Şimdi Ara

Üniversitede Yaptığınız Projeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar okulda yaptığınız projeleri buraya yazarsanız sevinirim. bir proje yapmayı düşünüyorum fikir vermesi açısından. yani nasıl projeler yapılmış, neler proje sınıfına girer görmek istiyorum.

elektrik-elektronik ve otomasyon projeleri...

• Metal Dedektörü
  • Tez için konu mu arıyorsun?
  • tez değil, tezden önce yapmam gereken bir proje var bu projeyi yapmadan tez yazamıyorum. onun için konu arıyorum.
  • İlgi alanına göre konu seçmeni tavsiye ederim. Bunlar gerçekten önemli.
    Eğer henüz ilgi alanınız elektronik konuların herhengi bir yönünde yoğunlaşmamışsa bir an önce kendinize seveceğiniz bir alan seçin. Yoksa elektronik koskoca bir okyanus.
    Eğer otomasyon, mekanik kontrol gibi alanları seçmek isterseniz, en basitinden PID tekniği ile bir motor kontrol uygulaması yapabilirsiniz mesela...
    Veya GPS modüller ile oynayabilirsiniz, GPRS'i kurcalayabilirsiniz başlangıç olarak..
    Elektronik mühendisliği mi?
  • elektrik mühendisliği okuyorum, güç elektroniği üzerine bir proje yapmayı düşünüyorum daha çok motor kontrol veya verimliliği üzerine. ama kontrol sistemleri de olabilir. bu iki alana da ilgim var ancak daha önce nasıl projeler yapıldığını bilmediğim için aklıma bir şey gelmiyor.
  • O halde PID ile DC motor kontrolü yapabilirsiniz... Bu size gerçekten çok şey kazandıracaktır...
  • öneriniz için teşekkür ederim bunu araştıracağım.
  • Isıtıcıları da kontrol edebilirsiniz aynı yöntem ile.
  • Plc kontrollü konveyör yapmıştık çokta iyi olmuştu tavsiye ederim.

Oyuncak arabanın kasasını ve tekerleklerini kullandık, ürünü otomatik boşaltıyordu boşaltma sistemi içinde bozuk bir dvd yazıcısının iskeleti ve motoru, siemens s7 200 plc kullanmıştık,
    ürünü konveyöre koyuyorsun konveyörde gidiyor bariyer devresine geldiğinde boşaltma motoru çalışıyor ürünü kenara itiyor.
  • burdaki fabrikalardan biri çevreye verdiği önemi milletin gözüne sokmak için bayağı bir büyük alanda yeşillendirme çalışması yapmıştı. Bu alanlanların sulaması içinde üni den yardım istemişlerdi. Mekatronik bölümü olarak gene plc li otomatik bir sulama sistemi tasarlamıştık. kurulumunu yaptılar canavar gibi de çalışıyor. Bir yerden plc bulup bir kaçtane de valfle mini halini yapabilirsin
  • Ünideki ilk senemizde de bir benzin istasyonu çok kuytuda kalıyoruz sürücüler gelirken zorluk çekiyorlar bide kendi tabelalarımız haricinde bizi gösterecek birşeye ihtiyacımız var diye o benzilikte part time pompacı olarak çalışan mekatroniker adayı arkadaş bişiler yapalım dedi yapak kanka dedik yaptık. pic li basit bir aydınlatma sistemi yaptık yoldan benzinliğe doğru ve benzinliğin karanlıkta kalan taraflarınıda ortaya çıkaracak şekilde karaşimşek devresine benzer basit bir sistem yaptık. Arkadaşın maaşa zam, bizim sistem analizi devre tasarımına AA ha bide birer porsiyon adana yidik.
  • imzamda "infazcı derebeyi" (:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.