Şimdi Ara

Üniversiteye Kayıt Yaptırmayıp Çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene hazırlık okuyordum 1 dönemde geçtim 2. dönem ders seçimi yapmayıp eylül ayında başlamayı seçtim.Şu an okuyor gözüküyorum normalde bu da askerlik için iyi oluyor tecilli gözüküyor.Bende bu boş zamanlarımda çalışmak istiyorum İşkur aracılığıyla iş bulsam okul kaydım falan düşer mi yani okuyor yazısı falan gider mi askerlik konusunda sıkıntı olur mu?

• Heralde olur öğrenci ünvanından çalışan ünvanına geçersin ama üniden atılmazsın neyse en azından iş bulursan bedelli yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Şubat 2019; 18:9:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin misin o zaman hiç çalışmak için başvurmayayım?
  • Frankensteinn F kullanıcısına yanıt
    Boş zamanlarında çalış tamamda niye işkur?
    Çok bilgim yok ama işkur bildiğim kadarıyla tam zamanlı sigortalı iş bulmak için kullanılıyor yine üniversitede okursun ama öğrenci ünvanın gidebilir askerede alabilirler [hernekadar çok uzun sürsede seni almaya gelmeleri]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Şubat 2019; 18:13:38 >
  • Girmek istediğim yer işkurla bağlantılı işkurla bağlantısı olmayan bir yere girsem yinede sigorta olacağı için sıkıntı olmaz mı okul için ?
  • Frankensteinn F kullanıcısına yanıt
    Bence esas önemli olan eğitim zamanında çalışman mesela yazın tam zamanlı sigortalı çalışsanda öğrenciliğin düşmüyor yeni yasaya göre.
    Eğitim zamanında part time çalıştığındada düşmemesi gerek.
    Birdahaki sefere ders seçimi yap öyle gitme universitenin kendisine göre ozel kuralları yoksa 7 sene universite okuma hakkın var sadece öğretim zamanında tam zamanlı çalışman onu düşürebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Şubat 2019; 22:33:59 >
  • Ders seçimi yapıp gitmeseydim muhtemelen seneye puan kaybı vs. yaşayacaktım ondan dolayı yapmadım teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.