Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: [ReaLityWorLd]

en iyisi apache

En son powercom 1000VA lik modeli aldım memnunum herkeze tavsiye ederim. Tunçmatikten daha kaliteli bir marka powercom
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

quote:

Orjinalden alıntı: [ReaLityWorLd]

en iyisi apache

En son powercom 1000VA lik modeli aldım memnunum herkeze tavsiye ederim. Tunçmatikten daha kaliteli bir marka powercom

• bir cihazın bir başka cihaza göre iyi cihaz olup olmadığını ancak eş sartlar ve koşullar altında çalıştırıp test edildikten sonra ortaya çıkar.

bir seçim yapıp X markasını almış olabilirsiniz. burada önemli olan o cihazı onun istediği şartlara uygun çalıştırıp çalıştırmadığınızdır. Sonuçta aldığınız ne olursa olsun onu kendi çalışma şartlarına uygun çalıştırıyorsanız size olması gerektiği gibi hizmet edecektir. Limitlerinde çalıştırıyorsanız zayıf olan bir noktasından patlak verip çalışmayı bırakacaktır.
  • Arkadaşlar Strong ups 1500 va kullanıyorum (2 pc 1 yazıcı) için ve hiç memnun değilim bilginize... Özellikle elektrik gidince düüt düüt diye ses çıkarıyor ve bu ups deki batarya boşaldıkça hızlanıyor... düt düt düt düt diye... İnsanı deli ediyor ve ups nin dijtal göstergesi de yok.
  • Arkadaşlar,keysmart ın 1000va lık ups sini gören-kullanan var mı?Tavsiye ediyor musunuz?
  • 1 kv lığı tercih et 136 ytl ye iyi gibi görünüyor senin sitemi 600va lık 10dk değil 2-3 dk zor tutar :D
  • ArkadasLar butun yazlLanLarl okudum. Fakat yinede sormak istiyorum. Su anda buLundugum apartmanda eLektrik kesintisi cok oLuyor. ProbLem eLektrik kesiLmesi degiL asLlnda. Biri asansor e binse ampuLLerin daha az yandlglnl hissedebiLiyorsun (DikkatLi oLunca yani) eLektrik teki daLgaLanma diye aLglLaylp, eLektrik hattlnl korusun diye bir ups aLmaya karar werdim. ILk oLarak 35 doLar ciwarLarlndaki urunLere baktlm daha sonra hazlr aLmlsken, makineyi kapatabiLsin sadece makineyi yani monitor faLan degiL, ama baktlm o da oLmayacak hem hattl korusun hemde makineLer aclk kaLsln faLan demeye basLadlm.
    En son oLarak tahttp://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=134&ProductID=bs5570 sekLindeki urunLer dikkatimi cekti.
    Yani artlk su eLektrik oLaylndan hdd yanmasln, pc de zararLar oLusmasln istiyorum baska da bir istegim yok. Pirhana marka aLmaya karar vermistim. Burayl okudugum iyi oLdu. CevapLarlnlz icin simdiden tesekkur ederim. SayglLar..

• verdiğiniz linkteki ürün akım koruması için kullanılan cihazlardır. şebekeden gelen gürültüyü azaltır ani gerilim yükselmelerinde çıkışı keserek bu gerilimin cihazlara ulaşmasını engeller.ayrıca bunda da belirtildiği üzere toprak nötr arası voltajı ölçerek topraklama hatalarını bildirirler. bu cihazlarla tecrübem olmadığı için bildiklerim bu kadar.

bir çok ups bu özelliklere sahip olarak geliyor. elektrik kesintilerinden koruma ve regülasyon için ups iyi bir çözüm olacaktır. alırken özelliklerini kontrol ederek almalısınız. avrupa ve amerika menşeeli firmaların upsleri standartlara uygunluk açısından daha üst sıralarda gezdiğini hatırlatayım.
  • aLperian arkadaslm werdigin biLgiLer icin cok tesekkur ederim. iLgiLendigin we aydlnLattln icin tekrar saoLasln.. KoLay geLsin iyi caLlsmaLar.
  • "alperian"
    Ben aşağıda okuyacağın özelliklere sahip olan POWERCOM IMD-625AP DIGITAL UPS yi almayı düşünüyorum.senin teknik bilgin var bu konuda.sence bu alet elektrik voltaj düşüklüğünde reset olma sorunumu ve yıldırım düşmesi,elektrik kesintisi gibi sebeplerden PC im zarar görmesini engeller mi?Bizim binanın elektriği sorunlu özellikle yağmurlu günlerde voltaj düşüp reset oluyor bilgisayar.P4 -19" CRT monitor-adsl modem çalıştıracağım.bana elektrik kesintilerinde 8-10 dk dayansın yeter.Vereceğin bilgiler için sağol.

