Şimdi Ara

ULUSLAR ARASI TİCARET VE LOJİSTİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
6.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölümle ilgili bilgisi olanlar var mı biraz araştırma yaptım fakat verimli bilgiler elde edemedim. Akdeniz üniversitesinde uluslar arası ticaret ve lojistik bölümü okumak istiyorum. önü açık diyorlar sizce doğru mu? iş imkanları-olanakları nelerdir? ne kadar maaş alırlar? nerelerde çalışırlar? tavsiye eder misiniz?

• Bizim peder bey gümrükte çalışıyor.Bana lojistik oku diye baskı yapıyor.O kadar çok ihtiyaç varmış ki yani sen düşün..
    Ingilizce şart tabi + mümkünse Rusça,Arapça veya Ispanyolca gibi dillerden birini öğrenmek rakiplerini geçmek anlamina gelir.

Tavsiyem bu bölümü okuyup kendinizi geliştirmeniz yönünde..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende düşünmekteyim mezun sayısı diğer bölümlere göre daha az ve kendini geliştirdiğin takdirde güzel paralara iş bulabilceğin bir meslek
  • arapça rusça ögren bitmiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: TikDiyenTüleyman

Bizim peder bey gümrükte çalışıyor.Bana lojistik oku diye baskı yapıyor.O kadar çok ihtiyaç varmış ki yani sen düşün..
    Ingilizce şart tabi + mümkünse Rusça,Arapça veya Ispanyolca gibi dillerden birini öğrenmek rakiplerini geçmek anlamina gelir.

geliştirmeden ziyade ygsden tercih yapacağım için akdeniz üniversitesine gitmeyi planlıyorum üniversite ne derece etkili mesela akdenizden mezun olsam ne gibi avantajlarım veya dezavantajlarım olur iş bulma imkanım ne kadar yüksek olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: msalimoz

quote:

Orijinalden alıntı: TikDiyenTüleyman

Bizim peder bey gümrükte çalışıyor.Bana lojistik oku diye baskı yapıyor.O kadar çok ihtiyaç varmış ki yani sen düşün..

geliştirmeden ziyade ygsden tercih yapacağım için akdeniz üniversitesine gitmeyi planlıyorum üniversite ne derece etkili mesela akdenizden mezun olsam ne gibi avantajlarım veya dezavantajlarım olur iş bulma imkanım ne kadar yüksek olur

Aslında Bursa,Izmır,Kocaeli,Istanbul gibi büyük limanların olduğu yerde okumak daha iyi olabilir diye düşünüyorum en azından staj yapma açısından daha kolay öğrenilebilir.Ama Akdeniz'de iyi bir üniversitedir yukarda saydığım şehirlerdeki üniversiteler tutmuyorsa Akdeniz iyi bir seçim olabilir

• ben okumuyorum ama çok yakın bir arkadaşım ekonomi üniversitesinde tam burslu bu bölümü okuyor 3.sınıfta şuan ve gayet memnun. Gümrüklerde, limanlarda, lojistik firmalarında çalışma imkanı var sanırım. Kendisi baya övüyor bu bölümü dil öğrenip biraz kendini geliştirdikten sonra çok iyi paralar kazananların olduğunu falan söylüyordu.
  • kendimizi geliştirme derken dilden hariç ne tür bir gelişme kaydedilebilir bu bölümde onlar hakkında bilgileriniz var mı. bir de ne derece dibe vurulur veya ne derece yükselebilirim ve hangi ihtimal daha kuvvetli. mezun olduktan sonra iş bulmam kolay olur mu ne kadar maaş alabilirim ne mevkide işe başlarım bunlar hakkında bilgileriniz nelerdir. çok soru soruyorum ama sonuçta ileriki hayatım için büyük bir tercih yapmış olacağım
  • Hocam benim babam tır şoförü bir zamanlar çok baskı yapıyordu git lojistik oku diye. Hatta ben parasını vereyim özel üniversiteye yollayayım da dedi. Sektörün içindeki insanlar aşırı derecede öneriyorlar bu bölümü. Babamın çalıştığı firmaların bir tanesinde bir görevliyle görüştüm 40 45 yaşında birisiydi, sanırım ticaret meslek mezunu 4 4,5 gibi paralara çalışıyormuş kendisi. Akdeniz Üniversitesi Ulusarası Ticaret ve Lojistik 316 puan İÖ. 305 puan, sana tavsiyem biraz daha çalışıp, 30 35 puan daha fazla yapıp Kadir Has'a veya İstanbul'da bir üniversiteye gitmen. Çünkü Ticaretin haliyle lojistiğin kalbi İstanbul. Lojistiğin diğer şehirlere göre biraz geliştiği diğer şehir de Kocaeli(Özellikle Gebze). Ama İstanbul'un yanında esamesi okunmaz. Güzel bölüm bence ilgin varsa tercihlerin arasında bulunsun.

