Şimdi Ara

Uludağ Üniversitesi Topluluğu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.491
Cevap
16
Favori
153.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir buluşma düzenleyebiliriz.Bugün uzun zamandır peşinden koştuğum bir kızı bağladım çok mutluyum rüya gibi.Bunu kutlayabiliriz mesela:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mervekeş

Bir buluşma düzenleyebiliriz.Bugün uzun zamandır peşinden koştuğum bir kızı bağladım çok mutluyum rüya gibi.Bunu kutlayabiliriz mesela:)

o mutlulugu bilirim gercekten rüya gibi
  • quote:

Bir buluşma düzenleyebiliriz.Bugün uzun zamandır peşinden koştuğum bir kızı bağladım çok mutluyum rüya gibi.Bunu kutlayabiliriz mesela:)

hayırlı olsun :) kayıt dönemi bursada olucam ozamanlar olabilir yada 23 eylül dersler başladığında
  • kayıt zamanı buluşabiliriz.

dersler 23 eylülde başlamaz büyük ihtimalle.çarşamba günü dersemi başlanır:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WiCKeD.

quote:

hayırlı olsun :) kayıt dönemi bursada olucam ozamanlar olabilir yada 23 eylül dersler başladığında

Kayıt dönemi değil de ben bayramdan sonra gideceğim.Çoğu kişi bir kaç hafta ders eker gitmez zaten.Ekim'in ortasında falan bir buluşma düzenleyebiliriz.19 Ekim olabilir mesela doğum günüm.Çok şeytan çıktım heaa:D

• hediye falan bekleme boşuna benden ya 2. öğretimlere burs,öğrenim kredisi verilmiyo mu ?
  • quote:

hediye falan bekleme boşuna benden ya 2. öğretimlere burs,öğrenim kredisi verilmiyo mu ?

veriliyo ama katkı kredisi verilmio..

katkı kredisi okul harcınn bi kısmının devlet tarafından ödenmesi ve devlet İÖ lerinkini ödemiyo
  • quote:

hediye falan bekleme boşuna benden ya 2. öğretimlere burs,öğrenim kredisi verilmiyo mu ?

2. Öğretime sadece öğrenim kredisi veriliyor.Burs da yok.He belediye bursu falan ayrı onlar var.
  • Bu basbakanlık bursu dediğimiz ne oluyor?Nasıl alıyoruz?
  • beyler bu ingilizce muafiyet ile ilgili doküman koymuşlar

http://oidb.uludag.edu.tr/2009HAZMUAFiYETiLANi.doc

hazırlık okumayacak bölümler içnde 24 eylülde seviye tespit warmış. nie böyle birşey yapma gereği duyuyolar ki
  • arkadaşalr bende bu sene makine i.ö yerleştim inş hayırlısı olur
  • Dersler ne zaman başlıyor biri net bişey söyleyebilir mi?
  • bayramdan hemen sonra başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: frreestyle

merhabalar.öncelkle yeni kazanan herkese hayırlı olsun bende iktisat (i.Ö) kazandım.gercekten gayet güzel bilgiler vermissiniz emeğinize sağlık

Hayırlı olsun, hoşgeldiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: CrossWisyoung

Merhaba gençlik ben de elektronik müh. bölümünü kazandım..

Edit: imla

Hayırlı olsun, bir bölümdaş daha geldi.

quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

241 hocam önceki sayfalarda her bölüm içinmi ders geçme notunun 50 oldugunu sormuşsun.

her bölüm için şu anki durum en az 50 olması şeklinde. 50 kesin olacak yani. adnana gerçek'i tanırsın belki, bizim fakülte adına komisyonda görüşmeleri o yönetiyor zaten. yaz okulunda kendisinden ders aldım, kesin böyle olacagını söyledi. diger hocalar da onayladı.

ancak, tıp fakültesi ders geçme notunun 60 a çekilmesi yönünde ısrarcıymış ve 50 olmasına itiraz ediyormuş

