Şimdi Ara

UNCHARTED PC DÜŞÜK FPS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
84
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen günlerde "UNCHARTED™ Hırsızlar Mirası Koleksiyonu" satın aldım PC için olan. Oyun inanılmaz donuyor sistemim RDR2 gibi bir oyunu ultra ayarlarda 40-45 FPS oynatırken bunda en düşükte 35 FPS oynuyorum ve en düşük ayarda oyun inanılmaz kötü gözüküyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorun yok medium ayarlarda 50-60 FPS alıyorum. 2022 sonunda ilk çıkış gününde korsan olarak oynamıştım sorun olmamıştı hatta yüksek ayarlarda oynamıştım şimdi dedim tekrar oynayım gittim satın aldım yok böyle bir şey. Ayrıca şunu da söyleyeyim oyunu çok büyük bir şevkle açtım ve en güzel şekilde oynanayım diye gölgelendiricileri yarım saat bekledim %86'da oyun crash verdi tekrar girdim %86 dan başladı tabii tekrar. 2022 yılında oynadığımda gölgelendiricileri beklememiştim sorun falan da olmadı. The Last of Us daha da beter oyun çıkalı 2 sene olacak hâlâ optimizasyon problemi var bir çözüm yok mu keyle aldığım içinde iâde edemiyorum.

Sistemim:

NVIDIA GTX 1650 4GB

11. Nesil Intel I5 11400F 2,60Ghz

16 GB RAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoo456 -- 6 Haziran 2024; 15:35:54 >

• Aga pcde orjinal oyun alinmaz oyun firmalari pc optimizasyonu ile ugrasmiyor veya korsan onlemek icin programlar koyuyorlar onlarda fps dusuruyor. Bu oyunlarin orjinalde dusuk fps korsanda yuksek fps verme sebebi korsan versiyonsa guvenlik programlarindan arindirilmis olmalari. Bu ekonomide orjinal oyun alinmaz. Orjinal oyun almak istiyorsan ps al orda oyna en mantiklisi bu cunku konsola yapilan isler kaliteli oluyor ve ornek veriyorum ps5 pro aldin 2035e kadar rahat oyun oynarsin. Pc nin omru kısaldı. Eskiden 1080p icin ekran karti alinca 5 yil giderdi simdi 3 yil falan gidiyor cunku firmalar optimizasyon yapmiyor pc icin. Kutuphane koleksiyonu acisindan da ps daha iyi bilgisayarda oyunu aliyorsun hangisi daha ucuzsa steam-epic v.b ordan zaten kutuphane bölünüyor. Sonra oyuna girmek icin o oyunun launcherini indiriyorsun rockstar-ubisoft v.b ben bu olaylar yuzunden konsola gecmeye karar verdim ps5 pro cikinca. Konsol kas gucu acisindan 1080p pc sistemlerinden cok daha guclu suan. Kasa olarak konsol almak mantikli ama orjinal oyunlara para verecek butcen varsa tabi ki. Korsan oynuyorsan pc devam. Bana yillar once cips cekilisinden ps4 cikti sattim keske satmasaydim orda kutuphane biriktirseydim daha iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 2 Haziran 2024; 17:53:3 >

• gold5555 G kullanıcısına yanıt
    amd fsr, grafikleri en en düşüğe çekmek, arka planda vram'i yiyen uygulamaları kapamak, windows defender'ı kapayıp ve hatta modemi sökerek bile 35-40 fps oluyor. medium da ise ortalama 30 fps. tabi çözünürlüğü 1080p ye çekersem 40 fps sabit oluyor. yani yapacak bişey yok, ghost of tsushima indirdim dün test için (crackli olarak) oyun amd fsr medium ayarlarda 26-28 fps veriyor (atraksiyonda iken boş boş gezerken daha yüksek fps) low da ise 35 fps napacağım bilmiyorum. god of war ragnarök çıkacak yakında onu bekliyorum ama bence mümkün değil inşallah yanılıyorumdur ama bence 25fps zor alırım. tek bir çözüm kaldı, sistemimi yenilemek veya geforce now a gelmesini beklemek kaç yıl beklersin onuda bilmem. paranla rezil olmak diye buna diyorum allahtan 3. parti siteden 450 liraya aldım da çok para gitmedi. satın alalı 2 ay oldu şimdi 700 olmuş 3. parti sitede :D
  • memoo456 kullanıcısına yanıt

Zaten 1050 ekran karti almakla bastan hatayi yapmissin eskiden. O yillarda rx570-580 falan alman lazimdi 1050 ile fiyatlari ayniydi performanslari daha yuksekti. Ben zamaninda o sebepten dolayi rx570 kullanmistim. Nvidia 3000 ve 4000 serisi ile isi toparladi. Youtubea ekran kartini ve islemcini yazip oyunlarin fps testlerina bakabilirsin belki pcde bir sorun vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 4 Haziran 2024; 16:4:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.