• msalimoz m kullanıcısına yanıt
    Alacağın maaş, başlayacağın pozisyon sana bağlı ama öyle direk müdür olayım diye bir şey olmaz. Bence çalan çırpan bir insan olmazsan kesinlikle aç kalmazsın. İşini iyi yapar, iyi yerlere gelirsende emin ol çok sağlam paralar kazanırsın. Biraz işletmeci kafası da lazım. Belki küçük bir lojistik firmasına gireceksin büyümesine yardımcı olacaksın belki büyük bir firmaya ( Örn. Ekol, Horoz, Çoban vs. ) gireceksin milyon dolarlar konuşulacak ve seninde bu işleri batırmaman gerekecek vs. vs.
  • bir de puanı 320 olduğu için tereddütteyim çünkü herkes tercih eder yığılma olur 320 çok az bir puan yani o puanla girdiğin bölümden adam olamazsın gibi düşünceler hakim 380 falan olsa gözüm kapalı tercih ederdim
  • DeathDoctor kullanıcısına yanıt
    hocam kadir has 350 puan yani rahat alabileceğim bir puan ama adamlar tam bursluya 7 kişilik kontenjan koymuşlar bu kontenjanın içerisinde olabilecek miyim onu düşünüyorum. peki akdeniz vasat bir üniversite mi yani oraya gitsem ne gibi zararı olur ki bana
  • bir de bu bölümde okuyan tanıdıklarınız falan varsa bağlantı kurdurabilirseniz sosyal medyadan falan çok iyi olur
  • Bende bu bolume gitmek istiyorum puanimda yeterli olur buyuk ihtimalle kpss ile devlete atanma sansim ne kadar yuksek acaba bilen biri varsa yardimci olabilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: mirallas

ben okumuyorum ama çok yakın bir arkadaşım ekonomi üniversitesinde tam burslu bu bölümü okuyor 3.sınıfta şuan ve gayet memnun. Gümrüklerde, limanlarda, lojistik firmalarında çalışma imkanı var sanırım. Kendisi baya övüyor bu bölümü dil öğrenip biraz kendini geliştirdikten sonra çok iyi paralar kazananların olduğunu falan söylüyordu.

kardeş bir de bu bölümde hazırlık var mı arkadaşın okudu mu
  • quote:

quote:

ben okumuyorum ama çok yakın bir arkadaşım ekonomi üniversitesinde tam burslu bu bölümü okuyor 3.sınıfta şuan ve gayet memnun. Gümrüklerde, limanlarda, lojistik firmalarında çalışma imkanı var sanırım. Kendisi baya övüyor bu bölümü dil öğrenip biraz kendini geliştirdikten sonra çok iyi paralar kazananların olduğunu falan söylüyordu.

evet 1 sene de hazırlık okudu kardeşim
  • quote:

hocam kadir has 350 puan yani rahat alabileceğim bir puan ama adamlar tam bursluya 7 kişilik kontenjan koymuşlar bu kontenjanın içerisinde olabilecek miyim onu düşünüyorum. peki akdeniz vasat bir üniversite mi yani oraya gitsem ne gibi zararı olur ki bana

Akdeniz Üniversitesi eminim kötü değildir ama ticaret ve lojistiğin %70'i İstanbul'da. Yani kendini daha rahat kanıtlayabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

evet 1 sene de hazırlık okudu kardeşim

peki kardeş ne derece dil eğitimi veriyorlar okurken falan haberin var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathDoctor

quote:

Akdeniz Üniversitesi eminim kötü değildir ama ticaret ve lojistiğin %70'i İstanbul'da. Yani kendini daha rahat kanıtlayabilirsin.

istanbulda bir tek kadir has var işte onunda tam burslusu biraz sıkıntı adamlar 7 kişi alıyorlar sadece
  • beyler başka bilgisi olan yok mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.