Hocam 50 olmasın ya. 40 'ı zorla buluyoruz zaten. 50 olursa işler iyice zorlaşır. Yok tanımıyorum ama siz bayağı sağlam kaynaktan almışsınız bilgiyi. Yine de içimde bir ümit var 40 olarak kalması şeklinde. Yoksa bizim fakülte ayaklanır.

quote:

Orijinalden alıntı: F.R.I.E.N.D.S

Bende Uludağ İktisat(İÖ) kazandım.Bİr kaç sorum var.Yakın çevrede bulunan yurtlardan hangilerini tavsiye edersiniz?Bir de 2.öğretimlerde ders saati kaçta başlar ve kaçta biter?

quote:

Orijinalden alıntı: carew_23

Arkadaşlar bende hukuk bölümünü kazandım bana da yardımcı olacak bir var mı????

Hayırlı olsun, hoşgeldiniz siz de. Sanırım aramızda pek hukukçu yok. Ama ilk listeden karşılaşıp size ulaşan olur belki.

quote:

Orijinalden alıntı: F.R.I.E.N.D.S

Daha önceden böyle bir yazı yazılmış.Bu sitede verilen fiyatlar 3 aylık fiyatlar mı yoksa aylık fiyatlar mı?Ve yemek olayı hala aynı şekilde mi?

Yazının yazılma tarihine bakabilirsiniz. Hatta arkadaş ile özel iletişime de geçebilirsiniz. En güncel bilgiler bunlar olması lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

kayıt kuyrugu feci derecede uzun olacak, biz 5 saat beklemiştik.

Online kayıt a geçmişler bu sene. Okula sadece belgeleri teslim etmek için gidilecekmiş. İlk günler biraz yoğun olur belki ama haftanın sonlarına doğru rahat olur bence.

quote:

Uludağ üniversitesi basketbol takımı hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Bir de hazırlık konusunda herkes okuma diyor forumda.. Okuyup da ingilizcemizi daha iyi geliştirmemiz gerekmez mi? Sonuçta meslek hayatında ya da sosyal hayatta ingilizce vazgeçilmez..Uzak diye bu alternatiften vazgeçmek olur mu sizce? Biraz mantıklı davranmak gerek bence.. Bu konuda da görüşlerini bekliyorum. Üniversite kendini geliştirmek için bir yer sonuçta..

Bir arkadaşım KYK basketbol takımına girmişti. Yurtlar arası şampiyona vardı. Bu seneki Eskişehir'de yapılmıştı. Orada 4-5 gün kalmışlardı. İleride ondan da bilgi alabiliriz istersen. Okuldaki takım hakkında da bilgisi olsa gerek.

Hazırlık içinse şöyle söyleyebilirim. Çok iyi bir eğitim vermiyor diyorlarda arkadaşlarım. Tabi sonuçta hiç yoktan iyidir. Ama hazırlık ile 1 sene kaybetmektense yazları ya da dönem içinde dil kursuna gitmek daha mantıklı geliyor bana. Orada harcayacağınız 1 sene ile derslerde kalırsanız onu telafi edebilirsiniz. Ben böyle düşünüyorum çünkü lisede 1 yıl hazırlık okumuştum. Bana acayip katkısı olmuştu, tüm bilgimi o seneye borçluyum desem de yalan olmaz. Ama ikinci defa hazırlık okumak gerçekten kayıp olur. Yine de ne olursa olsun okunmama taraftarıyım.

quote:

Orijinalden alıntı: mucx.

Bu basbakanlık bursu dediğimiz ne oluyor?Nasıl alıyoruz?

Başbakanlık bursu KYK'ya devredildi. KYK'dan kredi veya burs almak seçeneğini işaretlerseniz burs çıkabilir. Burs olmazsa kredi çıkar. Onun da belgelerini iptal ettirip krediyi almazsanız istemiyorsanız. Ben sadece KYK'ya online kayıt ile burs kazandım geçen sene. Başka belge falan istememişlerdi.

quote:

Orijinalden alıntı: StormKid

arkadaşalr bende bu sene makine i.ö yerleştim inş hayırlısı olur

quote:

Dersler ne zaman başlıyor biri net bişey söyleyebilir mi?

