Şimdi Ara

USA PLAYSTATION STORE dan ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.060
Cevap
160
Favori
148.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilker_xxx hocam çok emek verip güzel anlaşılır bir şekilde olayı özetlemişsin fakat benim sormak istediğim bir şey var....

-amazonda 1 senelik psn plus gift kart satın alıp bununla us psn açıp aktif etsem daha sonrada bunu başka bir arkadaşımla paylaşabilirmiyim yani özetle psn plus ta iki kişi arasında paylaşılabiliyormu??
  • emeğine sağlık.
    teşekkürler.
  • Eline sağlık hocam çok faydalı konu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim en başımdan beri merak ettiklerim;

1- US PSN'den oyun satın alınca, DLC'sini de buradan mı almamız gerekiyor?
    2- Kutulu oyunun DLC'sini bölge koduna göre mi indirmek gerekiyor? Bölge 2 yani Avrupa oyunu için DLC'yi US PSN'den indirebiliyor muyuz?
    3- GTA V ya da FIFA 15 diyelim; ben US PSN'den almış olayım oyunu, arkadaşım da TR PSN'den, birlikte oynayabiliyor muyuz?
    4- Son olarak da, US PSN'deyken Amerika kıtasındaki oyunculara karşı mı daha çok oynuyoruz? Böyleyse, lag dezavantajı oluyor mu?

Teşekkürler.
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yakın zamanda plus üyeliği ve nba2k15 oyunu alacagım .. oyun 60 dolar , plus üyeliğide 50 dolar.. toplamda 110 dolarlık gift kart alıp mı bu 2 sini alacağım, yoksa amazondan 60 dolarlık gift kart ve ek olarak 1 yıllık üyelik kodunu mu alacağımhttp://www.amazon.com/1-Year-PlayStation-Plus-Membership-Digital/dp/B004RMK5QG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410724351&sr=8-1&keywords=psn+plus ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDJeRo -- 3 Ekim 2014; 13:07:15 >
  • Yeri değil de yine de yazayım. Arkadaş fifa 15 almıştı us psnden, ben kendi ps4 makinemden arkadaşın us psn hesabından login yaparak indirmeye çalışıyorum. Ancak indirme başlamıyor waiting diyor. Waiting uyarısının üzerine gelince bu içerik önce indirmelerin bittiğinde ps4üne indirilecek yazıyor. Nerede yanlış yapıyorum anladım, kaç saat uğraştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDJeRo

Arkadaşlar yakın zamanda plus üyeliği ve nba2k15 oyunu alacagım .. oyun 60 dolar , plus üyeliğide 50 dolar.. toplamda 110 dolarlık gift kart alıp mı bu 2 sini alacağım, yoksa amazondan 60 dolarlık gift kart ve ek olarak 1 yıllık üyelik kodunu mu alacağımhttp://www.amazon.com/1-Year-PlayStation-Plus-Membership-Digital/dp/B004RMK5QG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1410724351&sr=8-1&keywords=psn+plus ?

110 dolarlık gift card alıp her ikisini de us psn den al, şu an kampanya dolayısıyla 100$ harcama yapana 15$ iade veriyor us psn store.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanmvp

Benim en başımdan beri merak ettiklerim;

2- Kutulu oyunun DLC'sini bölge koduna göre mi indirmek gerekiyor? Bölge 2 yani Avrupa oyunu için DLC'yi US PSN'den indirebiliyor muyuz?
    3- GTA V ya da FIFA 15 diyelim; ben US PSN'den almış olayım oyunu, arkadaşım da TR PSN'den, birlikte oynayabiliyor muyuz?
    4- Son olarak da, US PSN'deyken Amerika kıtasındaki oyunculara karşı mı daha çok oynuyoruz? Böyleyse, lag dezavantajı oluyor mu?

Teşekkürler.

1-Evet
    2-Hayır
    3-Evet
    4-Hayır, en yakın bölgeye göre atıyor. Misal Destiniy'de hep Türk oyuncuların bulunduğu orbite atıyor.
  • Hocam ellerine sağlık lakin bir sorum olacak, USA PSN'den konsola indirdiğimiz oyunu TR PSN hesabımızdan oynayabiliyormuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: NECO ksk

ilker_xxx hocam çok emek verip güzel anlaşılır bir şekilde olayı özetlemişsin fakat benim sormak istediğim bir şey var....

