Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok pcye göre çok daha az güç çeken bir alet. Playstation diyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sentez* kullanıcısına yanıt

O zaman ups sorunlu bence

Tunçmatikte bu tip sorunları oldukça fazla duyuyorum. Eğer imkanınız varsa cihaz ve ups ile birlikte Tunçmatiğin yerine gidin ve birlikte deneyin. Eğer garantili ise değişim isteyin.

650 yetmez. 1000 olması lazım en az. En ideali 1500. Hesapşöyle series x 300 w çeker yeni nesil oyunlarda. Onun iki katını destekleyebilecek ups olmalı. 600w olur, onunda karşılığı 1000va lık bir upsdir en az. Birde şu var ups lerde transfer time diye bir şey var. Buda konsolla uyumsuz olabilir. Ps4 proda ötneğin bazı ups lerin uyumsuz olduğunu okumuştum. Series x dede aynısı olabiilir. Bu tarz cihazlarda apc den şaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 11 Eylül 2022; 21:7:45 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yok böyle bir şey. Çekilen güç neyse onun %10-15 fazlası gayet yeterlidir. Verimlilikten ötürü de Li ve online upsler 0,6 ve 0,9 arası değer alırlar. Yani 1000VA lik ups datasheetinde yazılı değere göre 600w ile 900w arası destekleyebilir.

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Genelde çarpan 0.6 oluyor. 0.9 nadir bildiğim. 1000valık ups üzerinde yada kullanma kılavuzunda örnek donanımlar yazar. 300w desteği yazmaz, ki arkadaşın 650va lik ups. İyi bir markada değilse kapanır cihazı. Birde transfer time ıda uymuyorsa anında kapanır. Oyun konsolları bu konuda sorun çıkarabiliyor.

• Datasheetindeki çarpan değerine göre biz ne kadarlık w desteklediğini anlayabiliriz yazmasına gerek yok. Transfer time yani elektrik kesintisinde aküden beslemeye geçerken kaybedilen zaman ki bu en yüksek 12milisaniye civarı, ort 8, online olanlarda ise sıfırdır. Yani oyun konsollarının bununla ilgili sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Ama ideal olan 5milisaniye altında kalmasıdır.

• Arkadaşlar konuya pek hakim değilim sayfayı pekde okuyamadım o yüzden lodoslama soracam kusura bakmayın
    Köye yerleşiyorum ev elektriği ne durumda hiç bilgim yok
    O yüzden 42 inç LG marka bir tvim
    Sony STR dh 790 anfili bir ev sinema sistemim var
    İlerde bide bi konsolum olur gibi
    Akım korumali priz ararken bu konuyu buldum
    En fazla 1000 TL ye kadar işimi görecek bı cihaz oneririseniz çok memnun olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bir iki saattir yağışlı bir hava var ve hava durumu şimşekliydi neyse UPS'e TV ve PC bağlı. TV de oyun oynarken hem TV hem PC bir anda kapandı. TV geri açıldı ama PC açılmadı, bir dakika PC yi tamamen kapattıktan sonra açabildim. Açıkcası ne olduğuna anlam veremedim ama bu aşırı gerilim koruması mı oluyor. UPS: Powerfull 1000 Va

• tamer sipsak T kullanıcısına yanıt

Sorun pek anlaşılmadı yerleşeceğin yerde elektrik mi düşük yoksa kesinti mi var?

• KucukprensTR K kullanıcısına yanıt

UPS kapandı mı?

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Açıktı hocam.

Ustam şöyle anlatayim eski ev olduğu için topraklama hatti bile yok. Kışın malum çok kar yağınca elektrik gidip geliyor bu sebeple kullanmak istiyorum

Tavsiyem topraklama yaptırın zor bir şey değil hele ev tek katlıysa [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] ARTI voltaj da düşükse veya oynama varsa regülatör de gerekebilir. Uzun süre gidiyorsa ups uzun süre elektrik vermez en fazla bağlı cihazların çektiği güce göre 5 ila7 dakikadır süresi ama online ups biraz daha uzundur fakat hem pahalıdır hem de ses yapar bence en iyisi jeneratör takmak o eve . ve o dediğin cihazlara 1000 tl lik ups yetmeyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Eylül 2022; 15:40:45 >
  • KucukprensTR K kullanıcısına yanıt

O an ups de gidip gelmiş gibi çünkü bağlı cihazlar gidip geldi diyorsun açıkçası şundan oldu diyemedim [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] 

Topraklama çekelim dedim bende ama komple tesisat degisecekmis

Benim de istediğim voltaj yükselmesine veya ani elektrik kesilmesine karşi cihazları korumak

Yanin bu UPS bu işe yaramıyor mu yoksa benmi yanlis anladım

O zaman akım korumalı priz mi takmak gerekiyor yani onu da kimse tavsiye etmiyor

cihazları voltaj oynamasından korumak için regülatör alman gerek akım korumalı priz pek işe yaramaz. UPS elektrik giderse cihazların ani kapanmasını önler sadece ama 1000 tl ye de güçlü bir ups alamazsın. Artı tesisatın kötüyse oda tehlikeli buz dolabı fırın yada çamaşır makinesi için topraklı priz olmalı tesisatta yoksa tüm cihazların tehlikede olur

• Merhaba,

Arkadaşlar UPS için akü almam gerekiyor. Eski aküleri bitti. Üzerindekiler 12V 12 Ah. 2 adet gerekli ve fiyatlar da almış başını gitmiş. Bu UPS (APC Smart UPS 1500 ) televizyon koruması için kullanacağım. Elektrik kesilince açık kalma süresi önemli değil. Aklıma gelen iki şey var doğru olur mu bilmediğim için bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.

İki adet akü yerine tek akü kullansam bir sakıncası olur mu?

2 adet 12v 12 Ah. yerine 2 adet 12V 7 Ah. kullansam olur mu? (Bu seçenekte akü kutup başlarının UPS uyumu için çözüm bulmam gerekecek)

Sağlıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ring -- 4 Kasım 2022; 17:0:38 >
  • merhaba...

İki adet akü yerine tek akü kullansam bir sakıncası olur mu?..Sakıncalı mı?..kesinlikle olmaz.

2 adet 12v 12 Ah. yerine 2 adet 12V 7 Ah. kullansam olur mu?..olur..ama daha kısa süre dayanır ve ups nin tam yük koşulları çok aşağıya iner.

Çare yok. bu cihaza ihtiyacınız varsa orjinal akülerini almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

NOT : şimdi baktım da 12V 12A akü fiyatları cidden yüksek. belki ikisinin arası 12V 9 Ah daha uygun olabilir.

saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekatro_nik -- 4 Kasım 2022; 21:35:52 >
  • mekatro_nik M kullanıcısına yanıt
    Bilgi ve ilginiz için teşekkür ederim. Aslında tek 12 Ah. tercih ederim 2 ad. 9 Ah yerine.Televiyon için kullanacağımdan kesinti anında açık kalma süresi önemli değil. Yeterli UPS dalgalanmaları engelleyebilsin.

• 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.