23 eylülde okul başlayacakmış. İlk hafta derslerin çoğu olmasa da gitmenizi öneririm. Yoksa millet birbirleriyle kaynaşmış oluyor, siz de uzakta kalıyorsunuz. Bir dönem 14 hafta oluyor. Eğer çarşamba başlatmasalardı 1 hafta daha geç kapanacaktı. Bu yüzden çok iyi olmuş bence. Uludağ Üniversitesi'nin erken bitmesini çok seviyorum.

• dostum şimdi bu başbakanlık bursu içinde kyk dan başvuru yapıcaz. eğer burs çıkmazsa kredi oluyor ama ben kredi istemiyorum o iptal etme işlemlerinde sorun olur mu?

edit: yurtlara gidenlere mi veriliyor burs ? ben kendi evimde kalıcam burs alma imkanım warmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designr -- 17 Ağustos 2009; 12:23:46 >
  • Evet burs için KYK'ya başvuruyorsunuz. Burs olmazsa kredi çıkıyor kesin olarak. Bunu da istemezseniz noterde imza atmadığınız sürece kredi almazsınız. Bu noter işlemleri ocak ayına doğru yapıılıyor. Yani imzalamazsanız iptal olur zaten.

Benim bilgim o yönde. Bu sorulara bu konuda daha iyi yardımcı olabilirler. Yanlış bir şey demeyelim yine.

http://forum.donanimhaber.com/m_33757680/mpage_2/tm.htm

Ben Bursalıyım zaten, Bursa'da oturuyorum. Bursu alıyorum. İlla yurtlarda kalmanıza gerek yok yani. Bununla ilgisi olmaması lazım, genel olarak ailenin maddi durumuna göre değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 241

Evet burs için KYK'ya başvuruyorsunuz. Burs olmazsa kredi çıkıyor kesin olarak. Bunu da istemezseniz noterde imza atmadığınız sürece kredi almazsınız. Bu noter işlemleri ocak ayına doğru yapıılıyor. Yani imzalamazsanız iptal olur zaten.

Benim bilgim o yönde. Bu sorulara bu konuda daha iyi yardımcı olabilirler. Yanlış bir şey demeyelim yine.

Ben Bursalıyım zaten, Bursa'da oturuyorum. Bursu alıyorum. İlla yurtlarda kalmanıza gerek yok yani. Bununla ilgisi olmaması lazım, genel olarak ailenin maddi durumuna göre değişir.

burs çıkması şans işi ya bana da çıkar inş

annem bagkurlu ama ev hanımı yazdım :D:D

cünkü bagkurlu ama çalışmıyor şeyi yoktu.. prim ödemio yaptım 0 TL olamaz diodu.. al sana ev hanımı madem dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: SinapS

quote:

Orijinalden alıntı: 241

Evet burs için KYK'ya başvuruyorsunuz. Burs olmazsa kredi çıkıyor kesin olarak. Bunu da istemezseniz noterde imza atmadığınız sürece kredi almazsınız. Bu noter işlemleri ocak ayına doğru yapıılıyor. Yani imzalamazsanız iptal olur zaten.

burs çıkması şans işi ya bana da çıkar inş

annem bagkurlu ama ev hanımı yazdım :D:D

cünkü bagkurlu ama çalışmıyor şeyi yoktu.. prim ödemio yaptım 0 TL olamaz diodu.. al sana ev hanımı madem dedim

al sana bende yapsam mı acaba başvuru burs burstur. zaten meb bursu olmicak

• 241 hayırlı olsun Adına çok sevindim. Ben de istanbul üni'deyim. 1000H'yi unutma sakın üniye gidince
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.