Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
111
Favori
733.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Transfer Süresi (ms): <10ms

bu çok yüksek bir limit. en fazla 5 ms olmalı. yani ifade <5ms şeklinde olmalı
    yoksa göz kırpması diye tabir edilen kesintilerde pc niz resetlenebilir.
  • evet 10ms uzun bi süre

benim 625ap de 4ms bu süre

1000ap dede felşanda 4ms
  • Evet zaten o yüzden sorayım dedim bende,
    çünkü 1200VA lar bu fiyata zor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: virtue28

Merhaba arkadaslar,
    jazz de-006 dekoderle kullanmak icin bir ups ariyorum. Evdeki voltaj dengesizliği yuzunden acilip kapaniyor. Bir UPS işimi görür saniyorum. Sizden UPS tavsiyesi istiyorum.

KEYSMART 625VA LINE INTERAKTIVE UPS Model: KU-S625

Bu model almayi dusunuyorum. Bana dekoderi sorunsuz calistirsin, ups in varligini unutayim yeterli. YAni surekli alarm vermesin. Yukaridaki urunleri inceledim ama bazilari pahali ve o kadar lusk e ihtiyacim yok, işimi gorse yeteri. Bu konuda acilen bir şeyler yapmaliyim bilgilendirirseniz sevinirim...

Buna ne denir arkadaslar, yoksa hiç bulaşmayıp baska bir UPS mi baksam...
  • jazz de-006 ne kadar güç çekiyor acaba.üstünde R.M.S. xx watt diye bir şey yazıyor mu?

300 W dan büyük bir rakam yazmıyorsa 625 lik ups yüksek ihtimalle güç ihtiyacınızı karşılayacaktır.
    Amma velakin ups in elektrikler kesikken ürettiği elektriğin şekli ses sisteminde neler yapar onu tahmin edemiyorum. vınlama yapabilir.
  • sadece jazz 006 ile mi kullanacaksın?
    eğer öyle olacaksa bu model 375w a kadar çıkış verebiliyo
    sanırım jazz bu kadar güç çekmez ama elektrik kesintisi sırasıda ups devreye girerken
    o kısa sürede seste bozulma belki olabilir .

Keysmart ın özelikleri:

http://www.keysmart.com.tr/UrunDetay.aspx?urunKodu=KU-S625LI&catId=5

* Model: KU-S625
    * Kapasite: 625VA/375W
    * Giriş Voltaj Aralığı: 86-144V/172-287V
    * Frekans Aralığı: 50/60HZ 10% Oto
    * Voltaj Aralığı: 115/230V
    * Transfer Süresi: 4ms
    * Pil: Bakımsız kuru akü
    * Back-up süresi: 3-30 min. (yüke bağlı olarak değişir)
    * Akıllı Mikroişlemci kontrolü
    * Bütünleşik AVR
    * Kolay battery değişimi
    * RJ11/45 telefon ve network hattı koruması
    * Doğru akımla direk açılış
    * CE/UL/cUL/FCC B
    * RS232 Seri İletişim Arabirimi
    * Kendi kendini Test Etme
    * Otomatik Frekans Sensörü
    * Kolay Değiştirilebilir Akü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 16 Kasım 2006; 15:55:34 >

• Aslinda sadece calişmayan decoder onu kullanmak için ama ses sistemi ve dvd playerı da var ses siteminide ekleyebilirim belki. benim için onemi olan decoderide kullanabilmek. Dalgalanmardan korunmasi. Sanirim bu dediğim modelde AVR var gözüküyor. işimi görürü sanıyorum. Almadan once bir sorayım dedim.... Kullananlar varmı memnun mu diye ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperian

jazz de-006 ne kadar güç çekiyor acaba.üstünde R.M.S. xx watt diye bir şey yazıyor mu?

300 W dan büyük bir rakam yazmıyorsa 625 lik ups yüksek ihtimalle güç ihtiyacınızı karşılayacaktır.
    Amma velakin ups in elektrikler kesikken ürettiği elektriğin şekli ses sisteminde neler yapar onu tahmin edemiyorum. vınlama yapabilir.

Bana elektrik kesilince çalışması onemli değil. ben elektrikler vaken bile kulllanamiyorum. Başka yerde akşama kadar çalışdı ama evde ve komşuda calışmayıp kapandı. benzen calışıyor 3-5 dk bazen hemen kapanıyor. Regülator lazım kısacası ama pahaliya gerek yok diye dusundum işimi gorecek birşey alayim dedim. Bu Kaysmart in Ups i işimi gorurse onu almak istiyorum. Arkadas yardimci olacaği içn o markayi oncelikle duşünüyorum.
    Sizce işimi gürür mü ? Dekoder ne kadar guc cekiyor bilemiyorum ama 12 V lik adaptorü var.

