finished diyor.

PS4'te dns değiştirme olayı nasıl oluyor ki?

• Ayarlar ağ manuel dns hariç hepsini otomatik de dnsyi elle gir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.