Şimdi Ara

Üniversite Tercihi Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1
Cevap
0
Favori
307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleykum arkadaşlar öncelikle merhaba sözlerime şöyle başlamak istiyorum ben lisede meslek cıkışlıyım dış ticaret ve lisede serseri bi insandım defter kitap suratı vs. hayatta açmamış ve hep kurulla gecip mezun oldum bundan 2 yıl once ygs girdim ama o zamanlar hiçbirşey bilmiyorum uzun paragraf görünce metinde diyordum bu ne kim okucak bunu salla gitsin öyle bir insandım kısacası ve hükmen cok düşük bir puan gelmişti dershane falanda hiç gitmedim. Sonra bi kızla tanıştım oncedende arkadaşlığımız olmustu bundan 6 yıl once falan lise bitti geçiş hakkımı kullandım arel üniversitesi tuttu ancak bölümü sevmediğim için ben okumicam diyip calışmaya başlıyacaktım taki o an işte dedim kız arkadaşımla tanıştım biraz zaman geçirdik 3 ay süre sonra kendisi geçen sene iyi puan alıp ailesi hosteslik istemediği için gitmediğini bu sene tekrar hazırlanacağını söyledi bendee burda oku dedım yani istanbulda hayır oda burda okumak istemediğini söyledi bende sen gidersen ben napıcam dedim sende sınava calış güzel bir meslek edin dedi eğer gercekten ailemin beni sana vermesini istiyorsan diye. Nasıl olucak hiçbirşey bilmiyorum dedim yardım edeceğini söyledi ve o saatden sonra kütüphanelere gitmeye başladın her Allahın günü ve gercekten türkçeyi anlamaya başladım temelım falan sıfırdı benım orta okulun bıle en serseri cocuğu bendım kıtap acmazdım anlatabılıyormuyum sıfırdım yani o yüzden ygsden iyi puan yapmayı geç kazanmak bile hayaldi benim için. Neyse kız arkadaşım düz cıkışlı yabancı dil okuluna falanda gitmiş yani ders konusunda baya zeki insandır. Calışmaya başladık sorular denemeler cözmeye başladım sonra baktım gercekten başarıyorum denemelerde 3 ay kütüphaneye gittik ve sürekli bana birşeyler öğretti. Allah Razıolsun sonra ygs girdim ve hayatım boyunca bi derse bu kadar calıştığım için çok sitresli geçmişti bian sınavdan cıkıcaktım yapamıyorum diye o an onun söylediği söz gelmişti aklıma bizi düşün diye pes etmedim devam ettim sonra en son cıktım sınavdan sitresden dolayı iyi bir sonuç beklemiyordum sonuçlar acıklandı ve 186 aldım evet güzel bir puan değil ama benim için güzel bir puandı kız arkadaşım ise 260 almıştı neyse lys calışmaya başladık bu sefer edebıyata 2 ay tekrar kütüphanede calıştırdı yine beni deli gibi türkçe ve sosyaldan girecektim neyse sınav günü geldi cok calışmıştım edebıyata cok ıyı gecer dıyordum türkçe paragraflarım zaten süperdi kız arkadaşımı bıle gecmıstım paragraf sorularında :) o gün sınava giderden talihsizlik yaşadım sınava 5 dakika geç girdim ve bu benı cok sitrese soktu birde kitapcığı falan doldurma derken 8 dkm gitmişti edebiyat sorularından başlım sonra türkçeye gecerim dedim başladım ve kahretsinki süre yetişmedi kız arkadaşımlada iddaya girmiştik kim edebiyattan iyi yaparsa o ona hediye alacaktı :) kaybettim dedim içimden tarih sınavıda orta dereceydi cok uzattım gercekten kusuruma bakmayın. Sonuçlar acıklandı aşağıya atacağım resimmi iyi puan yapamamışım ama bunada şükür dedim her zaman kız arkadaşım Türkçe öğretmenliğini istiyor ve o yine başarmış 40 doğrusu vardı edebıyatta benim ise 20 tane şuan onun puanı ts-2 puanı 300 ve sızden isteyeceğim ben bu konularda inannınkı cok bılgısızım üşengeçlik diye düşünmeyin lütfen ben kendi paunımla hangı okulları okuyabılırım hangı meslekleri yapabılırım ben kendım vücut geliştirme sporu yapıyorum yanı ılla besyo olsun demıyorum tabıkıde seçtiğiniz bölümler hakkında karar vermek istiyorum. Ama sonuç şuki kız arkadaşım ile şehir dışında okumak istiyoruz istanbul dışında tabıkı o %100 burslu istiyor ama benimki %100 burslu olmasa &50 veya %75 olsada yeter aynı şehirde okumak hayalimizdi bizim sizden isteğim bu puanlarla hangi şehirde ve hangi üniversitede okuyabılırız dediğim gibi o türkçe öğretmenliği istiyor. Kıbrıs falan düşünmüştük bi ara ama inanınki bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum tercihlerde ona anya bana konya cıkmasın bundan cok korkuyorum ona göre yardım edersenız rica ediyorum... Üniversite Tercihi Yardım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.