-amazonda 1 senelik psn plus gift kart satın alıp bununla us psn açıp aktif etsem daha sonrada bunu başka bir arkadaşımla paylaşabilirmiyim yani özetle psn plus ta iki kişi arasında paylaşılabiliyormu??

cevap verebilecek yokmu? lütfen deneyenler varsa yardımcı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frostmourne Hungers

quote:

Teşekkürler.

1-Evet
    2-Hayır
    3-Evet
    4-Hayır, en yakın bölgeye göre atıyor. Misal Destiniy'de hep Türk oyuncuların bulunduğu orbite atıyor.

Bende lag olayını merak ediyordum.4.soruda arkadaş sormuş ve cevap gelmiş .

Faydalı konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

• Amazon benden doğalgaz su faturamı fax istiyor inandırıcı gelmedi adresim vs bi yardım edin

• quote:

Teşekkürler.

1- Evet, USA Playstation Store dan aldığın bir oyunun DLC sini de USA Playstation Store dan alman gerekiyor.

2- Evet, kutulu oyunun DLC si hangi bölgeyse, DLC sini de o bölgeden indirmek gerekiyor. USA 1. bölge, Türkiye ve Avrupa 2. bölge oluyor. Yani, aldığın kutulu oyun 1. bölgeyse, DLC sini USA Playstation Store dan, 2. bölgeyse TR Playstation Store dan yada Avrupa da her hangi bir ülkenin Playstation Store' un dan indirmen gerekiyor.

3- Tabi ki oynayabiliyorsun.

4- Böyle bir şey söz konusu değil, dünyada ki bütün oyun platformlarında, oyuncular IP lerine göre eşleşirler. Aksi taktirde kimse Steam den oyun almazdı. Çünkü, Steam den oyun alındığında da Amerika dan satın alınmış oluyor. USA Playstation Store ile Steam arasında ki oyunların bölgesi ve paranın gittiği ülke bakımından en ufak bir fark yok.

Bu arada USA Playstation Store yeni bir şey değil, Türkiye de ki oyuncular yıllardır kullanıyor ve en ufak bir bağlantı saçmalığı yaşanmıyor. Herkes IP sine göre en yakın sunucuya, en yakın oyuncaya eşleştiriliyor. USA Playstation Store un bu aradalar, bu kadar göz önünde bulunmasının nedeni, TR Playstation Store da fiyatların el yakmaya başlamasından dolayı yoksa TR Playstation Store yokken, zaten USA Playstation Store dan oyun alıyorduk. TR PSN açıldığında destek verelim diye geçtik, geçmez olaydık, yıllar içinde sorunlar git gide büyüdü. Üstelik paramız, İmparatorluğumuzun sonunu getiren İngiltere ye gitti. TR Playstation Store dan alışveriş yapılmaya devam edildiği sürecede, oyunlara verilen paranın %80'i İngiltere ye gidiyor. Kredi kartı hesap özetine bakabilirsiniz. İngiltere de ki POS dan çekiliyor.

Paramın, İngiltere ye gideceğine ABD ye gitmesini tercih ederim.

• Beyler us psn ve amazon için adres olarak ne yazdınız? Ben eski bir konudaki adresi yazdım sıkıntı olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hcinar59

arkadaşlar merhaba bende bu sene yeni playstation 4 kullanıcısıyım.benim bir kaç madde halinde sorularım olacak ama umarım anlayan olur ve bana yardımcı olur.
    1- ben başta gold marketten ps4 aldım ve bu makineyi kullanıp tr den psn ana hesap açtım.fakat makine arızalandı ve bana yeni makine verdiler şimdi yeni makinede önceden açtığım hesabı kullanıyorum ve psn plus üyesi oldumve kullanmaya başladım ve diğer makinedeki ana hesabı iptal etip bu makinedeki hesabı ana hesap yaptım,kullanıyorum anacak ben şimdi us psn açmak istiyorum ucuz oyun almak için us hesabım ana hesap olmak zorunda mı?
    2-us hesabından alacağım para kodlarını tr hesabında kullanabilirmiyim?
    3-us psn hesabıma plus üyeliğimi taşıyabiir miyim?
    4-birde bu us psn hesabını paypal ile nasıl alıyoruz tan onu anlayamdım.

yabilen yokmu yardım edecek

Arkadaşlar lütfen cevap verin bu amazomdan aldığımız codları tr psn de nasıl kullanacağım

