Şimdi Ara

Unity'de Nesneyle Etkileşimde Ölmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Merhaba Ben Unity'de Basit Bir Parkur Oyunu Yapıyorum Oyuncunu Belirli Bir Yerden Sonra Ölmesini Sağlayan Kodu Yazdım Şimdi Bana Lazım Olan Bir Nesneye Deydiğim Zaman Ölme Sağlayan Bir Kod Lütfen Yardım Edin (C# Dilinde nesnem bir küp tag=Engel) Şimdiden Sağolun.

• Trigger ve ya Collider i arastir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxa

Trigger ve ya Collider i arastir.
    çok araştırdım ama düzgünce anlatılan birşey bulamadım eğer kodu yazabilirseniz yazar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WatchItMurat

çok araştırdım ama düzgünce anlatılan birşey bulamadım eğer kodu yazabilirseniz yazar mısınız ?

Alıntıları Göster
    void OnTriggerEnter(Collider other) {

if(gameobject.tag = "kup")

{

Yapilacak islemi buraya yaz.

}

}

İki nesneyede rigidbody ekleyin.Kup rb yi trigger olarak isaretleyin , olmasa sizinkinide isaretleyin bayadir kullanmadim yanlis hatirliyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxa -- 13 Nisan 2018; 12:15:24 >
  • quote:

{

}

}

İki nesneyede rigidbody ekleyin.Kup rb yi trigger olarak isaretleyin , olmasa sizinkinide isaretleyin bayadir kullanmadim yanlis hatirliyor olabilir

Alıntıları Göster
    Teşekkürler Deneyeceğim
  • quote:

{

}

}

Alıntıları Göster
    Herhangi bir yanlışlık var galiba hata alıyorum Unity'de Nesneyle Etkileşimde Ölmek

• WatchItMurat W kullanıcısına yanıt
    Parantezlere bak.

• quote:

Parantezlere bak.
    Çok Acemiyim Pardon Ama Tam Olarak Ne Yapmam Gerek ?
  • Oyun yapmaya girmeden önce bir programlama dilini düzgünce öğrensen senin için daha iyi olur. Parantezleri bilmediğine göre oop vs hiç bilmiyorsun demektir.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLKQt2Q1-znTWxxdCCcJAUip67gc6IrBxl

Şu seride aradığın şeyi bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PilliBebek0 -- 13 Nisan 2018; 12:43:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PilliBebek0

Oyun yapmaya girmeden önce bir programlama dilini düzgünce öğrensen senin için daha iyi olur. Parantezleri bilmediğine göre oop vs hiç bilmiyorsun demektir.

çok teşekkür ederim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: PilliBebek0

Oyun yapmaya girmeden önce bir programlama dilini düzgünce öğrensen senin için daha iyi olur. Parantezleri bilmediğine göre oop vs hiç bilmiyorsun demektir.

Unity'de Nesneyle Etkileşimde Ölmekkod herhangi bir hata vermiyo ama oyun içinde işlemiyor videoyu izledim devamda edeceğim izleme bana kattıkları çok ama neden kod işlemiyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: WatchItMurat

kod herhangi bir hata vermiyo ama oyun içinde işlemiyor videoyu izledim devamda edeceğim izleme bana kattıkları çok ama neden kod işlemiyor ?

Alıntıları Göster
    if(engel...........) {
    application.loadlevel..........;
    }

Dediğim yerlere süslü parantezleri koymalısın. Ancak burada bile hata yapıyorsan unity'e başlayarak hata yapıyorsun. Önce programlama temellerini öğrenmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 14 Nisan 2018; 15:25:34 >

• If koşulundan sonra tek bir ifade olduğu için parantez koyman birşeyi değiştirmez

Unity hakkında bilgim olmadigi icin hatanin nedenini bilmiyorum ama programlama bilgin olmadan oyun yapma amacıyla giriştiysen önce c# öğrenmen daha iyi olur

• 	public Transform DogumPoint; 
    void OnTriggerEnter(Collider other){
    if (other.CompareTag( "Engel")) {

transform.position = DogumPoint.position;
    }
    }
  • WatchItMurat W kullanıcısına yanıt
    Application.LoadLevel("buraya scene ismini yaz");

Çarpışma olduğunda bu scenenin yüklenmesini istiyorsunuz bu isimde bir scene olmalı. Mesela Application.LoadLevel("Gameover");

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.