Şimdi Ara

Ünlem işaretinden kurtulamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağdaki diğer bilgisayarlarda internet var benim kullandığım kabloyu başka bilgisayara takınca sorun çıkmıyor(internet oluyor), switchden gelen başka bir kabloyu benim bilgisayara takınca yine internet gelmiyor. Sadece benim kabloyu direk olarak modeme taktığım zaman internet geliyor. Ek olarak öğrenci evimde böyle sorunlar yaşamadım sadece araya bu switch girince sorunlar çıkıyor. Ancak switche bağlı diğer bilgisayarlarda sıkıntı yok. Denediklerim:
    - Elle ip girdim
    - Mac adresini değiştirdim.
    - regedit HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network 'den config dosyasını sildim.
    - modeme ve switche belki 30 kere res attım bunu da yazayım.
    - bi kafeye gidip ethernet yazılımını sildim baştan yükledim güncelledim.
    - switchdeki kablonun yerini değiştirdim.
    - antivirüs yazılımını kaldırdım.

denediklerim bir işe yaramadı. Yardım edebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Otomatik ip uygulandığında varolan sisteme uygun bir ip alıyor mu?192.168.2.xxx gibi...yoksa saçma sapan bir ip mi alıyor?Elle verdiğiniz ip de tüm alanları doğru olarak dolduruyor musunuz?
    ethernet kartı 1 Gb yani 10/100/1000 ise ve 1000Mb kitlendiyse, hub switch de bu sürati desteklemiyorsa (modemle çalışmasına karşı bir varsayım)
  • minolta35 M kullanıcısına yanıt
    otomatik ip atamasını 192.168.1.100 yapıyor zaten ben de sırasıyla
    192.168.1.xx(ör:36,28 gibi değerler girdim)
    255.255.255.0
    192.168.1.1
    yaptım ama bir sonuç alamadım. Hocam ethernet kartı da 100mb şimdi baktım. İlk defa bu kadar kafam karıştı bir sorunda neyi denediysem olmuyor .

@minolta35

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler sorunu aslında çok basit bir yolla çözdüm. Diğer bilgisayarın internetinde sorun olmadığı için o bilgisayarın ip'sini elle girince sorun halloldu.
    Cmd'den ipconfig/all ile diğer bilgisayarın ip'sini öğrendim. Başka birine lazım olur belki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.