Şimdi Ara

üniversite genel not ortalama ve burs kesilme olayını hiç anlamadım ya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler ben 3. Sınıfım şu an benim bu sene yıl sonu not ortalamam hesaplanırken komple 3 sınıf yani 6 dönemin ortalaması mı hesaplanacak yoksa sadece bu senenin yani 2 dönemin not ortalaması mı hesaplanacak ?

Ortalama 2,00 altına düşerse bursunuz kesilir diyor bu hangi ortalama ?

Benim şu an sistemde genel not ortalamam 3,09 görünüyor

la neye bakacam ben şimdi bu sene iki dönemin ortalamasına mı bakıyorlar burs kesilmesi için yoksa komple 6 dönemin ortalamasına mı bakacaklar

• yöksis sistemi üzerindeki not ortalamaya bakarak mi kesiliyor ? Yöksisteki genel not ortalaması cünkü tüm dönemler dahil
  • Laaan
  • Up
  • highest in the room kullanıcısına yanıt
    Genelde GNO'ya bakılır. Okulunun yönetmeliğini okumadan 3.sınıfa kadar gelmen ayrı bir cehalet örneği.
  • Knk azıcık mantıklı düşün ya. Genel not ortalaması tabiki de. Bursun kesilmez.
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    yönetmelikte bursla ilgili hiçbir şey yazmıyo la
    Hangi üniversite o? Söyle bakalım yazıyo mu yazmıyo mu?
  • Bursta yöksise bakılıyor ama kyk ya sormuştum o senenin ortalaöası diyor bence onlarda bilmiyor tam
  • e tam olarak neymiş nasıl öğrenecez ? Sadece o senenin ortalaması hesaplanmıyor ki hiçbir yerde sene bitince komple hepsini hesaplıyorlar
  • Genel ortalamana bakılır. Genel ortalaman iki dönem üst üste 2 nin altında kalırsa kyk bursu otomatik olatka krediye döner
  • Jeg Elsker Norge kullanıcısına yanıt
    knk benim genel ortalamam 3,09 şu an ama bu dönem 1.80 diğer dönem de muhtemelen 1.80 felan olur en fazla

böyle olursa 3,09 dan kaça düsüyo ki tam bir malım hesaplama bilgim sıfır kusura bakma

2 nin altına düşmez dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highest in the room -- 17 Ocak 2022; 0:43:43 >

3.09 ise, 12 ortalaman 4 dönemin de, 2 dönemde 1.80 den 3.60 gelirse, 15.60 / 6 = 2.65 filan olur ortalaman.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.