Şimdi Ara

Ümit Özdağ: İnsanlar, Türkiye'den KAÇIYORLAR!!!! 6 bin Milyoner Türkiyeyi terk etti.!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ümit Özdağ Halk TV'de katıldığı programda şunları söyledi:

Türkiye Harika, Türkiye Avrupadan daha iyi diyenlere gelsin....

-İnsanlar Türkiye'den kaçıyorlar. Türkiye'den göç edenlerin sayısında çok artış var. İran'da gerçekleşen Humeyni devrimi sonrası yaşanan dış göç bizim ülkemizde yaşanıyor.

-Türkler, dünyada en fazla başka ülkelerden ev satın alan dördüncü millet haline geldi. Millet "bugün gidemezsem yarın nasıl kaçarım bunun endişesini yaşıyor."

-İnsanlarımız yabancı ülkelerden oturum izni alabilmek için ev alıyorlar bu sayı arttı.

-6 bin milyoner Türkiye'yi terk etti.Büyük bölümü Avustralya ve Yeni Zelanda'ya gitti.

-İstanbulda yaşayan ultra zenginlerin yüzde 22'si Kanada'ya göç etti.

-Gidenler eğitimi, uzmanlığı beraberinde götürüyorlar.

-Egede Yunanistandan ev satın alma var.

-Tüm bunların nedeni RTE'nin kendisi gibi düşünmeyenlere davranış şeklidir.

Acıklamaların devamı için..TIKLA..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DetectiveFusco -- 6 Eylül 2017; 3:42:58 >

• bende gideceğim dgs bu sene olmaz ise eğer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah bende o gruba dahil olurum da şu ortadoğu bataklığından kurtulurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdisinda bir sey var saniyorlar burada insanlar ac turkiye'dekiler bizden iyi yasiyorlar kral gibiler yurtdisina özenmeyin bosuna ben de dönecegim ileride temelli olarak türkiye'ye

• Milyonerlerin işlerini yapacak birileri çıkar. Yani yeni milyonerler oluşacaktır zamanla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Yurtdisinda bir sey var saniyorlar burada insanlar ac turkiye'dekiler bizden iyi yasiyorlar kral gibiler yurtdisina özenmeyin bosuna ben de dönecegim ileride temelli olarak türkiye'ye

sende mi brütüs
  • İmkanim olsa dakika durmam.

• 2013'te Avustralyaya geldim (Mart ayinda henuz gezi bile olmamisti) siyasi durumlardan vs ayri olarak tamamen istanbul'un kalabaligindan kactim geldim diyebilirim. Tamamen olursa olur olmazsa yurtdisi tecrubesi olur kafasiyla, hayat boyle denk geldi kaldik.

Fakat, son 2 senedir ne kadar tanidigim varsa ozellikle yeni bebegi olan ciftler vs sorup duruyorlar nasil gelebiliriz ne yapariz falan filan. bir kismi direkt kafaya koymus gelicek mesela herseyini ayarlamis oyle mesaj atiyor yardim icin.

Turkiyeden tanimadigim ama burada tanidigim Turk sayisi da her gecen gun artiyor. 2014te falan millet okulunu bitirip geri donuyordu.

Simdi burda millet kafayi yemis bir bicimde berbat islerde calistigi halde donmeyi dusunmuyor.

Turkiye'de gecim alim gucu vs karsilastirmasi yapmiycam ama benim gibi Turkiye'de dogmus buyumus ve "vasifli gocmen" olarak gelmis birisi icin hem iyi hem kotu yanlari var, direkt burda dogup buyuyen o 70lerde isci gocleriyle gelen insanlar kotulerler ama Turkiyeye geri doneni gormedim ama abi biz 10 sene once donduk 2 sene duramadik geri geldik insan gercekten buraya alisiyo diyenleri cok gordum.

Kisacasi bu kadar ciktiysa ve cikabilenden cok daha fazla cikmak isteyen ama imkanlari elvermeyen insanlar varsa bir sikinti var demektir.

O egitim ajanslarinin, gocmenlik ajanslarinin yogunluguna bakmak yeterli sanirim. Burada vize islemlerime yardimci olan bir eski gocmen (tam arkaplanini bilmiyorum ama adam buranin eskisi) bir Turk abimiz var Sydney'de. Arada sirada avukatlik isi dusup de tavsiye isteyen insanlar oldugunda arayip konusuyorum hal hatir sormak icin, konu ne zaman islere gelse abi diyorum kur farki costu artik cok fazla gelen olmuyodur sizi cok etkilemedi umarim falan, adam bana sen ne diyorsun? isler rekor kiriyor diye cevap verdi.

Bana dedigi su, USD EUR ve GBP acayip katlandigi icin AUD kiyasla cazip kaliyor insanlar akin akin buraya gelmeye calisiyor.

Gecen Turkiye'de kucuk capta bir lojistik sirketi olup da onu satip geleni de gordum acayip sasirdim.

Ha burasi cennet mi kesinlikle degil, ama meslegi ve donanimi olan her insan gibi dunyanin her yerinde is bulabiliyorsaniz burada da bulursunuz. Kari-koca calisan insanlar icin de dogru duzgun bir isi olduktan sonra kimseye tamah etmenize gerek yok.

---

Bu arada Umit bey'in konusmasinin tamamini dinlemistim sabah ve %100une katiliyorum.

Muhalif cogunlugu ulkesinden sogutan sartlari, gecim derdi falan filandan ziyade tek ornekle ozetlenmesi gerekirse halkin kendi gibi dusunmeyen yarisini istenmeyen adam hatta Sn. Cumhurbaskaninin kendi tabiriyle 'illet' ilan eden bir Cumhurbaskanimiz var maalesef. Insanlar kendini dislanmis ve otekilestirilmis hissediyor. Asil sikinti burada basliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 6 Eylül 2017; 9:9:47 >

• quote:

Yurtdisinda bir sey var saniyorlar burada insanlar ac turkiye'dekiler bizden iyi yasiyorlar kral gibiler yurtdisina özenmeyin bosuna ben de dönecegim ileride temelli olarak türkiye'ye

Anket adamı sandım

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

quote:

sende mi brütüs

• arifomer kullanıcısına yanıt
    aynen ya anket kadın hesabı ele mi geçirmiş :D

@Hannover 96
  • omertalord kullanıcısına yanıt
    aynen hocam dediklerinize katılıyorum, ümit özdağ takdir edilecek bir siyasetçi. avustralya'ya eğitim için mı gittiniz ? nedense avustralya bana mesafenin dışında çok psikolojik olarak çok uzak bir ülke geliyor :) siz memnun musunuz ?
  • Para olsa bende durmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: DetectiveFusco

aynen ya anket kadın hesabı ele mi geçirmiş :D

@Hannover 96

Düşünmedim değil olabilir yani

• nexus can N kullanıcısına yanıt
    hangi ülkeyi düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DetectiveFusco

hangi ülkeyi düşünüyorsunuz ?

avusturalya
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    anladım hocam..neden avustralya ? abd yada avrupa ülkeleri değil. bilgi verirseniz bizde faydalanmış oluruz
  • quote:

İyi sövdüm sana sağol rahatlattın
  • quote:

Az çok tanımasak forumdan

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hyde

quote:

Az çok tanımasak forumdan

Nasil bir kafa bu kafa diye ben de bir deneyeyim dedim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.