Şimdi Ara

Upload hızım 10 Mbps'e kısa süre çıkıp, 8 Mbps'e düşüyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Türk Telekom 100 Mbps FTTH fiber abonesiyim. Upload hızlarında bu paket için 8 Mbps'ten 10 Mbps'e bir hız güncellemesi yapıldı ancak bende bu işlem tam gerçekleşmedi. ONT ve Router'ı aç kapa yaptım, bugünde aynısını yaptım ama düzelme yok. ZTE H298A router'da QoS ayarıda kapalı, sınırlama söz konusu değil ancak hız neden bilmiyorum düşüyor sürekli... Upload testi yaptım, 8 Mbps hızında kalıyor ve o hızda Upload yapıyor. Sorunu nasıl çözeceğiz? TTNET Müşteri hizmetlerini aradık ama birşey yapamıyoruz dediler.

• Hay senin 100mbps fiberine de, upload'ina da, sana o fiber çeken lanet çalışanada şimdi... Umarım o fiber kabloların kopar parça ponçik olur. Erdem bıkmadım mi artık???

TT tarafında upload güncellemesi yapılırsa bunun oturması biraz zaman alır. Bari bunu akıl et.

Yeter yahu. Gına geldi vallahi.

Tamam erdem sana 2.5 gbps internet versinlerde sus artık. Ne 2 mbps için kafayı yer gibi upload hızım 10 çıkıyo ama sonra 8 e düşüyo. Napcaz üfleyip düzelmesini sağlıcaz?

Hastalığını bahane edip durma. 1 kere açarısn 2 kere bir şey demez kimse ama sen 10 kere farklı yerde yazıp 2 mbps için ağlıyon. Çözümmü istiyorsun git interneti 200 yap 30 upload al sus artık. Şu tür forumlara günde 5 dakika filan bakıyorum sadece seni görüyorum başka kimse yok.

İnternet ile kafayı yemişsin.

Neden 2499 Mbps geliyor, neden 2500 Mbps gelmiyor diye ağlanır bu sefer.

@Erdem the mixer Rahat bırak bir beynini yahu. Asperger merger bilmem de her şeyi böyle takıyorsan stresten hastalanır gidersin sen. Hoş, ilgi çekmek için yapıyorsan, ilgiyi yakın çevrenden ara, buranın faydası yok. Dalga geçtirme kendinle...

• Hay senin 100mbps fiberine de, upload'ina da, sana o fiber çeken lanet çalışanada şimdi... Umarım o fiber kabloların kopar parça ponçik olur. Erdem bıkmadım mi artık???

TT tarafında upload güncellemesi yapılırsa bunun oturması biraz zaman alır. Bari bunu akıl et.

Yeter yahu. Gına geldi vallahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt

Neden bu kadar sinirlendin? Ben hassas bir kullanıcıyım. Böyle olan tek ben değilim. Ama ülke geneline hitap etmiyorum. Ülke genelinin biraz dışındayım. Örneğin TTNET abonelerinin sadece %40'ı benim gibi hassastır bu konularda.

Şöyle düşün, herkes zamanında sesini çıkarmadığı için TTNET kotaları uzun süre tuttu. Kotaların kalkması zaman aldı. Bende hassas oldum bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 15 Eylül 2022; 19:22:26 >
  • Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

Şimdi yedim seni. Göster bakayım o %40 kimlermiş. Onu neye dayanarak söylüyorsun???

Erdem YETER. Vallahi de billahi de tillahi de YETER.

Birazdan Gigafiberden de bahsetmeye başlarsın.

İnşallah o fiber kabloların kopar, değil fiber adsl bile vermezler sana.

Neden böyle kötü şeyler düşünüyorsun? Ben Asperger teşhisliyim bunu söyleyim dedim. Belki biraz sinirin azalır. Diğer insanların çoğunluğundan daha farklı olmak beni kötü yapmaz ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 15 Eylül 2022; 19:40:47 >
  • Ben keyif adamıyım abi. Ben en ufak acıya katlanamayan güdüsel bir insan modeliyim. DEHB ve Asperger teşhisliyim. Normal yani. En ufak şeyde sabırsız bir insanım. Nörolojik bir gelişimsel farklılık yada bozukluk işte her ne ise...