• hcinar59 H kullanıcısına yanıt
    1-ANA HESAP OLMAK ZORUNDA DEĞİL. SECONDARY HESAPDA OLUR AMA HER DEFASINDA OYUN OYNAMAK İÇİN BU HESABA GİRİŞ YAPMAK ZORUNDA KALIRSIN. YOKSA OYNAYAMAZSIN.
    2-US PSN KODLARINI SADECE US PSN HESAPTA KULLANABİLİRSİN.
    3-ÜYELİK TAŞIMA YAPAMAZSIN. BAKİYE AKTARAMAZ VE ÇEKEMEZSİN.
    4-PSN HESAPLARI ÜCRETSİZ. ACCOUNT AÇARKEN SADECE ADRES KISMINA AMERİKA DA OLAN BİR ADRES YAZMALISIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

arkadaşlar selam,
    bu tr plusu devredebiliyormuyuz ? bende us plusa geçmek istiyorum.

Devir diye bir şey yok hocam. Keşke olsa, trophy koleksiyonun dan dolayı TR hesabını bırakmak istemeyen bir çok arkadaş var. Eğer günün birinde, 1 saatliğine bile devir açılırsa, TR PSN de bir tane bile insan kalmaz.

Benim trophy koleksiyonum olduğu için, TR PSN hesabımı bırakıp, USA PSN' e geçmek istemiyordum ama TR PSN de oyunlarda çok pahalı olduğu için USA PSN' e geçmek istiyordum. Allah dan yıllardan beri PSN kardeşlik yaptığım PSN ortağım, USA PSN' e geçmeyi kabul etti. Trophy merakı yoktu zaten, sadece TR PSN kariyeri ilerlemişti, onuda bir kenara attı ve tek kalemde USA PSN' e geçti ve ikimizinde oyun geleceğini kurtardı. Yoksa, bu pahalılıktan dolayı, gamerlık hayatımız bitme noktasına gelecekti. Allah ondan razı olsun. Tuttuğu gamepad altın olsun. Bu arada, o para yükleme, oyun alma işine falan karışmıyor. Onların hepsini, onun USA hesap dan girip, ben hallediyorum. Ona sadece oyunu indirip, oynamak ve paranın yarısını bana havale etmek kalıyor. Başka hiç bir şeyle uğraşmıyor. Alışveriş kısmını ben yürütüyorum. Onun USA PSN hesabı, benim PS4 de ana hesap tanımlı, benim de TR PSN hesabım onun PS4 de ana hesap olarak tanımlı, canımız isterse TR Playstation Store dan da ortak oyun alabiliriz. Plus üyeliğine de USA PSN den aldık, ortak kullanıyoruz. Adam başı, $25 a geldi.

quote:

Orijinalden alıntı: NECO ksk

ilker_xxx hocam çok emek verip güzel anlaşılır bir şekilde olayı özetlemişsin fakat benim sormak istediğim bir şey var....

Evet, PSN kardeşlik (ortaklık) yapanların, ayrı ayrı PSN Plus üyeliği almalarına gerek yok, bir kişinin alması yetiyor. Her ikisi de online oyunlara girebiliyor.

Çünkü, Plus üyeliğinin ve oyunların alındığı USA PSN hesabı, ortaklardan birinin PS4' ünde ana hesap olacağı için diğer tüm secondary hesaplar online oyun oynama özelliğine kavuşmuş oluyor. Diğer ortak ise zaten bu USA PSN hesabından oyun oynamak zorunda olduğu için, oda online oyunları oynayabiliyor. PS4 de bu şekilde

PS3 de ise, USA PSN hesabını PS3 lerinize tanımladıktan sonra, her ikinizde canınızın istediği hesaba geçip oynayabilirsiniz ama PS4 de, dediğim gibi, ortaklardan biri mutlaka oyunun alındığı hesaptan oynamak zorunda, diğer ortak ise istediği hesaptan oynayabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: Neuchatel

Hocam ellerine sağlık lakin bir sorum olacak, USA PSN'den konsola indirdiğimiz oyunu TR PSN hesabımızdan oynayabiliyormuyuz?

Evet, Evet, Evet - PS4 de oyunu indirdiğin hesabı ana hesap yapman yeterli, sonra gir TR hesabından oyna

PS3 de ise, ne istiyorsan yap, her hangi bir kısıtlama yok, her şey serbest

• Neuchatel N kullanıcısına yanıt
    OYNAYABİLRİSİNİZ.
  • 19yusuf05 kullanıcısına yanıt
    Valla bunu bende merak ediyorum,deneyen biri olup buraya yazarsa sevinirim.Boşu boşuna fazla para yatırmayalım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.