Şimdi Ara

Unity'de Yapılmış Bir Oyunu Unity'de Açmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Steam'den almış olduğum Unity ile yapılmış bir oyun var da ben bunu biraz incelemek istiyorum. Unity'de açabilme imkanım var mıdır acaba oyunun dosyalarını falan? UnityEx ile assetleri çıkartıp bazı şeyleri atabiliyorum ama pek faydalı olmadı bana

• Unity projesi olarak export edilmiş hali elinde yoksa açamazsın. Assetlerle birlikte scene dosyaları vs de elinde olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steam üzerinden aldığın oyunun unity kullanarak kaynak koduna ulaşamazsın.

• Meteormta kullanıcısına yanıt
    Anladim. Kodlardan ziyade spritelari incelemek istemistim ama olmuyor demek ki. Tesekkurler cevaplar icin

• Eğer spriteları kendileri üretmediyse internette arayarak biraz da şansla bulabilirsin, öbür türlü çok çok zor hocam.
  • Oyunun kodlarına ulaşamazsın ama sprite & modeller gibi şeylere çok rahat ulaşabilirsin ama kullanamazsın çünkü bu dosyaların hepsi telif hakkına sahiptir.

Şu an gidip Rusttaki player modelini alıp kendi oyununa entegre edebilirsin ama bunu yaparsan Facepunch Studios tan güzel bir dava yersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Oyunun kodlarına ulaşamazsın ama sprite & modeller gibi şeylere çok rahat ulaşabilirsin ama kullanamazsın çünkü bu dosyaların hepsi telif hakkına sahiptir.

Şu an gidip Rusttaki player modelini alıp kendi oyununa entegre edebilirsin ama bunu yaparsan Facepunch Studios tan güzel bir dava yersin.

İncelemek için istediğimi belirttim ilk mesajımda. Karakter tasarımına yeni başlamış biri olarak örnek sprite dosyaları araştırıyorum o kadar.
  • Kodlara ulaşabilirsin ILSPY programını araştır.

• Tesekkurler bakacagim

• Bazi programlarla scriptlere ulasildigi soyleniyor ben android oyununda denedim ama sadece androidin calisma sistemi ile ilgili kodlara ulasiyorsun onlar da zaten sır degil.Asil ulasmak istedigin oyun kodlari coook derinde yok gibi sanki sadece bir defa derleniyor asla acilamiyormus gibi.Sadece kaynak kodlari verilmis seyleri incelersin mesela assetstoreda birsuru var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.