• Arkadaşlar bu ara UPS alacağım.Tavsiyeye ihtiyacım var.
    Sistemim:350Watt PSU + Samsung 225BW 22" LCD + Adsl modem
    Yalnız ileriye dönük bir şey olsun istiyorum,350Watt PSU sistemi yenileyince yeterli olmayacaktır.APC'lere baktım ama fiyat olarak beni aşar.Sistemi öyle çok uzun süreler açık tutması gerekmiyor,şöyle bir 15dk yeter,önemli olan ürün kaliteli olsun,uzun süre sağlıklı kullanabileyim.
    100$ civarında ne tavsiye edersiniz?
  • ileriye dönükse bu işini rahatlıkla görür

yaklaşık 550w

http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=18983

[sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]
  • Bende PowerCom BNT-600A var ve 7 ay sounda 15 saniye içinde kapanıyor.İlk aldığımda 12 dakka civarı dayanıyordu artık 15 saniye civarı.Teknik servisi neredeyse oraya görürüp yaptırıp satacam!tabii yapabilirsem.Yeter yaw bu ne böölee Üstelik elektrik kesik olduğu sırada monitörüm kapalıysa ve açmaya çalıştığım an UPS kaldırmıyor ve RESET atıyor makina:(Fakat yeni çıkan ürünlerini bilmiyorum açıkçası.
    Ne almalıyım hala tam bilmiyorum. APC veya TUNÇMATİK karar veremedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt DoUrden

Arkadaşlar bu ara UPS alacağım.Tavsiyeye ihtiyacım var.
    Sistemim:350Watt PSU + Samsung 225BW 22" LCD + Adsl modem
    Yalnız ileriye dönük bir şey olsun istiyorum,350Watt PSU sistemi yenileyince yeterli olmayacaktır.APC'lere baktım ama fiyat olarak beni aşar.Sistemi öyle çok uzun süreler açık tutması gerekmiyor,şöyle bir 15dk yeter,önemli olan ürün kaliteli olsun,uzun süre sağlıklı kullanabileyim.
    100$ civarında ne tavsiye edersiniz?

Tunçmatik 900VA modeli olabilir.

Ön taraftaki Led ışıklar rahatsız edici.karanlık ortamda nerdeyse odayı aydınlatıyor.ses sorunuda vardı ama hallettik.elektrikler kesilince veya voltaj dengesizliğinde ups'in rahatsız edici uyarı sesi vardı.power düğmesine birkez bastığın zaman sessiz konuma geçiyor ve elektrik kesilse bile sessiz bir şekilde çalışıyor.

led ışıklar hariç kötü tarafı yok.elektrik kesildiği zaman benim sistemi 20 dk'dan fazla çalıştırıyor.37 ekran tv'yi 1 saatten fazla çalıştırır.led ışıkları kafama takmam diyorsan alınabilecek bi ürün

• Onun kolayi var aslinda, led ışıklari engelleyecek bir şey yapıştırırsınız olur biter...
    Biraz kotü gözükebilir o ayrı...
    Bu arada bu KEYSMART 625VA LINE INTERAKTIVE UPS da acaba dalgalanmalarda devreye girdiğinde bagirirmi sürekli kullanan varmi acaba ?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 17 Kasım 2006; 18:08:09 >

• yeni akü alırsan sorunun çözülür. eğer bilgisayarın 7 ay önceki bilgisayar ise . o durumda monitörü açınca yaptığı şey gayet normal.
    siz alın ona yeni taze bir akü bir de o zaman deneyin.
    quote:

Orjinalden alıntı: coolfire01

Bende PowerCom BNT-600A var ve 7 ay sounda 15 saniye içinde kapanıyor.İlk aldığımda 12 dakka civarı dayanıyordu artık 15 saniye civarı.Teknik servisi neredeyse oraya görürüp yaptırıp satacam!tabii yapabilirsem.Yeter yaw bu ne böölee Üstelik elektrik kesik olduğu sırada monitörüm kapalıysa ve açmaya çalıştığım an UPS kaldırmıyor ve RESET atıyor makina:(Fakat yeni çıkan ürünlerini bilmiyorum açıkçası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: coolfire01
    Bende PowerCom BNT-600A var ve 7 ay sounda 15 saniye içinde kapanıyor.İlk aldığımda 12 dakka civarı dayanıyordu artık 15 saniye civarı.Teknik servisi neredeyse oraya görürüp yaptırıp satacam!tabii yapabilirsem.Yeter yaw bu ne böölee Üstelik elektrik kesik olduğu sırada monitörüm kapalıysa ve açmaya çalıştığım an UPS kaldırmıyor ve RESET atıyor makina:(Fakat yeni çıkan ürünlerini bilmiyorum açıkçası.

quote:

Orjinalden alıntı: alperian
    yeni akü alırsan sorunun çözülür. eğer bilgisayarın 7 ay önceki bilgisayar ise . o durumda monitörü açınca yaptığı şey gayet normal.
    siz alın ona yeni taze bir akü bir de o zaman deneyin.

