Şimdi Ara

UPS kargomu başkasına vermiş.. Ne yapabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
4.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Vay şerefsiz görevli. İyi şanslıymışsınız hocam ilgilenilmiş işinizle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazonla iletişime geç yenisini yollayıp bir miktar hediye kartı yollarlar
  • yazık günah yahu hayır alan yaratıkta neye gore aldın o kargoyu vallahi ağzını burnunu kıracaksın boylelerinin
  • Amazon a bilgilerini yanlış girdiğini düşünmüyorum.kargo firması kargoyu sana teslim edene kadar sorumlu.zaman kaybetmeden tüketici hakem heyeti (daha hızlı sonuç alinir) şikayetin kabul edilmezse tüketici mahkemesine başvuru yaparsın.bence hakkını ara.600 lira az bir para değil.mahkeme masrafı kaybeden taraf öder diye biliyorum ama emin değilim.en kötüsü mahkemeyi kazanacağın için gelen 600 ile mahkeme masrafını ödersin.ups kargo teslim adresi doğru yazıyor mu?kargoyu teslim alan kişi hiç ki sorgulamadı?

Not:bu yazdıklarımı amazona adres kişisel bilgi vs doğru yazdığını varsayarak yazdım.

• Arkadaşlar yenisini yollarlar demişsinizde ben ürünü satın aldıktan sonra ürün TR'ye gönderimi kapandı. Hatta %70'i kapandı diye paylaşımlar atılmıştı. (Almanya sitesi) Ben zaten chatte konuştum yenisini yollayamıyorlar bu yüzden sanırım para iadesi içinde orda yazan tarihe kadar beklemelisin. Bazen teslim edilmiş gözükebiliyor falan diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmayda

Amazon a bilgilerini yanlış girdiğini düşünmüyorum.kargo firması kargoyu sana teslim edene kadar sorumlu.zaman kaybetmeden tüketici hakem heyeti (daha hızlı sonuç alinir) şikayetin kabul edilmezse tüketici mahkemesine başvuru yaparsın.bence hakkını ara.600 lira az bir para değil.mahkeme masrafı kaybeden taraf öder diye biliyorum ama emin değilim.en kötüsü mahkemeyi kazanacağın için gelen 600 ile mahkeme masrafını ödersin.ups kargo teslim adresi doğru yazıyor mu?kargoyu teslim alan kişi hiç ki sorgulamadı?

Not:bu yazdıklarımı amazona adres kişisel bilgi vs doğru yazdığını varsayarak yazdım.

Harf yanlışım bile yok adres bilgilerimdeki baya kusursuz yazdım. Birde dava ile uğraşıp o kadar para daha veresimde yok ya.. Hakkını aramak bile zor ülkede.

UPS bugünde şikayetvar.comda geri dönüş yapıcağını söylemesine rağmen dönüş yapmadı ben aradım tekrar 6ya doğru adam bekletti hatta kalın bağlıcam falan sonra telefon kapandı tekrar aradım bu sefer başkası çıktı 2-3 dk sonra arayabilirsiniz şuan gözükmüyor burada vs dedi 20 dk kalmıştı zaten kapanmasına dedim size anlatayım derdimi beklediğimi falan anlattım dedi ozaim@ups.com mail atın almadığınıza dair dosyanızı açalım dedi e ben kaç gündür arıyorum bana sadece ertesi günü geri dönüş yapacağınızı söylüyorsunuz böyle yapın demiyorsunuz ne biçim iş dedim yapcak bir şey yok bakalım. Dediği gibi yapıcağım şimdi.

• Amazona aciklayin durumu, yenisini yollarlar

• Milletçe ahlak olarak gittikçe yerin dibine giriyoruz.

Birincisi: Be kargo görevlisi, sen niye kargoyu üstünde yazan isimden başkasına teslim edersin?

İkincisi: Be kargoyu alan kişi, niye kendi adına olmayan bir kargoyu teslim alırsın?

Yurtiçi Kargo da bugün benim kargomu başka bir ilin başka bir ilçesinde hiç tanımadığım birine teslim etmiş. Geri zekalılığın bu kadarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Bavarian

Gecmis yillarda benimde basima , baska bir kargo firmasiyla buna benzer bir olay geldi. Savciliga suc duyurusunda bulunmak icin avukatimla gittim. Savci bey hic ugrasmadan direkt kargo firmasinin mudurunu yanina getirtti ve aksam 5 e kadar o kargoyu bulmazsan 15 gun seni iceri atarim demisti. Hic unutmam adamin eli ayagi bosalmisti birden. Aksam 5 olmadan kargo bulunup bana teslim edildi. Megerse kargomu dagitim gorevlisi cukkalamis. Daha sonra bana firmanin genel mudurlugunden ulasilip , binbir ozur dileyip personeli isten attiklarini ve hirsizliktan dava ettiklerini bilgilendirmislerdi.

Öyle savcı maalesef herkese denk gelmez.
    Artık çoğu savcı basit işlerde uğraşmaktan bıkıp takipsizlik ve kovuşturmaya gerek yok kararı veriyor.
  • xxx187 kullanıcısına yanıt
    Sonucu beni etiketleyerek haber verirsen sevinirim.

• Sonucu bizle paylaş usta

• Fava attim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hangi şubeden dağıtıma çıktı ise git o şubeye aç videoyu çek de ki kargomu kim taşıyıp başkasına teslim etti getirmez ise show tv whatsapp ihbar hattına göndereceğim videoyu orada hallederler yoksa show tv halleder rahat olun gelir kargo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Troll musun bilemedim. Amazona soyle para iadesi yapsin turklerle ne ugrasiyorsun.

• İnsan kalitemiz yerlerde sürünüyor.

Sen kargo elemanı olarak nasıl başka birine kargoyu teslim edersin?
    Alan kişi de ayrıca suçlanması gereken bir diğer şahsiyet. Sana ait olmayan bir kargoyu neden alırsın ki?

İyice battı balık haline geldik. Umarım yan gitmeyi başarırız hiç olmazsa...
  • Eğer hala satın aldığınız ürün elinize ulaştırılmadıysa öncelikle ups genel merkezini arayın durumu izah edin ve kimliğimi görmeden nasıl başkasına teslim edersiniz hakkınızda suç duyurusunda bulunucağını izah etmelisin. Eğer yaşın küçükse bir büyüğünü al şubeye giderek görüşmeye çalış yine sonuç alamazsan kanuni yollara başvur. Umarım halledersin

• Up

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.