Line İnteraktif,
    CPU Kontrollü
    AVR (Otomatik Voltaj Regülasyonu)
    +/- 25% Koruma aralığı,
    Digaital göstergeli ekran,
    RS232 Bağlantısı,USB Bağlantısı
    20 - 25 dak. Besleme süresi .( 15” CRT Monitör + PC)
    625VA 375W
    Aşırı yük ve kısa devre koruması için sigorta ve devre kesici
    Giriş voltajının nominalin -9% ila -25% arası altına düşmesi durumunda otomatik olarak 15% yükseltme,
    Giriş Voltajının +9% ila +25% arası yükselmesi durumunda 13% düşürme
    Kapalı konumda şarj edilebilme
    Sızdırmaz, Bakım-gerektirmeyen kurşun asitli akü
    Enerji tasarruf fonksiyonu (Yeşil mod)
    Akıllı güç yönetim kontrolü
    Şimşek ve Voltaj dalgalanmalarına karşı koruma
    Gelişmiş batarya yönetimi (ABM teknolojisi)
    Input / Output Voltajı,Şarj olma seviyesi,Input frekansı,Isı ve batarya şarj durumu
    Akıllı güç yönetimi sayesinde bilgisayardaki uygulamaları kapatarak çıkmak.
    Otomatik deşarj koruması
    Modem koruması

• 625 düşünmeyin bile derim
    19" bir monitör upsi kırmızı çizgi de çalıştırır. 800VA den aşağısını düşünmeseniz iyi olur.

Line İnteraktif,
    CPU Kontrollü
    AVR (Otomatik Voltaj Regülasyonu)
    +/- 25% Koruma aralığı,
    Digaital göstergeli ekran,
    RS232 Bağlantısı,USB Bağlantısı

bunlar herkesde standart olmayan yok.

Aşırı yük ve kısa devre koruması için sigorta ve devre kesici

kısa devre korumaları pek iyi çalışmıyor(genel olarak yazıyorum. line interactive cihazlardaki kısa devre korumlarının başarı oranları yüksek değildir.)

Kapalı konumda şarj edilebilme
    Enerji tasarruf fonksiyonu (Yeşil mod)

bunlar çok sık rastlanan özellikler değil

yazılımının mail atma özelliği var mı acaba
  • mesaj atma işini bilmiyorum.ben bugün buradan ne öğrendim o.ben hepsiburada gibi sitelerden alacağım.625 çalıştırıyor diyen arkadaşlar var forumda da ondan sordum.
  • ben kullanıyorum

ve imzamdaki sistemde sıkıntı çıkarmıyor

hatta bi deneme yapayım
  • valla fişi çektim

daha sonra cihaz 5 dakikadan geri saymaya başladı

o arada internete baktım hatta bi ara biraz most wanted oynadımki sisteme yükleneyim diye

5 dakika dolunca bilgisayarı otomatik kapattı

ve yaklaşık 1 dakika sonrada kendini kapattı

ve kalan güç %70 gösteriyordu

yani yaklaşık 15 dak sorunsuz imzamdaki sistemi götürür

daha ne olsun bi takla atmadığı kaşdı aletin
  • bu geri sayma süresi ayarlanabiliyor bu arada saniye cinsinden

yani 5 dakika standart değil
  • sağol.JD. ben bu powercom 625 ten almayı düşünüyorum.Bilgisayara bağlantı için USB falan var mı?Tek sıkıntım benim kasa + 100 watt monitör için.idare ederse bu cihazdan alayım dedim.1000 likler biraz daha pahalı.hem görüntüsünü beğenmedim powercom BNT 1000 nin.
  • 5 PC için bir UPS ihtiyacımız var. İstanbul da uygun fiyat ve iyi işçilikle bu işi yapanları önerecek bir arkadaş var mı acaba?
  • @kazan2
    bir çok firma 5 pc için ups alacağım dediğiniz zaman size satış temsilcisi yolluyor. Gerekirse yerinde ölçüm yapıp size uygun ups i öneriyorlar.

ayriyetten

geçen ayki elektrik kesintileri tablosu
     [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

elektrik kesintisinde çıkış yükünün değişimi

monitör kapalı sadece kasa çalışıyor yük oranı elektrik kesilince 20 den 27 ye çıkmış bunun sebebi elektrik sinyalinin şeklinin değişik olması.

ana pencere

• quote:

Orjinalden alıntı: malpd

sağol.JD. ben bu powercom 625 ten almayı düşünüyorum.Bilgisayara bağlantı için USB falan var mı?Tek sıkıntım benim kasa + 100 watt monitör için.idare ederse bu cihazdan alayım dedim.1000 likler biraz daha pahalı.hem görüntüsünü beğenmedim powercom BNT 1000 nin.

kasanın özellikleri ne bilmiyorum ama benim imzadaki sistem yaklaşık 300w çekiyor

seninkide olsun 350w

yani yinbe yeter

usb kablosu çıkıyor kutudan ve upsmon diye takip programı çıkıyor

•  [sizer]## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU]

bir ups in elektrik kesilmesi anındaki çıkış işareti
    yanılmıyorsam buradaki ups 550Va idi. çıkış yükü olarak 200 W lamba kullanılmıştı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.