Ben teknoloji söz konusu olduğunda, eğer o teknoloji türklerin icadı değilse, Türkiye falan filan demem, yurtdışındaki internet hakkımızı arayana kadar bu konularda araştırma yaparım yani... Yenilikçiyim ben. Bak ben 23 yaşındayım, yeterince yaşlandım bence. Ölmeden önce o zirveyi tatmak lazım. Ben böyle düşünüyorum. Asperger, ADHD ve ayrıca biraz Borderline belirtileri de taşıyorum. Zaman benim için değerli bu sebeple firmaları genelde sıkıştırmayı seviyorum ki birşeyler yapabilsinler. İnternette Kalite Hareketi boşuna mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 15 Eylül 2022; 19:45:1 >
  • Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

Evet senin rahatsızlığını yaaa geçen sene söyledin. Susuyoruz susuyoruz birşey demiyoruz ama artık b.kunu çıkarttın. Pingin artar konu açarsın, upload için konu açarsın, bufferbloat için açarsın, açarsın da açarsın. Ama her konunda da aynı muhabbetler döner.

Neyse ya en iyisi sana blok atmak.

Özür diliyorum ama bazen kendimi tutamıyorum... Konu açmak neden bu kadar rahatsız ediyor ki? Bu forumda konu açan onca insan var hergün.

• Tamam erdem sana 2.5 gbps internet versinlerde sus artık. Ne 2 mbps için kafayı yer gibi upload hızım 10 çıkıyo ama sonra 8 e düşüyo. Napcaz üfleyip düzelmesini sağlıcaz?

Hastalığını bahane edip durma. 1 kere açarısn 2 kere bir şey demez kimse ama sen 10 kere farklı yerde yazıp 2 mbps için ağlıyon. Çözümmü istiyorsun git interneti 200 yap 30 upload al sus artık. Şu tür forumlara günde 5 dakika filan bakıyorum sadece seni görüyorum başka kimse yok.

İnternet ile kafayı yemişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CC517E97F -- 15 Eylül 2022; 20:7:44 >
  • Resmi olarak hiç bir yerde bilgi yok, neye göre aradınız ki  

Bufferbloat için uğraşsan keşke hepimize faydan dokunur.

Aramışken keşke 50 Mbps veya 100 Mbps upload deseydiniz.

• sadece o değil hocam ben de varım lütfen  Fiber gelsin diye 2 senedir uğraşıyorum

• Senin ben derdini...Bu ülkede internet alamayan insanlar var. Adsl ile doğru düzgün hizmet alamayanlar var. Ne zaman görsem Ftth ile ağlıyorsun, yok upload 8'e düştü yok şekerim düştü yok bilmem ne! Hastalık derecesinde bir durumun işareti bence bu.

• Ankara03 A kullanıcısına yanıt

Sizin durum da sıkıntılı, başkası ne alaka. Sanki hibe var da hak yenmek isteniyor algısı neden yapıyorsunuz?

Böylelerini ve böylelerinin avukatlığına soyunanları bloklamak lazım bence de hocam.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Bu tür düşünen insanlar, sadece kendi koşullarına ve çevresindeki koşullara veya interneti olmayan/ADSL kullanan kitlelere odaklı bir şekilde düşünürler ve bu sebeple genellikle diğer kesimi düşünmeden eleştirirler.

Örneğin; ADSL kullanan birine göre, fiber kullanan biri ilah gibidir. Bu sebeple fibere sahip olan birinin birkaç Mbps hız alamamasını dert etmesine sinir olurlar. Ancak fiber kullanan ve buna alışan birisi için sıkıntı yaratan bir sorun olabilir.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Daha mantıklı yeni bir konu açacağım, takipte kal. :))

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Senin altyapı kötüyse istemen normal. 14-15 yaşlarında bende istiyordum altyapı kötü yavaş diye hala genç sayılırım ama geldi ve umduğun kadar vay canına filan değil yani sadece alabildiğim hız arttı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.