Şimdi Ara

Umreye gideceklere Mekke Medine Hakkında pratik bilgiler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
308
Cevap
29
Favori
139.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Niye ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • niyesi tamam ucuz oluyor fakat türkiyeye elince kayıt parası oluyor artı garanti vs sıkıntı olur he alacaksanız medinede telefoncharundan alın o yine de kendince garanti veriyor şunu söylemek gerekirse telefon hariç herşey alnır özellikle saat orada baya ucuz
  • Harundan aldığınız telefon İMEİ sini aşağıdaki adrese yazın sonuç çıkarsa orjinaldir.

https://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habersuz -- 20 Temmuz 2015; 16:10:20 >
  • S.a. arkadaşlar.
    İnşallah nasip olursa Ocak-Şubat aylarında umreye gidecem.
    Telefon alırken Türkiye'ye göre ne kadar avantajlıyız?
    Örneğin; güncel fiyattan 2.200 TL. olan Samsung S6 yı İmei açtırma dahil 1.500 TL. gibi bir fiyata mal edebilir miyiz?
    Kazancımız 700 Tl. gibi olur mu, buradaki fiyatlardan ne kadar ucuza alabiliriz? Bu ve buna yakın bir avantaj olursa telefonu umreye gidince almayı düşünüyorum. Yok 100-200 TL. gibi avantajı varsa beklemicem buradan bir telefon alacam.
    İmei açtırma ve Türkçeleştirmeyi aldığımız yer yapıyor mu?
    Tşk.
  • Aşağıdaki fiyatlar 31 Ağustos 2015 fiyatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habersuz -- 31 Ağustos 2015; 12:19:55 >
  • @habersuz tşk.

Doğru hesapladıysam şu an ki kur hesabına göre;
    Iphone 6 64 gb Sr: 2650 Tr: 2950
    Samsung s6 64 gb Sr: 1850 Tr: 2500
    s6 32 gb Sr: 1650 Tr: 2150
    lg g4 Sr: 1900 Tr: 1950
    lg g3 Sr: 1300 Tr: 1350

En mantıklısı 32 gb. s6 almak gibi görünüyor. 500 Tl. ucuz. 100Tl. de imei-türkçeleştirmeye gitse 400 Tl. daha ucuz oluyor.
    Bu fark için arabistandan almak risk olur mu, onu bilmiyorum.
  • ben geçen sene çok şükür gitmiş olan biri olarak diyorum ki telefon hariç her şey alınır hee tamam ucuz ama ime i vs sıkıntı var onun dışında saat alınabilir
  • Merhaba arkadaşlar , tur şirketleri ile değilde ailecek kendi imkanlarımızla yaklaşık 10 gunluğune gitmek istiyorum (Vize yi tur şirketlerinden alarak)
    Konaklama sorun olurmu Mekke ve Medine'de pansiyon tarzı yerler varmıdır? Veya tavsiye edebileceğiniz oteller varmıdır.
    Teşekkürler
  • Oraya dolarlamı gitmek daha mantıklı yoksa riyallemi. Bilen cevaplayabilirmi.
  • Oraya dolarlamı gitmek daha mantıklı yoksa riyallemi. Bilen cevaplayabilirmi.
  • arkin11 A kullanıcısına yanıt
    Türk Lirasıyla gitmen daha mantıklı çünkü TL'yi Türkiye'de Dolar'a veya Riyale çevirirken zaten zararın olacak Suudi arabistanda türk lirası çok revaçta... Yanına yolda lazım olması durumunda otele yerleşene kadar bahşiş, SimCard vb ufak çaplı alışverişler için 45-50 riyal bulundurabilirsin. 5'er riyal bozuklu olursa bahşiş için iyi olur. Hatta birer riyal de bulundur bahşiş için.
  • Sadece kredi kartıyla gitsek, para taşımasak sıkıntı olur mu? Yanımızda çanta, telefon vb. şeyler taşımak istemiyoruz, bunların otelde kalması sorun olur mu?
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    kredi kartı orda pek iş görmez.

otelde bırakabilirsin. Sorun olacagını sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanabilirsiniz hocam. hemen hemen heryerde wifi mevcut. umreciler artık wifi kullanarak viber yada whatsap üzerinden iletişim kuruyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.