Şimdi Ara

Üniversiteyi kazandık sıra geldi Laptop mevzuuna :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
8.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu durum bir bana mı dert oldu bilmiyorum ama galiba taşınabilir bilgisayar edinmek lazım. Aslında konunun yeri tam olarak burası değil ancak öğrenci adamın (teknik çizim, autocad vs. ile uğraşacaklar hariç) bilgisayar tercihinde neler olmalı öğrenmek iyi olur :) Üniversiteye başlayanların çoğu birer laptop ediniyor. Bu gerekli olacak mı o kadar ondan da emin değilim. Mesela benim okulumda (Bilkent) 24 saat açık bilgisayar labları varmış. Ancak buralarda ne, ne derece mümkün oluyordur ya da kişisel dosya vs. için "alırız bir usb bellek taşırız be koçero" diye düşünmek çok mu gayri-pratik olur

Bu laptop alınmalı mı yoksa gerek yok mu, varsa ne almalı gibi sorulara yanıt bulmak için az vakit kaldı. Bilen eden var mı? :)

• Gerekiyor hocam derslerde araştırma yapıyorlar sunum hazırlıyorlar slayt filan.Bence üniversite öğrencilerine şart
  • Ben üni düşünerek 1 ay önce falan Samsung R522 aldım. Oldukça memnunum. Tavsiye ederim.
  • ben de r522 xs08tr alacağım :)
  • Söylediğiniz gibi teknik çiziler ve ağır yük getirecek programları kullanacağınız bölümler hariç ortalama bir laptop üniversite de sizi rahat ettirecektir.İnternet ve arada sırada size fazla zorluk çıkarttırmadan oyun oynatacak bir laptop iyi olur diye düşünüyorum.
  • ziraat mh i laptopa ihtiyac duyarmı acaba ? :)
  • Elektrik müh.1. sınıf için gerekli mi?
  • teknik çizicilere ne öneriyorsunuz
  • Evet bilenlerin yardımı iyi olur zira benzer fiyatlara bir sürü laptop var, fayda/maliyet olarak öneriler çok işe yarayacaktır
  • walla bölüm imzada yazıyor bana lazım olurmu acaba? bide ben kendi şehirimde gidicem ünv. ye. masaüstü de gayet iyi aslında bana ucuz yollu wireless ı olan bi laptop iyi gider diye düşünüyorum sömürmek lazım net i
  • bilkent gibi bi üniversitede her yer lab,her yer pc zaten,sen napacan laptopu,çıtırlara bak
  • babam bi kayıdını yaptıralım alcam dedi :D

samsung r522 alıcam bende xs08tr olandan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drknkrc -- 14 Ağustos 2009; 13:33:07 >
  • istanbul ticareti burslu kazandım

her kayıt yaptırana laptop hediye edilcekmiş gene yırttım

gerçi abim söz vermişti kazan bilgisayarın hazır die de laptop verilcekse gerek yok

hesabıma yatırır 1500 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birahalasoguk -- 14 Ağustos 2009; 13:36:08 >
  • teknik çizim için de kaygılanmayın. benim 666 liralık laptop, teknik resim dersini autocad 2008 le rahat rahat götürdü.
  • bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama ilk sene hazırlık.acer ın fiyat/performans bakımından harika ürünleri var onlardan almayı düşünüyorum.şöyle söyleyim aynı özelliklerin toshiba ve hp de olan versiyonları minimum 2.5 milyar,acer ın 2 milyarın altında
  • benim gibi bi tane hızlı usb bellek al bide wifili cep telefonu ondan sonra laptop taşımaktan kurtul derim üni ortamında elinde çantayla gezip durursun sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sargeist

bilgisayar mühendisliği okuyacağım ama ilk sene hazırlık.acer ın fiyat/performans bakımından harika ürünleri var onlardan almayı düşünüyorum.şöyle söyleyim aynı özelliklerin toshiba ve hp de olan versiyonları minimum 2.5 milyar,acer ın 2 milyarın altında

bende bılgısayar muh okuyacagım neresı ayrıca bende acerın p\f konusunda en ıısı oldugunu dusunuyorum tabı buna katılmayanllar olacaktır bende hazırlık işi bellı olsun ilk yapacagım iş laptop olacak:d
  • benim dizüstü bozuldu 2 ay önce, servise gönderdik tamir edememişler muadilini göndericez dediler. tabi bilgisayar iki yıllık üretimden falan kalkmış eski dizüstü;

# CPU: 25W AMD Sempron 3500+ 1.8GHz 1600MHz FSB 512K L2 Cache
    # Chipset: Nvidia
    # Memory: 512MB DDR2 P5300 2 Slots, 1 Open 2GB Max
    # Hard Drive: 80GB 5400RPM Fujitsu (MHV2100BH) SATA
    # Screen: 15.4" WXGA 1280 x 800 Glossy
    # Optical Drive: LiteOn DS8A1P DVD+/-RW/-RAM

* 8x DVD+/-R, 4x DVD+/-RW, 4x DVD+/-R DL
    * 5x DVD-RAM
    * 24x CD-R,16x CD-RW

gönderilen;

http://www.notebooksepeti.com/urun/compaq-presario-cq60-310et-notebook-nr460ea.aspx

üniversitede yoldaşım bu alet olacak. hp yi seviyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Couteau -- 14 Ağustos 2009; 14:44:36 >

• sadece internete girebilecek ve sunum çalışmaları yapabileceğim laptop önerebilirmisiniz fiyatıda makul olan
  • Laptop yerine pratikliği ve ucuzluğu sebebiyle bence netbook tercih edin. Bir süre sonra laptop bile insanın kolunu ağrıtıyor. DVD sürücüsü olmaması pek bir dezavantaj değil. Oyun oynamayacaksanız MS Office ve internet ile divx için birebir bu aletler. 10 saate varan pil ömrünü de unutmayın
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.