Tamam belki elektrik kesilince monitörü açmamam gerekir ona OKEY.ama 7 ay gibi bir sürede bu cihazın ömrünü tamamlaması bana acayip geliyor!!!Zaten yeni akü almıyacam servise vericem garantisi var değiştirsinler.Bide arkadaşlar size tavsiye UPS alırken modem korumalı modelleri almaya özen gösterin.

• Bende 425VA ups var. Kasanın powersubly'ini FSP EPSILON 700Watt ile değiştirdim. Elektrikler kesildiği zaman ups hata veriyor. Ups lerde powersubly'in fazla akım çekmesinden bu hata kaynaklanabilir mi daha önceki powersubly 300 wattlıkdı. Bana kaç ''VA UPS'' önerirsiniz. Benim sistemim imzamda bulunuyor. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzkaan66 -- 5 Şubat 2007; 17:38:12 >
  • parazit filtrelemsi dediğin olay normalde yok denecek kadar az.çünkü ups girişinde sadece bir varistör var.ayrıca her ne kadar upsnin geçiş süresi 2msn de olsa bilgisayar reset atabilir.bu durumda sorunu sadece ups de aramak gerekmez.pcnin power supplyının kalitesi yeterli düzeyde değilse,yani upsnin 2msn lik geçiş süresindeki enerji kesilmesini pcnin power supplyı ayakta tutamıyorsa o zaman hata pc power supplyındadır.denenmiş ve görülmüş bir olaydır bu.
    quote:

Orjinalden alıntı: fatihgülçiçek

on line upslerin line interactivelerden farkı, sürekli aküden beslediği için line interactivelerdeki 2ms-4ms arasındaki(şuan satılan line interactive lerin bir çoğu bu değerler arasında sanırım) geçiş süresini hissettirmemesi (geçiş süresi 0 ms) ve cihaz aküden çalışırken gerçek sinüs dalgası vermesidir. bu kıstaslar analitik nokta cihazları için çok önemlidir. çünkü bu olumsuzlukları tolere edemezler. bu yüzden bu tür cihazlarda online ups kullanır.

tipik bir ev kullanıcısı için line interactive ups yeterlidir. (kaliteli olması şartı ile) gönül rahatlığı ile kullanılabilir...

Şimdi line interactive ups için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta regülasyon ve verdği simüle edilmiş sinüs dalgasının ne derece sağlıklı olduğudur.
    fiyat performans bakımından ben tunçmatik tavsiye ediyorum. ne idüğü belirsiz dandik ups ler ile arasında çok fark var. kullanılan malzemeler her ne kadar APC ile karşılaştırılamasa da yeterli kalitede diyebilirim. kullanım klavuzunda belirtilen değeri gerçekten veriyor. yani iyi regülasyon yapıyor. ayrıca parazit filtrelemesi de yapıyor. buna karşılık akülerinin biraz zayıf olduğunu söylemem gerekir.

Çok param var diyorsanız APC de alabilirsiniz fakat bu ups lerin türkiye şartları için yeterli olmadığını söylemek zorundayım. elektrik kesintilerinde geç devreye girerek makinenin resetlenmesine sebep olabiliyor. (bazı durumlarda) halbuki geçiş süresi 2ms. ben buna anlam veremedim doğrusu.
    regülasyonu sağlıklı yapıyor. tunçmatiklerden biraz daha temiz sinüs dalgası veriyor.

• bir powersonic ups,genel bir kullanıcının tüm isteklerini sorunsuz biçimde yerine getirir.gelen düşük ve yüksek voltajı %10luk seviyede düzenler,%25lik seviyede aküden besleme yapar.anlık dalgalanmalarda ve voltaj salınımlarında koruma sağlar ve diğerleri.bir powersonic size yeter.
  • quote:

bir powersonic ups,genel bir kullanıcının tüm isteklerini sorunsuz biçimde yerine getirir.gelen düşük ve yüksek voltajı %10luk seviyede düzenler,%25lik seviyede aküden besleme yapar.anlık dalgalanmalarda ve voltaj salınımlarında koruma sağlar ve diğerleri.bir powersonic size yeter.

buram buram reklam kokuyor
    diğerlerinin de hakkını yemeyelim bütün upslerde olması gereken zorunlu standart bunlar. bunların herhangi bir tanesini sağlamayan ups, ups değildir.
  • Alperian Ben de yardım almak istiyorum..

Sistemim
    p4 3.2
    2gb ram
    120gb harddisk
    256mb 6800 pci ex.ekran kartı
    power supply olarak fsp 500watt
    5+1 ses sistemi
    lazer printer
    17 crt
    logitech momo oyun direksiyonu
    modem

Bu sistem için sadece 5 dakka dayanacak power arıyorum..
    tuncmatik 700 Va yeter mi yoksa 900Va alcam..

lazre printer 5+1 baglı direksiyon olması kullanmadıktan sonra güç çekmeyeceğine göre aslında fazla vermek istemiyorum.. 5 dakika 700va yeter mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.